ke kterému má to skupinové myšlení, ve kterém již partaj vězí po krk, setsakra blízko.Michal.Ketner píše:Já bych se zase s tím slovem fasismus uklidnil. Totálitní myšlení se nutně nerovná fašismu. Imho jde spíš o bolševismus, ale i to bych neradl používal a prostě bych používal termín totalitní smyšlení.
Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany
Moderátor: Predsedajici
-
HxPOZ
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 7
- Registrován: 11 kvě 2017, 19:33
- Profese: a jiné
- Dal poděkování: 15 poděkování
- Dostal poděkování: 14 poděkování
Re: Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany
- Tito uživatelé poděkovali autorovi HxPOZ za příspěvky (celkem 4):
- Michaela.Nepejchalova, Lenka.Wagnerova, Robert.Magni, sirius.lee
stínový rebel sadský
- Michal.Ketner
- Předseda/předsedkyně místního sdružení
- Příspěvky: 2738
- Registrován: 09 pro 2012, 13:16
- Profese: Panda všeho druhu
- Dal poděkování: 1844 poděkování
- Dostal poděkování: 3053 poděkování
Re: Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany
Když tu nějak pán mluví o barvičkách, je zajímavé že se to tu ve vlákné hemží hlavně žlutou barvou. Náhoda ? 
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ketner za příspěvky (celkem 7):
- Lenka.Wagnerova, Mikulas.Peksa, Robert.Magni, Michaela.Nepejchalova, Dalibor.Zahora, Alexandr.Mansurov, sirius.lee
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.1
GM/IT/MU/S/CS/P/SS d--- s+:+ a? C++++ U++ P+ L++ E--- W++ N* o-- w--- K+++++ O- M-- V- PS+++ PE-- Y ++ PGP+ t+ 5+ X+ R+++ !tv b+++ DI- D+++ G++++ e h+ r-- z*
------END GEEK CODE BLOCK------
Version: 3.1
GM/IT/MU/S/CS/P/SS d--- s+:+ a? C++++ U++ P+ L++ E--- W++ N* o-- w--- K+++++ O- M-- V- PS+++ PE-- Y ++ PGP+ t+ 5+ X+ R+++ !tv b+++ DI- D+++ G++++ e h+ r-- z*
------END GEEK CODE BLOCK------
- Jan.Kochert
- Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
- Příspěvky: 385
- Registrován: 12 zář 2011, 18:52
- Profese: pirate
- Dal poděkování: 1278 poděkování
- Dostal poděkování: 1184 poděkování
Re: Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany
Tyjo, já si nemyslím, že problém může být počet. Teda - je mi jasný, že Tě jako člena KK děsíMichael.xChaos.Polak píše:
Současně ale je problém, ten počet podání u KK. Možná budeme muset vytunit naše stanovy, aby obsahovaly základní antispamovou ochranu, nevím.
Pokud by jich podal 100 denně a z nich bylo 95 pravdivých a závažných, měli bychom mu poděkovat.
A je jich 95 pravdivých?
Mno spíš ne.
Schválně si zkus otevřít 20 jeho náhodných podání a koukni se, jestli těch 15 z 20 (=75%) opravdu máme ignorovat. Jestli nad nima můžeme s klidným svědomím mávnout rukou a raději zkusit přesvědčit Krtka, že takový věci nemá řešit.
A pak mi prosím napiš výsledek, zajímá mě to.

- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Kochert za příspěvky (celkem 3):
- Robert.Magni, Dalibor.Zahora, sirius.lee
I'm not „future”. You're retro.
Profil !
Profil !
- Michael.Polak
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 3931
- Registrován: 21 dub 2009, 17:19
- Profese: programátor, poskytovatel Internetu
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 2772 poděkování
- Dostal poděkování: 6461 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany
Jenže strana nemá zas tolik agendy, aby bylo možné generovat tolik podnětů, natož pak závažných. Mohlo by to dojít tak daleko, že by se dávaly podněty na úplně jakýkoliv úkon, který nějaký orgán strany provede, a to by minimálně jakoukoliv aktivitu paralyzovalo - to máš jako když se splaší imunitní systém v organismu a a spustí autoimunní reakci... z toho je v lepším případě alergie, v horším leukémie.Jan.Kochert píše: Pokud by jich podal 100 denně a z nich bylo 95 pravdivých a závažných, měli bychom mu poděkovat.
A je jich 95 pravdivých?
Omezení počtu podnětů v čase by donutilo toho, kdo podnět podává, aby vybral z toho, co chce kontrolovat, právě ten podnět, ke kterému má nejlepší šance, že bude doložen pádnými důkazy. Protože není čas přešetřit vše - takže se pak vážné podněty snadno ztratí v moři hnidopišských malicherností...
Stejným způsobem by šlo zregulovat např. i počet příspěvků na fóru. 10 nebo 20 příspěvků taky rád napíšu... ale co je moc, to je moc. (Nějaké brzdy už instalované byly, to je pravda...)
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvek:
- Vit.Jurasek
604 282398 | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista
- Vit.Jurasek
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 1246
- Registrován: 24 led 2012, 16:41
- Profese: Programátor
- Bydliště: Brno
- Dal poděkování: 8853 poděkování
- Dostal poděkování: 2402 poděkování
Re: Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany
Nemám jasné hledisko, ale pár myšlenek k tématu:
Ad obsah toho co tu Krtek předvádí: z 1/2 je to odpad, z 1/4 je to tlak na buletproof systém/stanovy/předpisy, ze 1/4 na reálné chyby, porušení apod.
Ad forma téhož: <citový-výlev>zabte ho někdo už</citový-výlev> snáším to jen za cenu potlačování své prosociální stránky ve prospěch té psychopaticko-autistické
Takže tak čtvrtinu až polovinu toho co Krtek říká potřebujeme, ale potřebujeme mít možnost dát Krtkovi do držky dost citelně, když překročí hranice slušnosti.
A malá poznámka z teorie sociální dynamiky - každá funkční společnost potřebuje mít několik mechanismů na úrovni jedince:
- odměňovat kooperaci druhého (aktuálně palce a volby)
- trestat nekooperaci (aktuálně není žádný citelný způsob)
- mít možnost filtrovat lidi, se kterými se stýkám/snažím kooperovat (tzn. exkomunikovat škůdce nebo emigrovat, aktuálně je reálná jen emigrace a děje se tak)
Napadají mě dílčí řešení:
- vyhodit Krtka (neefektivní)
- upravit stanovy, aby na KAŽDÉ podání KK nad počet 1/měsíčně byla vybírána záloha. Možná přidat možnost, aby propadala například v případě, že RK rozhodne na popud KK, že jde o totální hovadinu. Popř. ty zálohy tahat z "karma peněz", které vymýšlí VV, aby to neomezovalo aktivní dobrovolníky, ale zpomalovalo troly, kteří jsou aktivní jen stížnostmi.
- zabránit mulťáctví a zvýšit dopad banu (to, že na fórum může psát defaultně každý (veřejnost), neznamená, že sem může psát každý anonymně)
- zajistit pro fórum prvky moderace hejnem (zabalování příspěvků nadlimitně označených jako podstatný hejt apod.)
Za mě není otázka jestli s tím něco dělat, ale co? Varianta nic je víc jak dost nevhodná.

Ad obsah toho co tu Krtek předvádí: z 1/2 je to odpad, z 1/4 je to tlak na buletproof systém/stanovy/předpisy, ze 1/4 na reálné chyby, porušení apod.
Ad forma téhož: <citový-výlev>zabte ho někdo už</citový-výlev> snáším to jen za cenu potlačování své prosociální stránky ve prospěch té psychopaticko-autistické
Takže tak čtvrtinu až polovinu toho co Krtek říká potřebujeme, ale potřebujeme mít možnost dát Krtkovi do držky dost citelně, když překročí hranice slušnosti.
A malá poznámka z teorie sociální dynamiky - každá funkční společnost potřebuje mít několik mechanismů na úrovni jedince:
- odměňovat kooperaci druhého (aktuálně palce a volby)
- trestat nekooperaci (aktuálně není žádný citelný způsob)
- mít možnost filtrovat lidi, se kterými se stýkám/snažím kooperovat (tzn. exkomunikovat škůdce nebo emigrovat, aktuálně je reálná jen emigrace a děje se tak)
Napadají mě dílčí řešení:
- vyhodit Krtka (neefektivní)
- upravit stanovy, aby na KAŽDÉ podání KK nad počet 1/měsíčně byla vybírána záloha. Možná přidat možnost, aby propadala například v případě, že RK rozhodne na popud KK, že jde o totální hovadinu. Popř. ty zálohy tahat z "karma peněz", které vymýšlí VV, aby to neomezovalo aktivní dobrovolníky, ale zpomalovalo troly, kteří jsou aktivní jen stížnostmi.
- zabránit mulťáctví a zvýšit dopad banu (to, že na fórum může psát defaultně každý (veřejnost), neznamená, že sem může psát každý anonymně)
- zajistit pro fórum prvky moderace hejnem (zabalování příspěvků nadlimitně označených jako podstatný hejt apod.)
Za mě není otázka jestli s tím něco dělat, ale co? Varianta nic je víc jak dost nevhodná.

- Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Jurasek za příspěvky (celkem 8):
- Barbora.Hradecna, Michal.Gill, Jiri.Ulip, Lenka.Kozlova, Dalibor.Zahora, Pavel.Moravec, Petr.Vileta, Tibor.Vansa
- Jan.Novak
- Předseda/předsedkyně místního sdružení
- Příspěvky: 2090
- Registrován: 22 čer 2010, 19:12
- Profese: Politolog, Historik
- Bydliště: Týn nad Vltavou
- Dal poděkování: 3535 poděkování
- Dostal poděkování: 2456 poděkování
Re: Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany
Já napočítal žluté tři... což je vzhledem k počtu žlutých docela málo.Michal.Ketner píše:Když tu nějak pán mluví o barvičkách, je zajímavé že se to tu ve vlákné hemží hlavně žlutou barvou. Náhoda ?
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvek:
- Barbora.Hradecna
- Ondrej.Kotas
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 2298
- Registrován: 29 srp 2011, 16:25
- Profese: automatizační specialista
- Bydliště: Brno - Nový Lískovec
- Dal poděkování: 3762 poděkování
- Dostal poděkování: 3493 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany
Někteří žlutí pro jistotu nasadili šedou
já bych naopak zavedl nějakou výrazně reflexivně oranžovou hvězdu pro každého placeného člena, ať je poznat s kým mám tu čest.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kotas za příspěvky (celkem 5):
- Robert.Magni, Michaela.Nepejchalova, Lenka.Wagnerova, Dalibor.Zahora, Adam.Cernoch
Netrol! Trolí samo. „Kasinem se herna nestává, kasinem se rodí!“
Má koryta: brněnský zastupitel pro IT
e-mail: ondrej.kotas@pirati.cz | signal/tel: +420 608 828 650 | profil: http://wiki.pirati.cz/lide/Ondrej_Kotas
Má koryta: brněnský zastupitel pro IT
e-mail: ondrej.kotas@pirati.cz | signal/tel: +420 608 828 650 | profil: http://wiki.pirati.cz/lide/Ondrej_Kotas
- Mikulas.Peksa
- Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
- Příspěvky: 4259
- Registrován: 29 lis 2012, 08:33
- Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
- Dal poděkování: 7441 poděkování
- Dostal poděkování: 10824 poděkování
Re: Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany
Mozna to bude tim, ze zluti jsou prvni na rane, pokud to cerveni nedotahnou...Michal.Ketner píše:Když tu nějak pán mluví o barvičkách, je zajímavé že se to tu ve vlákné hemží hlavně žlutou barvou. Náhoda ?
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 3):
- Ivo.Vlasaty, Lenka.Kozlova, Petr.Vileta
- Michal.Ketner
- Předseda/předsedkyně místního sdružení
- Příspěvky: 2738
- Registrován: 09 pro 2012, 13:16
- Profese: Panda všeho druhu
- Dal poděkování: 1844 poděkování
- Dostal poděkování: 3053 poděkování
Re: Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany
Byli 4 než si to přehodili. Každopádně když se chceš pohybovat v tech relativnich cislech, tak je to imho vetsina tech co v tomhle vlakne vylouceni krtka obhajuji.Jan.Novak píše:Já napočítal žluté tři... což je vzhledem k počtu žlutých docela málo.Michal.Ketner píše:Když tu nějak pán mluví o barvičkách, je zajímavé že se to tu ve vlákné hemží hlavně žlutou barvou. Náhoda ?
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ketner za příspěvky (celkem 2):
- Dalibor.Zahora, sirius.lee
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.1
GM/IT/MU/S/CS/P/SS d--- s+:+ a? C++++ U++ P+ L++ E--- W++ N* o-- w--- K+++++ O- M-- V- PS+++ PE-- Y ++ PGP+ t+ 5+ X+ R+++ !tv b+++ DI- D+++ G++++ e h+ r-- z*
------END GEEK CODE BLOCK------
Version: 3.1
GM/IT/MU/S/CS/P/SS d--- s+:+ a? C++++ U++ P+ L++ E--- W++ N* o-- w--- K+++++ O- M-- V- PS+++ PE-- Y ++ PGP+ t+ 5+ X+ R+++ !tv b+++ DI- D+++ G++++ e h+ r-- z*
------END GEEK CODE BLOCK------
- Michal.Gill
- Zahraniční odbor
- Příspěvky: 1451
- Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
- Profese: Copywriter, byrokrat, volej. rozhodčí
- Bydliště: Praha 3
- Dal poděkování: 2993 poděkování
- Dostal poděkování: 2113 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany
Já si tu oranžovou switchnul na šedou hned ráno, jakmile jsem tohle podal. A to proto, aby bylo všem naprosto zřejmo, že tak činím jako řadový člen, nikoli KoDo. Podle barviček raději lidi netřiďme, než nás fakt nějaký novinář chytne za slovoMichal.Ketner píše:Byli 4 než si to přehodili. Každopádně když se chceš pohybovat v tech relativnich cislech, tak je to imho vetsina tech co v tomhle vlakne vylouceni krtka obhajuji.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvek:
- Barbora.Hradecna
Bc. Michal Gill • generální sekretář Pirate Parties International • asistent pirátských radních Prahy 3 • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.cz • michal.gill@pp-international.net • gill.michal@praha3.cz