Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Požaduji svolání CF ve věci vyloučení Lukáše Nového ze strany bez možnosti opětovného přijetí.

Pro
87
65%
Proti
34
26%
Zdržuji se
12
9%
 
Celkem hlasujících: 133 - Celkem hlasů: 133

HxPOZ
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7
Registrován: 11 kvě 2017, 19:33
Profese: a jiné
Dal poděkování: 15 poděkování
Dostal poděkování: 14 poděkování

Re: Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany

Příspěvek od HxPOZ »

Michal.Ketner píše:Já bych se zase s tím slovem fasismus uklidnil. Totálitní myšlení se nutně nerovná fašismu. Imho jde spíš o bolševismus, ale i to bych neradl používal a prostě bych používal termín totalitní smyšlení. :fet:
ke kterému má to skupinové myšlení, ve kterém již partaj vězí po krk, setsakra blízko.
Tito uživatelé poděkovali autorovi HxPOZ za příspěvky (celkem 4):
Michaela.Nepejchalova, Lenka.Wagnerova, Robert.Magni, sirius.lee
stínový rebel sadský
Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2738
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1844 poděkování
Dostal poděkování: 3053 poděkování

Re: Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany

Příspěvek od Michal.Ketner »

Když tu nějak pán mluví o barvičkách, je zajímavé že se to tu ve vlákné hemží hlavně žlutou barvou. Náhoda ? :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ketner za příspěvky (celkem 7):
Lenka.Wagnerova, Mikulas.Peksa, Robert.Magni, Michaela.Nepejchalova, Dalibor.Zahora, Alexandr.Mansurov, sirius.lee
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.1
GM/IT/MU/S/CS/P/SS d--- s+:+ a? C++++ U++ P+ L++ E--- W++ N* o-- w--- K+++++ O- M-- V- PS+++ PE-- Y ++ PGP+ t+ 5+ X+ R+++ !tv b+++ DI- D+++ G++++ e h+ r-- z*
------END GEEK CODE BLOCK------
Uživatelský avatar
Jan.Kochert
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 385
Registrován: 12 zář 2011, 18:52
Profese: pirate
Dal poděkování: 1278 poděkování
Dostal poděkování: 1184 poděkování

Re: Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany

Příspěvek od Jan.Kochert »

Michael.xChaos.Polak píše: OFFTOPICOpravdu bych byl nerad, kdyby ta moje podmínka byla pojatá jako volání po šikaně, a speciálně jsem zdůraznil, že jsem kritický k léčbě psychofarmaky. (otázka je, jestli třeba současný systém umožňuje nemocnému, aby jako podmínku u dobrovolné hospitalizace dal možnost současně si zvolit formu léčby, v tomto směru - toto už je pirátské téma, musím se podívat, co vlastně máme v našem programovém bodě Zdravotnictví k psychiatrii, protože její stav je v řadě ohledů problematický, kromě toho, že v současné době určité sociální krize často řeší případy, které vznikají rozpadem sociálních sítí - tzn. psychózy vznikající z bezdomovectví, apod.).

Každopádně, myslím to (do jisté míry) vážně. I když alternativou by mohla být nějaká online skupinová terapie na diskuzních fórech.. možná :-)

Myslím současně zcela vážně, že člověka s cedníkem na hlavě ve straně potřebujeme. Je to legitimní a velmi "pirátské" stanovisko k současným náboženským otázkám.


Současně ale je problém, ten počet podání u KK. Možná budeme muset vytunit naše stanovy, aby obsahovaly základní antispamovou ochranu, nevím. OFFTOPICVstupní laťka pro přijetí do strany je nastavena poměrně nízko, takže holt naše instituce musí být vodotěsné, bombám odolné a blbuvzdorné ("wasserdicht, bombenfest und idiotensicher" - jak je vidět, některé fašistické zásady se nemusíme bát převzít :-))
Tyjo, já si nemyslím, že problém může být počet. Teda - je mi jasný, že Tě jako člena KK děsí :D . Ale problém vždycky je to jádro, čeho se ta podání týkají.
Pokud by jich podal 100 denně a z nich bylo 95 pravdivých a závažných, měli bychom mu poděkovat.
A je jich 95 pravdivých?

Mno spíš ne. :) To, že Krtek často vezme „dali jsme někomu 100 litrů bez výběrka”, a „hospodář při scanu ohnul pravý dolní roh faktury” a dá obojímu defacto stejnou vážnost, si myslím taky - stejně jako X dalších lidí, kteří mu to (dnes možná už roky) vyčítají. Afaik některá podání/tvrzení navíc vyvrátil také Martin Kučera jako nepravdivé. Ale nemyslím si, že ten poměr rozumných podání je 25% (nebo 1 z 10, jak je tady taková často opakovaná mantra).

Schválně si zkus otevřít 20 jeho náhodných podání a koukni se, jestli těch 15 z 20 (=75%) opravdu máme ignorovat. Jestli nad nima můžeme s klidným svědomím mávnout rukou a raději zkusit přesvědčit Krtka, že takový věci nemá řešit.
A pak mi prosím napiš výsledek, zajímá mě to. :) OFFTOPICŽádný pravidla tohohle pokusu samozřejmě nejsou, bo zrovna Tobě věřím, že to dáš fakt random a nebudeš vybírat jen kvůli "vyhranýmu" argumentu na internetech :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Kochert za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Dalibor.Zahora, sirius.lee
I'm not „future”. You're retro.
Profil !
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Člen KS Praha
Příspěvky: 3931
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2772 poděkování
Dostal poděkování: 6461 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany

Příspěvek od Michael.Polak »

Jan.Kochert píše: Pokud by jich podal 100 denně a z nich bylo 95 pravdivých a závažných, měli bychom mu poděkovat.
A je jich 95 pravdivých?
Jenže strana nemá zas tolik agendy, aby bylo možné generovat tolik podnětů, natož pak závažných. Mohlo by to dojít tak daleko, že by se dávaly podněty na úplně jakýkoliv úkon, který nějaký orgán strany provede, a to by minimálně jakoukoliv aktivitu paralyzovalo - to máš jako když se splaší imunitní systém v organismu a a spustí autoimunní reakci... z toho je v lepším případě alergie, v horším leukémie.

Omezení počtu podnětů v čase by donutilo toho, kdo podnět podává, aby vybral z toho, co chce kontrolovat, právě ten podnět, ke kterému má nejlepší šance, že bude doložen pádnými důkazy. Protože není čas přešetřit vše - takže se pak vážné podněty snadno ztratí v moři hnidopišských malicherností...

Stejným způsobem by šlo zregulovat např. i počet příspěvků na fóru. 10 nebo 20 příspěvků taky rád napíšu... ale co je moc, to je moc. (Nějaké brzdy už instalované byly, to je pravda...)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvek:
Vit.Jurasek
604 282398 | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista
Uživatelský avatar
Vit.Jurasek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1246
Registrován: 24 led 2012, 16:41
Profese: Programátor
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 8853 poděkování
Dostal poděkování: 2402 poděkování

Re: Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany

Příspěvek od Vit.Jurasek »

Nemám jasné hledisko, ale pár myšlenek k tématu:
Ad obsah toho co tu Krtek předvádí: z 1/2 je to odpad, z 1/4 je to tlak na buletproof systém/stanovy/předpisy, ze 1/4 na reálné chyby, porušení apod.
Ad forma téhož: <citový-výlev>zabte ho někdo už</citový-výlev> snáším to jen za cenu potlačování své prosociální stránky ve prospěch té psychopaticko-autistické

Takže tak čtvrtinu až polovinu toho co Krtek říká potřebujeme, ale potřebujeme mít možnost dát Krtkovi do držky dost citelně, když překročí hranice slušnosti.

A malá poznámka z teorie sociální dynamiky - každá funkční společnost potřebuje mít několik mechanismů na úrovni jedince:
- odměňovat kooperaci druhého (aktuálně palce a volby)
- trestat nekooperaci (aktuálně není žádný citelný způsob)
- mít možnost filtrovat lidi, se kterými se stýkám/snažím kooperovat (tzn. exkomunikovat škůdce nebo emigrovat, aktuálně je reálná jen emigrace a děje se tak)

Napadají mě dílčí řešení:
- vyhodit Krtka (neefektivní)
- upravit stanovy, aby na KAŽDÉ podání KK nad počet 1/měsíčně byla vybírána záloha. Možná přidat možnost, aby propadala například v případě, že RK rozhodne na popud KK, že jde o totální hovadinu. Popř. ty zálohy tahat z "karma peněz", které vymýšlí VV, aby to neomezovalo aktivní dobrovolníky, ale zpomalovalo troly, kteří jsou aktivní jen stížnostmi.
- zabránit mulťáctví a zvýšit dopad banu (to, že na fórum může psát defaultně každý (veřejnost), neznamená, že sem může psát každý anonymně)
- zajistit pro fórum prvky moderace hejnem (zabalování příspěvků nadlimitně označených jako podstatný hejt apod.)

Za mě není otázka jestli s tím něco dělat, ale co? Varianta nic je víc jak dost nevhodná.

OFFTOPICA jen tak pod čarou upozorním na detail, který tu nezazněl: To co páchá Krtek je nejen antisociální, nepříjemné a přes čáru, ale dost pravděpodobně už i nelegální, takže pokud se nevyřeší problém s šikanou od Krtka interně mezi námi, tak je jen otázka času kdy někomu rupnou nervy (nebo/protože to Krtek přežene ještě víc) a pokusí se zbavit Krtka oficiální policejní cestou. Myslím, že je to ta nejhorší možnost, ale je reálná a je třeba s ní počítat a za žádnou cenu se k ní nedostat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Jurasek za příspěvky (celkem 8):
Barbora.Hradecna, Michal.Gill, Jiri.Ulip, Lenka.Kozlova, Dalibor.Zahora, Pavel.Moravec, Petr.Vileta, Tibor.Vansa
Uživatelský avatar
Jan.Novak
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2090
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 3535 poděkování
Dostal poděkování: 2456 poděkování

Re: Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany

Příspěvek od Jan.Novak »

Michal.Ketner píše:Když tu nějak pán mluví o barvičkách, je zajímavé že se to tu ve vlákné hemží hlavně žlutou barvou. Náhoda ? :fet:
Já napočítal žluté tři... což je vzhledem k počtu žlutých docela málo. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvek:
Barbora.Hradecna
Uživatelský avatar
Ondrej.Kotas
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 srp 2011, 16:25
Profese: automatizační specialista
Bydliště: Brno - Nový Lískovec
Dal poděkování: 3762 poděkování
Dostal poděkování: 3493 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany

Příspěvek od Ondrej.Kotas »

Někteří žlutí pro jistotu nasadili šedou :roll: já bych naopak zavedl nějakou výrazně reflexivně oranžovou hvězdu pro každého placeného člena, ať je poznat s kým mám tu čest.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kotas za příspěvky (celkem 5):
Robert.Magni, Michaela.Nepejchalova, Lenka.Wagnerova, Dalibor.Zahora, Adam.Cernoch
Netrol! Trolí samo. „Kasinem se herna nestává, kasinem se rodí!“

Má koryta: brněnský zastupitel pro IT
e-mail: ondrej.kotas@pirati.cz | signal/tel: +420 608 828 650 | profil: http://wiki.pirati.cz/lide/Ondrej_Kotas
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4259
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7441 poděkování
Dostal poděkování: 10824 poděkování

Re: Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Michal.Ketner píše:Když tu nějak pán mluví o barvičkách, je zajímavé že se to tu ve vlákné hemží hlavně žlutou barvou. Náhoda ? :fet:
Mozna to bude tim, ze zluti jsou prvni na rane, pokud to cerveni nedotahnou...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 3):
Ivo.Vlasaty, Lenka.Kozlova, Petr.Vileta
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2738
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1844 poděkování
Dostal poděkování: 3053 poděkování

Re: Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany

Příspěvek od Michal.Ketner »

Jan.Novak píše:
Michal.Ketner píše:Když tu nějak pán mluví o barvičkách, je zajímavé že se to tu ve vlákné hemží hlavně žlutou barvou. Náhoda ? :fet:
Já napočítal žluté tři... což je vzhledem k počtu žlutých docela málo. :)
Byli 4 než si to přehodili. Každopádně když se chceš pohybovat v tech relativnich cislech, tak je to imho vetsina tech co v tomhle vlakne vylouceni krtka obhajuji. :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ketner za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, sirius.lee
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.1
GM/IT/MU/S/CS/P/SS d--- s+:+ a? C++++ U++ P+ L++ E--- W++ N* o-- w--- K+++++ O- M-- V- PS+++ PE-- Y ++ PGP+ t+ 5+ X+ R+++ !tv b+++ DI- D+++ G++++ e h+ r-- z*
------END GEEK CODE BLOCK------
Uživatelský avatar
Michal.Gill
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1451
Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
Profese: Copywriter, byrokrat, volej. rozhodčí
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 2993 poděkování
Dostal poděkování: 2113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany

Příspěvek od Michal.Gill »

Michal.Ketner píše:Byli 4 než si to přehodili. Každopádně když se chceš pohybovat v tech relativnich cislech, tak je to imho vetsina tech co v tomhle vlakne vylouceni krtka obhajuji. :fet:
Já si tu oranžovou switchnul na šedou hned ráno, jakmile jsem tohle podal. A to proto, aby bylo všem naprosto zřejmo, že tak činím jako řadový člen, nikoli KoDo. Podle barviček raději lidi netřiďme, než nás fakt nějaký novinář chytne za slovo :-). Krom toho se domnívám, že vyloučení Krtka v tomto vlákně obhajuje počet lidí, který je v každém okamžiku roven počtu hlasů Pro, nikoli počet lidí, kteří jsou ochotni se ponořit do bahna diskuse. Tedy aktuálně pětatřicet, nikoli sedm.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvek:
Barbora.Hradecna

Bc. Michal Gill • generální sekretář Pirate Parties International • asistent pirátských radních Prahy 3 • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czmichal.gill@pp-international.netgill.michal@praha3.cz

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“