KF ZLK 16/2019 Senátní volby 2020, obvod 81 Uherské Hradiště - nominace

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 2655 poděkování
Dostal poděkování: 2297 poděkování
Kontaktovat uživatele:

KF ZLK 16/2019 Senátní volby 2020, obvod 81 Uherské Hradiště - nominace

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 19 srp 2019, 14:34

Zahajuji jednání ohledně senátních voleb 2020, obvodu 81 "Uherské Hradiště".

Můžete zde navrhovat kandidáty, případně se samotní kandidáti můžou přihlásit do primárních voleb.

Samozřejmě můžete podávat i jiné návrhy a to do 30.3.2020. Po nominacích pak proběhne "grilování" a až pak samotné primární volby. Lhůta pro návrhy pak lze návrhem prodloužit či zkrátit, ale na minimálně 7 dní od schválení návrhu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 3):
Marek.Houser, Yveta.Martinkova, Milan.Klajn
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Giuseppe.Maiello
Garant programového bodu
Profese: Vysokoškolský učitel
Dal poděkování: 871 poděkování
Dostal poděkování: 452 poděkování

Re: KF ZLK 16/2019 Senátní volby 2020, obvod 81 Uherské Hradiště - nominace

Příspěvek od Giuseppe.Maiello » 12 zář 2019, 22:49

Milé Pirátky a Piráti,

Tímto se chci přihlásit do primárních voleb do Senátu České Republiky v obvodu 81.

Důvody, které mě vedly k tomuto rozhodnutí jsou následující:

- vedení strany chce, aby do Senátu nekandidovali pouze nezávislé osoby blízko naší strany, ale přímo členové. Rozumím tomuto požadavku, který není motivován pouze z ekonomických důvodů, ale také z důvodu pokusit se dokázat voličům, že nejsme strana, která má pouze mladé kandidáty, ale také stejně kvalitní kandidáty ze všech věkových kategorii;

- mít čistě pirátského kandidáta do Senátu, pomůže i pirátské kandidátce do krajských voleb (více peněz na kampaň, více energie, které se do toho investují);

- jsem plný energie, a hodlám vést důstojnou a úspěšnou kampaň v okrese, ve kterém mám mnoho přátel a bývalých studentů, kteří mi budou ochotní pomáhat.

Jaké jsou mínusy a jak je hodlám překonat.

- Ačkoliv funkce Senátora je celostatní, okres Uherské Hradiště považuje senátora za svého představitele, a já nemám trvalý pobyt v okresu.

Tímto nedostatkem nehodlám překonat účelovou změnu trvalého pobytu (kterou budu mít v Olomouci a už ne v Praze jako v roce 2017), ale tím, že dokážu voličům, že jsem velmi citlivý a empatický k regionům "odstrčeným". Jedná se o mé životní postoje, které pěstuji už několik desítek let. Budu však muset tyto postoje dostatečně sdělit voličům a k tomu mi přislíbil pomoc a podporu (nejenom formální), můj bývalý student, současní zastupitel v Uherském hradišti, poslanec František Elfmark.

- Kampaň do Senátu je dráha i pro samotného kandidáta.

Ano, s tím počítám. Mám nějaké úspory a nadace, které jsou schopné mě sponzorovat.

- Jsem "cizinec".

Víc než (bývalý) cizinec jsem Pirát, a nestojím o hlasy nacionalistů a xenofobu. Naštěstí v senátním obvodů č.81 takový druh voličů je opravdu málo. Naopak lidi v okresu jsou velice kultivovaní a ctí místní tradici a zvyky. Jako etnolog vím jak ty tradice ctít.

Jaké jsou moje plusy.

- Mám titul docenta, což patří mezi největší titul v českém akademickém systému a dva doktoráty, jeden na Kárlově Univerzitě, druhý na západě;

- mám mimořádně dobré vztahy s Lukášem Wagegnechtem, který je šéfem volebního výboru Pirátů pro senátní volby. Tomáš má velké zkušenosti na vedení senátní kampaně a jeho cíl, jako cíl celé strany, je mít konečně čistý pirátský klub i v Senátu;

- mám velké zkušeností (už od roku 2006, když jsem kopal za stranu Zelených) z různých voleb, jako manažer, nebo jako kandidát. Nějaké volby (většina) byly úspěšné, nějaké ne. Považuji za úspěch i poslední volby když jsem kandidoval, v roce 2017. Můj cíl bylo dostat zlínský Piráty pryč ze spodu (připomínám, že Piráti v roce 2016 měli v kraji pouze 2,48% hlasů společně se stranou Zelených). Úkol jsem splnil (i za cenu sebeobětování) a dnes se zlínské Piráti mohou chlubit dobrou pozicí na celostátní úrovni. S kandidaturou do Senátu, vítězství Pirátů znamená automaticky i moje osobní vítězství, které budu muset revanšovat s dobrou prácí v Senátu ve spolupráci s ostatními zvolenými Piráty a s preferenčními vztahy se všemi pirátskými představiteli našeho kraje;

- spoluvytvářel jsem program České pirátské strany (konkrétně bod Obrana, jehož jsem byl garantem). Dnes jsem garantem bodu Kultura.

Děkuji za podporu a držme kurz.

Giuseppe
Tito uživatelé poděkovali autorovi Giuseppe.Maiello za příspěvky (celkem 4):
Milan.Klajn, Denis.Rychtar, Petr.Tkadlec, Dalibor.Zahora

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 2655 poděkování
Dostal poděkování: 2297 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 16/2019 Senátní volby 2020, obvod 81 Uherské Hradiště - nominace

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 17 zář 2019, 14:44

Registruji prvního kandidáta Giuseppeho.

Na základě debaty ze Sirákova navrhuji zkrátit dobu pro navrhování kandidátů do 24.11.2019, v tom následujícím týdnu by pak mělo proběhnout grilování kandidátů. Nebude-li teda nikdo proti do 24 hodin, tak zkrácení lhůty bude schváleno.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Denis.Rychtar
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Odpovědět

Zpět na „Zlínský kraj“