Čipování psů

Moderátoři: Koordinatori, PKS Moravskoslezsky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Odpovědět
Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 22487 poděkování

Re: Čipování psů

Příspěvek od Martin.Kucera » 25 bře 2014, 18:13

Petr Nemecek píše:
Martin Kucera píše:Tyto výdaje má ovšem obecně se zvířaty pohybujícími se po veřejných prostranstvích...
Jmenuj mi nejake dalsi bezne po ulicich pobihajici zvire, se kterym maji obce vydaje ;)
No tak kupříkladu svého času (nevím jak teď) byly docela populární fretky (tj. nebylo neobvyklé zahlédnout někoho s fretkou na vodítku). Předpokládám že i ty produkují hovna. ;) A viděl jsem na ulici i kočky (netoulavé, tj. někomu patřily).
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Petr.Nemecek
Příznivec Pirátů – Královehradecký kraj
Profese: IT - sítě a správa systémů
Dal poděkování: 1202 poděkování
Dostal poděkování: 759 poděkování

Příspěvek od Petr.Nemecek » 25 bře 2014, 18:48

Martin Kucera píše:No tak kupříkladu svého času (nevím jak teď) byly docela populární fretky (tj. nebylo neobvyklé zahlédnout někoho s fretkou na vodítku). Předpokládám že i ty produkují hovna. ;) A viděl jsem na ulici i kočky (netoulavé, tj. někomu patřily).
Ja se ptal na vydaje ;) Kocku jsem nikdy nevidel vykonavat potrebu uprostred chodniku a objem exkrementu z fretky zase asi nebude neco, co by bylo potreba resit.

David.Michal
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Profese: free
Dal poděkování: 685 poděkování
Dostal poděkování: 1543 poděkování

Příspěvek od David.Michal » 25 bře 2014, 18:50

Petr Vileta píše: Podle mě je to v pořádku tam, kde obec má se psy nějaké výdaje. Například úklid hoven na chodnících a dětských pískovištích, provoz útulku atd.
Ale o to nejde. Jde o to, že obce říkají: "Čipování ochrání Vaše pejsky před ztrátou, když se zaběhnou."

A to je to, co na tom kritizuju. Že používají smyšlený argument. O tom jestli čipovat ano, nebo ne, to vůbec není.

Celou dobu se točím na tom, zda jsou Piráti ochotni přistoupit na tento falešný a nepravdivý způsob argumentace ze strany obcí.

Kdyby se jednalo férově a řeklo: "Provoz útulku a košů na hovna něco stojí. Je tu hodně lidí s nepřihlášenými psy, co neplatí poplatky. Myslíme si, že povinné čipování může tuto situaci mírně napravit. Co vy na to?"

Pak bych neřekl ani zbla, ale takhle takové jednání obce u přemýšlivých přímo nutí k protiakcím.

Např. u nás neplatí poplatky lidé přihlášení k trvalému pobytu na ohlašovně. Což jsem např. já a celkem přemejšlím, že budu přihlašovat na sebe ještě i další psy než jen ty naše. Čistě proto, že se moje obec opět zachovala jako falešná svině, co neumí jednat na rovinu.

Mimochodem podívejte se do jiných obcí zda platí i lidé co jsou oficiálně bezdomovci. Myslím, že ne. A tedy zde máte ode mně návod jak se obci "pomstít" za její nefér jednání a přitom zůstat zcela legální.
Naposledy upravil(a) David.Michal dne 25 bře 2014, 18:58, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Michal za příspěvky (celkem 2):
Petr.Nemecek, Vojtech.Pikal

Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 22487 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 25 bře 2014, 18:57

Petr Nemecek píše:Kocku jsem nikdy nevidel vykonavat potrebu uprostred chodniku
Hovna na trávníku ti nevadí? Mně teda jo (kvůli dětem).
Petr Nemecek píše:a objem exkrementu z fretky zase asi nebude neco, co by bylo potreba resit.
Což ale stejně tak platí i pro různé minipsy, ne?
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Roman.Kucera
Garant programového bodu
Profese: IT
Dal poděkování: 9657 poděkování
Dostal poděkování: 17393 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 25 bře 2014, 19:16

Davide, souhlasím. Argumenty by neměly být zavádějící. Jak pomocí čipu bez GPS nebo GSM najdeu psa? To bych chtěl vysvětlit.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Petr.Nemecek
Příznivec Pirátů – Královehradecký kraj
Profese: IT - sítě a správa systémů
Dal poděkování: 1202 poděkování
Dostal poděkování: 759 poděkování

Příspěvek od Petr.Nemecek » 25 bře 2014, 20:05

Martin Kucera píše: Hovna na trávníku ti nevadí?
Vadi, ale obvykle obec plati jen sber hoven z chodniku, ne? Ze by mohli byt poplatky za psa odstupnovany podle hmotnosti, klidne...

msuchan
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1401 poděkování

Příspěvek od msuchan » 25 bře 2014, 22:11

Petr Nemecek píše:
Martin Kucera píše: Hovna na trávníku ti nevadí?
Vadi, ale obvykle obec plati jen sber hoven z chodniku, ne? Ze by mohli byt poplatky za psa odstupnovany podle hmotnosti, klidne...
To je těžké...Hrajete totiž "cizí hru"...
Všechna podobná "bohulibá opatření" jsou jen o tom, aby aparátčíci měli více peněz na "přerozdělování"...čím víc se přerozděluje, tím víc se dá šlohnout...
A rozvrácený a rozdělený plebs na to skáče...s nějakou ideou "imaginární spravedlnosti", která hlavně "dopadne na někoho jiného"... :lol:

Mě se více líbí společnost, kde se neřeší, kolik kdo přihodil do eráru, kdo produkuje psí bobky, zvratky před hospodou, či dětské pleny narvané v odpadkových koších,...a obec prostě POSKYTUJE SLUŽBY...Ono se tak nějak zapomíná, že od toho tu je, aby sloužila občanům...Nikoliv k tomu, aby si vytvářela represivní předpisy a nabírala personál na pronásledování čoklů ilegálů...

Tímto směrem jsme za chvíli u "poplatku z kojence", jelikož matky to drze přebalujou v parku, což "činí zvýšené náklady na vysypávání košů"... :lol:

Mimochodem..."spravedlnosti se stejně nedoberete"... On totiž toho čokla může mít i nezaměstnaný paneláčník...i Bakala na Modravě (extrémní příklad)... Půjdete je oba "spravedlivě" skásnout o tisícovku na úklid obce..??? :lol: :lol: :lol:

Jo...a zásadně protestuji proti diskriminaci Velkého pudla a proti poskytování neoprávněných výhod Čivavám...a nezohlednění koeficientu "produkce hoven" na 1 kg živé váhy... :lol: :lol: :lol:

Roman.Kucera
Garant programového bodu
Profese: IT
Dal poděkování: 9657 poděkování
Dostal poděkování: 17393 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 25 bře 2014, 22:30

Dá se to zatáhnout v pohodě z výnosů z heren, kam to hráči hází dobrovolně, ale to dnes není moc in říkat.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Anton
Návštěvník – není člen Pirátů

Příspěvek od Anton » 22 srp 2019, 12:24

Asi nejde jen o čipování,ale i o následnou registrací do nějakého
z mnoha registrú které jsou zpoplatněny a nejsou jednotné.Naprosty chaos .Smrdí to lobováním.

Návštěvník
Návštěvník – není člen Pirátů

Příspěvek od Návštěvník » 22 srp 2019, 13:17

Anton píše:
22 srp 2019, 12:24
Asi nejde jen o čipování,ale i o následnou registrací do nějakého
z mnoha registrú které jsou zpoplatněny a nejsou jednotné.Naprosty chaos .Smrdí to lobováním.
Prachy byly vždy až na prvním místě :lol: Hlavně najít záminku, kterak z lidí ty prachy dostat :ugeek:

Odpovědět

Zpět na „Moravskoslezský kraj“