Stránka 14 z 49
Re: Odvolání Ivo Vašíčka
Napsal: 27 led 2015, 18:55
od msuchan
Zdenek Strnad píše:Ivo, já s tebou ve spoustě věcí hodně zásadně nesouhlasím. Beru to tak, že primární jsou některé pirátské cíle, které máme společné - proto je lepší soustředit se na ně.
Nicméně tahle karikatura (formálně i obsahově zhruba stejná jako Charlie Hebdo, akorát s obráceným znaménkem) je prostě antiamerická a antisemitská od A až do Z. A obávám se, že tohle je už na mě moc.
Antiamerické karikatury už se také nesmí...???

Koukám, že jedeme do starých časů pod plynem... Viz třeba § 104 "Hanobení státu socialistické (kapitalistické?) soustavy...."
Mimochodem...Kdepak jsi byl, chrabrý ochránče před hanobením národů, když tady například Ivan Šírko od rána do večera tapetoval vlákno Ukrajina protiruským štvaním a karikaturami..???
Koukám, že je to tady s těmi novodobými ideokomisaři podstatně vážnější, než se mi zdálo...
P.S. S tím "rozborem" obrázku si děláte srandu, nebo to fakt myslíte vážně..???
Re: Odvolání Ivo Vašíčka
Napsal: 27 led 2015, 20:00
od Zdenek.Strnad
msuchan píše:Zdenek Strnad píše:Ivo, já s tebou ve spoustě věcí hodně zásadně nesouhlasím. Beru to tak, že primární jsou některé pirátské cíle, které máme společné - proto je lepší soustředit se na ně.
Nicméně tahle karikatura (formálně i obsahově zhruba stejná jako Charlie Hebdo, akorát s obráceným znaménkem) je prostě antiamerická a antisemitská od A až do Z. A obávám se, že tohle je už na mě moc.
Antiamerické karikatury už se také nesmí...???

Koukám, že jedeme do starých časů pod plynem... Viz třeba § 104 "Hanobení státu socialistické (kapitalistické?) soustavy...."
Mimochodem...Kdepak jsi byl, chrabrý ochránče před hanobením národů, když tady například Ivan Šírko od rána do večera tapetoval vlákno Ukrajina protiruským štvaním a karikaturami..???
Koukám, že je to tady s těmi novodobými ideokomisaři podstatně vážnější, než se mi zdálo...
P.S. S tím "rozborem" obrázku si děláte srandu, nebo to fakt myslíte vážně..???
Ukaž mi tam kde je tam napsáno, že se něco nesmí.
Re: Odvolání Ivo Vašíčka
Napsal: 28 led 2015, 01:21
od Petr.Vileta
Ivo Vasicek píše:V době kdy ve Švédsku parlamentní strany uzavřely oposmlouvu a zrušili tím již připravované volby (kde kvůli TTIP měli šanci i Piráti) jsem v češtině jiný post nenašel.
Sice to vyšlo včera, ale je to poněkud v rozporu s tvým názorem.
http://neviditelnypes.lidovky.cz/svedsk ... ranici_wag
A pokud jde o tvé upozorňování na témata, o nichž se u nás nemluví, tak se, možná nevědomky, chováš jako ČT.

Mícháš totiž zpravodajství (informaci, že se něco stalo) s komentářem (jak se na to díváš ty). Nelze napsat, že ve Švédsku strany uzavřeli opoziční smlouvu
Mimochodem v tom má Klas a Zeman světové prvenství a současně to prošpikovat názorem, že tím zrušili volby a jánevímcoještě. Vytváříš stejnou propagandu, kterou tak často kritizuješ, jen je to propaganda jiných názorů.

Re: Odvolání Ivo Vašíčka
Napsal: 28 led 2015, 05:41
od Petr.Bajgar
Zásadní problém I.Vašíčka vidím v tom, že se snaží být něco jako věrozvěst nebo prorok s rádoby nejbystřejším okem.
Zatímco Piráti ho při prvním a druhém zvolení místopředsedou RP podle mého mohli vnímat jako zkušeného organizátora. Tím však bohužel naprosto není. Nijak se nepodílí na naší konsolidaci. Nijak se nepodílí na kulitivaci naší strategie ani taktiky naší společné činnosti. Není na tom nic nového na světě, jde o klamné naděje a nenaplněná očekávání.
Re: Odvolání Ivo Vašíčka
Napsal: 28 led 2015, 08:58
od Ivo.Vasicek
Petr Vileta píše:Ivo Vasicek píše:V době kdy ve Švédsku parlamentní strany uzavřely oposmlouvu a zrušili tím již připravované volby (kde kvůli TTIP měli šanci i Piráti) jsem v češtině jiný post nenašel.
Sice to vyšlo včera, ale je to poněkud v rozporu s tvým názorem.
http://neviditelnypes.lidovky.cz/svedsk ... ranici_wag
nevím co je v rozporu s jakým názorem, ale fakta jsou:
1)volby na únor 2015 byly plánované a připravovali se na ně i Piráti (najdeš to na jejich webu) a je tam doslova napsáno .. plánované volby byly zrušeny
2)opoziční smlouva byla podepsána do r 2022 - to je také na mnoha místech ověřitelný fakt - jen autor toho článku z toho zřejmě chybně iimplikoval zrušení voleb do toho roku, což není pravda (a já tomu na chvíli uvěřil)
informace o tom vyšly později i např. zde:
http://www.lidovky.cz/opozicni-smlouva- ... hranici_sk
Krom toho ten článek na FB jsem nepsal jak mi podsouváš (což je zde naprosto standardní demagogická praxe - neustále se dozvídám co si údajně myslím, co jsem údajně napsal atp. - pro mne je to pouze informace o příslušných lidech a je mi jich líto)
Re: Odvolání Ivo Vašíčka
Napsal: 28 led 2015, 10:21
od Roman.Kucera
msuchan píše:P.S. S tím "rozborem" obrázku si děláte srandu, nebo to fakt myslíte vážně..???
Rozbor obrázku byla nejzábavnější část vlákna, už dlouho jsem se tak nezasmál. A vlastně jediná smysluplná část vlákna.
edit
Navrhuju, aby každý donesl svůj obrázek a ten bychom rozebírali, nejméně 10 postů ke každému. Silně by to pozvedlo naši kulturní úroveň a to je dobře!
edit 2
Omlouvám se, že jsem zatím nerozebíral, přitom vám unikla velmi poctatná skutečnost.
Není to Arab! Podle pigmentace je to jasný Afroameričan, podle šikmých očí šmrncnutý Vietnamkou. Takže JE to jasný antisemitismus! A navíc qýročí Osvětimi...
Re: Odvolání Ivo Vašíčka
Napsal: 28 led 2015, 10:52
od Robert.Magni
Chyba.Je to pravý émericý ninja !

Re: Odvolání Ivo Vašíčka
Napsal: 28 led 2015, 16:05
od Ivo.Vlasaty
Já se ještě vrátím, až budu mít čas, ted jenom faktická (pro ty, kteří případně nečtou celé vlákno ani odkazované články).
Ivo Vasicek píše:
1)volby na únor 2015 byly plánované a připravovali se na ně i Piráti (najdeš to na jejich webu) a je tam doslova napsáno .. plánované volby byly zrušeny
Z Petrem Viletou odkazovaného článku:
Jarní mimořádné volby nemohly být zrušeny, protože nebyly nikdy vyhlášeny. Sociální demokraté jimi jen hrozili.
Zrušit volby 2018 nejde, protože ty určuje ústava.
Nakolik je Ivoš ne/ochotný přiznat chybu - tedy že článek byl zjevně
(chtěl jsem napsat nechutně, ale zas by mi tu někteří vyčítali, že jsem zaujatý a expresivní) zavádějící i v těch úplně základních "faktech", kvůli kterým je sdílel - případně nakolik je ne/odtržený od reality, si tu každý posoudil/í podle sebe, ale dál už se v tomhle ohledu asi diskusí neposuneme.
Re: Odvolání Ivo Vašíčka
Napsal: 28 led 2015, 16:33
od Ivo.Vasicek
Ivo Vlasaty píše:...Jarní mimořádné volby nemohly být zrušeny, protože nebyly nikdy vyhlášeny. Sociální demokraté jimi jen hrozili....
Proč tady píšeš nepravdy?
Sociální demokraté ničím nehrozili, s těmi volbami všichni ve Švédsku počítali:
http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/6091 ... ranty.html
A tady -u švédských Pirátů:
http://piratetimes.net/swedish-prime-mi ... -election/
A z textu zcela jednoznačně:
On 27 December, the government parties (the Social Democrats and the Greens) and the opposition (the centre-right Alliance) held a joint press conference revealing a new agreement, which effectively called off the planned snap election.
..
Pozn.: a já primárně (ten post na FB)reagoval na to, že jsem věděl o těch volbách a chtěl jsem vědět jaké mají šance švédští kolegové, v tu chvíli jsem překvapivě narazil na info, že volby nebudou. Začal jsem googlit a česky jsem našel jen ten text, který jsem postoval. Další média to zmínila až o týden později a to jen některá.
Re: Odvolání Ivo Vašíčka
Napsal: 28 led 2015, 16:58
od Petr.Vileta
Ivo Vasicek píše:
[quote="Ivo Vlasaty"]...Jarní mimořádné volby nemohly být zrušeny, protože nebyly nikdy vyhlášeny. Sociální demokraté jimi jen hrozili....
Proč tady píšeš nepravdy?
Sociální demokraté ničím nehrozili, s těmi volbami všichni ve Švédsku počítali:
http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/6091 ... ranty.html
A tady -u švédských Pirátů:
http://piratetimes.net/swedish-prime-mi ... -election/
A z textu zcela jednoznačně:
On 27 December, the government parties (the Social Democrats and the Greens) and the opposition (the centre-right Alliance) held a joint press conference revealing a new agreement, which effectively called off the planned snap election.
..[/ot]
Pozn.: a já primárně (ten post na FB)reagoval na to, že jsem věděl o těch volbách a chtěl jsem vědět jaké mají šance švédští kolegové, v tu chvíli jsem překvapivě narazil na info, že volby nebudou. Začal jsem googlit a česky jsem našel jen ten text, který jsem postoval. Další média to zmínila až o týden později a to jen některá.[/quote]
Tedy sis přes nedostatek informací utvořil nějaký názor a ten jsi publikoval. Lidově se tomu říká buď "skočit na špek", nebo "být moc hrr". Rozhodně by se to ale nemělo stávat místopředsedovi strany.
P.S. Plánuji letět na Mars, napevno s tím počítám a moje manželka také.

To ovšem neznamená, že to není naprostá blbost a jen a pouze
můj plán. Chci tím říci, že švédští SocDem mohli plánovat co chtěli a část veřejnosti jim na to mohla kývat, ale byly to jen plány, které jakási smlouva překazila.