Mikulas.Peksa píše:Michal.Gill píše:....Pod tím bych si konkrétně představoval to, že RP s výraznou podporou CF v zádech shromáždí materiál proti Krtkovi (kterého je habaděj) a toto předloží k rozhodčímu řízení. ...
To uz se v zasade deje. Vyznamna cast soucasne agendy vetsiny exekutivnich organu je "hledame materialy proti Krtkovi" (uz mi to pripada skoro stejne dulezite jako "resime Krtkova podani").
Skutecnost, ze Krtek je porad jeste ve strane, souvisi v zasade se dvema vecmi - existenci TORu a plytkosti definice "poskozovani dobreho jmena strany" (resp. "zavazneho poruseni stanov"). Je tedy na diskusi, zda-li jednani, jake provozuje Krtek, nebo sveho casu provozoval napr. Brooch, neni natolik patologicke, ze ho chceme nejak postihovat. Resil bych spise to, namlatit to tam CF pres RP je v podstate kontraproduktivni.
Ale ještě třetí faktor - zatím mlčící většina, která dočasně utekla z fóra. Ale o to právě jde, nastavit hranici, která doteď byla bezbřehá, že se zdálo (pro mlčení zaražené většiny), že hulvátství, šikana, vyhrožování a urážení je v pořádku. Není to v pořádku.
A k Dominice: podobné chování naopak strhává na stejnou nízkou úroveň, anebo to stojí zbytečné (zcela zbytečné) nadliské úsilí se nenechat strhnout k podobnému agresivnímu a bezohlednému stylu. Jestli chce někdo povznášet k lepšímu chování, tak právě lepším příkladem, ne naopak. To je prostě úplně absurdní chválit někoho za psychické násilí a terorizování druhých - a děsí mě tvoje naivita, že se právě tímto jednáním zdokonaluje chování ostatních. Myslím, že máme všichni lepší věci na práci než si trénovat sv ou psychickou odolnost tváří v tvář zcela bezohledném člověku, kterému je každý (mimo jeho skupinku) lhostejný. Kdesi napsal, že mu jde o věc a na lidech mu nesejde. Ale to je hluboký omyl. Ty věci souvisí s lidmi, na kterých mu právě nezáleží. Je to smutné, pro názorovou různost by ho jistě nikdo vyhazovat nechtěl, ale ve straně s tímto patologickým přístupem opravdu nemá co dělat. Protože lidi nejsou roboti.
Kritiků je mezi námi dost -- a je tisíc a jeden konstruktivních přístupů a cest, jak se snažit dojít nápravy věcí, když se mi něco nelíbí. Ale také ve spoustě případů se prostě realisticky musíme umět smířit s tím, že vždycky nebude po mém.
Čím déle bude Lukáš Nový ve straně, tím více podobných asociálů si ve svých řadách vypěstujeme. To je druhé nebezpečí. A pak sami ani nebudeme schopni rozlišit hranici únosného chování vůči spolustraníkům (natož pak lidem mimo stranu).
Ale takové agresivní a bezohledné chování jednoduše není přijatelné.
Úplně pomíjím, jestli někdy má pravdu nebo ne, ta forma o sobě je nebezpečná a nezdravá.
Bylo by to stejné jako tvrdit, že Babiš je právě prospěšný (i přes svou formu koncetrace moci médií ve svých rukou atd. atd.), protože přece bojuje proti té staré letité korupci - a zkrátka účel světí prostředky. (On totiž někde někdy něco přece jen dobrého udělá, ne?)