Jakub Stacke píše:
V tomto případě to řeknu zcela otevřeně hlasoval jsem pro projednání odvolání Ivo Vašíčka protože mi vadí jeho názory a antisemické posty na jeho FB a myslím že člověk vypouštějící takovéto věci by neměl být zástupce strany jejíž jsem členem.
Se svými názory, které celkem prezentuji jsem kandidoval i veřejně vystupoval a považuji za zcela legitimní, že se to někomu nelíbí. Nicméně si nejsem vědom, žádných antisemických postů.
Už dlouho říkám, že FB beru jako "bilboard naproti brodelu" a postuju tak, že upozorńuji na problém. Pro mne jsou všechny postupy o mezující svobodu a demokracii pochybné. V době kdy ve Švédsku parlamentní strany uzavřely oposmlouvu a zrušili tím již připravované volby (kde kvůli TTIP měli šanci i Piráti) jsem v češtině jiný post nenašel. Detaily typu autor či dikce jsem neřešil, pro mne je to nepodstatné. Podstatná je info - opoziční smlouva do r. 2022 a zrušení plánovaných voleb. I ten post je jeden z desítek, a v době kdy to tu Ivo vztáhl už byl dávno zapadlý v historii. To, že mají někteří problém "stigmatizace" chápu jako projev nízké sebedůvěry ve vlastní úsudek. pozn. (já teda nikoho pojmem pravdoláskař nenálepkuju).
díky za reakci jen v kostce: neříkám že si nějak radikálně měnil své názory a postoje před a po zvolení jako antisemické považuji tvrdit že za jakýmkoliv terorem na světě stojí žid který radí Samovy jako vést loutku teroristy fotka z 15 leden v 19:23 billbord naproti bordelu, každý podle svého gusta že jo, akorát každý Pirát je vysílač....
neřeším stigmatizaci ani tě z ničeho neobviňuji jen mám jiný názor a to natolik že blablabla nebudu to opakovat
Jakub Stacke píše:
jako antisemické považuji tvrdit že za jakýmkoliv terorem na světě stojí žid který radí Samovy jako vést loutku teroristy fotka z 15 leden v 19:23
Myslím si, že v tomto případě Ivošovi dost křivdíš.
1) Nikde netvrdí, že jakýmkoliv
2) není to "univerzální žid", ale izraelský voják
3) Je nepopiratelný fakt, že ISIL vyzbrojili přímo nebo nepřímo Američané (pro boj s Asadem).
Jakub Stacke píše:
jako antisemické považuji tvrdit že za jakýmkoliv terorem na světě stojí žid který radí Samovy jako vést loutku teroristy fotka z 15 leden v 19:23
Myslím si, že v tomto případě Ivošovi dost křivdíš.
1) Nikde netvrdí, že jakýmkoliv
2) není to "univerzální žid", ale izraelský voják
3) Je nepopiratelný fakt, že ISIL vyzbrojili přímo nebo nepřímo Američané (pro boj s Asadem).
Tak jen jestli to správně chápu, pak za islámský terorismus může Izrael, který ovládá USA?
Jakub Stacke píše:
jako antisemické považuji tvrdit že za jakýmkoliv terorem na světě stojí žid který radí Samovy jako vést loutku teroristy fotka z 15 leden v 19:23
Myslím si, že v tomto případě Ivošovi dost křivdíš.
1) Nikde netvrdí, že jakýmkoliv
2) není to "univerzální žid", ale izraelský voják
3) Je nepopiratelný fakt, že ISIL vyzbrojili přímo nebo nepřímo Američané (pro boj s Asadem).
Tak jen jestli to správně chápu, pak za islámský terorismus může Izrael, který ovládá USA?
Viděls tu karikaturu? Izraelec strýčka Sama rozhodně neovládal...
Myslím si, že v tomto případě Ivošovi dost křivdíš.
1) Nikde netvrdí, že jakýmkoliv
2) není to "univerzální žid", ale izraelský voják
3) Je nepopiratelný fakt, že ISIL vyzbrojili přímo nebo nepřímo Američané (pro boj s Asadem).
Tak jen jestli to správně chápu, pak za islámský terorismus může Izrael, který ovládá USA?
Viděls tu karikaturu? Izraelec strýčka Sama rozhodně neovládal...
1) Izrael může za světový terorismus (jeho část)
2) izraelský voják radí US jak vést loutku teroristy - což defacto znamená, že nejenže platí bod 1), ale ještě Izrael na své plány využívá USA a zůstává umně skryt
3) Američani si za to defacto můžou sami.
Ta karikatura se mi líbí a připadala mi zejména v situaci strašení islámem celkem vhodná.
Nicméně ano já mám nějaké názory a říkám je. Říkal a psal jsem je vždycky. Vždycky jsem sloužil jako zrcadlo (provokatér) sebereflexe různých lidí. Choval jsem se tak už za komunistů. Ta kritika mých názorů je pořád stejná - na útoky jsem zvyklý a neřeším je. I tady o mě lidi lžou, podsouvají mi kdejaké úmysly atp. Mě je těch lidí líto, nezlobím se na ně, ale nenechám se jimi zastavit.
Takže k těm názorům:
Ano myslím si, že hlavní problém tohoto světa jsou korporace a lidi s koncentrovaným kapitálem - ano ty lidi zcela ovládli federální politiku USA. Prezidentské volby jsou pouhé mediální show, ale na reálnou politiku američtí občané nemají vliv (na který stát zaútočí, kterou vládu svrhnou, koho odposlouchávají, že nám vnucovali ACTA, teď TTIP atd). Z mého pohledu to není vůbec demokracie, ta tam funguje tak trochu na úrovni jedn. států a trošku kongres .
Jsem přesvědčen, že bez USA by žádný islámský terorismus nebyl. Začali to vyzbrojováním islámských fundamentalistů v Afganistánu. V posledních letech však vyzbrojili i fanatiky v Libyi a Sýrii. Z nich se pak stal Taliban a ISIL. O tom, že vznikne islámský stát, když USA opustí Irák, který napadli pod vylhanou záminkou (jako vždy) jsem psal už v r. 2006.
Dokud v těch zemích byli lidé, kteří se opírali o místní lidské zdroje, nebyla to sice dle nás idilka, ale v těch zemích platily zákony a právo. Když tyhle země USA neustále rozvrací a napadá, stal se Islamismus národně jednotícím prvkem. Jiná autorita a její rámec už neexistuje, take když nechtějí být přímo podřízeni loutkám dosazeným z USA, tak jim nic jiného nezbývá, sekulární autoritu jsme zlikvidovali (v případě Sýrie likvidujeme).
Vztah ISIL a Izrael je velice podivný - mají spolu i hranici (nejdelší má ISIL s Tureckem, kde je to naprostá pohoda - přes Turecko je přepravována ropa, kterou prodávají). Vedoucí struktury ISIL jsou plné lidí, kteří byli zatčeni propouštěni jak CIA tak Mossadem.
Takže ano - jsem přesvědčen, že rozhodující odpovědnost za islámský terorismus mají subjekty, které jeho vznik způsobily - USA (CIA+pentagon) a Izrael (Mossad+armáda).
A taky si myslím, že je dnes snaha vehnat lidi do války - a celkem jedno jaké - proto je šířena nenávist vůči muslimům a naopak (takový výtisk 8mil. karikatur Mohameda je dle mne čisté štvaní - verbální agrese, podobně nenávist k Rusku a naopak (v Rusku si o nás taky myslí, že jsme nebezpeční hajzli, které by bylo vhodné eliminovat).
takže to někdo žene tak, aby zainteresované strany hledaly řešení ve fyzické likvidaci protistrany...už to tady bylo (na zámku Konopiště je krásná výstava propagandy před první světovou. ...zlí Srbi, hurá na Bělehrad! - tehdy jsme s nadšením rozpoutali válku útokem na Srbsko (pozn. mnozí si dodnes neuvědomují, že císař Ferdinand se producíroval na okupovaném území, které R-U v r. 1912 zcela svévolně zabralo formou vojenské okupace)
Izrael je také problém. Drží tam v ghettu Palestince a jejich zabíjení jim připadá jako standart.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 6):
Ivo, já s tebou ve spoustě věcí hodně zásadně nesouhlasím. Beru to tak, že primární jsou některé pirátské cíle, které máme společné - proto je lepší soustředit se na ně.
Nicméně tahle karikatura (formálně i obsahově zhruba stejná jako Charlie Hebdo, akorát s obráceným znaménkem) je prostě antiamerická a antisemitská od A až do Z. A obávám se, že tohle je už na mě moc.
Naposledy upravil(a) Zdenek.Strnad dne 27 led 2015, 17:57, celkem upraveno 1 x.
Níže uvedené podepisuji. Ostatně na této tématice se s Ivem dlouhodobě shodnu a má u mě pouze body plus, že nemá potřebu přežvýkávat tzv. "oficiální pravdy." Myslel jsem si, že používání vlastní hlavy a ověřování skutečnosti z více zdrojů je vlastnost většiny (ne-li všech) pirátů. Tento podnět je důkazem toho, že jsem se mýlil.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Sura za příspěvky (celkem 3):
Nicméně tahle karikatura (formálně i obsahově zhruba stejná jako Charlie Hebdo, akorát s obráceným znaménkem) je prostě antiamerická a antisemitská od A až do Z.
Semita je ten židák za rohem i ten chudák arab. Takže o antisemitismu se dá těžko mluvit
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvky (celkem 3):