Re: Odvolání Ivo Vašíčka
Napsal: 28 led 2015, 17:09
jsem proti odvolání. zdůvodnění navrhovatele respektuji, ale mě nepřesvědčilo.
EDIT: gramatika..
EDIT: gramatika..
Tedy sis přes nedostatek informací utvořil nějaký názor a ten jsi publikoval. Lidově se tomu říká buď "skočit na špek", nebo "být moc hrr". Rozhodně by se to ale nemělo stávat místopředsedovi strany.Petr Vileta píše:Proč tady píšeš nepravdy?Ivo Vasicek píše:
Sociální demokraté ničím nehrozili, s těmi volbami všichni ve Švédsku počítali:
http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/6091 ... ranty.html
A tady -u švédských Pirátů:http://piratetimes.net/swedish-prime-mi ... -election/
A z textu zcela jednoznačně: ..[/ot]
Pozn.: a já primárně (ten post na FB)reagoval na to, že jsem věděl o těch volbách a chtěl jsem vědět jaké mají šance švédští kolegové, v tu chvíli jsem překvapivě narazil na info, že volby nebudou. Začal jsem googlit a česky jsem našel jen ten text, který jsem postoval. Další média to zmínila až o týden později a to jen některá.
http://www.bellenews.com/2014/12/03/wor ... dget-vote/Swedish PM Stefan Lofven says he will call snap elections after his minority government lost a budget vote less than three months after coming to power.
The center-left prime minister said a new poll would take place on March 22. ... Under the constitution the prime minister cannot officially call a national poll until December 29.
http://www.theguardian.com/world/2014/d ... government“The [centre-right] parties did not take responsibility for their promise not to give the Sweden Democrats decisive influence in Swedish politics – this is an irresponsible action of these parties and is unprecedented in our political history,” Löfven told journalists on Wednesday evening.
Green party leader Gustav Fridolin said: “We cannot let the Sweden Democrats dictate the terms of politics.”
http://www.aljazeera.com/news/europe/20 ... 60136.htmlLofven's Social Democrats, junior coalition partner the Greens, and centre-right opposition parties – the Moderates, the Liberals, the Christian Democrats and the Centre Party – gave a joint news conference at 09:30 GMT, announcing the deal had been reached.
"This agreement means that Sweden can be governed even in a difficult parliamentary situation," Lofven said.
Buď já neumím správně číst text, nebo ho ty neumíš správně napsat.Ivo Vasicek píše:Neumíš číst psaný text, nebo lžeš úmyslně? Jasně jsem uvedl, že na základě článku jsem si žádný názor nedělal a že jsem ten článek našel jako jediný v češtině, kde informace o zrušení plánovaných voleb a oposmlouvě našel. Nikomu jsem neskočil na špek, ani jsem žádný takový názor nepublikoval, jen jsem postnul článek na FB s komentářem "rušení demokracie".
Teď budu kontroverzní, ale - jakkoli je opoziční smlouva špatně, to, co přišlo po ní byl opačný extrém. Topolánkovy a Paroubkovy tahanice ve stylu "každý chvilku tahá pilku", kdy se čekalo, až se pár lidí z nějakého slepence typu VV nebo SZ špatně vyspí a budeme mít úplně jiné zákony, taky nebyly žádné štěstí. A všichni máme v paměti Kalouska, který bez nějakého širšího konsensu prostě zaváděl "reformy", aniž by se zeptal, co si myslí opozice.Ivo Vasicek píše:S opoziční smlouvou jsou zkušenosti i z ČR a jsem přesvědčen, že to demokracii poškodilo značně. Věřím, že to může Klaus se Zemanem a někteří vidět jinak.

Tady nejde vůbec o nějaké vašíčkofoby.msuchan píše:1) Oficiální uznání pojmu "vašíčkofob" a akceptaci možné existence podobných jedinců v plénu.
Doufám, že víš, co je to konspirátor.Petr Vileta píše:bandu vyšinutých konspirátorů