Stránka 5 z 10

Re: Rozpuštění strany, která je napadena SSluníčkama.

Napsal: 31 led 2017, 07:23
od Martin.Kucera
Vojtech.Pikal píše:
Pavel.Mendl píše:Mám dvě procedurální otázky a po nich budu mít meritorní komentář.

Procedurální otázky:
1) Existuje procedurální postup, kterým se opraví textace nesprávně formulovaných anketních otázek? Tím myslím vypuštění nadbytečných závorek tak, aby zbyly hlasovatelné odpovědi Ano, Ne, Zdržuji se?
2a) Pokud existuje, co je potřeba udělat pro jeho aktivaci?
2b) Pokud neexistuje, co je potřeba udělat pro prohlášení tohoto hlasování za zmatečné z důvodu chybně položených otázek?
Teoreticky námitka nebo návrh postupu.
Martin Kučera se tu v předchozím příspěvku vyjádřil; post487681.html#p487681 - že otázky nejsou v pořádku a závorky tam nemají co dělat. Ale neopravil je. Nevím, jestli se k tomu chystá.
Čekal jsem na vyjádření zakladatele podnětu. Pokud by na závorkách trval, prostě by téma putovalo do členských anket, neboť takovéto otázky v anketě nejsou pro členský podnět (který prostě musí dodržet jistá pravidla, protože na jeho základě může být případně svoláno jednání CF) přípustné.
Zatím se nevyjádřil, pošlu mu výzvu v SZ a na základě jeho odpovědi pak buď opravím otázky nebo přesunu téma.

Re: Rozpuštění strany, která je napadena SSluníčkama.

Napsal: 31 led 2017, 08:50
od Michal.Horak
Ivan.Bartos píše: Jaký frakce. Trollec je blázen:-)
Ivane tím, že Zdeňka nazveš bláznem problém, který indikuje, nezmizí.
Jan.Nezhyba výborné popsání a pojmenování problému , ale jsme schopni ho řešit?

Re: Rozpuštění strany, která je napadena SSluníčkama.

Napsal: 31 led 2017, 09:14
od Michael.Polak
Robert.Magni píše:Mám koule,ale tuto je píčovina.Hoďte na něj síť :roll:
Snad deku, ne?

Re: Rozpuštění strany, která je napadena SSluníčkama.

Napsal: 31 led 2017, 09:30
od Ivan.Bartos
Michal.Horak píše:
Ivan.Bartos píše: Jaký frakce. Trollec je blázen:-)
Ivane tím, že Zdeňka nazveš bláznem problém, který indikuje, nezmizí.
Jan.Nezhyba výborné popsání a pojmenování problému , ale jsme schopni ho řešit?
Já problém nevidím a rozhodně to není tím, že bych nebyl v orbaze.

Re: Rozpuštění strany, která je napadena SSluníčkama.

Napsal: 31 led 2017, 13:15
od Jan.Nezhyba
Ivan.Bartos píše:
Jan.Nezhyba píše:tak opravdovej problem nastava v každe komunitě když se vypichují rozdíly a komunita se hroutí na jednotlivé frakce (to funguje i mimo piráty)
- od počátku sem mezi nás lez skrze spousty společných postoju a temat k řešení, navíc sem nesl životní prostředí jako u součást pirátstva
zejména mě okouzlilo to že jsme byli vynikající skrumáží person, ktere spojovali hodnoty a cíle přes množství rozdílných povah někde méně někde více

co se tedy děje dnes zírám - vidím snahu se více vymezovat i vůči vlastním lidem a vubec se uvnitř dostáváme do izolace jakých si frakcí
a to mě drtí - ne tydle jen hloupě v nervech zveřejněné plky.

Každý si to řeší po svém někdo tak tady jinej přemejšlí jak se sebou naložit
Jaký frakce. Trollec je blázen:-)
Hele asi jsem zvolil špatné slovo nejde o frakce v tom hrubém slova smyslu
tak prostě nějak se mi zdá že více než kdy předtím se vypichují rozdíly namísto toho aby se hledali ty věci které lidi spojujují, samozřejmě to může být můj subjektivní dojem..

K příspěvku samotnému i jeho vyznění a potažmo i manipulativnímu kontextu jsem psal už výše...

Já si prostě tak ubbékl no :D

Re: Rozpuštění strany, která je napadena SSluníčkama.

Napsal: 31 led 2017, 13:19
od Jan.Nezhyba
odstranil jsem duplicitu příspěvku -------

Re: Rozpuštění strany, která je napadena SSluníčkama.

Napsal: 31 led 2017, 15:09
od Pavel.Mendl
Jan.Nezhyba píše:
tak prostě nějak se mi zdá že více než kdy předtím se vypichují rozdíly namísto toho aby se hledali ty věci které lidi spojujují, samozřejmě to může být můj subjektivní dojem..
Problém vnímám v tom, že i já raději hledám věci, které lidi spojují než ty, které je vzdalují, nicméně, pokud mi někdo míří na krk dýkou, určitě podniknu všechno pro to, aby nás ta dýka nespojila...

Dokud jde "jen" o ideologii, dá se postupovat v zásadě smířlivě. Jakmile ideologické předsudky začínají ohrožovat existenci daného jednotlivce, skupiny nebo kultury, dojde k vyhrocení jaksi inherentně, nikoli v souvislosti s tím, o jakou ideologii nebo jednotlivce se jedná.

Aby bylo jasno: až nekontrolovaná imigrace (byť i neúmyslně) vytvoří dostatečný předpoklad pro to, aby jiná ideologie (například, ale nejen, arabská), která nemá tolik skrupulí, zničila nebo ovládla náš (euroatlantický) kulturní okruh a prostor, bude málo platné lamentovat, že přeci my, věrni své ideologii, jsme byli neomezeně tolerantní, tak proč, sakra, oni nebyli a nejsou... Tolik můj názor na věc. Ten, kdo se snaží umožňit zničení (rozvrácení, potlačení...) našeho kulturního okruhu jinou kulturou je plně zodpovědný za všechny důsledky, které v budoucnosti ta jiná kultura svou nadvládou způsobí - a náhled na tento paradox by mohl některým lidem umožnit pochopit, proč s jejich postojem nesouhlasím, třebaže je "prvoplánově" v souladu s ideami euroatlantické kultury, která je mi blízká. Prostě jen chybí širší historická předvídavost (nebo soudnost?).

Re: Rozpuštění strany, která je napadena SSluníčkama.

Napsal: 31 led 2017, 15:38
od Vojtech.Pikal
Co se frakcí týče, tak vím o dvou, které operují skorooficálně.
A to @Pirátky a Homoskinhedská platforma (odkazovat nebudu).

Pak existují nálepkování EchtPiráti a na "druhé straně" nálepkovaná "Vnitřní strana" nebo "pražská partička".
Já osobně se občas identifikuju jako člen pravicového křídla Pirátů(tzn. vycházím z trochu jiných idejí než "levicové křídlo", ale na programu se většinově bez problémů shodnem - protože nejsem tak Svobodný, abych věřil, že své právo na život a majetek (aka životní prostředí) dokážeš obhájit skrze soudy.)

Myslím, že skupiny sebeidentifikované jsou možné, nálepkovat někdoho, kdo s tím označením nesouhlasí fakt ničemu nepomáhá.(Zvláště, je-li připojena falešná disjunkce jako v téhle anketě - buď jsi se mnou, nebo jsi SSluníčko/Zbabělec.)

Re: Rozpuštění strany, která je napadena SSluníčkama.

Napsal: 31 led 2017, 16:16
od Tomas.Vymazal
Piratska Homoskinheadska Platforma Buzny Brno (PHP BB) se vymezuje vuzi oznaceni platformy za frakci. Povaha platformy je zcela nefrakcni. Nevydelujeme se, pouze se snazime povznest a jit prikladem :)

Re: Rozpuštění strany, která je napadena SSluníčkama.

Napsal: 31 led 2017, 16:19
od Ondrej.Kotas
Vojta: No pockej, homoskinhedi nejsou frakce, ale platforma. Nechceme borit ale tvorit!