Odvolání Ivo Vašíčka

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Jednat o odvolání 3. republikového místopředsedy Pirátů Ivo Vašíčka

Pro
51
43%
Proti
61
51%
Zdržuji se
8
7%
 
Celkem hlasujících: 120 - Celkem hlasů: 120

Jiri.Janecka
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1730
Registrován: 13 dub 2012, 21:57
Profese: právník
Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
Dal poděkování: 462 poděkování
Dostal poděkování: 2366 poděkování

Re: Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Jiri.Janecka »

Lukas Findeis píše: Nic proti takový odpovědi, ale není náhodou ve tvém zájmu přesvědčit argumenty protistranu o tom co považuješ za správné?
Není. Mně stačí vědět, kdo je kdo. Ten konflikt mezi pravdoláskaři a ...foby je tu už dlouho a já jej nehodlám obrušovat, ale hrotit.
Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 4889
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4617 poděkování
Dostal poděkování: 4035 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Lukas.Findeis »

Tomu se říká falešná dichotomie. Jeden z bohaté rodiny logických klamů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Findeis za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vlasaty, Jakub.Nepejchal
735 07 66 99, zastupitel MČ Praha 12
běžecký trenér, Dornova metoda PLUS, Spirální stabilizace (SM systém)
Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 2092
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice/Praha 4
Dal poděkování: 8056 poděkování
Dostal poděkování: 3452 poděkování

Re: Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Pokud někomu můj výrok
jste idioti, když sdílíte články idiotů
nepřipadá vtipný (což chápu) nebo se jej dokonce dotknul, pak se omlouvám. Nebyl myšlený jako urážka, měl to být jen prostohubý povzdech.

Zprvu jsem chtěl někoho věku srovnatelného Jiřímu Janečkovi, aby nám zprostředkoval vzájemný překlad, pokud by v jeho řádkách opravdu bylo nějaké smysluplné sdělení. Ted už je ale vše jasné. Očekává se ode mě, že budu obhajovat pravdoláskaře, když jsem ted jeden z nich? Už jsem na seznamu A.B.Bartoše? OFFTOPICČíst Hájkovo bludy může mít dost smutné následky. Podívejte, co to udělalo s chudákem Humlem. A to jsem mu jednu dobu fandil... Pokud je člověk v menšině, potřebuje mít silný názor. A to bohužel ne každý zvládne skloubit s tím, aby ten názor byl rozumný a ne prostě jen za každou cenu jiný.

Btw, když se to tady stáčí na programovou debatu, s tím, co Ivo Vašíček říká ohledně ekonomiky s ním v nijak velkém rozporu nejsem. Samozřejmě bych se mohl přít o jednotlivostech nebo o použití mě příjemnějších slov, ale to s každým.

Raději, než podnět stahovat (to by znamenalo zamknutí vlákna a to já nerad), bych jej nechal prostě usnout. Stáhnu jej tedy asi ledaže by mě o to požádal Ivoš.
zabzicek píše:,,Zedníci,,serou na politiku,která je pevně usazená ve své bublině.Takže chce to se vrátit na ulici,tudíž začít makat pro lidi a ne se snažit lézt do zadku kavárně.
Především si nesmíme vybírat mezi ulicí a kavárnou. Musíme být ti, kdo si uvědomují, že zájmy těch dělníku a intelektuálů jsou vzájemně provázané. Viděli jsme, kam to dotáhne stát, kde se intelektuálové nezajímají o zájmy těch hůře postavených. A děsím se státu, kde dělníci budou pohrdat myšlenkami intelektuálů, takový nemívá budoucnost. OFFTOPICJedna paní - která narozdíl ode mě už něco pamatuje - si tuhle stěžovala na úpadek vzdělání. Zrovna dávala za příklad zedníky - že prý i s takovým se dala vést inteligentní diskuse, ale ztrácí se to. Nevím ted, jestli myslela jen ty nově vyučené nebo jestli i ti starší tu schopnost ztrácejí. Což o to, já jsem schopný jít do hospody a nejspíš se tam s nějakým zedníkem budu schopný bavit, aniž bych dostal přes hubu, ale stěží budu mluvit jeho řečí, těžko budu jeden z nich. Už proto, jak odlišně žiju. Kolik je v téhle straně zedníků, kteří nepohrdají intelektuály? OFFTOPICA jak k zedníkům mluvit, abychom se nesnížili na broukopytlíkovskou úroven konzistence světonázoru Okamury nebo Zemana? Jestli si někdo chce stěžovat na "kavárnu", tak at o tom neteoretizuje jako ta "kavárna" a koná. Budu mu držet palce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 4):
Mikulas.Ferjencik, Jindrich.Bartek, Frantisek.Navrkal, Mikulas.Peksa
Ivo Vlasatý
ivojr@seznam.cz
člen MS Českobudějovicko, host v MS Praha 4
792446700
Uživatelský avatar
Martin.Shanil
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7036
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Profese: eshop + prodejna
Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
Dal poděkování: 9169 poděkování
Dostal poděkování: 9464 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Martin.Shanil »

Hon na Humla, Baudyše a další pro systém nebezpečné a proto netolerovatelné. Udělat z nich v mainstreamu blbce je tak snadné. (to asi jak ho znám Ivo Vlasatý v plánu neměl) Nerad bych aby to tak dopadlo i uvnitř (málem jsem napsal naší) partaje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvek:
Robert.Magni
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 4745
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 17929 poděkování
Dostal poděkování: 3694 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Robert.Magni »

Nechápu,proč sem taháš nějaké pohrdání ? Tady nejde o to,aby si se zedníkama mluvil,ale abys pro ně něco konkrétního dělal. A prosím,neber to jako útok na tebe konkrétně nebo na itelektuály :D Vysvětlím ti co myslím - největší úspěch na našem foru mají vlákna - debaty o hovně. Kdežto vlákna o konkrétních věcech nic.....
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvky (celkem 2):
Milan.Muller, Martin.Shanil
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko
Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 4889
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4617 poděkování
Dostal poděkování: 4035 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Lukas.Findeis »

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Findeis za příspěvky (celkem 2):
Jakub.Stacke, Andrej.Polescuk
735 07 66 99, zastupitel MČ Praha 12
běžecký trenér, Dornova metoda PLUS, Spirální stabilizace (SM systém)
Petr.Bajgar
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7455
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
Dal poděkování: 6882 poděkování
Dostal poděkování: 3620 poděkování

Re: Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Jiri Janecka píše:
Petr Bajgar píše:
Jiri Janecka píše:To sis to ale přečetl nějak blbě. Nekorektní nějakej starej Janečka
Uveď příklad, jinak jen znovu dál a víc potvrzuješ vlastní zaujatost a opakovaně použitou demagogii.
Si to čet, tak si to najdi.
Takže opět jen tvrzení jako důkaz. Demagogické a zavádějící jsou především tvoje a od tobě podobných kouzelníků s dojmy, kteří se argumentů a pojmů bojíte jako čert kříže. Kašlu ti na to, že jsi právník, když nejsi demokrat a snažíš se kolegu fackovat nesmyslnýma blábolama.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvek:
Mikulas.Peksa
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4259
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7441 poděkování
Dostal poděkování: 10824 poděkování

Re: Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

J. Janečka: Upřímně, nerozumím, co Ty a těch pár Tvých názorových souputníků pořád máte s těmi pravdoláskaři. Předpokládám, že to bude generační problém - asi to bylo cool v 90. letech, nemůžu říct, tehdy jsem řešil se spolužáky ve škole pirátění DOSových her na disketě a tahle učená politická filozofie mě nebrala. Když Havel před dvanácti lety skončil ve funkci, řešil jsem ženské a chlast - a neměl jsem zdaleka potřebu se škatulkovat jako jeho obhájce nebo odpůrce. Od té doby se to nijak nezměnilo. Tenhle spor odvál čas a nemá s praktickou politikou už nic společného.

Vlastně jedna věc zůstala - "pravdoláskaři" v 90. trpěli podivnou obsesí, rozlišovat lidi na "disidenty" a "komunisty". Už tehdy jsem si kladl otázku "a není to jedno, když ten komunismus skončil"? Ale je třeba to brát pragmaticky - nepochybuju, že za 20-30 let se bude moje generace schopná do krve servat kvůli "zemanovcům", přesto, že Zeman bude dávno po smrti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 5):
Frantisek.Navrkal, Stanislav.Stipl, Mikulas.Ferjencik, Ivo.Vlasaty, Alexandr.Mansurov
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Jakub.Stacke
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 739
Registrován: 21 dub 2012, 09:27
Profese: Obchodní cestující
Bydliště: zlín
Dal poděkování: 568 poděkování
Dostal poděkování: 822 poděkování

Re: Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Jakub.Stacke »

Kdo je to pravdoláskař?
Já se přikláním k názoru že se nejedná o konflikt názoru ale o konflikt ve formulaci názorů. Hlavně vidím že někteří OFFTOPICopravdu jen někteří zakládající členové mají potřebu své dítě vychovávat a vštěpovat mu své názory. Což chápu, sem rád za trast, výměnu názorů, i konflikt. To k tomu patří. Ale upřímně mi vadí lidé kteří jako argument používají nařčení z podléhání propagandě přitom jsou sami součástí propagandy, lidé kteří svůj názor hlásají jako názor Pirátský. Je to jako bych já řekl že Piráti podporují legalizaci pyrotechniky na stadiónech, i když je to jen můj názor. Byl bych rád kdyby to byl názor Pirátů, ale to mi nedává právo to vydávat za pirátské stanovisko, názor atd...
V tomto případě to řeknu zcela otevřeně hlasoval jsem pro projednání odvolání Ivo Vašíčka protože mi vadí jeho názory a antisemické posty na jeho FB a myslím že člověk vypouštějící takovéto věci by neměl být zástupce strany jejíž jsem členem.
Prostě Stacke
77nula157333
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 6953
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10833 poděkování
Dostal poděkování: 11395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Jakub Stacke píše: V tomto případě to řeknu zcela otevřeně hlasoval jsem pro projednání odvolání Ivo Vašíčka protože mi vadí jeho názory a antisemické posty na jeho FB a myslím že člověk vypouštějící takovéto věci by neměl být zástupce strany jejíž jsem členem.
Se svými názory, které celkem prezentuji jsem kandidoval i veřejně vystupoval a považuji za zcela legitimní, že se to někomu nelíbí. Nicméně si nejsem vědom, žádných antisemických postů.
Už dlouho říkám, že FB beru jako "bilboard naproti brodelu" a postuju tak, že upozorńuji na problém. Pro mne jsou všechny postupy o mezující svobodu a demokracii pochybné. V době kdy ve Švédsku parlamentní strany uzavřely oposmlouvu a zrušili tím již připravované volby (kde kvůli TTIP měli šanci i Piráti) jsem v češtině jiný post nenašel. Detaily typu autor či dikce jsem neřešil, pro mne je to nepodstatné. Podstatná je info - opoziční smlouva do r. 2022 a zrušení plánovaných voleb. I ten post je jeden z desítek, a v době kdy to tu Ivo vztáhl už byl dávno zapadlý v historii. To, že mají někteří problém "stigmatizace" chápu jako projev nízké sebedůvěry ve vlastní úsudek. pozn. (já teda nikoho pojmem pravdoláskař nenálepkuju).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvek:
Robert.Magni
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“