Stránka 7 z 44
Re: Začlenění všeobecného základního příjmu do programu.
Napsal: 23 bře 2013, 19:04
od volani.webnode.cz
Ondra.kl píše:Petr Vileta píše:Ovšem protože jíst člověk musí, tak úspěšnost člověka poměřuji tím, že si svojí aktivitou dokáže obstarat alespoň jídlo a nocleh.
Myslím že každý člověk je schopen se svojí aktivitou starat o obstarání si jídla a noclehu. Jenže dnes možnosti získání jídla a noclehu značně omezujeme zákony, v jejichž ráci mají mnozí s tím získáváním problém. Omezíme tedy příslušné zákony abysme rozšřili možnosti získání obživy a noclehu?
Jaký je rozdíl mezi stranou svobodných občanů a piráty co se týká sociálně ekonomického programu ?
Je pirátská strana více levicová v tom smyslu že chce prosazovat větší rovnost (tedy omezit právo vydělávat/okrádat neomezeně ostatní)?
Pokud piráti nebudou v tomto smyslu "levicoví" tak pro mě osobně nejsou volitelní.
Nerovnost je podle mě příliš velká na to aby se dala ospravedlnit právem na svobodu a nebo jí dávat za vinu regulacím.
Nikdy nebyl nějaký velký příznivce EU v té podobě co je od začátku a stát vím že se jen nerozpadá ale i ty rozpadající se trosky fungují hrozně mizerně). -ale to fakt neznamená že budu prosazovat neregulovaný kapitalismus
Možná že si piráti na pravo/levo nehrají, ale v diskuzi o VZP se na to naráží pořád.
Re: Začlenění všeobecného základního příjmu do programu.
Napsal: 23 bře 2013, 21:11
od Ivo.Vasicek
Pavel Moravec píše:
A reálně: stihne se programový bod o ekonomice a monetárním systému zkompletovat do parlamentních voleb
které mohou být i dříve, i když to moc nepředpokládám? Pokud ne, přišli bychom před voliče s hezky nekonzistentním programem "stavěným od střechy ale beze zdí".
V programu to už zpracované bylo (ode mne). Problém však je celkem vysoká míra konformismu mezi námi a bylo to odstraněno (ani se to neprojednávalo, pouze proběhl edit). Sleduju, že se poslední dobou stále více někteří snaží z nás udělat (nebo to tak chápali od začátku) další parlamentní stranu, která se zařadí do systému a bude participovat na samosprávě, kterou vládám finanční systém umožní. Čím víc se to takto vyvíjí, tím víc ztrácím zájem dále se angažovat.
Roubini stejně jako já i mnozí další konstatuje: "„V jistý se okamžik se kapitalismus může sám zničit. Nemůžete neustále přesouvat příjmy z práce do kapitálu, aniž byste neměli nadbytečné kapacity a nedostatek agregátní poptávky. To se stalo. Mysleli jsme si, že trhy fungují. Nefungují. Jednotlivec může být racionální. Firma, aby přežila a prospívala, může tlačit pracovní náklady stále níže, ale pracovní náklady jsou příjmem a spotřebou někoho jiného. To je důvod, proč jde o sebedestrukční proces,“
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/V ... dne-235502
Re: Začlenění všeobecného základního příjmu do programu.
Napsal: 23 bře 2013, 21:50
od Pavel.Moravec
Ivo Vasicek píše:Pavel Moravec píše:
A reálně: stihne se programový bod o ekonomice a monetárním systému zkompletovat do parlamentních voleb
které mohou být i dříve, i když to moc nepředpokládám? Pokud ne, přišli bychom před voliče s hezky nekonzistentním programem "stavěným od střechy ale beze zdí".
V programu to už zpracované bylo (ode mne). Problém však je celkem vysoká míra konformismu mezi námi a bylo to odstraněno (ani se to neprojednávalo, pouze proběhl edit).
To jsem nevěděl. A nešlo by o tom bodu nechat hlasovat? Proč se to zařízlo ještě před projednáním? IMHO na to by snad byla ještě větší shoda než na VZP. Mít takový (ekonomický) program, to by byla ta pravá bomba! Všichni vidí jak se ten kapitalismus s..e, jediné návrhy řešení jsou de-facto od komunistů a přijít pak s nějakou pořádnou alternativou - to chci!
S takovým programem pak není důvod nemít VZP přímo v programu..
Re: Začlenění všeobecného základního příjmu do programu.
Napsal: 23 bře 2013, 23:48
od Petr.Vileta
volani.webnode.cz píše:Jaký je rozdíl mezi stranou svobodných občanů a piráty co se týká sociálně ekonomického programu ?
Je pirátská strana více levicová v tom smyslu že chce prosazovat větší rovnost (tedy omezit právo vydělávat/okrádat neomezeně ostatní)?
Pokud piráti nebudou v tomto smyslu "levicoví" tak pro mě osobně nejsou volitelní.
Nerovnost je podle mě příliš velká na to aby se dala ospravedlnit právem na svobodu a nebo jí dávat za vinu regulacím.
Podle mě jsme určitě nalevo od Svobodných, protože si uvědomujeme, že nějaké regulace být musí. Zažil jsem systém, kdy uklízečka v boleslavské automobilce měla výplatu X a ředitel měl 5 x X. Víc mít nesměl. Podle mě to byla hodně omezující regulace, která by dnes neobstála. Nikdo by totiž nechtěl dělat ředitele za pětinásobek platu uklízečky. A nebo možná chtěl, ale nezvládl by to. Zase na druhou stranu, že má někdo příjem stonásobku platu uklízečky je také špatně. Jenže co s tím v době globalizace a volného pohybu osob? Když to nějak drasticky omezíme, takový člověk se sebere a půjde do jiné země. Při nejlepším sebou vezme pouze své schopnosti, při nejhorším celou fabriku (jen nezaměstnané a prázdný barák nám tu nechá).
volani.webnode.cz píše:Možná že si piráti na pravo/levo nehrají, ale v diskuzi o VZP se na to naráží pořád.
Pravo/levo existuje pořád, ale my to bereme jako ekonomickou osu a nepovažujeme to za jediný a dostačující způsob dělení. Viz
http://www.politicalcompass.org/analysis2
Já http://politicalcompass.org/crowdchart. ... 12%2C-3.54
Re: Začlenění všeobecného základního příjmu do programu.
Napsal: 24 bře 2013, 02:38
od Ondra.kl
volani.webnode.cz píše:Ondra.kl píše:Petr Vileta píše:Ovšem protože jíst člověk musí, tak úspěšnost člověka poměřuji tím, že si svojí aktivitou dokáže obstarat alespoň jídlo a nocleh.
Myslím že každý člověk je schopen se svojí aktivitou starat o obstarání si jídla a noclehu. Jenže dnes možnosti získání jídla a noclehu značně omezujeme zákony, v jejichž ráci mají mnozí s tím získáváním problém. Omezíme tedy příslušné zákony abysme rozšřili možnosti získání obživy a noclehu?
Jaký je rozdíl mezi stranou svobodných občanů a piráty co se týká sociálně ekonomického programu ?
Je pirátská strana více levicová v tom smyslu že chce prosazovat větší rovnost (tedy omezit právo vydělávat/okrádat neomezeně ostatní)?
Pokud piráti nebudou v tomto smyslu "levicoví" tak pro mě osobně nejsou volitelní.
Nerovnost je podle mě příliš velká na to aby se dala ospravedlnit právem na svobodu a nebo jí dávat za vinu regulacím.
Nikdy nebyl nějaký velký příznivce EU v té podobě co je od začátku a stát vím že se jen nerozpadá ale i ty rozpadající se trosky fungují hrozně mizerně). -ale to fakt neznamená že budu prosazovat neregulovaný kapitalismus
Možná že si piráti na pravo/levo nehrají, ale v diskuzi o VZP se na to naráží pořád.
... nějak nechápu proč je to reakcí na mě ... mno ale já bych - jako dloholetý RegP - řekl že zatím co SSO jde o ideové svobory a minimální stát (tedy asi ten který by jen ochraňoval soukromý majetek a jinak do ničeho nekecal) tak piráti jdou spíš za tím aby se nám tu žilo dobře - tj. sice důraz na svobdy jednotlivce ale ne na úkor celku.
Re: Začlenění všeobecného základního příjmu do programu.
Napsal: 24 bře 2013, 06:57
od Ivan Sirko
Němci v tom mají jasno.............
Iniciativa Evropských občanů za bezpodmínečný základní příjem
EDIT:
Za základní příjem, jakožto lidské právo!
14. ledna 2013 akceptovala Evropská komise evropskou občanskou iniciativu bojující za základní příjem, čímž započala roční kampaň ve všech státech Evropské unie.
Před 14. lednem 2014 musíme oslovit 500 miliónů občanů Evropské unie a získat jeden milión podpisů, minimálně ze 7 členských států. Tato iniciativa má však už pobočky po více jak 15 členských státech.
Pokud získáme jeden milión podporovatelů myšlenky základního příjmu, z 500 miliónů občanů EU, Evropská komise bude muset pozorně prozkoumat obsah našich představ a uspořádat veřejné slyšení v Evropském parlamentu.
Re: Začlenění všeobecného základního příjmu do programu.
Napsal: 24 bře 2013, 15:35
od Petr.Vileta
Tak jim to někdo ze zastánců VZP pomozte přeložit do češtiny. Tohle moc česky nevypadá
https://ec.europa.eu/citizens-initiativ ... do?lang=cs
Re: Začlenění všeobecného základního příjmu do programu.
Napsal: 24 bře 2013, 16:05
od Ivan Sirko
Petr Vileta píše:
Tak jim to někdo ze zastánců VZP pomozte přeložit do češtiny.....
Za kvalitní překlad musíš zaplatit

, žádné ZADARMO!!!

Re: Začlenění všeobecného základního příjmu do programu.
Napsal: 24 bře 2013, 17:29
od Jiri.Janecka
Ivo Vasicek píše: Problém však je celkem vysoká míra konformismu mezi námi
Já bych to snad ani nenazval vysokou konformitou, ale spíš zavíráním očí. Zcela mne fascinuje, jak dokáží Piráti správně nahlédnout, že autorská práva jsou umělý konstrukt, ale jak dokáží jako kolem horké kaše chodit kolem všech dalších podobných konstruktů.
Jen tak namátkou vezmu pár právních konstruktů, týkajících se ekonomiky a docela by mne zajímalo, jestli Vás například nepřekvapí, že tyto věci tu nejsou odjakživa...:
společnost s ručením omezeným
neodpovědnost vlastníků bank
daňové ráje
je sice hezké, že chceme mít propracovaný "pozitivní" program. Politické změny se ale rodí z negace. Základním argumentem pro změnu nebývá intelektuální a filozofická debata, ale prosté konstatování, že něco nefunguje.
Re: Začlenění všeobecného základního příjmu do programu.
Napsal: 24 bře 2013, 18:05
od Jindrich.Bartek
Ja bych predevsim doporucil podepsat a sirit tu petici:
Iniciativa Evropských občanů za bezpodmínečný základní příjem
Za základní příjem, jakožto lidské právo!
14. ledna 2013 akceptovala Evropská komise evropskou občanskou iniciativu bojující za základní příjem, čímž započala roční kampaň ve všech státech Evropské unie.
Před 14. lednem 2014 musíme oslovit 500 miliónů občanů Evropské unie získat jeden milión podpisů, minimálně ze 7 členských států. Tato iniciativa má však už pobočky po více jak 15 členských státech.
Pokud získáme jeden milión podporovatelů myšlenky základního příjmu, z 500 miliónů občanů EU, Evropská komise bude muset pozorně prozkoumat obsah našich představ a uspořádat veřejné slyšení v Evropském parlamentu.
Do 14.ledna je co delat
Text podnetu (jen castecne prelozeno):
Název:
Unconditional Basic Income (UBI) – Exploring a pathway towards emancipatory welfare conditions in the EU
Předmět:
Asking the Commission, to encourage cooperation between the Member States (according to Art 156 TFEU) aiming to explore the Unconditional Basic Income (UBI) as a tool to improve their respective social security systems.
Hlavní cíle:
In the long run the objective is to offer to each person in the EU the unconditional right as an individual, to having his/her material needs met to ensure a life of dignity as stated by the EU treaties, and to empower participation in society supported by the introduction of the UBI. In the short term, initiatives such as “pilot‐studies“ (Art 156 TFEU) and examination of different models of UBI (EP resolution 2010/2039(INI) §44) should be promoted by the EU.
http://basicincome2013.eu/ubi/cs/