Zlínské PiCe

Moderátoři: PKS Zlínský kraj, KoKS Zlínský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Uživatelský avatar
Vratislav.Krejcir
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 707
Registrován: 21 pro 2010, 20:44
Profese: Markeťák a ajťák
Bydliště: Kroměříž, Na Prasečím kopečku
Dal poděkování: 980 poděkování
Dostal poděkování: 950 poděkování

Re: Zlínské PiCe

Příspěvek od Vratislav.Krejcir »

Dovolte mi všichni zúčastnění, abych tuto diskuzi ukončil a prosím aby to bez vyjadřování "gentlemansky" dodrželi. Rád bych, abychom se vyhli i posledním slovům a výkřikům. Díky!
„Aby ses vyhnul kritice, nic nedělej, nic neříkej, ničím nebuď.“
Uživatelský avatar
Denis.Rychtar
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 702
Registrován: 27 říj 2013, 15:38
Profese: Chemik-Operátor, Velinář výroby sazí
Bydliště: Valašské Meziříčí
Dal poděkování: 1066 poděkování
Dostal poděkování: 663 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlínské PiCe

Příspěvek od Denis.Rychtar »

Petr.Tkadlec píše:Na Radka už reagovat nebudu, nemá to smysl. Dovolím se ale zareágovat na Yvetu. Prostory jestli s šachisty, jestli vhodné či nevhodné pro mě stále nejsou primárními otázkami. Dále si myslím, že prostory PiCe pro nás nejsou aktuálně vůbec důležité. Důležitější a přínosnější je spíš si ten milion, co bychom za centrum dali. Já nemám nic proti tomu, když si děláme průzkum trhu a sám samozřejmě ho dělat budu, abychom pak měli informace k správnému rozhodnutí, když se dohodneme, že je PiCe potřeba.

Zlínské PiCe má jinak aktuálně minimální potenciál k jeho využití. To už by větší smysl dávalo vybudovat PiCe v Kroměříži, která raketově roste, ale i tak by to byl drahý špás. Pro potřeby Zlína jim podle mě bohatě stačí ty různé prostory, které tam momentálně využívají.

Když se podíváte na rozpočty ostatních krajů s výhledem do 2021, tak uvidíte, že v roce 2021 skončí s nulou a to už počítají s příjmy od 3-6 krajských zastupitelů (600k-1.200k/rok), které samozřejmě nyní ještě nemají. Touto nehospodárnou cestou bych určitě jít nechtěl a kór když nakládáme s veřejnými prostředky. Takže jestli tady padají názory, že se ty prostředky musí utratit, protože to lidem dlužíme, tak já si myslím pravý opak.

Minulý rok MS Zlín nedokázalo uspořádat ani jednu akci krom podpory Skládanky, která se děla na náměstí. Samozřejmě myslím tím akce, na které by bylo pirátské centrum potřebné. Vytvoření zlínského Pice by momentálně bylo velmi nehospodárné, protože ho prostě není jak naplnit. Jestli chcete Pice, tak mi řekněte 3 konkrétní klidně fiktivní akce a kdo by je zařizoval. Já Vám na to dám alternativní a mnohem levnější řešení, jak je udělat. Kolegové z Olomouce jinak sami na krajské schůzi v Kroměříži říkali, že centrum se jim osvědčilo hlavně jako sklad a na vnitřní scházení, ale i toto jde řešit alternativními způsoby.
Nevím Petře kde si přišel k číslu milión? První rok za vybavení a nájem dáme max 150 000 a to si můžeme vybanení dát do druhého kola PaRo. V PiCe se můžou pořádat 2x týdně třeba deskovky, které už mám doma mimochodem a pilně testujeme pravidla z Luckou. :D
Dále využití tedy sklad, výlepové plochy, pravidelné schůze, debaty pro veřejnost na městská/obecní témata, dobrý nápad od Radka se spoluprácí s nějakým klubem a dělbě nájmu.
„Šampióni nevznikají v posilovnách. Šampióni vznikají z něčeho, co mají hluboko v sobě - z touhy, snu a vize." Muhammad Ali

Denis Rychtar
denis.rychtar@pirati.cz
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlínské PiCe

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Denis.Rychtar píše:
Petr.Tkadlec píše:Na Radka už reagovat nebudu, nemá to smysl. Dovolím se ale zareágovat na Yvetu. Prostory jestli s šachisty, jestli vhodné či nevhodné pro mě stále nejsou primárními otázkami. Dále si myslím, že prostory PiCe pro nás nejsou aktuálně vůbec důležité. Důležitější a přínosnější je spíš si ten milion, co bychom za centrum dali. Já nemám nic proti tomu, když si děláme průzkum trhu a sám samozřejmě ho dělat budu, abychom pak měli informace k správnému rozhodnutí, když se dohodneme, že je PiCe potřeba.

Zlínské PiCe má jinak aktuálně minimální potenciál k jeho využití. To už by větší smysl dávalo vybudovat PiCe v Kroměříži, která raketově roste, ale i tak by to byl drahý špás. Pro potřeby Zlína jim podle mě bohatě stačí ty různé prostory, které tam momentálně využívají.

Když se podíváte na rozpočty ostatních krajů s výhledem do 2021, tak uvidíte, že v roce 2021 skončí s nulou a to už počítají s příjmy od 3-6 krajských zastupitelů (600k-1.200k/rok), které samozřejmě nyní ještě nemají. Touto nehospodárnou cestou bych určitě jít nechtěl a kór když nakládáme s veřejnými prostředky. Takže jestli tady padají názory, že se ty prostředky musí utratit, protože to lidem dlužíme, tak já si myslím pravý opak.

Minulý rok MS Zlín nedokázalo uspořádat ani jednu akci krom podpory Skládanky, která se děla na náměstí. Samozřejmě myslím tím akce, na které by bylo pirátské centrum potřebné. Vytvoření zlínského Pice by momentálně bylo velmi nehospodárné, protože ho prostě není jak naplnit. Jestli chcete Pice, tak mi řekněte 3 konkrétní klidně fiktivní akce a kdo by je zařizoval. Já Vám na to dám alternativní a mnohem levnější řešení, jak je udělat. Kolegové z Olomouce jinak sami na krajské schůzi v Kroměříži říkali, že centrum se jim osvědčilo hlavně jako sklad a na vnitřní scházení, ale i toto jde řešit alternativními způsoby.
Nevím Petře kde si přišel k číslu milión? První rok za vybavení a nájem dáme max 150 000 a to si můžeme vybanení dát do druhého kola PaRo. V PiCe se můžou pořádat 2x týdně třeba deskovky, které už mám doma mimochodem a pilně testujeme pravidla z Luckou. :D
Dále využití tedy sklad, výlepové plochy, pravidelné schůze, debaty pro veřejnost na městská/obecní témata, dobrý nápad od Radka se spoluprácí s nějakým klubem a dělbě nájmu.
:D Super, ale deskovky můžeme hrát klidně i na Vsetíně vzadu U opic zadarmo. Debaty tam dělat můžeme taky, pravidelné schůze je třeba dělat napříč krajem...
PiCe určitě smysl mít může, ale musí být na efektivním místě a musí být využito. Musí nám pak něco přinést, aby se zaplatilo. Ve Zlíně je aktuálně nesmysl dělat centrum. Kdybychom ho dělali, tak bych byl stejně proto, aby bylo v Kroměříži a zopakuji, že se jedná o investici za 1 milion korun.
18k *4 roky + 150k za vybavení máš kolik Denisi?
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Radek.Strouhal
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 153
Registrován: 07 zář 2016, 12:38
Dal poděkování: 403 poděkování
Dostal poděkování: 124 poděkování

Re: Zlínské PiCe

Příspěvek od Radek.Strouhal »

Ač Vraťa doporučil v diskusi již nepokračovat, neboť téma je pravděpodobně mnohým z nás nepříjemné, dovoluji si korigovat Petrova hoaxová čísla. Jak vyplývá z dokumentu, nájem by činil maximálně 17 tis./měs včetně energií a vedlejších nákladů, spolupodílení se zastřešených partnerských organizací by činilo cca 1/3. Vybavení by z valné části zařídili šachisté, mají stoly a žídle, tudíž by částka na vybavení zahrnující dejme tomu projektor s plátnem, kameru, počítač a jiné dělala cca 50 tis, tedy včetně toho jiného. Za březen a duben majitel akčně nabízí, ať platíme jen energie, ty by táhly šachisté, tudíž my bychom letos platili za nájem od května +- 8*11 tis plus 50 tis za vybavení, tedy letos 138 tis. Příští roky by to bylo 3*132 tis, tedy celkem 534 tis, což má k miliónu docela daleko.

Ostatní krajská sdružení počítají s 500-800 tis. Pořád nedokázal nikdo z vehementních odpůrců zlínskokrajského PiCe odpovědět na otázku, proč PiCe ve 13 krajích ANO a IHNED a proč se ostatní nebo aspoň 1 či 2 kraje neinspirují naším pokrokovým přístupem, když jsme
Petr.Tkadlec píše: ...My jsme jeden z nejlepších krajů v republice a možná i nejlepší. On nás se budou učit jiné kraje...
Jinak nic proti hraní deskovek U opic vzadu, ale tušm, že v PiCe by přinejmenším přitáhly více pozornosti potenciálních voličů a hráčů by přišlo několikanásobně více.

Ještě jednou bych rád upozornil, že strany, které počaly myslet na vlastní hmotný prospěch a zapomněly, že tu jsou pro lidi, spadly v politickém spektru na nebo pod hranicie viditelnosti. A pokud prostředky, ke kterým jsme se dostali díky hlasům voličů, z větší části použijeme jen na komerčně pojatou předvolební kampaň, tak se to vrátí sníženým zájmem voličů.
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlínské PiCe

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Radek.Strouhal píše:Ač Vraťa doporučil v diskusi již nepokračovat, neboť téma je pravděpodobně mnohým z nás nepříjemné, dovoluji si korigovat Petrova hoaxová čísla. Jak vyplývá z dokumentu, nájem by činil maximálně 17 tis./měs včetně energií a vedlejších nákladů, spolupodílení se zastřešených partnerských organizací by činilo cca 1/3. Vybavení by z valné části zařídili šachisté, mají stoly a žídle, tudíž by částka na vybavení zahrnující dejme tomu projektor s plátnem, kameru, počítač a jiné dělala cca 50 tis, tedy včetně toho jiného. Za březen a duben majitel akčně nabízí, ať platíme jen energie, ty by táhly šachisté, tudíž my bychom letos platili za nájem od května +- 8*11 tis plus 50 tis za vybavení, tedy letos 138 tis. Příští roky by to bylo 3*132 tis, tedy celkem 534 tis, což má k miliónu docela daleko.

Ostatní krajská sdružení počítají s 500-800 tis. Pořád nedokázal nikdo z vehementních odpůrců zlínskokrajského PiCe odpovědět na otázku, proč PiCe ve 13 krajích ANO a IHNED a proč se ostatní nebo aspoň 1 či 2 kraje neinspirují naším pokrokovým přístupem, když jsme
Petr.Tkadlec píše: ...My jsme jeden z nejlepších krajů v republice a možná i nejlepší. On nás se budou učit jiné kraje...
Jinak nic proti hraní deskovek U opic vzadu, ale tušm, že v PiCe by přinejmenším přitáhly více pozornosti potenciálních voličů a hráčů by přišlo několikanásobně více.

Ještě jednou bych rád upozornil, že strany, které počaly myslet na vlastní hmotný prospěch a zapomněly, že tu jsou pro lidi, spadly v politickém spektru na nebo pod hranicie viditelnosti. A pokud prostředky, ke kterým jsme se dostali díky hlasům voličů, z větší části použijeme jen na komerčně pojatou předvolební kampaň, tak se to vrátí sníženým zájmem voličů.
Tak to brr kámo, díky k tomu že chodíme k Opicím, tak se nám ozývají lidi právě z tama a o hlavně i jako zájemci o členství. A to tam jen chodíme hrát kvíz bez jakýchkoliv dalších aktivit. Věci jsou prostě dělat i zadarmo a efektivně, což je to pravé pirátství. Nevím o jakých šachistech zde mluvíš. Žádnou domluvu s nima jsem nikde ve vašich zápisech ani na lobbistických kontaktech nezaznamenal. Jestli si tuto předběžnou dohodu udělal, tak to laskavě uveď do evidence lobbistických kontaktů a konečně jednej jako Pirát. Jestli je to 17k měsíčně, tak jde celkem o investici za 966k.

Sorry jako ale nevidím ten snížený počet voličů jako hodnotu 966k a to není ani jisté jestli k němu dojde, protože žádná taková analýza nebyla provedena.

PiCe má smysl hlavně ve spojení KoDo + poslanec. Zlín zatím nevyvíjí žádné aktivity, které by PiCe potřebovali.

A jestli potřebuješ školit seniory, tak je vem do kavárny nebo někde na "otevřené" místo. Podle mě si v posledních letech zažili hodně od různých podvodníků. Jestli chceš dělat jiné akce, tak se ptej a společně určitě vymyslíme, jak je udělat i bez PiCe.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Odpovědět

Zpět na „Zlínský kraj“