KF ZLK 15/2019 Senátní volby 2020, obvod 78 Zlín - nominace

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, @koordinator-zlinsko, PKS Zlinsky kraj, Predsedajici, Odbor ZlK - administrativni

Odpovědět
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 3631 poděkování
Dostal poděkování: 3252 poděkování
Kontaktovat uživatele:

KF ZLK 15/2019 Senátní volby 2020, obvod 78 Zlín - nominace

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Zahajuji jednání ohledně senátních voleb 2020, obvodu 78 "Zlín".

Můžete zde navrhovat kandidáty, případně se samotní kandidáti můžou přihlásit do primárních voleb.

Samozřejmě můžete podávat i jiné návrhy a to do 30.3.2020. Po nominacích pak proběhne "grilování" a až pak samotné primární volby. Lhůta pro návrhy pak lze návrhem prodloužit či zkrátit, ale na minimálně 7 dní od schválení návrhu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 6):
Jiri.Jaros, Marek.Houser, Irena.Drofova, Milan.Klajn, Yveta.Martinkova, Zdenek.Tros
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 3631 poděkování
Dostal poděkování: 3252 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 15/2019 Senátní volby 2020, obvod 78 Zlín - nominace

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Na základě debaty ze Sirákova navrhuji zkrátit dobu pro navrhování kandidátů do 24.11.2019, v tom následujícím týdnu by pak mělo proběhnout grilování kandidátů. Nebude-li teda nikdo proti do 24 hodin, tak zkrácení lhůty bude schváleno.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Tomas Golan
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: senátor
Dostal poděkování: 16 poděkování

Příspěvek od Tomas Golan »

Vážené Pirátky, vážení Piráti,

Rád bych Vás požádal o podporu v nadcházejících senátní volbách, ve kterých budu obhajovat mandát v obvodu 78 - Zlín.

Jsem otcem tří dětí, manželem, daňovým poradcem a v neposlední řadě senátorem. V roce 2018 jsem do Senátu kandidoval, protože jsem cítil ohrožení těch hodnot, ke kterým mě od malička vedla babička a které jsem hájil v roce 1989. Už mi nestačilo pouze komentovat na sociálních sítích a občasně vyjadřovat své názory v médiích. Cítil jsem, že bych naší republice mohl dobře sloužit. V malém jsem si to vyzkoušel ve své rodné obci Lhota u Vsetína, kde jsem čtyři roky (2002-2006) působil jako nezávislý zastupitel. Od vstupu do velké politiky mě mnozí odrazovali, já toho ale rozhodně nelituji.

Stejně jako v roce 2018 hodlám kandidovat jako nezávislý, nebráním se ale podpoře od demokratických politických stran, se kterými mám v důležitých oblastech názorové shody. Jsem členem senátorského Klubu pro liberální demokracii - SENÁTOR 21, ve kterém často spolupracuji s pirátským senátorem Lukášem Wagenknechtem. S Lukášem například koordinujeme náš společný postup v Dočasné komisi Senátu k návrhům auditních zpráv, ale i v mnoha dalších oblastech.

Za nejvýraznější počiny mého zkráceného senátorského mandátu lze jistě (i díky mediálnímu dosahu) označit žalobu na prezidenta Zemana, či málem úspěšný pokus o zrušení EET. Žaloba na prezidenta Zemana rozhodně nebyla neúspěšná. Díky naší práci se povedlo nasměrovat pozornost veřejnosti i médií na neakceptovatelné chování hlavy státu. Naše mise byla splněna tím, že jsme návrh úspěšně posunuli do Sněmovny, kde jsme se všemi, kteří nám byli ochotni naslouchat, vedli konstruktivní debatu. Stále jsem přesvědčen, že o žalobě měl rozhodnout soud.

O podporu Pirátské strany usiluji, protože souhlasím se základními politickými prioritami strany. Věřím v transparentnost a v nutnost politiků hrát podle pravidel, ať se jedná o komunálního politika, nebo premiéra. Věřím v moderní stát, který je díky využívání nejnovějších technologií uživatelsky přívětivý pro občany. Stát má lidem sloužit, ne je zatěžovat. Stát má vytvářet příznivé podmínky pro podnikatele, ne stále více vybírat a přerozdělovat podle toho, kdo se s kým zná.

Podpora podnikatelů a drobných živnostníků byla jednou z mých programových priorit již při vstupu do politiky. Za podnikatele jsem bojoval a nadále bojovat budu. Ať už se jednalo o můj návrh na zrušení EET, nebo o mou úspěšnou kasační stížnost, díky které se podnikajícím fyzickým osobám zjednoduší prokazování nároku na odpočet úroků z hypotečních úvěrů. Podobné menší úspěchy samozřejmě nejsou tolik medializované, jako návrh na zrušení EET. Sám jsem ale podnikatel, takže vím, jak důležitá je jakákoliv pozitivní legislativní změna.

Moje otevřenost a neschopnost tolerovat nekalé praktiky bude zřejmě mým největším mínusem. Voličům Miloše Zemana a Andreje Babiše bude jistě připomínáno, že jsem se jejich oblíbencům aktivně věnoval. Kvůli zajímavosti těchto témat ze strany médií také trochu zapadá moje běžná činnost. Média nás pak vykreslují jako politiky, jejichž jediným programem je kritizovat premiéra To pro mě bude v kampani výzvou. Věřím ale, že věcnými argumenty voliče přesvědčím, že stejně jako současná opozice mám i já pozitivní program.

Za svoje pozitiva bych jednoznačně označil pracovitost, finanční nezávislost na politice, velmi dobrý mediální dosah a ochotu dělat zdánlivě nepopulární, ale důležité politické kroky. Již 26 let pracuji jako daňový poradce, mám úspěšnou firmu, v níž se nadále angažuju. Senát nevnímám jako příležitost finančně se zajistit. Proto také ze svého senátorského platu často přispívám na různé lokální akce a zajímavé projekty.

Komunikaci s občany jsem od začátku považoval za naprosto důležitou. Pro mě osobně to je jedna z věcí, které jsem na senátorech vždy kritizoval. Proto se snažím být velmi aktivní na sociálních sítích a také často vystupovat v médiích. Díky mým aktivitám patřím mezi senátory s největším mediálním dosahem, což bude ve volbách jistě výhodou. Během posledního roku a půl jsem se neschovával v nové funkci, naopak jsem aktivně a otevřeně komunikoval.

Otvíral jsem i témata, která mě pravděpodobně mohou stát část voličů z roku 2018. Žaloba na prezidenta Zemana, trestní oznámení na premiéra Babiše, velmi silný a emotivní projev k církevním restitucím. Možná jsem si tím proti sobě poštval část voličů (a rozhodně část politiků), za vším si ale stojím. Senát má být pojistkou demokracie. Senátoři nemohou nekonat, když vidí potenciálně neústavní chování prezidenta. Jako expert na daňovou problematiku nemohu nekonat, pokud vidím, že firmy pana premiéra patrně podváděly. A jako demokrat se rozhodně nemohu dívat na to, jak se vládní koalice za podpory komunistů snaží protlačit nemorální a neústavní opatření proti církvím.

Aktivní komunikace a upřímné vystupování je podle mě pro dnešní Senát mnohem důležitější, než klidná síla. Kampaň povedu transparentně, financovat ji budu převážně z vlastních zdrojů. Během svého působení v Senátu jsem se snažil zůstat aktivní ve svém regionu. Pravidelně tedy jezdím na setkání se starosty, ale také na městská zastupitelstva. Důležitým lokálním tématem je pro mě zejména plánovaná výstavba nové nemocnice, což osobně nepovažuji za vhodnou variantu (detailněji o tomto tématu například zde: http://www.tomasgolan.cz/nova_zlinska_nemocnice_vyvoj).

Tolik moje stručné představení. Více informací o mých politických názorech najdete na mých webových stránkách (http://www.tomasgolan.cz/), nebo na mém Facebooku (https://cs-cz.facebook.com/tomas.golan/)

Jsem Vám samozřejmě k dispozici pro jakékoliv doprovodné otázky. V případě zájmu mě můžete kontaktovat na tgolan@tomasgolan.cz.

Děkuji za příležitost usilovat o Vaši podporu.

Tomáš Goláň

Vratislav.Krejcir
Předseda krajského sdružení
Profese: Darth Sidious
Dal poděkování: 689 poděkování
Dostal poděkování: 586 poděkování

Příspěvek od Vratislav.Krejcir »

Prosím @Yveta.Martinkova o pozvání kandidáta na krajskou schůzi, kde se ho mohou členové dotázat na všechny věci, které je budou zajímat. Díky
„Aby ses vyhnul kritice, nic nedělej, nic neříkej, ničím nebuď.“

Taková ZLK kumule >> Předseda MS Kroměříž | Předseda KS Zlínského kraje | Místostarosta Kroměříže | Málem Jedi - teď spíš Darth Sidious | a taky můžu za úbytek duhy a vymření jednorožců

Giuseppe.Maiello
Člen KS Praha
Profese: Vysokoškolský učitel
Dal poděkování: 999 poděkování
Dostal poděkování: 498 poděkování

Příspěvek od Giuseppe.Maiello »

:roll:

Na krajskou schůzi ze dne 15.12. Tomáš Golán rozšířil svoji prezentaci tím, že kandiduje i za podporu ODS. Když odešel pak na schůzi, vystoupil @Ivan.Bartos (přes telekonference), který jasně a asertivně upozornil na to, že není žadoucí pro Piráty, alespoň v prvním kole voleb, mít kteroukoli formu volební spolupráce s ODS.

Byl bych tedy rád, kdyby Tomáš Golán, odpověděl na následující otázky:

- Je si vědom, že dostane Piráty do dost nebezpečné situace?

Konkrétně:
Spojenectví, který předpokladá Goláň skrz něho (Piráti-SEN21-ODS), reprezentuje nebezpečí pro celou celostatní politiku strany, nejenom ve volbách 2020.
Voliči, kteří vahájí mezi námi a ANO, a podle průzkumů je jich mnoho, jakmile vědí, že máme určité spojenectví s ODS, nakonec budou volit nejspíše ANO. To se tyká volby v celém ČR!

A proto moje druhá otázka:

- Co mu stojí kandidovat za SEN21 a mít podporu v prvním kole voleb, pouze od Pirátů?

Můj komentář: je to jasný, že v druhém kole ho může podporovat kdo chce, je to běžná záležitost. V prvním kole, je ale už je politický hazard, ovšem ne pro něho, ale pro nás Piráty.

Pokud Tomáš Golaň bude trvat na podpoře ODS v prvním kole, je to pro nás velký problém. Může ovšem rozhodovat definitivně Republikový výbor. Nechápu ale, proč se musíme dostat, jako kraj, do nepřijemné situace. Doufám, že Tomáš a jeho poradci uvnitř náší strany, to pochopí.

Zdravím

giuseppe
Tito uživatelé poděkovali autorovi Giuseppe.Maiello za příspěvek:
Libor.Adamek

Radek.Nohavica
Člen KS Zlínský kraj
Profese: Student strojírenství
Dal poděkování: 18 poděkování
Dostal poděkování: 85 poděkování

Příspěvek od Radek.Nohavica »

Pro návrh vyslovení podpory.