Začlenění všeobecného základního příjmu do programu.

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Požadujeme začlenění všeobecného základního příjmu do programu.

Pro
63
66%
Zdržuji se
32
34%
 
Celkem hlasujících: 25 - Celkem hlasů: 95

Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 6953
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10833 poděkování
Dostal poděkování: 11395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Začlenění všeobecného základního příjmu do programu.

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Petr Vileta píše: Pravo/levo existuje pořád, ale my to bereme jako ekonomickou osu a nepovažujeme to za jediný a dostačující způsob dělení. Viz http://www.politicalcompass.org/analysis2 OFFTOPIChttp://politicalcompass.org/crowdchart. ... 12%2C-3.54
To je pouze Petrův soukromý názor, nemá žádné oprávnění vyjadřovat se za Piráty. Můj názor (a vím, že je celkem značně sdílen) je, že pravo-levé dělení je pouhý propagandistický nástroj odvracející pozornost od skutečné podstaty moci. Skutečnými vládci jsou vlastníci finančního systému, souboj pravice a levice na výsledném stavu nic nemění a změnit ani nemůže. Já vůbec nechápu jak na tohle dělení může někdo věřit, vždyť podle faktů není mezi reálnou politikou pravicových a levicových stran žádný rozdíl. Rozdíl je pouze v rétorice. Sociání demokraté privatizovali banky, ODS s TOPkou zvyšují daně,....
je to pouze divadlo pro lidi, jehož cílem je nenávistné rozdělení společnosti, která je tak snadněji ovladatelná. opatření, která jsou v konečném důsledku proti lidem a ku prospěchu globální oligarchie jsou vydávána za levicovou či pravicovou nutnost. Bohužel jim to "žerou" i někteří lidi u Pirátů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 4):
Martin.Shanil, Ivan Sirko, MilanM, Inzenyr
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 23308
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 32404 poděkování
Dostal poděkování: 25668 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Začlenění všeobecného základního příjmu do programu.

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Chtěl bych oponovat Ivovi, že ideově rozdělení na ekonomickou pravici a levici existuje. To jestli současné strany tuto ideologii berou za svou, znají ji a konají podle ní je otázka jiná.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 3):
Radek.Holodnak, Petr.Vileta, Pavel.Moravec
člen RP, AO, PO, ZO, FT; člen AO OlK, vedoucí MRT Demokracie
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj|Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 6953
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10833 poděkování
Dostal poděkování: 11395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Začlenění všeobecného základního příjmu do programu.

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Vojtech Pikal píše:Chtěl bych oponovat Ivovi, že ideově rozdělení na ekonomickou pravici a levici existuje. To jestli současné strany tuto ideologii berou za svou, znají ji a konají podle ní je otázka jiná.
Existuje spíše škatulkování do takových kategorií, dle mého názoru je tohle zobecňování účelové a manipulativní. Prakticky nepřináší žádný užitek, jen umožňuje nepohodlné názory patřičně onálepkovat, protože chybí argumenty.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 3):
Martin.Shanil, Ivan Sirko, Inzenyr
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 7898
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Poslanec
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 14563 poděkování
Dostal poděkování: 8177 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Začlenění všeobecného základního příjmu do programu.

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Vím, že jen podporuji offtopic. Nicméně pravo levé dělení má smysl. Bohužel je mediálně zcela zprzněno (především degradováno na ekonomický pohled). Tedy v politické praxi dnes nemá cenu. Nicméně v odborném textu význam má.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Radek.Holodnak, Vojtech.Pikal, Pavel.Moravec

profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj

Uživatelský avatar
volani.webnode.cz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 472
Registrován: 24 srp 2010, 06:20
Profese: Nezaměstnaný-prekérní práce-PéCévál
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 442 poděkování
Dostal poděkování: 408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Začlenění všeobecného základního příjmu do programu.

Příspěvek od volani.webnode.cz »

OFFTOPICPořád něco nejde :( nyx, pirátské forum/web, výpadek mého netu. Teď zas dám podepsat tu petici a napíše mi to:
Vyskytla se chyba.
Během odeslání vaší žádosti se vyskytla chyba. Obraťte se na administrátora. Jedná se konkrétně o toto chybové hlášení: 403
Omlouváme se. :roll:
Ⓐ☮
Uživatelský avatar
Ivan Sirko
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2752
Registrován: 04 úno 2011, 15:23
Profese: Putující filosof
Bydliště: Praha - 1
Dal poděkování: 10364 poděkování
Dostal poděkování: 2642 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Začlenění všeobecného základního příjmu do programu.

Příspěvek od Ivan Sirko »

Ivo Vasicek píše: To je pouze Petrův soukromý názor, nemá žádné oprávnění vyjadřovat se za Piráty. Můj názor (a vím, že je celkem značně sdílen) je, že pravo-levé dělení je pouhý propagandistický nástroj odvracející pozornost od skutečné podstaty moci. .......
A to zvlášť v ČR, jenže jak to říkají: Pod lampou největší tma a proto té kdo jsou u moci jen hrají pro ostatní to právo-levé divadlo :)

Kdyby piráti vyhráli volby a sestavovali vládu, hodně by si divili, kolík najednou "přátel" (lobbistu) mají. Letěli by na Vás jako vosy na med!!!
My The Political Compass: Economic Left/Right: -5.38, Social Libertarian/Authoritarian: -4.21
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Začlenění všeobecného základního příjmu do programu.

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ivo Vasicek píše:
Petr Vileta píše: Pravo/levo existuje pořád, ale my to bereme jako ekonomickou osu a nepovažujeme to za jediný a dostačující způsob dělení. Viz http://www.politicalcompass.org/analysis2 OFFTOPIChttp://politicalcompass.org/crowdchart. ... 12%2C-3.54
To je pouze Petrův soukromý názor, nemá žádné oprávnění vyjadřovat se za Piráty. Můj názor (a vím, že je celkem značně sdílen) je, že pravo-levé dělení je pouhý propagandistický nástroj odvracející pozornost od skutečné podstaty moci. Skutečnými vládci jsou vlastníci finančního systému, souboj pravice a levice na výsledném stavu nic nemění a změnit ani nemůže. Já vůbec nechápu jak na tohle dělení může někdo věřit, vždyť podle faktů není mezi reálnou politikou pravicových a levicových stran žádný rozdíl.
Já se nevyjadřoval za Piráty, jen za jejich část :) Že pojmy pravice a levice jsou u nás zmatené, to je chyba politiky v ČR, všude jinde (na Západě) to víceméně funguje a to měřítko lze použít. Jen jsem napsal, že není jediné. Když chceš něco hodnotit, vždy si musíš stanovit měřítko, to je základní poučka z fyziky a techniky. Když na otázku "Kolik máš jídla?" odpovíš "hodně", nebo "málo", vůbec nic to neřekne. Musíš odpovědět v kilogramech, počtu porcí, nebo počtu dnů, na které to vystačí. Pak můžeš poměřovat. :)

Říkej si tomu jak chceš, ale existují dva základní typy stran. Jedni vezmou občanům hodně zdrojů a přerozdělí to dle vlastního uvážení tak, aby nebyly mezi občany moc velké rozdíly. A druzí naopak nechají občanům co nejvíce, ale zase jim nechtějí zaručovat mnohé "jistoty". Tyhle dva filozoficko společenské směry existují. Že jedni i druzí hlavně hrabou pro sebe, to je věc jiná :twisted:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Radek.Holodnak
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 6953
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10833 poděkování
Dostal poděkování: 11395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Začlenění všeobecného základního příjmu do programu.

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Petře mysli si co chceš, ale naprosto nesouhlasím. 1)ve světě je to stejné, jen už mají "divoký západ" za sebou a kradou zcela legálně 2)pravicové i levicové strany přerozdělují prakticky stejně, ve výsledku to na jejich orientaci vůbec nezáleží - dělají to co musejí a mají za úkol od těch, kteří platí jejich firmy (politické strany) - přerozdělování/volný trh jsou vždy jen plky, kterými oblbují lidi (voliče) - prakticky nikdy nic z toho nerealizují. Vždy realizují změny, které jsou tzv. nutné
3)hledat měřítko v levicovosti a pravicovosti považuji za velice hloupé, protože se hodnotí plky a ne fakta.
Ostatně výskledkjem jsou spory zda byl Hitler levičák či pravičák.
Já považuji za zcela zásadní tohle oblbování ignorovat. Možná je to profesionální deformace, neboť lidé a management firem, které jsem v praxi "opravoval" taky plká o tom co by chtěli a jak o něco usilují. Abych něco vyřešil musím zkoumat fakta. Tedy analogicky se dá podívat na vývoj daní, dluhů atp. - snadno zjistíš že tyto faktické parametry nejsou v žádné korelaci s volebními výsledky. Jsou však v korelaci s vývojem rozložení kapitálu a vývojem zisku bank.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 5):
MilanM, Ivan Sirko, Mikulas.Ferjencik, Inzenyr, Martin.Shanil
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Začlenění všeobecného základního příjmu do programu.

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ivo, já ti neberu, že nad stranami i vládami jsou banky a korporace. To je pravda. Ovšem když se podíváš na vydávané zákony u nás i ve světě, tak tam najdeš stopy ideologie, jak popisuji já. Socialisté se snaží o větší přerozdělování a zajištění více "jistot", kdežto ti z druhého konce se naopak snaží co nejvíce "jistot" osekat a ať se každý stará sám. Kdo zavádí majetková přiznání, registrační pokladny, minimální daň z příjmu pro živnostníky, povinné zdravotní pojištění (tam, kde ho dosud neměli), regulované úroky hypoték? No pravičáci to většinou nejsou. A hospodářské výsledky státu mají několikaleté zpoždění za změnou politického směru. Když tedy něco zavede řekněme ČSSD, projeví se to po 2-3 letech, ale tou dobou už je rok u vesla ODS nebo TOP09. A oni zase změní zákony, jejichž důsledek se naplno projeví v době vlády ČSSD.
OFFTOPICKdyž ČSSD zavedla minimální daň, měl jsem podle starého výpočtu platit asi 3500 Kč, ale musel jsem odevzdat 9000 Kč. První rok jsem si na to půjčil v rodině. Druhý rok se to opakovalo a už to pro mě bylo těžší, protože daň podle starého výpočtu byla jen 800 Kč, ale opět jsem musel odvést 9000 Kč. Pak naštěstí vyhrála ODS a zrušila to. Pokud by ten nesmysl trval ještě rok nebo dva, ukončil bych živnost a stal se nezaměstnaným, se všemi důsledky pro státní pokladnu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Radek.Holodnak
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Martin.Shanil
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7036
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Profese: eshop + prodejna
Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
Dal poděkování: 9169 poděkování
Dostal poděkování: 9464 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Začlenění všeobecného základního příjmu do programu.

Příspěvek od Martin.Shanil »

Video k iniciativě - zvolte české titulky
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvek:
Ivan Sirko
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“