Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Požaduji svolání CF ve věci vyloučení Lukáše Nového ze strany bez možnosti opětovného přijetí.

Pro
87
65%
Proti
34
26%
Zdržuji se
12
9%
 
Celkem hlasujících: 133 - Celkem hlasů: 133

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4259
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7441 poděkování
Dostal poděkování: 10824 poděkování

Re: Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Michal.Gill píše:....Pod tím bych si konkrétně představoval to, že RP s výraznou podporou CF v zádech shromáždí materiál proti Krtkovi (kterého je habaděj) a toto předloží k rozhodčímu řízení. ...
To uz se v zasade deje. Vyznamna cast soucasne agendy vetsiny exekutivnich organu je "hledame materialy proti Krtkovi" (uz mi to pripada skoro stejne dulezite jako "resime Krtkova podani"). Jedna se v zasade o zivelnou iniciativu lidi, kteri travi cas temi podatelnami. Ve skutecnosti jsou v tom IMO exekutivni organy (RP + odbory) daleko aktivnejsi nez samotna KK (ackoli ani ji nelze plosne odsuzovat za necinnost).

Skutecnost, ze Krtek je porad jeste ve strane, souvisi v zasade se dvema vecmi - existenci TORu a plytkosti definice "poskozovani dobreho jmena strany" (resp. "zavazneho poruseni stanov"). Je tedy na diskusi, zda-li jednani, jake provozuje Krtek, nebo sveho casu provozoval napr. Brooch, neni natolik patologicke, ze ho chceme nejak postihovat. Resil bych spise to, namlatit to tam CF pres RP je v podstate kontraproduktivni.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 2):
Jan.Novak, Ivo.Vlasaty
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
trinitrofenol
Příspěvky: 2090
Registrován: 04 úno 2012, 17:01
Profese: chemik
Bydliště: Praha 20
Dal poděkování: 1344 poděkování
Dostal poděkování: 3558 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany

Příspěvek od trinitrofenol »

Čupr diskuse. AFAIK nemáte páru, jak lze "poškodit" dobré jméno strany. Kterýkoli regp dokáže vyzobat několik zásadních kauziček, které tu partaj dva týdny před volbama pošlou k jednou procentu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi trinitrofenol za příspěvky (celkem 5):
Michaela.Nepejchalova, Lenka.Wagnerova, Jan.Kochert, Robert.Magni, Adam.Cernoch
SMRT MODERACI
Free your hate.
6nula7 547 3nula9
Uživatelský avatar
Milus.Kotisova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 566
Registrován: 22 kvě 2014, 15:52
Profese: překladatelka, lektorka, publicistka
Dal poděkování: 732 poděkování
Dostal poděkování: 835 poděkování

Re: Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany

Příspěvek od Milus.Kotisova »

Mikulas.Peksa píše:
Michal.Gill píše:....Pod tím bych si konkrétně představoval to, že RP s výraznou podporou CF v zádech shromáždí materiál proti Krtkovi (kterého je habaděj) a toto předloží k rozhodčímu řízení. ...
To uz se v zasade deje. Vyznamna cast soucasne agendy vetsiny exekutivnich organu je "hledame materialy proti Krtkovi" (uz mi to pripada skoro stejne dulezite jako "resime Krtkova podani").

Skutecnost, ze Krtek je porad jeste ve strane, souvisi v zasade se dvema vecmi - existenci TORu a plytkosti definice "poskozovani dobreho jmena strany" (resp. "zavazneho poruseni stanov"). Je tedy na diskusi, zda-li jednani, jake provozuje Krtek, nebo sveho casu provozoval napr. Brooch, neni natolik patologicke, ze ho chceme nejak postihovat. Resil bych spise to, namlatit to tam CF pres RP je v podstate kontraproduktivni.
Ale ještě třetí faktor - zatím mlčící většina, která dočasně utekla z fóra. Ale o to právě jde, nastavit hranici, která doteď byla bezbřehá, že se zdálo (pro mlčení zaražené většiny), že hulvátství, šikana, vyhrožování a urážení je v pořádku. Není to v pořádku.

A k Dominice: podobné chování naopak strhává na stejnou nízkou úroveň, anebo to stojí zbytečné (zcela zbytečné) nadliské úsilí se nenechat strhnout k podobnému agresivnímu a bezohlednému stylu. Jestli chce někdo povznášet k lepšímu chování, tak právě lepším příkladem, ne naopak. To je prostě úplně absurdní chválit někoho za psychické násilí a terorizování druhých - a děsí mě tvoje naivita, že se právě tímto jednáním zdokonaluje chování ostatních. Myslím, že máme všichni lepší věci na práci než si trénovat sv ou psychickou odolnost tváří v tvář zcela bezohledném člověku, kterému je každý (mimo jeho skupinku) lhostejný. Kdesi napsal, že mu jde o věc a na lidech mu nesejde. Ale to je hluboký omyl. Ty věci souvisí s lidmi, na kterých mu právě nezáleží. Je to smutné, pro názorovou různost by ho jistě nikdo vyhazovat nechtěl, ale ve straně s tímto patologickým přístupem opravdu nemá co dělat. Protože lidi nejsou roboti.

Kritiků je mezi námi dost -- a je tisíc a jeden konstruktivních přístupů a cest, jak se snažit dojít nápravy věcí, když se mi něco nelíbí. Ale také ve spoustě případů se prostě realisticky musíme umět smířit s tím, že vždycky nebude po mém.

Čím déle bude Lukáš Nový ve straně, tím více podobných asociálů si ve svých řadách vypěstujeme. To je druhé nebezpečí. A pak sami ani nebudeme schopni rozlišit hranici únosného chování vůči spolustraníkům (natož pak lidem mimo stranu).

Ale takové agresivní a bezohledné chování jednoduše není přijatelné.
Úplně pomíjím, jestli někdy má pravdu nebo ne, ta forma o sobě je nebezpečná a nezdravá.

Bylo by to stejné jako tvrdit, že Babiš je právě prospěšný (i přes svou formu koncetrace moci médií ve svých rukou atd. atd.), protože přece bojuje proti té staré letité korupci - a zkrátka účel světí prostředky. (On totiž někde někdy něco přece jen dobrého udělá, ne?)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milus.Kotisova za příspěvky (celkem 5):
Jindrich.Cermak, Barbora.Hradecna, Jan.Novak, Petr.Vileta, Viktor.Mahrik
"Jednej, jako by svobodný a plný rozvoj kteréhokoli člověka závisel na tvém jednání." (Agnes Hellerová)

* * *
milus.kotisova@volny.cz, 773 219 196
zakladatelka, ex-1. kurátorka Pirátské putovní univerzity
nových 5 kurátorů viz web PPU
* * *
O PPU: https://otazky.github.io/ (dočasné umístění webu)
Akce PPU: viewtopic.php?f=75&t=48598
FB skupina: https://www.facebook.com/groups/Piratsk ... Univerzita
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11863 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany

Příspěvek od Lukas.Novy »

Zacnete resit porusovani predpisu a nebude treba resit to, ze na ne nekdo upozornuje. Umlcenim nekoho, kdo se umlcete stejne nenecha, neodstranite jadro problemu. A jadrem problemu je porusovani predpisu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvek:
Robert.Magni
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 15976
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2162 poděkování
Dostal poděkování: 28465 poděkování

Re: Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany

Příspěvek od Martin.Kucera »

Lukas.Novy píše:Zacnete resit porusovani predpisu a nebude treba resit to, ze na ne nekdo upozornuje.
Jak už napsal i předseda KK, problém není v samotném upozorňování, ale v tvých metodách, které jsou jako hubení mšic napalmem.
Navíc pokud se chceš hájit tím, že jen upozorňuješ na porušování předpisů, měl by sis zamést před vlastním prahem a sám je neporušovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 6):
Vit.Jurasek, Ondrej.Kotas, Robert.Magni, Jiri.Ulip, Lenka.Kozlova, Petr.Vileta
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11863 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany

Příspěvek od Lukas.Novy »

Martin.Kucera píše:
Lukas.Novy píše:Zacnete resit porusovani predpisu a nebude treba resit to, ze na ne nekdo upozornuje.
Jak už napsal i předseda KK, problém není v samotném upozorňování, ale v tvých metodách, které jsou jako hubení mšic napalmem.
Navíc pokud se chceš hájit tím, že jen upozorňuješ na porušování předpisů, měl by sis zamést před vlastním prahem a sám je neporušovat.
To sem zkousel 3 roky, vedlo to jenom doprdele, takhle se to aspon trochu hybe. Lepsi shoret nez vyhasnout ;-*
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 15976
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2162 poděkování
Dostal poděkování: 28465 poděkování

Re: Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany

Příspěvek od Martin.Kucera »

Mikulas.Peksa píše:Skutecnost, ze Krtek je porad jeste ve strane, souvisi v zasade se dvema vecmi - existenci TORu a plytkosti definice "poskozovani dobreho jmena strany" (resp. "zavazneho poruseni stanov"). Je tedy na diskusi, zda-li jednani, jake provozuje Krtek, nebo sveho casu provozoval napr. Brooch, neni natolik patologicke, ze ho chceme nejak postihovat. Resil bych spise to, namlatit to tam CF pres RP je v podstate kontraproduktivni.
Dopouštění se psychického násilí a vyvolávání strachu (viz např. jeho chování vůči Petře Smutné) lze IMHO kvalifikovat jako porušování stanov, čl. 2 odst. 3. písm. b).
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11863 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany

Příspěvek od Lukas.Novy »

Proti sikane se branim no.
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 15976
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2162 poděkování
Dostal poděkování: 28465 poděkování

Re: Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany

Příspěvek od Martin.Kucera »

Žádný důkaz o tom, že by tě Petra Smutná šikanovala, jsi nepodal. (Nebrat telefon někomu, kdo mi volá co minutu, není šikana.)
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11863 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany

Příspěvek od Lukas.Novy »

To samozrejme plati i o druhe strane.
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“