Šíření Pirátských myšlenek do celého kraje.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Moravskoslezsky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Jan Bartosek
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: IT
Dal poděkování: 34 poděkování
Dostal poděkování: 126 poděkování

Šíření Pirátských myšlenek do celého kraje.

Příspěvek od Jan Bartosek » 03 čer 2012, 14:18

Vážení piráti,

pohrávám si z myšlenkou jak se vhodně dostat do širšího vědomí v jiných regionech než je oblast město Ostrava, Havířov a Karviná. Při pohledu na mapu našeho kraje je třeba říci že jsou i další větší města a malé obce ve kterých žijí lidé. Tito lidé mají své potřeby, své touhy pro život, jsou spokojeni, či nespokojeni s aktuálním stavem a prací svých obecních a městských úřadů. Navrhuji jednat o pirátském putování naším krajem. Začněme jednat hned! Posilme se tímto nejen pro krajské volby, ale také pro komunální volby v roce 2014 ;)

Navrhuji první etapu a to postupnou trasu okresem CZ0804 Nový Jičín. Tento okres jsem vybral záměrně. Z tohoto okresu pocházím nejen já, ale i Jirka Demel, kterého tímto jako prvního prosím o součinnost na celém projektu.

Cílem je v krátké časové ose informovat občany formou místních rozhlasů a letáků o pirátském putování, pirátských myšlenkách a pirátském programu pro nadcházející krajské volby.

V okrese CZ0804 Nový Jičín je třeba navštívit tyto obce: Albrechtičky, Bartošovice, Bernartice nad Odrou, Bílov, Bílovec, Bítov, Bordovice, Bravantice, Frenštát pod Radhoštěm, Fulnek, Heřmanice u Oder, Heřmánky, Hladké Životice, Hodslavice, Hostašovice, Jakubčovice nad Odrou, Jeseník nad Odrou, Jistebník, Kateřinice, Kopřivnice, Kujavy, Kunín, Lichnov, Luboměř, Mankovice, Mořkov, Mošnov, Nový Jičín, Odry, Petřvald, Příbor, Pustějov, Rybí, Sedlnice, Skotnice, Slatina, Spálov, Starý Jičín, Studénka, Suchdol nad Odrou, Šenov u Nového Jičína, Štramberk, Tichá, Tísek, Trnávka, Trojanovice, Velké Albrechtice, Veřovice, Vražné, Vrchy, Závišice, Ženklava, Životice u Nového Jičína.

Trasu samotnou chci naplánovat tak, abychom v jednom víkendu zvládli více míst.

Forma, která mne napadla je jednoduchá. Navrhuji ohlášený průjezd konkrétními obcemi s hlasitou produkcí a uskutečnění krátké diskuse s místními občany. Je třeba hovořit o jejich potřebách, aktuálních problémech, zamyšlení se nad jejich argumentací a informacemi. Dát najevo, že tady jsme a chceme dělat s občany pro občany. Tuto akci beru i jako již zmíněnou vhodnou podporu kandidátů do budoucích krajských voleb. Hlavním cílem je aktivovat v tomto regionu naše příznivce, vést je k zakládání místních sdružení a také k informovanosti co se v kraji u pirátů děje.

Poté bychom rozjeli stejné akce v okresech CZ0801 Bruntál, CZ0805 Opava a CZ0802 Frýdek-Místek. Myslím si že pirátská strana se dobře dostává do povědomí v okrese CZ0803 Karviná, ve kterém se nebráním stejné akci. Pro okres CZ0806 Ostrava-město je třeba dle mého zvolit jinou formu a to z důvodu jiného "městského" myšlení a potřeb, než u lidí na malých městech a v malých obcích.

Tak co piráti zaktivujeme své síly? Půjdeme do toho? Domluvme se, vyplujme na plavbu a diskutujme s těmi pro které tu jsme, pro které to vše děláme!

:D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan Bartosek za příspěvky (celkem 3):
rvh, Michal.Klus, Radek.Simkanic
Jan Bartošek
1.místopředseda Moravskoslezského kraje

Bohdan Svornik
Návštěvník – není člen Pirátů

Re: Šíření Pirátských myšlenek do celého kraje.

Příspěvek od Bohdan Svornik » 03 čer 2012, 14:40

Jsem pro každou špatnost .) . A jako důkaz , že jsme v určených obcích byli , jim vyvypkujem kus cesty at na nás myslí .)

Petr.Kopecny
Člen KS Moravskoslezský kraj
Profese: Automatizační Inženýr a Astronom
Dal poděkování: 689 poděkování
Dostal poděkování: 1200 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Kopecny » 03 čer 2012, 15:18

Dobrý nápad. Ovšem zajímalo by mě přesně jak si to představuješ. Jaký by byl plán, co dělat kam přesně jezdit. Já jen ať to nedopadne, že tam budeme stát jako tvrdé Y a nikde nikdo.
Petr Kopečný
Člen KS Moravskoslezský, správce Pirátského kalendáře
GSM: +420 731 552 845

Jan Bartosek
Profese: IT
Dal poděkování: 34 poděkování
Dostal poděkování: 126 poděkování

Příspěvek od Jan Bartosek » 03 čer 2012, 15:30

Petr Kopecny píše:Dobrý nápad. Ovšem zajímalo by mě přesně jak si to představuješ. Jaký by byl plán, co dělat kam přesně jezdit. Já jen ať to nedopadne, že tam budeme stát jako tvrdé Y a nikde nikdo.
To je předmětem další diskuse. Osobně si myslím že je třeba nejprve vylepit plakáty v daném místě. Něco ve smyslu přijedou piráti. Na malých obcích jsou i místní rozhlasy, které mohou vyhlásit zprávu. Není si myslím cílem zastavit se někde na návsi a mítinkovat jako jiné strany. Prostě jen projet "dědinama" a když bude někdo někde venku zeptat se ho, klidně i sem tam zazvonit nebo zaklepat někomu na dveře. Ptát se jim tady žije? Na co jsou zde pyšní? Co je trápí? Kam se máme podívat, co je třeba řešit? A hlavně si to všechno někde poznamenat a vyfotit. Udělat z toho maximum informací a fotogaleríí na web. V každé obci nechat po čase info co se řešilo, co je trápí. Dejme lidem pocit, že se o ně někdo zajímá, že je tady strana která si nehraje jen ve velkých městech a najděme své příznivce a následníky, kteří budou zakládat místní sdružení tak jako se mi podařilo založit MS Pustějov. Pustějov má 970 obyvatel a 300 domů garantuju Vám, že každý 4 člověk už ví že jsou tam piráti, že už se zajímá. Jelikož i ODS a další se ptají a baví se o tom kdo se jim to snaží dostat na píseček. Informaci je třeba zasít a nechat ji vyrůst. Jistě budeme potřebovat nějáké to auto s tím sound systémem. Náklady bych viděl v pohoných hmotách, letácích, plakátech a nezaplaceném lidském čase. Celá akce by měla být nízkonákladová s cílem podpořit značku pirátská strana.

Nechci strojené a podle programu naplánované akce. Chci zapojit emoce a chci maximum improvizace. Jsme jen občané, kteří se chtějí potkávat taky jen s občany. Razím heslo více hlav více ví, proto se mne prosím neptejte ale spíše zde pište myšlenky, které Vás napadají. Pište zde nápady jak toto udělat za co nejmenší náklady a ještě se u toho sejít, pobavit a stmelit piráty MSK jako jeden celek.
Jan Bartošek
1.místopředseda Moravskoslezského kraje

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 17627 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 03 čer 2012, 15:46

Doporucuju poradit se s Vitou Praksem, Stredoceske KS prece rozjelo neco podobneho, takze uz muze sdilet zkusenosti.
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Robert Adamek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Obchodní ředitel
Dal poděkování: 935 poděkování
Dostal poděkování: 1593 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert Adamek » 03 čer 2012, 18:29

Jsem pro, rád pomůžu/zúčastním se.
OFFTOPICAkorát jsem dočasně lehce immobilní, včera mi na Monďáku praskla brzdová trubka a i při podrobném průzkumu nevím která, vím odkud to stříká, ale v tom svazku je jich moc. Během týdne bych měl mít v pořádku Hondu, tak se rád projedu.

rvh
Profese: zdravotnictví
Dal poděkování: 474 poděkování
Dostal poděkování: 520 poděkování

Příspěvek od rvh » 03 čer 2012, 18:57

Pro tuto akci jsem vsemi deseti. Pomuzu, co budu moci a co mi dovoli volno v praci. Fotit muzu klidne ja, nejakou lehkou vybavu vlastnim, nemyslim si, ze delam az tak skarede fotky (z ACTA Ostrava - http://www.flickr.com/photos/j-ree/). Jak ale o plavbe informovat, to je slozitejsi. Urcite bych poslal do kazde te vesnicky informativni email na radnici, ci obecni urad. Samozrejme bych vylepil plakat nekde na namesti. Jen ale premyslim, co se stane, kdyz si naplanujem treba 3 vesnicky v jednom dnu a v jedne se zpozdime napr. tou debatou. To budem mit napr 3 hodky na jednu obec?

Petr.Kopecny
Člen KS Moravskoslezský kraj
Profese: Automatizační Inženýr a Astronom
Dal poděkování: 689 poděkování
Dostal poděkování: 1200 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Kopecny » 03 čer 2012, 20:13

Můžu nabídnout auto s benzínem. Pokud nebudu zrovna v zahraničí... a foťák taky brzo budu mít :-)
Petr Kopečný
Člen KS Moravskoslezský, správce Pirátského kalendáře
GSM: +420 731 552 845

Jiri.Demel
Republikový výbor
Profese: IT manager
Dal poděkování: 122 poděkování
Dostal poděkování: 452 poděkování

Příspěvek od Jiri.Demel » 03 čer 2012, 21:38

Trasu samotnou chci naplánovat tak, abychom v jednom víkendu zvládli více míst.
Máš konkrétní představu? Je toho dost jen na okres. Chceš se sejít, nebo zpracujeme postup na netu.
Nejhorší je aktivní blbec.

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 21942 poděkování
Dostal poděkování: 18864 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 04 čer 2012, 02:22

Pro planovani doporucuji zalozit si na Google maps novou vlastni mapu a tam si naplanovat jednotlive trasy i zastavky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Radek.Simkanic
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Odpovědět

Zpět na „Moravskoslezský kraj“