Přišel jsem k Pirátům kvůli našim cílům, které se shodují s mými osobními cíli. Jsem ENFP a ENFP potřebují žít v souladu se svými vnitřními hodnotami a často jednají z náhlého popudu. Proto tento podnět vychází přímo z mé vlastní motivace a nikdo mě k tomu neinstruoval, nežádal, ani mě do role iniciátora podání nevmanipuloval.
Kdybych chtěl provádět puč nezávisle na názoru členské základny, tak to provedu skrytě a ideálně tak, abyste si to vůbec nespojili s mojí osobou, a neptal bych se otevřeně Celostátního fóra na důvěru!
Je zde jakási kultura, že když chce někdo podnětem k odvolání otestovat důvěru v nějakého funkcionáře, tak se musí zpovídat z toho, že si vůbec dovoluje o té důvěře pochybovat.
Ale: Podle mě tedy neexistuje možnost, že by podnět mohl straně uškodit a je tedy naprosto jedno, v jakou chvíli se tento podnět podává. Jelikož má nedůvěra stále trvá, hlasy lze měnit, doba sběru hlasů k podání není limitována a není mi známo, jak by tento podnět mohl straně uškodit, nevidím důvod, proč tento podnět stahovat.
Pokud tento podnět může uškodit, pak podle mě vůbec není chyba v podnětu, ale v nedodržování otevřenosti, která má kohokoliv chránit před tím, aby se na něj něco vyhrabalo a nebo to poškodilo důvěru v něj. Každý upřímný a otevřeně jednající funkcionář by podle mě měl testování své důvěry brát pozitivně.

Chyby jsem ochoten tolerovat, ale to, proč již nemám důvěru, není reakcí na chyby, protože chyby se stávají, chybující to uzná a jede se dál, a já s tím nemůžu mít problém. Tady jde ale o naprostý nesoulad mých vnitřních hodnot s hodnotami vedoucího představitele strany. Sice se to dá brát jako vyčítání chyb, ale pokud je předseda konzistentní a dělá to, co považuje za správné, jako chybu to nepovažuje. Proto to já sám neberu jako spor, kde bych Ivana obviňoval a něco mu vyčítal. Je to prostě jen názorový nesoulad a podnět jsem vytvořil kvůli tomu, abych zjistil, zda jsou jeho hodnoty a názory v souladu s hodnotami a názory členské základny, a pokud ne, aby se to mohlo změnit.
Ten názorový nesoulad mezi mnou a Ivanem cítím tak silně, že se obávám, že pokud bude zvolen do jakékoliv funkce, nebude zastupovat mé názory, nebo je bude zastupovat způsoby, které se mi nelíbí, a proto ze svého pohledu nemohu souhlasit s tím, že je tento podnět nevhodně načasovaný. Na upřímné vyjádření nespokojení se zastupováním pro mě neexistuje nevhodný čas.
Ivana jsem do předsednictva nevolil, ani jsem jej nevolil na kandidátku, proto nemohu brát na zřetel jeho údajnou konzistenci s tím, co za plány říkal jako kandidát.
Pokud mě a vůbec celou stranu reprezentuje někdo, o kom si myslím, že nejedná v souladu s pirátskými cíli a principy, pak nemám jinou možnost, než to, co právě teď dělám: vyjádření nedůvěry a žádost o provedení zkoušky (která nakonec vychází relativně dobře pro Ivana!)
Jestli si myslíte, že mě nějak těší to řešit, tak ani moc ne. Raději bych čas trávil něčím konstruktivnějším a spolupracoval. Bohužel mi ta spolupráce s vedením skrze diametrálně rozdílný pohled na to, jak bychom měli fungovat, spolupracovat, prezentovat se, nejde.
Uvědomuji si, že chyba není v Ivanovi, ani v jiném jednotlivci. Vidím příčiny a problémy jinde a nedávám to za vinu nikomu konkrétnímu.
Je to prostě jen různé nastavení priorit. Pro mě je důležitý vnitřní rozvoj infrastruktury strany, abychom mohli fungovat efektivně a pirátsky. Tím, že naše infrastruktura není uspokojivá, dochází ke spoustě přešlapům a nedorozuměním a jsou tendence dělat věci "osvědčenými" způsoby. Jenže kdy se zastavíme a začneme se tomu rozvoji infrastruktury věnovat? Teď je kampaň. Pak je kampaň. Pak je zase kampaň. Po kampani bude odpočinek a zase kampaň.
Mě to prostě nedává smysl, hnát se někam zastupovat lidi a stavět infrastrukturu státu, parlamentu, obce, když na vlastní infrastrukturu a spoustu vnitřních a nedořešených konfliktů kašleme a nejsme schopní spolupracovat.
Snažím se dělat, co je v mých silách, a jestli nejste motivováni podporovat kampaň jako já, byl bych rád, kdybychom se zaměřili na stavbu infrastruktury (já třeba pracuji projektovém hostingu, na Graph API, abych v ní mohl vytvořit systémy pro PO a taky občas pracuji na restorativní justici a snažím se vytvořit systém pro řešení konfliktů, sbírám informace a vzdělávám se: vnitrostranicka-diskuze-f75/zdroje-info ... 22196.html)
31 nespokojených by bylo dost na to, abychom s tou infrastrukturou nějak pohnuli. Zbývá nám nespokojeným snad něco jiného?
Podnět se týká důvěry v současného předsedu. Představa, že strana stojí pouze na jednom člověku je mylná a pokud je pravdivá, pak je podle mě dokonce žádoucí situaci urychleně změnit.Petr Vileta píše:Jen se tak zeptám všech Ivanových kritiků, koho by navrhovali za předsedu? A prosím o realistické návrhy, tedy že ten člověk bude pravděpodobně ochoten nominaci přijmout.
Ptát se po informacích chápeš jako chování nepřiměřené situaci?Lukas Findeis píše:Už v tom vlákně, kde provokatér napsal jeden absurdní příspěvek, se Tomáš choval poněkud nepřiměřeně situaci. Že ho ale očividná provokace vyprovokuje k tomuhle v tu nejmíň vhodnou dobu sem vážně nečekal.
Bylo by lepší mlčet a přecházet to, když mi další pokračování bez nějaké změny přijde škodlivé pro stranu?Maria Vasickova píše:jsem velice zmatená, pokud člověk, který vyvolal "motivační" vlákno zcela demotivuje partaj. Nebo chtěl lidi jenom probrat z "nějaké letargie"?
Nerozumím tomu, jak někoho může demotivovat něčí upřímné vyjádření nedůvěry v někoho, kdo jej má zastupovat a vést. Na to mám plné právo kdykoliv a pokud to někoho demotivuje, nemůže moje vyjádření a snaha o vyřešení být příčinou demotivace, ale při nejhorším pouze podnětem k demotivaci, za kterou si ale zodpovídáte sami. Odmítám jakoukoliv zodpovědnost za vaše pocity a následné reakce. Zdaleka se nedokáži vyjadřovat tak, abych u lidí špatné reakce nepodněcoval, ale není to mým záměrem.
Stejně tak odmítám vinu za to, že zde poskytuji prostor a munici k flejmům. Nemám žádnou zodpovědnost za ostatní účastníky této diskuze, i když mě s nimi pytlujete dohromady.
Ivan Mikolas píše:Řeči, že každý má oči a vidí sám fakt neberu.
Je-li tento podnět testem důvěry, proč potřebujete důkazy k tomu, proč mu já nedůvěřuji?Michal Havranek píše:Co tedy udělal Ivan špatně, za co ztratil důvěru ?
předložte sem tedy relevantní důkazy o tomto.
Netušil jsem, jaká je vaše důvěra v Ivana a teď to vím.
Protože mi ale někteří podsouváte nějaké postranní motivy a nevěříte mi, že jde opravdu jen o to, že si myslím, že pokud se něco nezmění, zařadí se pirátská politika vedle těch ostatních, tak vám svůj rozdílný pohled zkusím přiblížit:
