KF ZLK 16/2019 Senátní volby 2020, obvod 81 Uherské Hradiště - nominace

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, @koordinator-zlinsko, PKS Zlinsky kraj, Predsedajici, Odbor ZlK - administrativni

Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 3631 poděkování
Dostal poděkování: 3252 poděkování
Kontaktovat uživatele:

KF ZLK 16/2019 Senátní volby 2020, obvod 81 Uherské Hradiště - nominace

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Zahajuji jednání ohledně senátních voleb 2020, obvodu 81 "Uherské Hradiště".

Můžete zde navrhovat kandidáty, případně se samotní kandidáti můžou přihlásit do primárních voleb.

Samozřejmě můžete podávat i jiné návrhy a to do 30.3.2020. Po nominacích pak proběhne "grilování" a až pak samotné primární volby. Lhůta pro návrhy pak lze návrhem prodloužit či zkrátit, ale na minimálně 7 dní od schválení návrhu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 3):
Marek.Houser, Yveta.Martinkova, Milan.Klajn
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Giuseppe.Maiello
Člen KS Praha
Profese: Vysokoškolský učitel
Dal poděkování: 999 poděkování
Dostal poděkování: 498 poděkování

Re: KF ZLK 16/2019 Senátní volby 2020, obvod 81 Uherské Hradiště - nominace

Příspěvek od Giuseppe.Maiello »

Milé Pirátky a Piráti,

Tímto se chci přihlásit do primárních voleb do Senátu České Republiky v obvodu 81.

Důvody, které mě vedly k tomuto rozhodnutí jsou následující:

- vedení strany chce, aby do Senátu nekandidovali pouze nezávislé osoby blízko naší strany, ale přímo členové. Rozumím tomuto požadavku, který není motivován pouze z ekonomických důvodů, ale také z důvodu pokusit se dokázat voličům, že nejsme strana, která má pouze mladé kandidáty, ale také stejně kvalitní kandidáty ze všech věkových kategorii;

- mít čistě pirátského kandidáta do Senátu, pomůže i pirátské kandidátce do krajských voleb (více peněz na kampaň, více energie, které se do toho investují);

- jsem plný energie, a hodlám vést důstojnou a úspěšnou kampaň v okrese, ve kterém mám mnoho přátel a bývalých studentů, kteří mi budou ochotní pomáhat.

Jaké jsou mínusy a jak je hodlám překonat.

- Ačkoliv funkce Senátora je celostatní, okres Uherské Hradiště považuje senátora za svého představitele, a já nemám trvalý pobyt v okresu.

Tímto nedostatkem nehodlám překonat účelovou změnu trvalého pobytu (kterou budu mít v Olomouci a už ne v Praze jako v roce 2017), ale tím, že dokážu voličům, že jsem velmi citlivý a empatický k regionům "odstrčeným". Jedná se o mé životní postoje, které pěstuji už několik desítek let. Budu však muset tyto postoje dostatečně sdělit voličům a k tomu mi přislíbil pomoc a podporu (nejenom formální), můj bývalý student, současní zastupitel v Uherském hradišti, poslanec František Elfmark.

- Kampaň do Senátu je dráha i pro samotného kandidáta.

Ano, s tím počítám. Mám nějaké úspory a nadace, které jsou schopné mě sponzorovat.

- Jsem "cizinec".

Víc než (bývalý) cizinec jsem Pirát, a nestojím o hlasy nacionalistů a xenofobu. Naštěstí v senátním obvodů č.81 takový druh voličů je opravdu málo. Naopak lidi v okresu jsou velice kultivovaní a ctí místní tradici a zvyky. Jako etnolog vím jak ty tradice ctít.

Jaké jsou moje plusy.

- Mám titul docenta, což patří mezi největší titul v českém akademickém systému a dva doktoráty, jeden na Kárlově Univerzitě, druhý na západě;

- mám mimořádně dobré vztahy s Lukášem Wagegnechtem, který je šéfem volebního výboru Pirátů pro senátní volby. Tomáš má velké zkušenosti na vedení senátní kampaně a jeho cíl, jako cíl celé strany, je mít konečně čistý pirátský klub i v Senátu;

- mám velké zkušeností (už od roku 2006, když jsem kopal za stranu Zelených) z různých voleb, jako manažer, nebo jako kandidát. Nějaké volby (většina) byly úspěšné, nějaké ne. Považuji za úspěch i poslední volby když jsem kandidoval, v roce 2017. Můj cíl bylo dostat zlínský Piráty pryč ze spodu (připomínám, že Piráti v roce 2016 měli v kraji pouze 2,48% hlasů společně se stranou Zelených). Úkol jsem splnil (i za cenu sebeobětování) a dnes se zlínské Piráti mohou chlubit dobrou pozicí na celostátní úrovni. S kandidaturou do Senátu, vítězství Pirátů znamená automaticky i moje osobní vítězství, které budu muset revanšovat s dobrou prácí v Senátu ve spolupráci s ostatními zvolenými Piráty a s preferenčními vztahy se všemi pirátskými představiteli našeho kraje;

- spoluvytvářel jsem program České pirátské strany (konkrétně bod Obrana, jehož jsem byl garantem). Dnes jsem garantem bodu Kultura.

Děkuji za podporu a držme kurz.

Giuseppe
Tito uživatelé poděkovali autorovi Giuseppe.Maiello za příspěvky (celkem 7):
Milan.Klajn, Denis.Rychtar, Petr.Tkadlec, Dalibor.Zahora, Tomas.Cabla, Linda.Matuskova, Matej.Sandor

Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Registruji prvního kandidáta Giuseppeho.

Na základě debaty ze Sirákova navrhuji zkrátit dobu pro navrhování kandidátů do 24.11.2019, v tom následujícím týdnu by pak mělo proběhnout grilování kandidátů. Nebude-li teda nikdo proti do 24 hodin, tak zkrácení lhůty bude schváleno.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Denis.Rychtar

Hana.Ancincova
Republikový výbor
Profese: účetní, ekonomka
Dal poděkování: 588 poděkování
Dostal poděkování: 793 poděkování

Příspěvek od Hana.Ancincova »

Navrhuji zkrátit lhůtu pro navrhování kandidátů do 5. listopadu 2019 12.00.

(Na základě debaty, která proběhla na schůzce k senátním volbám dne 18. října 2019.(
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Ancincova za příspěvky (celkem 7):
Marek.Houser, Martin.Latal, Yveta.Martinkova, Denis.Rychtar, Jaroslav.Takac, Jakub.Zach, Linda.Matuskova
Členka Kontrolního výboru města Kroměříže.

Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Hana.Ancincova píše:
29 říj 2019, 09:15
Navrhuji zkrátit lhůtu pro navrhování kandidátů do 5. listopadu 2019 12.00.

(Na základě debaty, která proběhla na schůzce k senátním volbám dne 18. října 2019.(
Proti návrhu, ale na zasedání po konzultaci patrn navrhnu taky nový týdenní zkrácení k 7. listopadu. (Myslím, že to je trošku čistější řešení.)

Jaroslav.Sevcik
Místní předsednictvo
Profese: starosta T. J. Sokol Uherské Hradiště
Dal poděkování: 39 poděkování
Dostal poděkování: 95 poděkování

Příspěvek od Jaroslav.Sevcik »

Ono to sem nepatří asi, ale i tak...

Milý Giuseppe,
rád bych rozebral tvou řeč...
- vedení strany chce, aby do Senátu nekandidovali pouze nezávislé osoby blízko naší strany, ale přímo členové. Rozumím tomuto požadavku, který není motivován pouze z ekonomických důvodů, ale také z důvodu pokusit se dokázat voličům, že nejsme strana, která má pouze mladé kandidáty, ale také stejně kvalitní kandidáty ze všech věkových kategorii;
Bylo by sice super, kdyby kandidoval někdo od nás, ale pokud nenajdeme někoho silného od nás, tak raději nikoho nenavrhovat. Jestli jsi kvalitní nebo ne, nevím :)
- mít čistě pirátského kandidáta do Senátu, pomůže i pirátské kandidátce do krajských voleb (více peněz na kampaň, více energie, které se do toho investují)
viz výše...
- jsem plný energie, a hodlám vést důstojnou a úspěšnou kampaň v okrese, ve kterém mám mnoho přátel a bývalých studentů, kteří mi budou ochotní pomáhat.
prosím o konkretizaci, kdo již přislíbil nějakou podporu - za mě jsi tu zcela neznámým, bez vztahu k regionu.
Jaké jsou mínusy a jak je hodlám překonat.

- Ačkoliv funkce Senátora je celostatní, okres Uherské Hradiště považuje senátora za svého představitele, a já nemám trvalý pobyt v okresu.
Tímto nedostatkem nehodlám překonat účelovou změnu trvalého pobytu (kterou budu mít v Olomouci a už ne v Praze jako v roce 2017), ale tím, že dokážu voličům, že jsem velmi citlivý a empatický k regionům "odstrčeným". Jedná se o mé životní postoje, které pěstuji už několik desítek let. Budu však muset tyto postoje dostatečně sdělit voličům a k tomu mi přislíbil pomoc a podporu (nejenom formální), můj bývalý student, současní zastupitel v Uherském hradišti, poslanec František Elfmark.
No oni lidi většinou berou ty, které zvolí, jako své představitele. Sic na celostátní úrovni, ale voleného právě jen obvodem 81. Tím, že budeš bydlet v Olomouci jistě lidi přesvědčíš, jak se o obvod zajímáš, jak přesně víš co potřebuje. Nevím, jestli tu někdo cítí, že bychom byli "odstrčeným" regionem. Spíš myslím, že lidi jsou tady dost hrdí, ví, že nejsme Praha, ale rozhodně ne odstrčení. Spíš vyzdvihuj hrdost než říkat lidem, že budeš bojovat za ty "odstrčené"
- Kampaň do Senátu je dráha i pro samotného kandidáta.

Ano, s tím počítám. Mám nějaké úspory a nadace, které jsou schopné mě sponzorovat.
To je dobře. Jen jsem asi nepochopil ty nadace? Nadace na tvou podporu?
- Jsem "cizinec".

Víc než (bývalý) cizinec jsem Pirát, a nestojím o hlasy nacionalistů a xenofobu. Naštěstí v senátním obvodů č.81 takový druh voličů je opravdu málo. Naopak lidi v okresu jsou velice kultivovaní a ctí místní tradici a zvyky. Jako etnolog vím jak ty tradice ctít.
No už jsme jednoho Itala tady měli. Lidi jsou kultivovaní a ctí místní tradice. Souhlasím. Jedna z těch tradic je i to, že senátor by měl být z obvodu, měl by být zde známý a něco pro region dělat. Že teď máme Valentu je způsobeno tím, že tu zaměstnává celkem dost lidí a rozdává peníze do folkloru, sportu atd. Všichni ho znají, všichni ví, jak vydělává a většině je to jedno... Bohužel.
Jaké jsou moje plusy.

- Mám titul docenta, což patří mezi největší titul v českém akademickém systému a dva doktoráty, jeden na Kárlově Univerzitě, druhý na západě;
Ale jo, je to plus :)
- mám mimořádně dobré vztahy s Lukášem Wagegnechtem, který je šéfem volebního výboru Pirátů pro senátní volby. Tomáš má velké zkušenosti na vedení senátní kampaně a jeho cíl, jako cíl celé strany, je mít konečně čistý pirátský klub i v Senátu;

Nechápu, to plus pro tebe v našem obvodu. Jako jestli ti bude dávat nějaké info navíc než jiným kandidátům, nebo se aktivně zapojí do tvé kampaně?
- mám velké zkušeností (už od roku 2006, když jsem kopal za stranu Zelených) z různých voleb, jako manažer, nebo jako kandidát. Nějaké volby (většina) byly úspěšné, nějaké ne. Považuji za úspěch i poslední volby když jsem kandidoval, v roce 2017. Můj cíl bylo dostat zlínský Piráty pryč ze spodu (připomínám, že Piráti v roce 2016 měli v kraji pouze 2,48% hlasů společně se stranou Zelených). Úkol jsem splnil (i za cenu sebeobětování) a dnes se zlínské Piráti mohou chlubit dobrou pozicí na celostátní úrovni. S kandidaturou do Senátu, vítězství Pirátů znamená automaticky i moje osobní vítězství, které budu muset revanšovat s dobrou prácí v Senátu ve spolupráci s ostatními zvolenými Piráty a s preferenčními vztahy se všemi pirátskými představiteli našeho kraje;
To je další problém, který vnímám. Ty kandiduješ snad všude kde to jde.
- spoluvytvářel jsem program České pirátské strany (konkrétně bod Obrana, jehož jsem byl garantem). Dnes jsem garantem bodu Kultura.
Super. Pro lidi to asi význam nemá, pro nás ano.

Abych to shrnul. Za mě, jako za řadového občana obvodu, jsi opravdu neznámý cizinec s bydlištěm v Olomouci, co kandiduje kde se dá a teď zkouší náš obvod. Nikdy jsem tě tu neviděl, nevím co pro náš obvod děláš a myslím si, že k němu nemáš žádný vztah.
Jako člen MS UH říkám, že vztah k regionu nemáš, nevíš nic o našich problémech a lidi chtějí vědět, co bys rád řešil za problémy obvodu. Na schůzi MS u nás jsem tě nikdy neviděl a myslím si, že pirátský senátor by měl vědět o obvodu kde chce kandidovat v podstatě vše. Třeba i to, že bohužel už jeden cizinec (Ital) tady byl a ty bys byl pravděpodobně jen "dalším".

Osobně jsi pro mě nevolitelný a doufám, že podporu nezískáš.

Nepíšu to sem jako útok na tvou osobu, ale jako určitou reflexi pro tebe. Mám pocit, že vůbec nevíš jak to tady chodí a jak si na tom stojíš.

Nazdar, Jara z UH.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Sevcik za příspěvky (celkem 3):
Dusan.Jurcik, Petr.Tkadlec, Yossi

Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Jaroslav.Sevcik píše:
01 lis 2019, 09:42
Ono to sem nepatří asi, ale i tak...

Naopak, grillovačka/dotazy na kandidáty jsem rozhodně patří.

Giuseppe.Maiello
Člen KS Praha
Profese: Vysokoškolský učitel
Dal poděkování: 999 poděkování
Dostal poděkování: 498 poděkování

Příspěvek od Giuseppe.Maiello »

Ahoj Jaroslave, děkuji Ti za příspěvek. Jsem.ještě na cestě. Jakmile si sednu Ti odpovím.

Giuseppe

Linda.Matuskova
Rozhodčí komise
Profese: fotografka, máma
Dal poděkování: 324 poděkování
Dostal poděkování: 237 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Linda.Matuskova »

@Jaroslav.Sevcik naopak díky za pohled insidera. Pokud chce Giuseppe v obvodu uspět, je třeba s tím konstruktivně pracovat. Podle mě kvalitní kandidát/žádný kandidát vzejde právě z takové diskuse.
člen Rozhodčí komise
MS Kroměříž, za Piráty předsedkyně Komise pro školství, výchovu a vzdělávání (Kroměříž)
kontakt www.lindamatuska.cz, fb: https://www.facebook.com/linda.matuskova.pirati, tel.: 774410116

Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Nejde mi upravit hlavní příspěvek. Vizte níže. Kandidáty lze navrhovat do 7.11.2019 12:00. (Chtěl jsem ho upravit, ale udělali mi to nový příspěvek, tak se omlouvám za duplicitu.)
Naposledy upravil(a) Petr.Tkadlec dne 02 lis 2019, 12:01, celkem upraveno 2 x.

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Zlínský kraj“