Jako to se tu budeme ohovňovat za vyjádření názoru?
A než se začnete ohánět takovými chytrými slovíčky jako „puč“, tak byste si měli asi zjistit, co to vlastně znamená. Nápověda: odvolání člověka z funkce stejnými lidmi, co ho do ní zvolili, to není.
Cílem poškodit stranu fakt neni, byť to klip fakt blbě načasoval. Souhlasím s Adamem, že by to mělo být po volbách, kdy už však doufám, že půjde Ivan od válu dobrovolně. Problém ovšem je, že Ivan jaksi nedodržuje v tomto sliby, protože to stejné sliboval před parlamentními volbami na CF v září a v lednu to nedodržel a na předsedu znovu kandidoval.
Třeba celá aféra s 90k od Terezie Holovské. Pokud k něčemu takovému došlo, tak by to mělo být v lobbistických kontaktech (vizte
PřL). Mám z druhé ruky (ovšem pro mne důvěryhodné), že se k tomu dokonce soukromě Ivan sám přiznal. No a oficiálně to minimálně veřejně nepopřel. A pak takovému člověku něco věřte...
Na mě prostě Ivan působí, že se teď chce za každou cenu dostat do EP a nějaký pirátský program a poslání jsou až druhotné. Důkazem je třeba to, že smlouvu o právním zastoupení předložil k diskuzi i mimo RP, ale smlouvu se Strnadem ne a dokonce tou smlouvou porušil opakovaný slib a usnesení RV. (Konkrétně manažer má být placen dle slibů mj. Ivana a usnesení RV o VŘ z fundraisingu, no ale tak to jaksi ve smlouvě nestojí, už teď máme vůči Strnadovi pěkný dluh a zatím
to moc nevypadá, že těch potřebných 150 tisíc vybereme;
rozbor situace od Janky.), protože kampaň a musí se za každou cenu dostat do Bruselu a nic mu nesmí stát v cestě. Tento styl se mi prostě nelíbí. Osobní preference.
Také jsem tu vypozoroval, že Ivana tu obhajují především někteří lidé z volebního štábu, nebo naopak lidé, kteří se s Ivanem poslední dobou příliš nesetkávají. Naopak mnoho lidí, kteří se s Ivanem setkávají, mu není zrovna nakloněno. To neberte jako trapný ad hominem (tímto tu nechci zpochybnit nějaké argumenty), ale jako určité pozorování o vztahu mezi informovanosti o tom, co Ivan dělá, a důvěře k němu. U mě aspoň, čím víc vím, tím je moje důvěra nižší.