Začlenění všeobecného základního příjmu do programu.
Moderátor: Predsedajici
- Martin.Shanil
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 7036
- Registrován: 07 dub 2012, 21:03
- Profese: eshop + prodejna
- Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
- Dal poděkování: 9169 poděkování
- Dostal poděkování: 9464 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Začlenění všeobecného základního příjmu do programu.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvky (celkem 2):
- Vaclav.Malek, Ivan Sirko
- Josef.Kadlecek
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 1900
- Registrován: 01 čer 2010, 21:17
- Profese: živnostník, řemeslník; dobrý elektrikář
- Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
- Dal poděkování: 1832 poděkování
- Dostal poděkování: 1687 poděkování
Re: Začlenění všeobecného základního příjmu do programu.
Možná, že jsem trošku


- Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kadlecek za příspěvky (celkem 2):
- Martin.Shanil, Ivan Sirko
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
- Josef.Kadlecek
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 1900
- Registrován: 01 čer 2010, 21:17
- Profese: živnostník, řemeslník; dobrý elektrikář
- Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
- Dal poděkování: 1832 poděkování
- Dostal poděkování: 1687 poděkování
Re: Začlenění všeobecného základního příjmu do programu.
Dovolím si ocitovat krátký text, páč jinak je to dost dlouhý článek a myslím, že většina zdejších to vzdá po první stránce...Martin Shanil píše:http://sophispol.webnode.cz/zakladni-prijem/
..." * Kdyby existoval základní příjem, chodili byste ještě pracovat?
Spontánně odpovídá přibližně 60%: „Ano, beze změny.“
Přibližně 30% odpovídá: „Ano, ale už ne na plný úvazek“, nebo i: „Něco jiného než dnes.“
A přibližně 10% říká zcela otevřeně: „Nejprve bych se vyspal a pak by se vidělo jestli cestovat, starat se o druhé, ještě jednou studovat ...“
Co dodat? Už aby to bylo ! Sám jsem mezi první a druhou skupinou(druhá část)
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kadlecek za příspěvek:
- Ivan Sirko
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Začlenění všeobecného základního příjmu do programu.
Já bych také pracoval, protože jsem workoholik, ale podívej se na předvolební průzkumy o účasti ve volbách a pak na skutečnou účast. Určitě půjdu volit X procent a skutečná účast pak o 1/3 menší. Lidi toho naslibujouJosef Kadlecek píše:..." * Kdyby existoval základní příjem, chodili byste ještě pracovat?
Spontánně odpovídá přibližně 60%: „Ano, beze změny.“
Přibližně 30% odpovídá: „Ano, ale už ne na plný úvazek“, nebo i: „Něco jiného než dnes.“
A přibližně 10% říká zcela otevřeně: „Nejprve bych se vyspal a pak by se vidělo jestli cestovat, starat se o druhé, ještě jednou studovat ...“
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
- Vojtech.Pikal
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
- Martin.Shanil
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 7036
- Registrován: 07 dub 2012, 21:03
- Profese: eshop + prodejna
- Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
- Dal poděkování: 9169 poděkování
- Dostal poděkování: 9464 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Začlenění všeobecného základního příjmu do programu.
Informace o iniciativě a pod ní "klasická" rozprava.
Ale je zřetelné, že myšlenka se dostává k lidem a to je podstatné.
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/1953 ... dni-prijem
Ale je zřetelné, že myšlenka se dostává k lidem a to je podstatné.
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/1953 ... dni-prijem
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvky (celkem 2):
- Ivan Sirko, volani.webnode.cz
- volani.webnode.cz
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 472
- Registrován: 24 srp 2010, 06:20
- Profese: Nezaměstnaný-prekérní práce-PéCévál
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 442 poděkování
- Dostal poděkování: 408 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Začlenění všeobecného základního příjmu do programu.
Pobavilo mě, že někdo někoho napadl za to, že je to komunistická myšlenka a reakce někoho zas byla že za komunistů se makat muselo (nebo se tak alespoň tvářit) a byla umělá zaměstnanostMartin Shanil píše:Informace o iniciativě a pod ní "klasická" rozprava.
Ale je zřetelné, že myšlenka se dostává k lidem a to je podstatné.
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/1953 ... dni-prijem
Takhle si představuji boj proti antikomunismu
- Tito uživatelé poděkovali autorovi volani.webnode.cz za příspěvky (celkem 3):
- Pavel.Moravec, Ivan Sirko, Martin.Shanil
Ⓐ☮
- Martin.Shanil
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 7036
- Registrován: 07 dub 2012, 21:03
- Profese: eshop + prodejna
- Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
- Dal poděkování: 9169 poděkování
- Dostal poděkování: 9464 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Začlenění všeobecného základního příjmu do programu.
mám pár kousků.
vezmu je večer ssebou, tak kdo chce musí bejt rychlej
vezmu je večer ssebou, tak kdo chce musí bejt rychlej
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvky (celkem 3):
- Roman.Glaser, Ivan Sirko, Ivo.Vasicek
- Martin.Shanil
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 7036
- Registrován: 07 dub 2012, 21:03
- Profese: eshop + prodejna
- Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
- Dal poděkování: 9169 poděkování
- Dostal poděkování: 9464 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Začlenění všeobecného základního příjmu do programu.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvek:
- Ivan Sirko
- Ales.Sura
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 2095
- Registrován: 05 kvě 2009, 12:04
- Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
- Bydliště: Praha 7, Bubeneč
- Dal poděkování: 1952 poděkování
- Dostal poděkování: 3102 poděkování
Re: Začlenění všeobecného základního příjmu do programu.
O základním příjmu jsem již svůj příspěvek na fóru napsal (kopie zde:
). Ačkoliv myšlenka by na první pohled měla zbavovat závisloti na systému, efekt bude přesně opačný a lidi budou na systému závislý víc. Místo práce na sobě pak budou investovat energii do snahy za zvyšování základního příjmu, což je podle mě cesta do pekel.
). Ačkoliv myšlenka by na první pohled měla zbavovat závisloti na systému, efekt bude přesně opačný a lidi budou na systému závislý víc. Místo práce na sobě pak budou investovat energii do snahy za zvyšování základního příjmu, což je podle mě cesta do pekel.- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Sura za příspěvky (celkem 2):
- Petr.Vileta, Vojtech.Pikal
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"
- Ivan Sirko
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2752
- Registrován: 04 úno 2011, 15:23
- Profese: Putující filosof
- Bydliště: Praha - 1
- Dal poděkování: 10364 poděkování
- Dostal poděkování: 2642 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Začlenění všeobecného základního příjmu do programu.
Aleši, jediná věc, která mně mrzí, jé že pleteš dojmy s pojmy. Jen doufám, že tvůj syn, až bude dospěly, a zrovna dojde k možností zavést VZP, bude přistupovat k věcí na základě faktu a odborností, ne planých kecu o něčí leností apod.Ales Sura píše: Ačkoliv myšlenka by na první pohled měla zbavovat závisloti na systému, efekt bude přesně opačný a lidi budou na systému závislý víc. Místo práce na sobě pak budou investovat energii do snahy za zvyšování základního příjmu, což je podle mě cesta do pekel.
Smutně sledovat názory toho to druhu, ve stráně, která bojuje proti zastaralých zvyku a zbabělostí, jako kopírovací monopol, nebo cenzury internetu, transparentností ve statní spravě a financovaní politických stran. Atd., atp.
VZP není o tom, aby někomu rozdávat peníze. Jé to nastroj na řešení situace, kdy nezaměstnanost bude neúnosná, a bude potřeba selektivně podporovat tu část zájemců pracovat, která má k tomu určité předpoklady. Ale k pochopení jé potřeba určitá odbornost, ne dojmy.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan Sirko za příspěvky (celkem 2):
- Vaclav.Klecanda, Jindrich.Bartek
My The Political Compass: Economic Left/Right: -5.38, Social Libertarian/Authoritarian: -4.21