Výjimečná kompenzace ušlého výdělku/odměna

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Jste pro vyčlenění 100 000 Kč,- na kompenzaci ušlého výdělku a odměnu za práci v eurovolbách?

Anketa končí za 25 čer 2014, 11:38

Pro
50
55%
Proti
32
35%
Zdržuji se
9
10%
 
Celkem hlasujících: 26 - Celkem hlasů: 91

Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: Výjimečná kompenzace ušlého výdělku/odměna

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Opět se vtírnu s mou tezí o dojednání smlouvy předem s PR/marketingovým týmem, který bude motivován odměnou dle výsledku ve volbách (asi nelze uplatnit u místních, ale u krajských, senátních, parlamentních i evropských ano). Tento tým by si pak dle svého domlouval a motivovat jednotlivé pracovníky. Tým by byl oddělen od dobrovolníků a dobrovolníky by dle mého motivoval jinak než finančně (své lidi obvykle motivuji tím, že je dostanu do médií, profesním růstem, pochvalou před nastoupenou jednotkou a několika dalšími účinnými nefinančními odměnami - když to dělám jako "amatér" profík to určitě má ještě lépe vymyšlené).
Celá následná debata o proplacení odměn zpětně, proplacení faktur Strnadovi nebo komukoli dalšímu by tímto odpadla.
Jednoznačně by měly být zaplaceny škody Rojovi na autě - popravdě techniku si má strana nakoupit vlastní - auto, nyní diskutovanou kopírku, kameru - doplňte si spoustu další drobné techniky. Právě pro zfunkčnění Pirátů bylo potřeba získat prostředky od státu, teď už je to jen na Pirátech, zda si s těmi prostředky poradí - zatím tedy nic moc ...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvky (celkem 7):
Vaclav.Malek, Ivan.Sirko, Petr.Vileta, Dominika.Michailidu, Jana.Syrovatkova, Martin.Kucera, Karel.Rada
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výjimečná kompenzace ušlého výdělku/odměna

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Vaclav Malek píše:Tímhle podnětem fakt plivete do ksichtu všem ve straně, kteří něco dělají 5 let... Když někdo má výdaje, které nezvládá, tak je to jeho problém a nebo umí sám rozumně poprosit třeba o fundraising, tak tenhle podnět mě fakt nutí k tomu se na celou stranu vysrat...
S tím pliváním do ksichtu to beru jako tvou sebereflexi. Já mám totiž s tvých posledních postů přesně takový pocit (že tu kolem sebe pliveš). V každém případě bych příště raději zaplatil lidi, kteří např. odešlou správně a včas delegace do volebních komisí.
Dobrovolníci se na něco občas nejen vyserou příp. zkurví, ale také přímo či nepřímo vydírají, případně i zneužívají.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvek:
Helena.Jarolimkova
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8118
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výjimečná kompenzace ušlého výdělku/odměna

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Ivo Vasicek píše:
Vaclav Malek píše:Tímhle podnětem fakt plivete do ksichtu všem ve straně, kteří něco dělají 5 let... Když někdo má výdaje, které nezvládá, tak je to jeho problém a nebo umí sám rozumně poprosit třeba o fundraising, tak tenhle podnět mě fakt nutí k tomu se na celou stranu vysrat...
S tím pliváním do ksichtu to beru jako tvou sebereflexi. Já mám totiž s tvých posledních postů přesně takový pocit (že tu kolem sebe pliveš). V každém případě bych příště raději zaplatil lidi, kteří např. odešlou správně a včas delegace do volebních komisí.
Dobrovolníci se na něco občas nejen vyserou příp. zkurví, ale také přímo či nepřímo vydírají, případně i zneužívají.
Jo to je fakt... placení zaměstnanci nejsou tak problémový. Pan Okamura by mohl vyprávět.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvek:
Frantisek.Navrkal
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Výjimečná kompenzace ušlého výdělku/odměna

Příspěvek od anonym2064 »

Ivo Vasicek píše:
Martin Shanil píše:
Petr Vileta píše: Jestli ten záměr chápu správně
1) kdyby se tam dostal, není důvod ho odměňovat, dostával by poslanecký plat. Takhle naopak přišel o svůj běžný plat a ještě platil spoustu věcí ze svého.
no tedka pujde někam dělat za jiný plat. Dělal to snad kvůli platu? Já teda doufám že ne. imho jeho náklady měly být tak jako proplaceny ať už uspěl nebo ne. A pokud si za to zaslouží dměnu, tak asi by byla lepší za úspěch než za neuspěch.
Martine celkem mne překvapuješ (řešení "odměn""zásluh" a pod., jen aby někdo něco nedostal zadarmo, že?). Přitom tady jde spíše o řešení lidské.
Možná Ivan neměl riskovat a měl věnovat kampani jen pár hodin času. Měl primárně řešit své pracovní záležitosti a účastnit se kampaně až po pracovní době.
Pozn.: Možná jsme se měli na celé ty volby úplně vysrat a nemuseli jsme řešit tyhle problémy
Ivan se sám rozhodl že bude riskovat a že do toho dá všechno, Hrál hop nebo trop. Přál jsem mu úspěch ale nevyšlo to. Ne skutečně necítím potřebu ho nějak litovat nebo mu jeho ztrátu nějak kompenzovat. navíc tady někteří naznačují že tím přišel o poslanecký plat a pak vyznívá toto než až tak závratné bolestné zase v jiném světle a zavání to politickým byznysem. Ano s penězma v politice mám problém a nevím jak to dělat nejlépe. Ale tento způsob zpětné kompenzace zdá se mi býti poněkud nešťastným a zároveň neférovým k ostatním členům partaje. Ve finále věřím že Ivana nějaké tři měsíce nesloží. Každý v životě někdy nějak prohrál a v momentě kdy bude jeho lidská situace nějak tíživá jsem ochoten pomoci. nebyl by první ani poslední. Ale záměr použít na to peníze daňových poplatníků nemohu podpořit.
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výjimečná kompenzace ušlého výdělku/odměna

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Tak znova, kdyz tady furt ctu svy jmeno. Ja po nikom nic nechci!!! Reste nase zavazky. Ja si vyresim sve. I Ivo vi, jak to chodi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 6):
Vaclav.Malek, anonym2064, Ivo.Vasicek, Helena.Jarolimkova, Vaclav.Fortik, Vojtech.Pikal
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Jan.Przybyla
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 230
Registrován: 16 říj 2013, 21:15
Profese: Personalista
Bydliště: Bouřilova 1103/4 Praha 9
Dal poděkování: 44 poděkování
Dostal poděkování: 208 poděkování

Re: Výjimečná kompenzace ušlého výdělku/odměna

Příspěvek od Jan.Przybyla »

Ivan Bartos píše:Tak znova, kdyz tady furt ctu svy jmeno. Ja po nikom nic nechci!!! Reste nase zavazky. Ja si vyresim sve. I Ivo vi, jak to chodi.
O tobě bez tebe.. ;)

Ivane pár lidí jen chce vyjádřit Tobě tak díky za dosavadní práci pro Piráty. Bez Tebe bychom dnes nebyli tam kde jsme. :)
Je jistě celá řada lidí, kteří by si odměnu zasloužili.
Ale ty bys měl být první. Třeba se nám takto povede spustit systém odměn, ukotvit jej v předpisech a více tak motivovat a mobilizovat členy.
Nechci placené funkce ani stabilní příjmy pro členy, ale když by měl někdo za splnění nějakého důležitého ukolu dostat nějakou odměnu - udělal by ho.
Dosud to tak není, ba často i na opak.
Za aktivitu řada z nás jen doplácí a je kritizovana od hateru u klávesnice.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Przybyla za příspěvky (celkem 4):
Petr.Vileta, Brožinka, Ivo.Vasicek, Helena.Jarolimkova
Jan Przybyla
Zástupce vedouciho PO
Člen KS Praha

Tel.: 731 014 969
Mail: jan.przybyla@pirati.cz


Pirátské centrum Praha |
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výjimečná kompenzace ušlého výdělku/odměna

Příspěvek od Petr.Vileta »

Já některým nerozumím. :(
  • Rick píše ve Swarmwise, že dobrovolníkům je třeba uhradit náklady, pokud na to hejno má peníze.
  • Ivan píše, že nechce refundaci platu, ale jen proplatit náklady na benzín a opravu píchlého kola.
  • Roj si kvůli Pirátům poškodil auto, také by měl něco dostat.
  • Zuzka pracovala zadarmo, ale tak intenzivně a dobře, že by také bylo slušné jí dát pár stovek.
Ale to ne. "My všichni jsme pracovali zadarmo, tak ať nikdo jiný také nic nedostane." Přesně podle klasického českého

Mě chcípla koza, ať sousedovi také chcípne! :evil:

Martine, když k tobě přijde někdo na návštěvu a ty máš třeba rozbitou sekačku a ten člověk ti ji zadarmo a sám od sebe opraví, co uděláš? Asi sáhneš do peněženky a dáš mu alespoň dvě stovky, nebo mu dáš láhev skotské, nebo zajdeš na zahradu, zamorduješ králíka a pohostíš ho. A nebo jen řekneš děkuji? A nebo ani to ne?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 4):
Jakub.Burget, Brožinka, Ivo.Vasicek, Helena.Jarolimkova

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 4726
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

Re: Výjimečná kompenzace ušlého výdělku/odměna

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Proplatit vzniklé náklady standardním způsobem - ano.
Platit dobrovolníkům za úkoly za předem dojednaných podmínek - klidně.
Vymýšlet "kompenzační odměnu" a jiné šeky - nikdy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Skorepa za příspěvky (celkem 5):
anonym2064, Petr.Nemecek, Ivan.Sirko, Vojtech.Pikal, Jana.Syrovatkova
Author Sensei Tyrant Pervert
Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8118
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výjimečná kompenzace ušlého výdělku/odměna

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Tady ale nejsi u nikoho na zahradě a nikdo nikde nepíše, že nemáme rozdávat prachy, ale tímhle způsobem.... si připadám jak u Úsvitu nebo někde v jiné firmě...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvky (celkem 3):
anonym2064, Frantisek.Navrkal, Ivan.Sirko
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Výjimečná kompenzace ušlého výdělku/odměna

Příspěvek od anonym2064 »

Petr Vileta píše:Já některým nerozumím. :(
  • Rick píše ve Swarmwise, že dobrovolníkům je třeba uhradit náklady, pokud na to hejno má peníze.
  • Ivan píše, že nechce refundaci platu, ale jen proplatit náklady na benzín a opravu píchlého kola.
  • Roj si kvůli Pirátům poškodil auto, také by měl něco dostat.
  • Zuzka pracovala zadarmo, ale tak intenzivně a dobře, že by také bylo slušné jí dát pár stovek.
Ale to ne. "My všichni jsme pracovali zadarmo, tak ať nikdo jiný také nic nedostane." Přesně podle klasického českého

Mě chcípla koza, ať sousedovi také chcípne! :evil:

Martine, když k tobě přijde někdo na návštěvu a ty máš třeba rozbitou sekačku a ten člověk ti ji zadarmo a sám od sebe opraví, co uděláš? Asi sáhneš do peněženky a dáš mu alespoň dvě stovky, nebo mu dáš láhev skotské, nebo zajdeš na zahradu, zamorduješ králíka a pohostíš ho. A nebo jen řekneš děkuji? A nebo ani to ne?
No nejspíš mu nedám nic, protože on dobře ví že mu to zas někdy vrátím jinak. Nevadí mi když mi někdo pomůže.

Proč ze mě děláš lakomce? Řekl sis o peníze na výlep a poslal jsem ti je. nemám problém s tím že sám dělám zadara a ostatní si to nechají proplatit. nepodsouvej mi nějakou zášť. Že si nenechávám náklady proplatit je čistě moje věc. Nikdy jsem neříkal že nemají být proplaceny někomu jinému.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvky (celkem 3):
Marek.Necada, Frantisek.Navrkal, Ivan.Sirko
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“