Stránka 3 z 20
Re: Návrh na změnu volebních plakátů
Napsal: 08 zář 2013, 17:44
od Vaclav.Urban
Musím se zastat. Kampaň je koncipována skvěle, k plakátům bych graficky možná nějaké ty výhrady našel, ale to není nic závažného. Ale je bezpodmínečně nutné, aby ty plakáty byly chytré, aby ta hesla vyjadřovala tu překvapivou souvislost s hlavním mottem kampaně. Nic víc, nic míň. Žádné plácání do prázdna. Ještě připomínám, že bych byl rád oponentem dalších plakátů.
Re: Návrh na změnu volebních plakátů
Napsal: 08 zář 2013, 18:00
od Daniel.Prim
Jsou někde k vidění ty kritizované plakátay, možná jsem mamlas ale nenašel jsem to...
Re: Návrh na změnu volebních plakátů
Napsal: 08 zář 2013, 18:14
od Petr.Vileta
Daniel Prim píše:
Jsou někde k vidění ty kritizované plakátay, možná jsem mamlas ale nenašel jsem to...
Ani jsi nemohl. Do úterý jsou tajné.

Re: Návrh na změnu volebních plakátů
Napsal: 08 zář 2013, 18:16
od Vaclav.Malek
Daniel Prim píše:
Jsou někde k vidění ty kritizované plakátay, možná jsem mamlas ale nenašel jsem to...
Njn... si nebyl na Volebním štábu... ani v RV... Buď vydržíš do úterý a nebo ti je mohu poslat, ale podle mě stačí vydržet.
Re: Návrh na změnu volebních plakátů
Napsal: 08 zář 2013, 18:36
od Devilkin
Daniel Prim píše:
Jsou někde k vidění ty kritizované plakátay, možná jsem mamlas ale nenašel jsem to...
To je asi ten fór. Nikdo to pořádně ani neviděl a už se to má tisknout (a to nikdo ani transparentně nevybral tiskárnu, ale to se můžu plést). Argumentuje se, pokud to správně chápu, strachem před okopírováním

.
Neviděl bych v tom ale nějakou katastrofu. Naštěstí nejsou prachy na nějakou firmu, která by vylepila "jedinou správnou možnost", takže si každý vybere co se mu líbí a to vylepí. Někdo si stejně udělá i svoje plakáty a vylepí ty. Někdo okopíruje některé německé (IMHO tohle se mělo využít víc). Prostě to co nám přestaví RP vlastně bude jen jedna z mnoha možností

.
Nakonec pravda je i taková, že všem se stejně člověk zavděčit nemůže nikdy a tohle nějakou skupinu oslovit může, ať už to bude jakékoli.
Sice to narušuje malinko i moje předvolební heslo "NEVĚŘTE NÁM, KONTROLUJTE NÁS. U nás můžete. ", ale co už

. Nakonec koho vůbec zajímají nějaké plakáty

.
Re: Návrh na změnu volebních plakátů
Napsal: 08 zář 2013, 18:41
od Roman.Kucera
Kdyby ty plakáty byly stejné jako mají Němci, tajné by nebyly. Ale celý koncept kampaně je udělaný tak, že by ho jiná strana mohla použít. Proto je to tajné. Ne kvŮli vám, ale kvůli třeba Okamurovi.
Re: Návrh na změnu volebních plakátů
Napsal: 08 zář 2013, 20:00
od Michal Wagner
Ahoj Piráti !
Rád bych vyjádřil názor k tomuto podnětu. V úterý startuje kampaň. Pokud během zítřka zvládnete schválit nové návrhy + náklady na tisk, vytisknete a rozdistribuujete mezi kraje tak, aby byly do úterý použitelné - začnu o něm byť jen uvažovat. Dokud se jedná o návrh, který by totálně posral kampaň, nemá šanci na úspěch.
proto se zdržím. díky za pochopení.
Re: Návrh na změnu volebních plakátů
Napsal: 08 zář 2013, 21:09
od Josef Nemec
Jako jo chováte se stejně jako tahle vláda. Nechcete třeba vyhlásit legislativní nouzi?
Nejdřív něco během jednoho dne rozhodnete, pak si to odhlasujete. A nakonec to týden schováváte pod peřinou.
Pak argumentujete, že není čas.
Někteří lidi jsou tu skutečně na svém místě.
Re: Návrh na změnu volebních plakátů
Napsal: 08 zář 2013, 22:33
od Dominika.Michailidu
Mě strašně mrzí, že čím dál víc věcí děláme "jak je to zvykem". Šla jsem do strany s tím, že to zkusíme jinak. Ale pomalu se přizpůsobujem.. to je daný ze zákona, že kampaň se musí prezentovat v úterý? plakáty lepit dřív než v říjnu nemá smysl, čili je fůra času na výrobu i distribuci.
ta kampaň je prostě sporná. může to vyjít, nemusí.. a i když chápu, že je to akce ven, mezi lidi, které má asi ta PRagentura načtený a zná to.. ale je podle mě neméně důležité, aby se s tím ztotožnili i piráti samotní. nikdy nebudou spokojení všichni, ale tady je hlasů proti docela dost.
počítá se s tím, že se nás lidi(média) budou ptát a budeme mít prostor to vysvětlit. ale může se stát, že nás v tom (rádi) nechají vykoupat...
Kde je něco ohledně financí? Kolik to bude stát? To snad zneužitelné není, hlasovalo se veřejně aspoň tohle?
Vidím 2 možnosti..
- Pirátský plán by byl v úterý udělat během tiskovky hlasování o tom, jestli se bude tisknout kampaň PR agentury, nebo kampaň Jardy Němce, odprezentovat OBĚ a předsednictvo v případě odhlasování J. Němce by mělo za úkol (a za trest) přesvědčit reklamku, aby to za stejných podmínek vytiskla). (nevím ovšem jestli je to technicky a vůbec možné stihnout)
- Plán (resp. spíš Osud) B = bude to takhle, protože Termíny a budem se modlit.
Ale myslím si, že když to všichni vezmem jako ponaučení, tak to bude plusová akce jakkoli

buď se stane zázrak nebo budou padat Hlavy (taky se teda budu inspirovat v kupě hnoje). KK si na tom třeba ráda spraví reputaci. Může to být sukces, ale doufám, že se to bude vyšetřovat i v takovém případě. Bude dobré, když někdo popíše, ve kterých místech se staly chyby. Budoucím generacím.
Stále se připomíná, že tu vázne komunikace (prezentace, delegování, zpětná vazba). Pořád jsme ale v téhle republice (tedy z toho, co je veřejně dostupné k vidění) skupina s největším potenciálem něco takového kultivovat, takže po volbách bychom se měli asi zaměřit na tohle. Těžko můžeme někomu cpát přímou demokracii, když ji sami máme v polotovaru.. Není to jen o způsobu hlasování.
-
-
Re: Návrh na změnu volebních plakátů
Napsal: 08 zář 2013, 22:38
od Ondrej.Kallasch
Jakožto člen RV řeknu jasný důvod proč jsem to podpořil.
Za prvé je potřeba se zamyslet nad tím, k čemu ty plakáty mají sloužit. Mají v lidech vyvolat emoce a mají lidi donutit k tomu, aby si podvědomě spojili Piráty s někým prospěšným z historie. Ano když někdo tento plakát uvidí poprvé, nemá šanci to pochopit, ale to je IMHO to co potřebujeme. Ráno dotyčný půjde ulicí, uvidí plakát u kterého se s největší pravděpodobností zastaví a bude se ho snažit pochopit. Asi se mu to nepovede, ale uloží se mu do paměti. Poté večer dorazí domů, zapne televizi a tam uvidí některého leadera v televizi, jak osvětluje naší kampaň, že poukazujeme na to, že Piráti tu byli, jsou a budou. A v tu chvíli mu to dojde. Díky tomu dojde k očištění zaběhnuté rétoriky Pirát=stahovač na Pirát=revolucionář.
Za druhé, je opravdu nutné to nebrat z našeho pohledu. Musíme se na to dívat z pohledu neinformovaného člověka, kterého tímto chceme oslovit. Samozřejmě, že pro nás pro členy to příjde jako přešlap. Ale vžijte se do těch zbývajících 10 milionů lidí. Potřebují vidět něco jiného, originálního a emočního. Ne opět jen nějaké hesla, která slibují a radí miliony populismů.
Co se týče procesu schvalování.
Bylo to naprosto transparentní, všichni měli možnost se na to podívat, jen se to nemrsklo otevřeně do fóra, právě kvůli průseru z roku 2010. Ale kdo měl zájem viděl podklady ještě dříve než to postoupilo na RV. RV to schválilo ve čtvrtek aby se mohla první várka dovést na CF. Ani mnoho z Vás netuší jak to bylo celkem náročné zvládnout objednat a dodat materiály na tisk aby se to mohlo v sobotu ráno vyzvednout a dovést na CF. Za to jsem nikde neviděl ani jedno díky. Ne jen opět všichni pindaj jak je to hrozný a jak se jim to nelíbí... Takže za mě tento podnět opravdu mojí důvěru nemá a za svým hlasem na půdě RV si stojím.