Stránka 4 z 20

Re: Návrh na změnu volebních plakátů

Napsal: 08 zář 2013, 22:41
od Michal Wagner
mimochodem to vzdejte, když to projde, stejně následující jednání zmanipuluju 8-) :lol: :fet:

Re: Návrh na změnu volebních plakátů

Napsal: 08 zář 2013, 22:52
od Jakub.Michalek
Kde je něco ohledně financí? Kolik to bude stát? To snad zneužitelné není, hlasovalo se veřejně aspoň tohle?
Hlasování o první várce bylo veřejně provedeno zde. Celkový rozpočet kampaně sestavený není, z toho důvodu ani nemůže být zveřejněný. Celá kampaň se tedy nadále financuje podle schváleného rozpočtu na roku 2013.

Co se týče grafiky, tak to je skutečně operativní rozhodnutí, jehož zveřejnění je z výše uvedených důvodů naplánováno až na úterý. Každý, kdo se účastnil volebního štábu, měl možnost plakáty vidět. Samozřejmě chápu, že by každý člen rád viděl plakáty ještě před tím, než budou schváleny, ale volební kampaň není možné vést bez prvku překvapení. Osobně jsem se zasadil o to, aby na uzavřeném zasedání neproběhl ani o kousek jednání více, než bylo potřeba pro přípravu kampaně, tedy zejména se zde neřešil obsah našich sdělení, volební program atd.

Re: Návrh na změnu volebních plakátů

Napsal: 08 zář 2013, 23:27
od Josef Nemec
Stále se tu ohání PR agenturou což jsou ti tři borci s free mailama (seznam, gmail). Jako programátor dělám v Reklamním kšeftě už dobře 6 možná 7 let. Krom toho se živím jako fotograf a svého času jsem i maloval a občas udělám někomu nějaký plakát.

Jak jsem napsal ten výplod nejen, že je ideově pomýlený. Ale především je to grafický paskvil.
Fotky, kompozice, ořezy atd. To jde proti lidskému vnímáním. Lidi venku stejně jako lidi uvnitř fungují ohledně vnímání obrazů velice podobně.
Argumentace o tom že to jde "ven" a proto tomu uvnitř nemusí nikdo rozumět je úplná kravina. Ta PR sebranka tomu rozumí jako kráva benzínu.
Popravdě pokud předsednictvo, RV a v zásadě celé vedení dává přednost "expertům" na jetel. A ještě to navrch zcela ideově pohnojí, chová se jako by to bylo jen jejich.
Tak to jsem asi ve špatné straně.

Mimochodem zatím se všichni co si od toho ruce ušpinili vyhýbají reakcím na zdůvodnění. Přesněji vyberou si jednu a pak už nic. To taky o něčem svědčí.

Vzhledem k reakcím mnohých, to zřetelně nemá smysl. Většina členů to totiž uvidí až po prezentaci a pak už se těžko bude něco s něčím dělat. Vymyšlené je to hezky. Skoro se až chce zeptat, čí jsou ti PR experti příbuzní.

Re: Návrh na změnu volebních plakátů

Napsal: 09 zář 2013, 00:11
od Jaroslav.Nemec
Je pravdou, že o "PR agentech" bych rád věděl něco více, proč zrovna oni, jaké mají reference atd. Chápu, jak jsem již v této diskuzi napsal, jisté utajení, ale tohle by mělo být transparentnější. Z toho co jsem měl možnost vidět, mám spíše rozpaky. :-( Nechci komentovat nic, co jsem neviděl pořádně ve výsledném formátu, ale zatím to stojí za hovno :-( Jak jsem již napsal, uvidím. A doufám, že se pletu.

Je opravdu škoda, že partaj nevyužívá vlastních lidí - viz. Josef. Připadá mi to jako mrhání či dokonce slepota mezi vlastními řadami. Pak se nedivte, že všichni na všechno serou, když vlastní potenciál neumíte zužitkovat. Chybí nám, jak je vidno, zdatný personalista... asi... no ono nám toho chybí více :-(

Re: Návrh na změnu volebních plakátů

Napsal: 09 zář 2013, 00:13
od Ondrej.Kallasch
mimochodem PR agenti to dělají zadarmo od strany nedostali ani korunu.

Re: Návrh na změnu volebních plakátů

Napsal: 09 zář 2013, 00:18
od Jaroslav.Nemec
Ondrej Kallasch píše:mimochodem PR agenti to dělají zadarmo od strany nedostali ani korunu.
To ještě nic neznamená. Mě zajímá co jiného udělali, jejich reference. Hodnotím to jako Pirát i jako člověk, který se v propagaci, grafice, reklamě... pohybuje celou svou profesní kariéru od roku 1998.

Re: Návrh na změnu volebních plakátů

Napsal: 09 zář 2013, 00:21
od Roman.Kucera
Jasně, chceme reference. Co kdyby jste sem pánové velcí profíci prdli své reference taky?

Re: Návrh na změnu volebních plakátů

Napsal: 09 zář 2013, 00:23
od Jaroslav.Nemec
Ondrej Kallasch píše:Ráno dotyčný půjde ulicí, uvidí plakát u kterého se s největší pravděpodobností zastaví a bude se ho snažit pochopit. Asi se mu to nepovede, ale uloží se mu do paměti. Poté večer dorazí domů, zapne televizi a tam uvidí některého leadera v televizi, jak osvětluje naší kampaň, že poukazujeme na to, že Piráti tu byli, jsou a budou.
Ach jo, to je ale békovina. Takto to nefunguje, bohužel :-( Už vidím jak nějaký Pirát "osvětluje naší kampaň", proboha na to nemá vůbec čas a pokud jo, tak to bude odstřiženo. Dělal tady vůbec někdo účelově s médií, tak aby tam dostal to co chce a média si myslely opak? (už vůbec neřeším toho kolemjdoucího...)

Tak např. ta kampaň "srovnávaček" je prostě trapná. Položil si některý ze zobrazených Pirátů sebekriticky zda na to má, být srovnáván s XY osobností? ach jo...

Re: Návrh na změnu volebních plakátů

Napsal: 09 zář 2013, 00:39
od Roman.Kucera
Takže reference nic? Škoda.

Re: Návrh na změnu volebních plakátů

Napsal: 09 zář 2013, 00:56
od Jakub.Michalek
Jaroslav Nemec píše:Je pravdou, že o "PR agentech" bych rád věděl něco více, proč zrovna oni, jaké mají reference atd.
Informace o připravované smlouvě jsou zveřejňovány v tomto tématu. David se zde na fóru vyskytuje občas pod přezdívkou Nahariba, případně ho můžeš kontaktovat přes Ivana Bartoše.