Stránka 2 z 26

Re: Mimořádný přezkum RV 13/2017

Napsal: 12 dub 2017, 21:38
od Petr.Vileta
Radim.Stach píše:Se to bojim lajkovat, bo se sleduje, kdo koho lajkuje, tak si to u něj nechci rozházet :) .
To bych ti olajkoval, ale když to tu někdo sleduje, tak nemůžu. ;)

Re: Mimořádný přezkum RV 13/2017

Napsal: 12 dub 2017, 22:47
od Rostislav.Reha
Mikulas.Ferjencik píše: naše interní náklady na výběrko by byli cca 8000 Kč, ušlá mzda zainteresoaných lidí dalších cca 12 000 Kč. post500364.html#p500364
Dukaz kruhem - sice mame povinna VR nad 50 000, ale komise nas po zmenach stoji 20 000 (8 000 realne), proto je nebudeme delat, dokud zamer nebude aspon....kolik, Mikulasi?
Nejdriv vymenime dobrovolniky za placene uredniky a potom budeme argumentovat jejich platem? Co neudelame priste? Proc mame placene komise proboha? Chapal bych, kdyby tam byla placena sekretarka kvuli zapisu, ale zbytek jsou voleni funkcionari. Vcetne tebe.

Re: Mimořádný přezkum RV 13/2017

Napsal: 12 dub 2017, 23:02
od Jan.Kochert
Hlasoval jsem PRO, bo v případech, který jsou řekněme šedá zóna, jsem vždy pro rozhodování na úrovni CF.
Na druhou stranu: mezitím dáme mega Facebooku a výběrko na vhodnou sociální síť jsme taky nedělali... :)

Re: Mimořádný přezkum RV 13/2017

Napsal: 12 dub 2017, 23:54
od Stepan.Strebl
Děláme výběrka pro to, abychom zvýšili kvalitu a ušetřili, nebo pro fetiš?

Ondřeji a ostatní škodiči, vyjasníte mi to? Pokud vím, bojujeme za to, aby se ve státní sféře ušetřilo a dělalo se kvalitně. Proto prosazujeme výběrová řízení. Jejich cílem není, aby se věci dělaly dražší a v horší kvalitě k uspokojení fetiše byrokratů.

Strana je totálně neakceschopná. Vybrat dodavatele dokonce za špičkovou cenu ve straně bojující proti byrokracii zabere neskutečně času a tunu byrokracie. Prý aplikujeme to, co chceme, na sobě. Zatím tedy aplikujeme na sobě to, co nechceme - byrokracii a paralýzu. Každá sebemenší a seberozumější akce vyvolá reakci, že někdo něco chce přezkoumávat a chce někoho odvolávat. Osobně to nechápu, proč se to děje a co se někomu musí honit v hlavě na to, aby ho napadlo tyhle věci dělat.

Do konce března jsem otročil zadarmo. Bezpočetkrát jsem za někoho zatáhl účtenku na pracovní schůzce, zaplatil x taxíků a zatím jsem po straně nic z toho nechtěl zpátky. I teď trávím na Pirátech víc, než musím a pak čtu tyhle splašky. Upozorňuju, že jsem od 1. dubna do dneška do večera propálil 120 hodin. Zavázal jsem se k tomu dělat cca 168h za měsíc a jak vidíte, chybí mi týden běžné pracovní doby, abych se tam dostal. Spoustu toho času trávím tím, že se zabývám nějakou stranickou byrokracií, abych umožnil členům, jako jsi ty, Ondřeji, a tobě podobní, ukájet se bezdůvodnou buzerací ostatních zadarmo pracujících lidí. Té buzeraci se tu pro umělecký dojem říká "transparentnost" a "veřejná kontrola". Jednání, které tu předvádíte, se však zcela odklání od pravého účelu transparentnosti a veřejné kontroly, tedy zvýšení kvality a snížení nákladů. Je to jen gestapácký způsob buzerace, který tu ty a tobě podobní předvádíte. Ubíráte lidem energii, čas a chuť do práce, protože se musí místo produktivní činnosti obhajovat před útoky neproduktivních lidí, jako jste vy.

Jestli chcete, můžete se ozvat, domluvíme se, přijeďte do Prahy a můžete do jedný sedět se mnou a dalšíma lidma a odmakat si to, ať to zažijete. A pak se nechte takhle buzerovat, ok? Pak vás v 5:50 vzbudím a budete pokračovat do večera. Ve 22h můžete domů a psát na fórum obhajobu a kát se za to, že jste pracovali. To je můj včerejší a dnešní program. Děláme všichni maximum, abychom vyhráli volby. Jestli se, vážení hateři, chcete střílet do nohy, bořit a ničit to úsilí, jen do toho. Škoďte dál a prohrajte to všem, i sobě.

Ti lidé, kteří byli vybráni, již dali spoustu hodin svého volného času zdarma a investují své nadšení do kampaně. Stejně tak jsme je sehnali díky tomu, že jiní nadšení lidé je požádali a přesvědčili je, aby to nadšení investovali. Mají špičkové reference. Platíme v podstatě za pokrytí nákladů. Uznejte, že bychom všem byli pro smích, kdyby se stejná firma přihlásila do výběrového řízení a vyhrála s vyšší cenou, než nabídla bez výběrka, což by se stalo, pokud by někdo jiný nešel vyloženě pod náklady a pochybuji, že by navrhl řešení v požadované kvalitě. Nevím, proč bychom za této situace měli pálit další čas těch lidí i našeho týmu dobrovolníků a zbytečně věci zdržovat. Nevím, zda jste si všimli, jak vypadá náš rozpočet, ale já nemám za zadkem tucet lidí, kteří budou skákat, jak písknu. Není tu nikdo krom pár nadšenců, co to dělá zadarmo ve volném čase. Fakt nepotřebuju plýtvat jejich časem na něčem, co nedává smysl. Nebo si myslíte, že čas lidí, byť neplacený, nemá hodnotu?

Jestli máte kdokoli pochybnosti o výhodnosti nebo o čemkoli, co takhle napsat nejdřív někomu kompetentnímu namísto toho, abyste hned škodili tímto způsobem? Můj mail i mail ostatních znáte - jsou veřejné. Nebo jen potřebujete exhibovat na fóru, kam mimochodem statisticky přispívá jen minimum (hlavně starých) členů, ostatní se nezapojují a jsou z něj pro jeho uživatelsky nepřátelské prostředí fakticky vyloučeni? Věřím, že mou upřímnost oceňujete. Nemám totiž čas ani trpělivost jako Mikuláš Ferjenčík et al. patlat se s lidmi, kteří mají nulový přínos pro stranu i pro kampaň. Přeji příjemný večer.

Re: Mimořádný přezkum RV 13/2017

Napsal: 12 dub 2017, 23:56
od trinitrofenol
A ten je vopravdickej?

Re: Mimořádný přezkum RV 13/2017

Napsal: 13 dub 2017, 00:02
od Rostislav.Reha
Stepane, vis co je nejefektivnejsi statni zrizeni vubec? Osviceny despotismus. Zkus nad tim pred usnutim premyslet.

Re: Mimořádný přezkum RV 13/2017

Napsal: 13 dub 2017, 00:16
od Vojtech.Pikal
Takhle.
Argumentovat náklady placených lidí se mi trochu nelíbí. a mělo být více práce investováno do toho zdůvodnění "nedává smysl" (v ostatních bodech - doložení kvality a úžasnosti ceny nabídky, protože to jaksi členové RV v tvrdých datech moc nedostali.)

Výběrová řízení děláme ze dvou důvodů:
1) Abychom získali požadovanou kvalitu za optimální cenu
2) Aby jsme měli jistotu, že nedochází k nějakým nekalostem (jánabráchismu) při výběru dodavatelů.

Aby výběrové řízení nemělo smysl, musí být verohodně doloženo, že tyhle podmínky jsou naplněny.

Re: Mimořádný přezkum RV 13/2017

Napsal: 13 dub 2017, 00:25
od Lukas.Novy
Muzete toho RegP nekdo vyhodit z pudy CF pro urazky clenu?

aneb...

Kde si jako myslis, ze ses?

Re: Mimořádný přezkum RV 13/2017

Napsal: 13 dub 2017, 00:49
od Ondrej.Kotas
Stepan.Strebl píše:Děláme výběrka pro to, abychom zvýšili kvalitu a ušetřili, nebo pro fetiš?

Ondřeji a ostatní škodiči, vyjasníte mi to? Pokud vím, bojujeme za to, aby se ve státní sféře ušetřilo a dělalo se kvalitně. Proto prosazujeme výběrová řízení. Jejich cílem není, aby se věci dělaly dražší a v horší kvalitě k uspokojení fetiše byrokratů.

Strana je totálně neakceschopná. Vybrat dodavatele dokonce za špičkovou cenu ve straně bojující proti byrokracii zabere neskutečně času a tunu byrokracie. Prý aplikujeme to, co chceme, na sobě. Zatím tedy aplikujeme na sobě to, co nechceme - byrokracii a paralýzu. Každá sebemenší a seberozumější akce vyvolá reakci, že někdo něco chce přezkoumávat a chce někoho odvolávat. Osobně to nechápu, proč se to děje a co se někomu musí honit v hlavě na to, aby ho napadlo tyhle věci dělat.

Do konce března jsem otročil zadarmo. Bezpočetkrát jsem za někoho zatáhl účtenku na pracovní schůzce, zaplatil x taxíků a zatím jsem po straně nic z toho nechtěl zpátky. I teď trávím na Pirátech víc, než musím a pak čtu tyhle splašky. Upozorňuju, že jsem od 1. dubna do dneška do večera propálil 120 hodin. Zavázal jsem se k tomu dělat cca 168h za měsíc a jak vidíte, chybí mi týden běžné pracovní doby, abych se tam dostal. Spoustu toho času trávím tím, že se zabývám nějakou stranickou byrokracií, abych umožnil členům, jako jsi ty, Ondřeji, a tobě podobní, ukájet se bezdůvodnou buzerací ostatních zadarmo pracujících lidí. Té buzeraci se tu pro umělecký dojem říká "transparentnost" a "veřejná kontrola". Jednání, které tu předvádíte, se však zcela odklání od pravého účelu transparentnosti a veřejné kontroly, tedy zvýšení kvality a snížení nákladů. Je to jen gestapácký způsob buzerace, který tu ty a tobě podobní předvádíte. Ubíráte lidem energii, čas a chuť do práce, protože se musí místo produktivní činnosti obhajovat před útoky neproduktivních lidí, jako jste vy.

Jestli chcete, můžete se ozvat, domluvíme se, přijeďte do Prahy a můžete do jedný sedět se mnou a dalšíma lidma a odmakat si to, ať to zažijete. A pak se nechte takhle buzerovat, ok? Pak vás v 5:50 vzbudím a budete pokračovat do večera. Ve 22h můžete domů a psát na fórum obhajobu a kát se za to, že jste pracovali. To je můj včerejší a dnešní program. Děláme všichni maximum, abychom vyhráli volby. Jestli se, vážení hateři, chcete střílet do nohy, bořit a ničit to úsilí, jen do toho. Škoďte dál a prohrajte to všem, i sobě.

Ti lidé, kteří byli vybráni, již dali spoustu hodin svého volného času zdarma a investují své nadšení do kampaně. Stejně tak jsme je sehnali díky tomu, že jiní nadšení lidé je požádali a přesvědčili je, aby to nadšení investovali. Mají špičkové reference. Platíme v podstatě za pokrytí nákladů. Uznejte, že bychom všem byli pro smích, kdyby se stejná firma přihlásila do výběrového řízení a vyhrála s vyšší cenou, než nabídla bez výběrka, což by se stalo, pokud by někdo jiný nešel vyloženě pod náklady a pochybuji, že by navrhl řešení v požadované kvalitě. Nevím, proč bychom za této situace měli pálit další čas těch lidí i našeho týmu dobrovolníků a zbytečně věci zdržovat. Nevím, zda jste si všimli, jak vypadá náš rozpočet, ale já nemám za zadkem tucet lidí, kteří budou skákat, jak písknu. Není tu nikdo krom pár nadšenců, co to dělá zadarmo ve volném čase. Fakt nepotřebuju plýtvat jejich časem na něčem, co nedává smysl. Nebo si myslíte, že čas lidí, byť neplacený, nemá hodnotu?

Jestli máte kdokoli pochybnosti o výhodnosti nebo o čemkoli, co takhle napsat nejdřív někomu kompetentnímu namísto toho, abyste hned škodili tímto způsobem? Můj mail i mail ostatních znáte - jsou veřejné. Nebo jen potřebujete exhibovat na fóru, kam mimochodem statisticky přispívá jen minimum (hlavně starých) členů, ostatní se nezapojují a jsou z něj pro jeho uživatelsky nepřátelské prostředí fakticky vyloučeni? Věřím, že mou upřímnost oceňujete. Nemám totiž čas ani trpělivost jako Mikuláš Ferjenčík et al. patlat se s lidmi, kteří mají nulový přínos pro stranu i pro kampaň. Přeji příjemný večer.
Takže nejdříve, ahoj!

Nevím jak dlouho jsi ve straně a zda moji činnost sleduješ již od začátku mého vstupu v roce 2011, nicméně pokud si zde chceš poměřovat pindíky v tom, kdo kolik věnoval Pirátské straně svého volného času, prostředků a energie, pak by sis měl o mé historii něco zjistit a teprve poté se pouštět do označování mé osoby za škodiče či o mě tvrdit, že mám nulový přínos pro stranu.

Uráží mě to, a to ani nevím, zda jsme se někdy potkali osobně.


Nyní k věci.

Ne, nechci škodit ani paralyzovat stranu. Nicméně zde vidím hrubé porušení naprosto základních pilířů Pirátské ideologie.
Souhlasím zde s Vojtou, nepřijde mi dostatečně odůvodněné to "nedává smysl".

Taktéž nechápu argumenty placenými lidmi. Zde bych tě odkázal na https://wiki.pirati.cz/rules/prah#dobrovolnictvi
Ano, vím jaký máme rozpočet. Je napjatý, skrz to že platíme paušály či za komunikaci, jedeme na 300%, chceme klid na práci, takže se zavřeme na facebook a zakážeme lidem stanovami mít možnost psát všude.

OFFTOPICKamaráde, já bych ti mohl povídat, jak se několik let snažíme v Brně otevřít Pirátské centrum. Takové, jak jsme se inspirovali u Pirátů v Bruselu. A makáme a makáme, skáčeme v ulicích, děláme ty roky tu tvrdou práci, abychom si vydělali na nájem prostoru. A pak to přijde, konečně ho máme. Jenže stojí moc, takže ho rok financujeme ze 60% z vlastní kapsy. Tehdy díky němu uděláme 5% a dostaneme se do zastupitelstva JmK. To je rok 2016.
Nyní, díky tomu že někdo pochybil ve své, možná i finančně odměněné práci, zjišťujeme že krajský rozpočet má o 270 000 Kč méně. Sami dohledáváme kde je chyba, počítáme, trávíme hodiny a hodiny procházením účtů, rozpočtů, výsledovek atd. (To je čas, co ti nikdo nezaplatí ani nevrátí.) A zjistíme, že ano, že nám opravdu tolik chybí. Tudíž že buď nezaplatíme nájem na rok 2017 ze 100% Pirátskou stranou a budeme to muset dát z kapsy (o to míň na kampaň), nebo dáme, ale pak musíme vybrat na fundrisingu o to víc na kampaň. Krajský rozpočet je naprosto napjatý, a to nemáme žádnou placenou funkci a nikdo nedostává žádné odměny. Pak vypracuješ žádost k RP o dotaci, po tom co ti to sami nvrhnou. Dál to už asi znáš.
Tohle zde ani tak nechci rozebírat, jak ti jen chci přiblížit, že nejsi sám komu jde o to někam Pirátskou stranu posunout. Jen bohužel každý na to jdeme jinak. A já s tvou cestou nemůžu souhlasit.

Re: Mimořádný přezkum RV 13/2017

Napsal: 13 dub 2017, 00:55
od Mikulas.Ferjencik
Rostislav.Reha píše:
Mikulas.Ferjencik píše: naše interní náklady na výběrko by byli cca 8000 Kč, ušlá mzda zainteresoaných lidí dalších cca 12 000 Kč. post500364.html#p500364
Dukaz kruhem - sice mame povinna VR nad 50 000, ale komise nas po zmenach stoji 20 000 (8 000 realne), proto je nebudeme delat, dokud zamer nebude aspon....kolik, Mikulasi?
Nejdriv vymenime dobrovolniky za placene uredniky a potom budeme argumentovat jejich platem? Co neudelame priste? Proc mame placene komise proboha? Chapal bych, kdyby tam byla placena sekretarka kvuli zapisu, ale zbytek jsou voleni funkcionari. Vcetne tebe.

Ne, já neměním dobrovolníky za placené lidi, já poukazuju na to, že nemáme nutit dobrovolníky dělat nesmysly. Vynaložit několik desítek hodin dobrovolnické práce na výběrové řízení, kde nebudeme mít jistotu ani toho, že dostaneme nižší cenu, než kterou už nám někdo nabídl mi přijde bizarní. Problém není placená komise, ale poměr práce nutné vynaložit pro výběrko vs. možný přínos výběrka.

Druhá věc je, že jsme o záměru informovali rozhodčí i kontrolní komisi, zcela v souladu s předpisy, ale místo toho, abychom dostali usnesení těchto orgánů, že je to nepřípustné se tady s námi členové těchto komisí dohadují přes fórum. Záměr jsme nijak netutlali, předložili jsme to otevřeně a získali jsme pro něj souhlas republikového výboru na základě argumentů.