Odvolání předsedy strany Ivana Bartoše

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Svolání jednání k Odvolání předsedy strany Ivana Bartoše

PRO svolání
43
28%
PROTI svolání
105
67%
zdržuji se
8
5%
 
Celkem hlasujících: 55 - Celkem hlasů: 156

Uživatelský avatar
Tomas.Klapka
Příspěvky: 1984
Registrován: 30 kvě 2010, 18:50
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1711 poděkování
Dostal poděkování: 3362 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání předsedy strany Ivana Bartoše

Příspěvek od Tomas.Klapka »

Jestli v mých aktivitách nevidíte konzistenci a nevidíte, že jednám nezávisle a v souladu s cíli strany, pak chápu vaše útoky na mě, jako iniciátora podání.

Přišel jsem k Pirátům kvůli našim cílům, které se shodují s mými osobními cíli. Jsem ENFP a ENFP potřebují žít v souladu se svými vnitřními hodnotami a často jednají z náhlého popudu. Proto tento podnět vychází přímo z mé vlastní motivace a nikdo mě k tomu neinstruoval, nežádal, ani mě do role iniciátora podání nevmanipuloval.

Kdybych chtěl provádět puč nezávisle na názoru členské základny, tak to provedu skrytě a ideálně tak, abyste si to vůbec nespojili s mojí osobou, a neptal bych se otevřeně Celostátního fóra na důvěru!

Je zde jakási kultura, že když chce někdo podnětem k odvolání otestovat důvěru v nějakého funkcionáře, tak se musí zpovídat z toho, že si vůbec dovoluje o té důvěře pochybovat.

Ale:
Pokud to Ivan obhájí, může to jeho pozici posílit.
Pokud to neobhájí, pak je nanejvíš správné jej vyměnit.
Podle mě tedy neexistuje možnost, že by podnět mohl straně uškodit a je tedy naprosto jedno, v jakou chvíli se tento podnět podává. Jelikož má nedůvěra stále trvá, hlasy lze měnit, doba sběru hlasů k podání není limitována a není mi známo, jak by tento podnět mohl straně uškodit, nevidím důvod, proč tento podnět stahovat.

Pokud tento podnět může uškodit, pak podle mě vůbec není chyba v podnětu, ale v nedodržování otevřenosti, která má kohokoliv chránit před tím, aby se na něj něco vyhrabalo a nebo to poškodilo důvěru v něj. Každý upřímný a otevřeně jednající funkcionář by podle mě měl testování své důvěry brát pozitivně.

OFFTOPIC[quote="Ivo Vasicek"]Pozn.: když už se nám tu zahušťují podněty na odvolání, tak bychom mohli udělat u každého voleného človíčka udělat stálou anketu. Potom to můžeme interpretovat v čase - vývoj "popularity". :-)))[/quote]
+1!


Chyby jsem ochoten tolerovat, ale to, proč již nemám důvěru, není reakcí na chyby, protože chyby se stávají, chybující to uzná a jede se dál, a já s tím nemůžu mít problém. Tady jde ale o naprostý nesoulad mých vnitřních hodnot s hodnotami vedoucího představitele strany. Sice se to dá brát jako vyčítání chyb, ale pokud je předseda konzistentní a dělá to, co považuje za správné, jako chybu to nepovažuje. Proto to já sám neberu jako spor, kde bych Ivana obviňoval a něco mu vyčítal. Je to prostě jen názorový nesoulad a podnět jsem vytvořil kvůli tomu, abych zjistil, zda jsou jeho hodnoty a názory v souladu s hodnotami a názory členské základny, a pokud ne, aby se to mohlo změnit.

Ten názorový nesoulad mezi mnou a Ivanem cítím tak silně, že se obávám, že pokud bude zvolen do jakékoliv funkce, nebude zastupovat mé názory, nebo je bude zastupovat způsoby, které se mi nelíbí, a proto ze svého pohledu nemohu souhlasit s tím, že je tento podnět nevhodně načasovaný. Na upřímné vyjádření nespokojení se zastupováním pro mě neexistuje nevhodný čas.

Ivana jsem do předsednictva nevolil, ani jsem jej nevolil na kandidátku, proto nemohu brát na zřetel jeho údajnou konzistenci s tím, co za plány říkal jako kandidát.

Pokud mě a vůbec celou stranu reprezentuje někdo, o kom si myslím, že nejedná v souladu s pirátskými cíli a principy, pak nemám jinou možnost, než to, co právě teď dělám: vyjádření nedůvěry a žádost o provedení zkoušky (která nakonec vychází relativně dobře pro Ivana!)

Jestli si myslíte, že mě nějak těší to řešit, tak ani moc ne. Raději bych čas trávil něčím konstruktivnějším a spolupracoval. Bohužel mi ta spolupráce s vedením skrze diametrálně rozdílný pohled na to, jak bychom měli fungovat, spolupracovat, prezentovat se, nejde.

Uvědomuji si, že chyba není v Ivanovi, ani v jiném jednotlivci. Vidím příčiny a problémy jinde a nedávám to za vinu nikomu konkrétnímu.
Je to prostě jen různé nastavení priorit. Pro mě je důležitý vnitřní rozvoj infrastruktury strany, abychom mohli fungovat efektivně a pirátsky. Tím, že naše infrastruktura není uspokojivá, dochází ke spoustě přešlapům a nedorozuměním a jsou tendence dělat věci "osvědčenými" způsoby. Jenže kdy se zastavíme a začneme se tomu rozvoji infrastruktury věnovat? Teď je kampaň. Pak je kampaň. Pak je zase kampaň. Po kampani bude odpočinek a zase kampaň.

Mě to prostě nedává smysl, hnát se někam zastupovat lidi a stavět infrastrukturu státu, parlamentu, obce, když na vlastní infrastrukturu a spoustu vnitřních a nedořešených konfliktů kašleme a nejsme schopní spolupracovat.

Snažím se dělat, co je v mých silách, a jestli nejste motivováni podporovat kampaň jako já, byl bych rád, kdybychom se zaměřili na stavbu infrastruktury (já třeba pracuji projektovém hostingu, na Graph API, abych v ní mohl vytvořit systémy pro PO a taky občas pracuji na restorativní justici a snažím se vytvořit systém pro řešení konfliktů, sbírám informace a vzdělávám se: vnitrostranicka-diskuze-f75/zdroje-info ... 22196.html)

31 nespokojených by bylo dost na to, abychom s tou infrastrukturou nějak pohnuli. Zbývá nám nespokojeným snad něco jiného?
Petr Vileta píše:Jen se tak zeptám všech Ivanových kritiků, koho by navrhovali za předsedu? A prosím o realistické návrhy, tedy že ten člověk bude pravděpodobně ochoten nominaci přijmout.
Podnět se týká důvěry v současného předsedu. Představa, že strana stojí pouze na jednom člověku je mylná a pokud je pravdivá, pak je podle mě dokonce žádoucí situaci urychleně změnit.
Lukas Findeis píše:Už v tom vlákně, kde provokatér napsal jeden absurdní příspěvek, se Tomáš choval poněkud nepřiměřeně situaci. Že ho ale očividná provokace vyprovokuje k tomuhle v tu nejmíň vhodnou dobu sem vážně nečekal.
Ptát se po informacích chápeš jako chování nepřiměřené situaci?
Maria Vasickova píše:jsem velice zmatená, pokud člověk, který vyvolal "motivační" vlákno zcela demotivuje partaj. Nebo chtěl lidi jenom probrat z "nějaké letargie"?
Bylo by lepší mlčet a přecházet to, když mi další pokračování bez nějaké změny přijde škodlivé pro stranu?
Nerozumím tomu, jak někoho může demotivovat něčí upřímné vyjádření nedůvěry v někoho, kdo jej má zastupovat a vést. Na to mám plné právo kdykoliv a pokud to někoho demotivuje, nemůže moje vyjádření a snaha o vyřešení být příčinou demotivace, ale při nejhorším pouze podnětem k demotivaci, za kterou si ale zodpovídáte sami. Odmítám jakoukoliv zodpovědnost za vaše pocity a následné reakce. Zdaleka se nedokáži vyjadřovat tak, abych u lidí špatné reakce nepodněcoval, ale není to mým záměrem.

Stejně tak odmítám vinu za to, že zde poskytuji prostor a munici k flejmům. Nemám žádnou zodpovědnost za ostatní účastníky této diskuze, i když mě s nimi pytlujete dohromady.
Ivan Mikolas píše:Řeči, že každý má oči a vidí sám fakt neberu.
Michal Havranek píše:Co tedy udělal Ivan špatně, za co ztratil důvěru ?
předložte sem tedy relevantní důkazy o tomto.
Je-li tento podnět testem důvěry, proč potřebujete důkazy k tomu, proč mu já nedůvěřuji?
Netušil jsem, jaká je vaše důvěra v Ivana a teď to vím.

Protože mi ale někteří podsouváte nějaké postranní motivy a nevěříte mi, že jde opravdu jen o to, že si myslím, že pokud se něco nezmění, zařadí se pirátská politika vedle těch ostatních, tak vám svůj rozdílný pohled zkusím přiblížit: OFFTOPICCo jsem psal před lednovou volbou do RP o tom, koho si v RP nepřeji, resp. koho si v RP přeji: celostatni-forum-f477/cf-32-2013-dovolb ... ml#p275314

Tady jsem vybral některé spory, kde s Ivanem nesouhlasím:
Má nedůvěra se začala projevovat po vypnutí fóra 21. 12. 2012. Jednotlivé názorové neshody jsou samozřejmě tolerovatelné, ale těch neshod je na mě již příliš:
[list=1]
[*]smlouva s volebním manažerem, neodpovídající rozhodnutí RV
vnitrostranicka-diskuze-f75/manazer-kam ... 22928.html

[*]nezohlednění názoru Celostátního fóra ve věci odbarvení peněz
clenske-podnety-f350/zmena-rozhodnuti-r ... ml#p295449

[*]"hledání limitu naší liberálnosti" u KK
podatelna-kontrolni-komise-f233/clen-st ... 22378.html (později návrh stáhl)

[*]neopdověď na otázku, vyvolávající pochybnosti o upřímnosti
ivan-bartos-lidr-f670/uplatek-mlsna-tyg ... l?#p307707

[*]žádost o odstranění wiki stránky
podatelna-technickeho-odboru-f228/odstr ... 22892.html

[*]kontrola značky
plzensky-kraj-f89/swarmwise-sprava-hejn ... ml#p268604

[*]zrušení registrace Michalu Wagnerovi
clenske-podnety-f350/usneseni-rp-35-201 ... ml#p258286

[*]marketing vs. aktivismus / otevřená kampaň vs. uzavřená kampaň
celostatni-forum-f477/cf-32-2013-dovolb ... l?#p275382
vnitrostranicka-diskuze-f75/jak-na-me-p ... ml#p280661
podatelna-republikoveho-predsednictva-f ... ml#p302389
ep-2014-f689/napady-navrhy-podnety-t221 ... ml#p294098
vnitrostranicka-diskuze-f75/uzavrena-fo ... 21006.html (tady Ivan nediskutuje, ale doplňuje to kontext k uzavřenosti)

[*]reakce na kritiku centralizace pravomocí a systémů
podatelna-technickeho-odboru-f228/techn ... ml#p290026

[*]obhajoba moderace
vnitrostranicka-diskuze-f75/predsednict ... ml#p191712

[*]omezování názoru (kontrola značky)
piratske-kauzy-f353/napsali-o-nas-er-pi ... ml#p185711[/list]

(není to kompletní, ale snad to stačí k tomu, abyste si udělali obrázek o tom, kde se rozcházím, a proč já osobně tu důvěru nemám)

You'll be redlacep!

Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 4889
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4617 poděkování
Dostal poděkování: 4035 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání předsedy strany Ivana Bartoše

Příspěvek od Lukas.Findeis »

Tak dlouhej příspěvek a nevidím v něm ani jeden důvod proč chceš Ivana odvolat. To je to co tu asi většinu lidí zajímá. Co myslíš tím, že Ivan nejedná v souladu s pirátskými cíli a principy? Konkrétně.

Předpokládám, že chceš ty co hlasovali proti přesvědčit, aby změnili názor, takže odpověď by měla být ve tvém vlastním zájmu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Findeis za příspěvek:
Jaroslav.Nemec
735 07 66 99, zastupitel MČ Praha 12
běžecký trenér, Dornova metoda PLUS, Spirální stabilizace (SM systém)
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 15976
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2162 poděkování
Dostal poděkování: 28465 poděkování

Re: Odvolání předsedy strany Ivana Bartoše

Příspěvek od Martin.Kucera »

Tomas Klapka píše:
Petr Vileta píše:Jen se tak zeptám všech Ivanových kritiků, koho by navrhovali za předsedu? A prosím o realistické návrhy, tedy že ten člověk bude pravděpodobně ochoten nominaci přijmout.
Podnět se týká důvěry v současného předsedu. Představa, že strana stojí pouze na jednom člověku je mylná a pokud je pravdivá, pak je podle mě dokonce žádoucí situaci urychleně změnit.
V tomhle máš sice pravdu, na druhé straně i Petrova otázka má svůj význam. Protože pokud bys mezi členy nenacházel nikoho, komu bys mohl dát důvěru coby potenciálnímu předsedovi, tak by se nabízelo i vysvětlení, že nejsi ve správné straně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Roman.Kucera, Petr.Vileta
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová
Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 3515
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 7685 poděkování
Dostal poděkování: 5946 poděkování

Re: Odvolání předsedy strany Ivana Bartoše

Příspěvek od Dominika.Michailidu »

Findejs: jestli ti nestačí ten oftopik, tak už sem radši asi nepiš, Lukáši, zbytečně to bumpuješ nahoru, když to nestojí za pozornost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvky (celkem 2):
Helena Jarolimkova, Ivan Sirko
77S 2I 3I 3I
Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 4889
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4617 poděkování
Dostal poděkování: 4035 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání předsedy strany Ivana Bartoše

Příspěvek od Lukas.Findeis »

Jen sem chtěl poukázat na to, že si nejspíš svůj podnět ani neumí obhájit. Pokud to tak je, tak by ho měl stáhnout, protože pro něj nikdy nezíská víc příznivců než odpůrců.
735 07 66 99, zastupitel MČ Praha 12
běžecký trenér, Dornova metoda PLUS, Spirální stabilizace (SM systém)
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání předsedy strany Ivana Bartoše

Příspěvek od Roman.Kucera »

To je teď takový nový styl vedoucího PO. Offtopicy psát neskrytě a ontopicy skrýt do offtopicu. Možná kvůli většímu bumpování.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Tomas Babicky, Ljuba.Polakova
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Tomas Babicky
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 682
Registrován: 13 čer 2009, 20:51
Dal poděkování: 865 poděkování
Dostal poděkování: 246 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání předsedy strany Ivana Bartoše

Příspěvek od Tomas Babicky »

Roman Kucera píše:Offtopicy psát neskrytě a ontopicy skrýt do offtopicu. Možná kvůli většímu bumpování.
Ono to někdy bylo jinak? :lol:
Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 3515
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 7685 poděkování
Dostal poděkování: 5946 poděkování

Re: Odvolání předsedy strany Ivana Bartoše

Příspěvek od Dominika.Michailidu »

no já nevím, mně přijde, že svůj názor a pohled Tomáš podložil skvěle - sice tldr, ale poctivě a čtivě. nejen proto jsem mu poděkovala. přijde mi, že argumenty nemá spíš druhá strana.. ("nikoho jiného nemáme" další si nevybavuji...)

- mně stačí, že je tam už dlouho a vzniklo tady přesně to kolečko "zvolili ho" - "je v televizi" - "musíme ho volit, pre "to umí" v televizi" - "zvolili ho, pre je v televizi"
- klidně můžem točit 3 lidi dokola, ale potřebujou si rok dva "odpočinout", jako to udělal Mikuláš, který to, myslím, taky chápe (proto bych navrhovala "ne bis idem" ve fcích)
- u osoby ivánka lehce registruji syndrom nepostradatelnosti - u vysílače mezi řádky, u hodně příjemců je evidentní, pre to uvádějí i jako důvod zvolení - což je z principu špatně...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvky (celkem 8):
Martin.Shanil, Vojtech.Pikal, Frantisek.Navrkal, Torento, Petr.Bajgar, Karin, Petr.Vileta, Ivan Sirko
77S 2I 3I 3I
Uživatelský avatar
Martin.Shanil
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7036
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Profese: eshop + prodejna
Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
Dal poděkování: 9169 poděkování
Dostal poděkování: 9464 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání předsedy strany Ivana Bartoše

Příspěvek od Martin.Shanil »

a navíc se trošku tluče funkce předsedy a zároveň lídr na kandidátce. Ale to sme v Pardubicích věděli a přesto jsme ho volili.
Helena Jarolimkova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2490
Registrován: 26 dub 2013, 08:06
Profese: Anarchista
Dal poděkování: 6617 poděkování
Dostal poděkování: 1231 poděkování

Re: Odvolání předsedy strany Ivana Bartoše

Příspěvek od Helena Jarolimkova »

Dominika Michailidu píše:no já nevím, mně přijde, že svůj názor a pohled Tomáš podložil skvěle - sice tldr, ale poctivě a čtivě. nejen proto jsem mu poděkovala. přijde mi, že argumenty nemá spíš druhá strana.. ("nikoho jiného nemáme" další si nevybavuji...)
S tímto souhlasím, Findeis asi vůbec nechápe psaný text (to já dávno vím) a vyjadřuje se dost nesmyslně...

Jinak mám ovšem názor takový, že nikdo jiný místo Ivana není... Navíc je Ivan opravdu mimořádně pracovitý, inteligentní a veřejnosti příjemný, takže jako tvář a osobnost strany dělá pro Piráty to, co by nikdo z vás nedokázal....
Že to není potřeba? Že je to kult osobnosti? Že strana nestojí na jedné osobě? :lol:

Kdy naposledy jste četli fórum? Na čem tahle strana stojí? Naopak to vypadá, že jen na Ivanovi....
Jo, program, ideály, názory... jak někdo vleze na fórum, tak musí hned utéct a už nikdy se neohlédnout....
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“