Zlínské PiCe

Moderátoři: KoKS Zlínský kraj, PKS Zlínský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Uživatelský avatar
Jaroslav.Takac
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 555
Registrován: 24 pro 2017, 14:15
Profese: Projektový manažer
Bydliště: Přílepy / Holešov
Dal poděkování: 442 poděkování
Dostal poděkování: 619 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlínské PiCe

Příspěvek od Jaroslav.Takac »

Předem bych zde rád uvedl, že rozhodně nejsem proti PiCe, protože je to dobrý projekt, jak se již ukázalo v jiných krajích.

Ale naprosto souhlasím s Yvet, že nepotřebujeme za každou cenu a hned vyřešit ''jakýmsi'' způsobem nějaký úkol. Vůbec se nebráním tomu, aby PiCe ve Zlíně vzniklo. Navíc bych byl rád, pokud by o nás bylo slyšet takovým způsobem, že i prozatimním nevoličům Pirátů ukážeme, že jsme tady pro lidi. (např. showroom s poutačem do ulice - dejte nám podmět a pusťte nás na ně)
Nepotřebujeme se někde ukotvit ve druhém patře na Dlouhé ulici v krajském městě..... My musíme být vidět a ukázat to, že jsme pro lidi otevřená a transparentní strana, která případným otevřením PiCe dá lidem tu možnost nám říct co chtějí, co od nás očekávají, nebo se vlastně zeptat na to, jak to myslíme. PiCe není o tom někde si zbudovat místo pro nás, ale je to hlavně o komunikaci s kýmkoli a měli bychom tímto udělat krok blíže k široké veřejnosti a ne někde ve 2NP se zavřít se zájmovými skupinami.... Tudy cesta nevede a PiCe zde poztrácí úplně význam. Pojďme klidně trochu z centra města, ale do prostor, kde nás lidi pohodlně najdou a navštíví.

Práce Vladislavy, Radka i Petra na tomto projektu si vážím a plně vnímám čas, který tomuto projektu věnovali, nebo s jakou vervou se do tohoto projektu obuli.
Je dobré, že se místní ze Zlína poohlížejí průběžně po vhodných prostorech a jsou ve střehu.

Nicméně se vrátím opět k tomu, co jsem již zmiňoval výše já i Petr Tkadlec... Pojďme udělat maximum pro kampaň nastávajících voleb.
Věnujme tomu společně co nejvíce času, nápadů, podmětů i kritik, protože toto může být pro nás do budoucna zásadní.
Ostatně!!! Pokud bychom měli na radnici ve Zlíně zastupitele, tak ti by k vhodným prostorům měli daleko blíže, než máme teď.
Nic už nebude takové jako kdysi, ale všechno múže být takové, jako ještě nikdy. :)
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4752
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4377 poděkování
Dostal poděkování: 3709 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlínské PiCe

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Žádná analýza, že by PiCe mělo význam všude, není a ani teď nebude. Navíc by to aktuálně fungovalo zejména jako místní a ne krajská záležitost, případně mi to někdo vyvraťte. V budoucnu po "úspěchu" v krajských volbách se to může změnit. Co se týče finanční záležitosti, tak poprosím, abyste mi řekli, kde na to vezmeme peníze? Aktuálně pracujeme s hypotetickým přebytkem ve výši 600k v roce 2021, což je podle mě správné a na tuto rezervu bych nešahal. Jestli přibudou příjmy za krajské volby (200k ročně za zastupitele), tak teprve potom jsem ochoten krajské centrum řešit, protože to spíš bude mít smysl.

Rozpočet je zde https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 2110933411
rozpočetZLK.JPG
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Radek.Strouhal
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 153
Registrován: 07 zář 2016, 12:38
Dal poděkování: 403 poděkování
Dostal poděkování: 124 poděkování

Re: Zlínské PiCe

Příspěvek od Radek.Strouhal »

Je logické a správné, že téma PiCe vzbuzuje různé názorové platformy. V úhlu pohledu by ovšem neměl chybět nadhled a vize a měla by se z něj aspoň z části odstranit osobní empatie či antipatie vůči krajskému městu nebo některým kolegům. Pořád jde o to, že pohlédneme-li za hranice kraje, zjistíme, že problém byl či je řešen poněkud jinak. Není postaven na otázkách PiCe ANO/NE, kde a kdy, tam jsou odpovědi ANO, krajské město, IHNED, ale v jakých prostorách a jakou činností PiCe naplnit. Viz odkazy ve stručné analýze každého kraje na počátku dokumentu či je možno si vyhledat informace na pirátském fóru.
V otázce financování PiCe by bylo záhodno se rovněž poučit u zkušených nebo alespoň zkušenějších kolegů z ostatních krajů. Není samozřejmé možno rozporovat čísla či barevný koláček v rozpočtu, na kterém pracovala řada zkušených rozpočtářů, ale vzít telefon a brnknout do Jihlavy, Karlových Varů, Pardubic, Ústí, Liberce či Hradce a zeptat se "Zdar Piráte, hele, kde vlastně berete těch 15 tis na nájem PiCe?", by možná mnohé osvětlilo.
Snaha odložit provoz PiCe na neurčitý čas někdy před volbami je spíše snahou zakrýt neschopnost naplnit je činností či tutlat výše zmíněně empatie či antipatie. Obecný přínos PiCe je tak zřejmý, že předkladatelům ani nepřišlo, že by měli zdůvodňovat otázky tohoto typu. Názor koordinátorky, cituji, "Chceme dobré prostory, které nám pomohou k lepší komunikaci s občany," je rozhodně správný a že najít dobré prostory není jednoduché, je naprostá pravda. Jde o to, že najít prostory ideální je nemožné, neboť toho je možno dosáhnout jen v čase blízce se blížícímu nekonečnu. Bod, že se na Slacku či zde můžeme dohadovat, zdali půjdeme a kdy si prostory blížící se ideálu prohlédnout by byl OK, ovšem pokud by se k němu přistoupilo v té době, kdy se problémem zabývala ostatní krajská sdružení, tedy na počátku listopadu 2017. Tehdy iniciativa části členů v této věci vedla ke zbytečným rozporům, jež přetrvávají dodnes.
Proto navrhuji, zamyslet se pragmaticky nad daným problémem, obětovat vzácný čas a klidně třeba zítra v 7.00 se sejít v libovolném počtu ve Zlíně a shlédnout tyto či jiné prostory. Byť se to možná zdá býti přehnané, prostory na Dlouhé jsou nicméně momentálně za tak dobré finance na tak dobrém místě, že zítra večer už volné být nemusí. A vzhledem k tomu, že analýze výběru prostor bylo věnováno opravdu hodně času lidmi, kteří už větší množství nebytových prostor či nemovitostí vybírali pro jiné účely, je nepravděpodobné, byť ne nemožné, že by se v dohledné době nalezly prostory obdobné kvality za obdobnou cenu.
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4752
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4377 poděkování
Dostal poděkování: 3709 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlínské PiCe

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Tak ono to je úplně jednoduché a nemusíš se na toho ptát jiných krajů, které už nyní "utrácí" peníze, co ještě ani nemají (ty za krajské volby).

Buď něco seškrtáš a nebo zajistíš nějaké jiné financování - třeba už uspořádáš měsíční sbírku či najdeš sponzora.

Předkladatelům PKS na krajské schůzi přišlo logické tento bod probrat a krajské fórum se rozhodlo. Zcela v pořádku demokratický postup, který se děl všude v republice. A když nerespektuješ naše demokratické principy, tak si návod na zvrácení rozhodnutí dostal. Nevím, co víc chceš.
Naposledy upravil(a) Petr.Tkadlec dne 05 úno 2018, 21:08, celkem upraveno 1 x.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Vratislav.Krejcir
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 716
Registrován: 21 pro 2010, 20:44
Profese: Markeťák a ajťák
Bydliště: Kroměříž, Na Prasečím kopečku
Dal poděkování: 988 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování

Re: Zlínské PiCe

Příspěvek od Vratislav.Krejcir »

Jen chci k tomu vse dodat ze na CF byla ke shlédnutí prezentace, jak by mělo PiCE vypadat a byl tam velký důraz na přímý vstup z ulice, aby to bylo otevřené ke všem lidem. druhé patro mi nepřijde dobre, je to -60% návštěvníků. Někde ta studie či prezentace bude k dispozici.
„Aby ses vyhnul kritice, nic nedělej, nic neříkej, ničím nebuď.“
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4752
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4377 poděkování
Dostal poděkování: 3709 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlínské PiCe

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Vratislav.Krejcir píše:Jen chci k tomu vse dodat ze na CF byla ke shlédnutí prezentace, jak by mělo PiCE vypadat a byl tam velký důraz na přímý vstup z ulice, aby to bylo otevřené ke všem lidem. druhé patro mi nepřijde dobre, je to -60% návštěvníků. Někde ta studie či prezentace bude k dispozici.
Z CF je teď k dispozici jen toto. https://drive.google.com/drive/folders/ ... Ju8vGDYazG
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Radek.Strouhal
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 153
Registrován: 07 zář 2016, 12:38
Dal poděkování: 403 poděkování
Dostal poděkování: 124 poděkování

Re: Zlínské PiCe

Příspěvek od Radek.Strouhal »

Určitě je možno si přát prostory v přízemí, kam se budou hrnout politiky chtiví návštěvníci v takových počtech, že můžeme odhadnout procenta snížení způsobená vyšším patrem;), ale dostali bychom se nakonec někam do iracionálna, hlavně vzhledem k cenovým hladinám. Do 20 tis./měs. není reálné v krajském městě sehnat prostor v přízemí o ploše dostatečné pro pořádání besed, přednášek či krajských zasedání. PiCe o velikosti do 50 m2 jako kancelář pro KoDo či odbory by byly vyhozené peníze. I když představa kolemjdoucích, kteří se prochází "historickým" centrem Zlína, uvidí výlohu přízemních prostor s nápisem Piráti a s nadšením vstoupí dovnitř, je lákavá...nicméně je to spíše představa, alespoň dle mého soudu, utopická.

V rámci analýzy projektu byly samozřejmě přes Street View prohlédnuty adresy všech 10 realizovaných PiCe (Ústí schválilo záměr a hledá, v HK se dohadují o tom, zdali jít do 50m2 za 15 tis/měs., připomínám, že Dlouhá je 110 m2), každé centrum-pes jiná ves, nicméně každé nějakým způsobem zapadá do centrální vize. Nelze říci, že by se někdo plně řídil doporučením z CF, neboť většina PiCe byla 2. ledna už dávno v realizaci.
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4752
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4377 poděkování
Dostal poděkování: 3709 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlínské PiCe

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

OFFTOPICUž jsem dál odolat nemohl. :weep:
[attachment=0]tenor.gif[/attachment]
Přílohy
tenor.gif
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Vratislav.Krejcir
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 716
Registrován: 21 pro 2010, 20:44
Profese: Markeťák a ajťák
Bydliště: Kroměříž, Na Prasečím kopečku
Dal poděkování: 988 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování

Re: Zlínské PiCe

Příspěvek od Vratislav.Krejcir »

Ja jsem pro a také jsme se na krajské shodli, ze se to bude řešit až po volbách. Dle mého názoru i názoru ostatních je plně využitelné pirátské centrum tam, kde budou mít piráti zastupitele a budou s nimi lidé řešit aktuální věci a problémy, které budou předávat zastupitelům. Nehledě na finance, pojďme se snažit ať si muzeme dovolit PiCE v každém městě,ať už třeba menší a hlavně přístupné z ulice.
„Aby ses vyhnul kritice, nic nedělej, nic neříkej, ničím nebuď.“
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4752
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4377 poděkování
Dostal poděkování: 3709 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlínské PiCe

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Vratislav.Krejcir píše:Ja jsem pro a také jsme se na krajské shodli, ze se to bude řešit až po volbách. Dle mého názoru i názoru ostatních je plně využitelné pirátské centrum tam, kde budou mít piráti zastupitele a budou s nimi lidé řešit aktuální věci a problémy, které budou předávat zastupitelům. Nehledě na finance, pojďme se snažit ať si muzeme dovolit PiCE v každém městě,ať už třeba menší a hlavně přístupné z ulice.
PiCe v každém městě by bylo možné maximálně za předpokladu, že by každé město mělo svého poslance, aby na to byly příjmy. :-) Ale snažit se rozhodně pojďme.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Odpovědět

Zpět na „Zlínský kraj“