Stránka 2 z 10

Re: Rozpuštění strany, která je napadena SSluníčkama.

Napsal: 30 led 2017, 09:29
od Ondrej.Kotas
Ntvl Zdeno, tobě už vyloženě hráblo...

Re: Rozpuštění strany, která je napadena SSluníčkama.

Napsal: 30 led 2017, 09:43
od Martin.Kucera
Pár administrativních poznámek:
- Návrh IMHO hlasovatelný je, pokud navrhovatel upřesní, ke kterým volbám se "před volbami" vztahuje, jelikož nějaké volby jsou teď každý rok.
- Anketní otázky v pořádku nejsou, závorky tam nemají co dělat
- Název tématu je na hraně, ale vzhledem k tomu, že tu již řadu let existuje vlákno "Argumenty proti SSO", tak členům zjevně výskyt "SS" v názvu tématu nevadí.

Re: Rozpuštění strany, která je napadena SSluníčkama.

Napsal: 30 led 2017, 09:48
od Robert.Cuma
Zdeňku - nemá smysl seriozně polemizovat s tvými názory nebo procenty - leda snad parafrází slavného výroku: nic jsem neplatil a čísla absolutně nesouhlasí.

pokud tě "lidi v politice zlomili" (jak uvádíš), je čas ukončit trápení a znovu nabrat síly.

vytiskni bez úprav svůj úvodní příspěvek (včetně podpisu) a ukaž jej nejbližšímu specialistovi na psychiku.

je pravděpodobné, že to může být začátek nového, pěkného a dlouhodobého vztahu.

Re: Rozpuštění strany, která je napadena SSluníčkama.

Napsal: 30 led 2017, 10:14
od Daniela.Weissova
Zdravím všechny,
odmítám hlasovat o takové blbosti, jako je uražené ego jednoho piráta. Pokud si Zdenku myslíš, že tři čtvrtiny pirátů jsou svými postoji a názory mimo "tvou" mísu, pak Tě musím upozornit, že to není, evidentně, tvá mísa. Na to není potřeba rozpouštět stranu. 70% zůstane a ty, pokud máš s prosazováním ideí nesoulad, budeš muset volit jinde.
Dál bych se raději soustředila na přípravu pořádné kampaně do voleb. To je důležité!!! Už proto, že se zase začínají objevovat průzkumy, které říkají, že nedosáhneme ani na 3%.
Daniela

Re: Rozpuštění strany, která je napadena SSluníčkama.

Napsal: 30 led 2017, 10:38
od Ondrej.Kotas
Martin.Kucera píše:Pár administrativních poznámek:
- Návrh IMHO hlasovatelný je, pokud navrhovatel upřesní, ke kterým volbám se "před volbami" vztahuje, jelikož nějaké volby jsou teď každý rok.
- Anketní otázky v pořádku nejsou, závorky tam nemají co dělat
- Název tématu je na hraně, ale vzhledem k tomu, že tu již řadu let existuje vlákno "Argumenty proti SSO", tak členům zjevně výskyt "SS" v názvu tématu nevadí.
V ankete nelze menit hlas, coz je v rozporu s navodem uvedenym vyse.

Re: Rozpuštění strany, která je napadena SSluníčkama.

Napsal: 30 led 2017, 10:55
od af115
Když to tady tak čtu coby příznivce, tak bude mít předseda Bartoš ještě hodně práce, než bude z Pirátů volitelná strana pro větší počet voličů, aby se aspoň dostali do parlamentu.

Re: Rozpuštění strany, která je napadena SSluníčkama.

Napsal: 30 led 2017, 10:59
od Pavel.Mendl
Mám dvě procedurální otázky a po nich budu mít meritorní komentář.

Procedurální otázky:
1) Existuje procedurální postup, kterým se opraví textace nesprávně formulovaných anketních otázek? Tím myslím vypuštění nadbytečných závorek tak, aby zbyly hlasovatelné odpovědi Ano, Ne, Zdržuji se?
2a) Pokud existuje, co je potřeba udělat pro jeho aktivaci?
2b) Pokud neexistuje, co je potřeba udělat pro prohlášení tohoto hlasování za zmatečné z důvodu chybně položených otázek?

Meritorní komentář:
Bohužel z pracovních a rodinných důvodů - tahanice o děti a peníze po rozvodu - teď nemám moc času, který bych straně mohl věnovat a dost mě to štve. Nicméně už víc než rok se věnuji analýze vnitřního fungování strany a shledávám ho v kritickém stavu. Už před rokem jsem se na to na různých úrovních snažil upozornit, ale všude jsem slyšel, že věci jsou pod kontrolou, v zásadě všechny příklady, které jsem ukazoval, mají mít nějaký, prý použitelný, workaround a na vylepšení všeho se pracuje.

Obával jsem se, že zkouška ohněm bude následovat až po prvních vyhraných parlamentních volbách, a proto jsem zatím v klidu "v šuplíku" připravoval nějaký návrh na zlepšení a rozhlížel se, kdo by měl zájem se na něm podílet. Ale tento návrh mě alarmuje, že vnitřní nefungování strany ji může roztrhat mnohem rychleji, což je inherentní riziko všech "mladých" stran. Měl bych tedy zájem dát dohromady vnitřní pracovní skupinu členů strany, která by se zaměřila na vytvoření:
a) politického manifestu o tom, že je a v čem je potřeba změnit vnitřní procesy ve straně,
b) konstruktivního modelu jak by strana měla/mohla fungovat lépe a
c) hledání politické podpory pro jeho prosazení/"nasazení".
Za tím účelem jsem k dispozici na stranickém e-mailu a každé úterý se od 20:00 snažím být přítomen na mumble pro každého, koho výše uvedená témata osloví a je ochoten pro ně něco udělat.

Po případném odstranění závorek jsem připraven hlasovat proti návrhu, přestože s řadou tvrzení v jeho argumentaci souhlasím. Věřím ale stále, že lepší cesta, než stranu rozpustit, je zreformovat (narovnat) její vnitřní fungování a podnítit lepší, konstruktivnější a efektivnější vnitrostranickou diskusi a snazší a přímočařejší prosazování jejích závěrů do vnějšího vystupování strany.

Co se týče volebních průzkumů, panikáři nechť se podívají na preference Trumpa před volbami... Amatérsky se trochu věnuji prognostice a po rozčarování některých lidí z výsledku voleb 2013 jsem publikoval graf odvozený z mých empirických tabulek a vzorců, ze kterého byly vidět hranice mých odhadů voleb 2013 mezi 2.5%-3.0% a ze stejného vzorce prognóza na 2017 mezi 5.0%-4.2% s tím, že jsem komentoval vlastní prognózu na úrovni 4.7% Dnes po čtyřech letech si troufám na ní trvat s tím, že s dnešními znalostmi bych ji upřesnil mezi 4.5%-4.7% (možné snížení například i z důvodů uvedených v předchozím textu). Rozhodně ale, a říkal jsem to v některých diskusích už dříve, si nedovedu představit, jak kolosální pitomost by strana musela udělat, aby její výsledek klesl pod 3.0% - i když nikdy neříkej nikdy, spousta stran, včetně KSČ v roce 1989, spáchalo politické sebevraždy neuvěřitelnými způsoby.

Re: Rozpuštění strany, která je napadena SSluníčkama.

Napsal: 30 led 2017, 13:17
od Michal.Horak
Samozřejmě podnět tak, jak je postaven, nic neřeší, nicméně samotná jeho existence indikuje , že problém, o kterém jsme se navzájem přesvědčovali, že ho máme pod kontrolou, tak pod kontrolou nemáme vůbec.
Několikrát jsem se zde také zmínil, že polarizace celé společnosti se nepříjemně dotýká i Pirátské strany.
Aférky jako je tato pracovni-prostor-pro-clenske-iniciativy ... 88-20.html budou přibývat a my jestli nenajdeme mechanismy jak tyto konflikty řešit, tak tu stranu rozpouštět ani nemusíme neboť se rozpadne sama.
Ano byl tu solidní pokus z konfliktu ohledně uprchlíků vybruslit neutrálním prohlášením, že kdo má podle platné legislativy právo zůstat, nechť zůstane a kdo je ilegál nechť vypadne. No jo, ale první kdo toto stanovisko znedůvěryhodnil byly naše "sluníčka" , která zdiskreditovaly stranu použitím pirátských symbolů na "vítačských" demonstracích , kde v rozporu se tiskovým prohlášením tvrdili, že ilegálové nevadí. A je to v pořádku? Nikdo z vedení strany to neřešii a dokonce se někteří členové vedení strany účastní ?! Chtěl bych vidět, co by se dělo, kdybych já šel zabalený do pirátský vlajky demonstrovat s konvičkářema, nedodržení usnesení je úplně stejný jenom na druhou stranu.
Nebo když přes evidentní nesouhlas části členstva jde někdo a zneužije pirátské symboly na akci jejíž politický podtext je přinejmenším diskutabilní (viz. třeba to zmíněné Aleppo) ,takže když já půjdu při návštěvě prezidenta M.Zemana v Jč kraji ho vítat s pirátskou vlajkou v ruce, tak je to v pořádku, protože skutečnost, že ho nemalá část strany nemůže ani cejtit mi přece nemusí zajímat.
A takhle bych mohl pokračovat donekonečna.
Výše uvedený zmatený podnět je jenom projev frustrace z toho, že tyto mnou naznačené problémy asi nemají řešení.

Re: Rozpuštění strany, která je napadena SSluníčkama.

Napsal: 30 led 2017, 14:06
od Vojtech.Pikal
Ondrej.Kotas píše:
Martin.Kucera píše:Pár administrativních poznámek:
- Návrh IMHO hlasovatelný je, pokud navrhovatel upřesní, ke kterým volbám se "před volbami" vztahuje, jelikož nějaké volby jsou teď každý rok.
- Anketní otázky v pořádku nejsou, závorky tam nemají co dělat
- Název tématu je na hraně, ale vzhledem k tomu, že tu již řadu let existuje vlákno "Argumenty proti SSO", tak členům zjevně výskyt "SS" v názvu tématu nevadí.
V ankete nelze menit hlas, coz je v rozporu s navodem uvedenym vyse.
fixed

Re: Rozpuštění strany, která je napadena SSluníčkama.

Napsal: 30 led 2017, 14:09
od Vojtech.Pikal
Pavel.Mendl píše:Mám dvě procedurální otázky a po nich budu mít meritorní komentář.

Procedurální otázky:
1) Existuje procedurální postup, kterým se opraví textace nesprávně formulovaných anketních otázek? Tím myslím vypuštění nadbytečných závorek tak, aby zbyly hlasovatelné odpovědi Ano, Ne, Zdržuji se?
2a) Pokud existuje, co je potřeba udělat pro jeho aktivaci?
2b) Pokud neexistuje, co je potřeba udělat pro prohlášení tohoto hlasování za zmatečné z důvodu chybně položených otázek?
Teoreticky námitka nebo návrh postupu.
Martin Kučera se tu v předchozím příspěvku vyjádřil; post487681.html#p487681 - že otázky nejsou v pořádku a závorky tam nemají co dělat. Ale neopravil je. Nevím, jestli se k tomu chystá.

Takže asi výslovně vyzvat k opravení.