KlimateCon - Piratecon o změnách klimatu

Moderátoři: Koordinatori, PKS Moravskoslezsky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Rostislav.Matuska
Člen KS Moravskoslezský kraj
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 23 poděkování

Re: KlimateCon - Piratecon o změnách klimatu

Příspěvek od Rostislav.Matuska » 11 dub 2019, 17:26

Rád přidám ruku k dílu a celé akce se zúčastním.

Pokud jde o výpomoc, nabízí se možnost grafika / foto / video. Záleží, co je přesně potřeba :) V současnosti mi ale zrovna odešla technika (fotoaparát / kamera), stále však mám GoPro + stabilizátor + přenosný mikrofon ZOOM H1 apod. ... a můžu pomoci s postprodukcí. Když mi dáte nějakou techniku + konektivitu, můžu pomoci se streamem.

btw: Měl bych kdyžtak možná jednoho zajímavého řečníka + můžu na těch 5 min vystoupit i já sám. Zrovna jsem pořídil pozemek o rozloze 2527 m2 a mám v plánu na něm udělat agropark s tůní a v současnosti programuji zařízení, které bych tam v budoucnu rád umístil, solárně či pomocí větru napájel a zaznamenával tím teplotu, vlhkost, množství CO2, rychlost větru atd. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Matuska za příspěvky (celkem 3):
filip.malik, Veronika.Murzynova, Jakub.Dedek

Veronika.Murzynova
Profese: Operations manager
Dal poděkování: 189 poděkování
Dostal poděkování: 184 poděkování

Příspěvek od Veronika.Murzynova » 11 dub 2019, 18:03

Díky moc! První co budem potřebovat je grafika, zvládl bys to cca do úterka? Klasická pirátská, foto ještě vybereme, zadání s textem bych poslala buď já nebo Kuba zítra - to definitivně i s Honzou dáme dokupy témata a co chceme mít na plakátu.

Co se techniky týče - máme malou ruční kameru a moji zrcadlovku, kterou na akci zapůjčím ;)
Stream asi zrealizujeme přes mobil na stativu, protože v Cooltouru často hapruje internet.
Postprodukce videa by měla být ve stylu rozdělení na jednotlivé přednášky, dodání popisku do obrazu, loga a závěrečných "titulků".

Je toho docela dost, takže jestli se najde víc lidí, práci rozdělíme ;)
Rostislav.Matuska píše:
11 dub 2019, 17:26
Rád přidám ruku k dílu a celé akce se zúčastním.

Pokud jde o výpomoc, nabízí se možnost grafika / foto / video. Záleží, co je přesně potřeba :) V současnosti mi ale zrovna odešla technika (fotoaparát / kamera), stále však mám GoPro + stabilizátor + přenosný mikrofon ZOOM H1 apod. ... a můžu pomoci s postprodukcí. Když mi dáte nějakou techniku + konektivitu, můžu pomoci se streamem.

btw: Měl bych kdyžtak možná jednoho zajímavého řečníka + můžu na těch 5 min vystoupit i já sám. Zrovna jsem pořídil pozemek o rozloze 2527 m2 a mám v plánu na něm udělat agropark s tůní a v současnosti programuji zařízení, které bych tam v budoucnu rád umístil, solárně či pomocí větru napájel a zaznamenával tím teplotu, vlhkost, množství CO2, rychlost větru atd. :)

Rostislav.Matuska
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 23 poděkování

Příspěvek od Rostislav.Matuska » 11 dub 2019, 18:23

Veronika.Murzynova píše:
11 dub 2019, 18:03
Díky moc! První co budem potřebovat je grafika, zvládl bys to cca do úterka? Klasická pirátská, foto ještě vybereme, zadání s textem bych poslala buď já nebo Kuba zítra - to definitivně i s Honzou dáme dokupy témata a co chceme mít na plakátu.
Z popisu netuším, o co přesně jde, ale pokud něco pošlete a třeba rukou načrtnete co byste rádi, neměl by být problém :)
Co se techniky týče - máme malou ruční kameru a moji zrcadlovku, kterou na akci zapůjčím ;)
Můj mikrofon je kdyžtak s GoPro také k dispozici, mám na to i menší stativ.
Stream asi zrealizujeme přes mobil na stativu, protože v Cooltouru často hapruje internet.
Ufff ... stream mobilem, jako že i video (resp. s tím spojený zvuk)? To se na Piráty v roce 2019 moc nehodí :) Pokud je tam problém s internetem, tak je to samozřejmě jinak trochu technický problém no.
Postprodukce videa by měla být ve stylu rozdělení na jednotlivé přednášky, dodání popisku do obrazu, loga a závěrečných "titulků".
Pokud dostanu hrubý materiál a info co kde přidat za popisek, popř. jak to vystříhat + to nebude extra spěchat (myšleno do 24h), mohu s tím dělat v podstatě cokoliv, včetně následného uploadu někam. Záleží na představě a pokud jde o čas, kolik hodin hrubého materiálu bude :)

Uměl bych si představit, že stream bude „nějaký" ... a následný výstup (záznam) bude z druhého zdroje = teoreticky (a s adekvátní technikou i prakticky) s kvalitnějším obrazem i zvukem :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Matuska za příspěvek:
Veronika.Murzynova

Jan.Nezhyba
Garant programového bodu
Profese: Výškové práce a n.n.o. Ekologie
Dal poděkování: 898 poděkování
Dostal poděkování: 714 poděkování

Příspěvek od Jan.Nezhyba » 13 dub 2019, 06:40

Dokončeno: Obsazení lektorů - témata - a mám už i mapovku na cestu

"Natur tour" jen holt jedem za Ostravu na Poodří pak směr Havířov následně za Karvinou - tak to je celkem cesta z města a zpět Cooltour -
ale za to máme tři přednášky in Buss :)
„Kdo nezná přístav, do kterého se chce plavit, tomu není žádný vítr příznivý.“
Seneca

Daniel.Galuszka
Profese: Asistent poslance, resortní tým Vnitro
Dal poděkování: 77 poděkování
Dostal poděkování: 145 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Daniel.Galuszka » 15 dub 2019, 10:42

Jan.Nezhyba píše:
11 dub 2019, 06:57
Daniel.Galuszka píše:
10 dub 2019, 11:58
Takže v podstatě jde o opáčko loňského Toxic tour?
ahoj jak píše Verča potvrzuji
a jak jsem dsnad dokázal nepouštím si pusu jen tak :)
tentokráte to bude ve skrze pozitivní příklad neskutečné ekoanomálie :)
Přednášky jsou super. Bude z toho pak i nějaký další výstup kromě poučení účastníků? Třeba společné prohlášení, apel na Brusel či vedení kraje, nebo tak? Byla by škoda, kdybychom zorganizovali jakoby "jenom" seminář, kde si lidi poslechnou informace, významně pokývají hlavou a pak si půjdou po svém.
tel.: 737 027 376
e-mail: daniel.galuszka@pirati.cz
facebook: https://www.facebook.com/daniel.galuszka.3

zastupitel města Bohumína
asistent poslanců Lukáše Koláříka a Tomáše Vymazala
resortní tým Vnitro a bezpečnost

Jan.Nezhyba
Garant programového bodu

Příspěvek od Jan.Nezhyba » 15 dub 2019, 16:02

Daniel.Galuszka píše:
15 dub 2019, 10:42
Jan.Nezhyba píše:
Daniel.Galuszka píše:
10 dub 2019, 11:58
Takže v podstatě jde o opáčko loňského Toxic tour?
Přednášky jsou super. Bude z toho pak i nějaký další výstup kromě poučení účastníků? Třeba společné prohlášení, apel na Brusel či vedení kraje, nebo tak? Byla by škoda, kdybychom zorganizovali jakoby "jenom" seminář, kde si lidi poslechnou informace, významně pokývají hlavou a pak si půjdou po svém.
mno otomto jsem tedy tak nepřemýšlel ale tak msk má adaprtační strategii ale města zdaleka ne všechy :(
no skusím něco vymyslet - nebo něco vykopni
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Nezhyba za příspěvek:
Daniel.Galuszka
Seneca

Daniel.Galuszka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Daniel.Galuszka » 15 dub 2019, 16:48

Jan.Nezhyba píše:
15 dub 2019, 16:02
Daniel.Galuszka píše:
Jan.Nezhyba píše:

mno otomto jsem tedy tak nepřemýšlel ale tak msk má adaprtační strategii ale města zdaleka ne všechy :(
Nedávno jsme s Lukášem Koláříkem dělali v JčK prohlášení starostů menších obcí, kterým se veřejně distancovali od záměru ministerstva dopravy zpoplatnit některé úseky silnice. Šlo to do novin, televize... A Ťok nejenže rezignoval na mandát ministra, ale i na mandát poslance. Tzn. kdyby se nám podařilo něco podobného - tzn. sebrat politiky, experty, whatever a šoupnout jejich podpisy na prohlášení vůči nějakým konkrétním věcem (třeba spalovna) a to skrze naše poslance veřejně předat např. ministrovi živ. prostředí, asi by to mělo hluboký přesah.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Galuszka za příspěvek:
Jan.Nezhyba

Jan.Nezhyba
Garant programového bodu

Příspěvek od Jan.Nezhyba » 16 dub 2019, 06:25

Daniel.Galuszka píše:
15 dub 2019, 16:48
Jan.Nezhyba píše:
15 dub 2019, 16:02
Daniel.Galuszka píše:

Nedávno jsme s Lukášem Koláříkem dělali v JčK prohlášení starostů menších obcí, kterým se veřejně distancovali od záměru ministerstva dopravy zpoplatnit některé úseky silnice. Šlo to do novin, televize... A Ťok nejenže rezignoval na mandát ministra, ale i na mandát poslance. Tzn. kdyby se nám podařilo něco podobného - tzn. sebrat politiky, experty, whatever a šoupnout jejich podpisy na prohlášení vůči nějakým konkrétním věcem (třeba spalovna) a to skrze naše poslance veřejně předat např. ministrovi živ. prostředí, asi by to mělo hluboký přesah.
ANo snad bude i rezignovat :)
Seneca

Veronika.Murzynova
Profese: Operations manager
Dal poděkování: 189 poděkování
Dostal poděkování: 184 poděkování

Příspěvek od Veronika.Murzynova » 16 dub 2019, 07:22

Hlásím hotovou grafiku (díky @Rostislav.Matuska !!) a božský line-up přednášejících ;)

Zájemci se ode dneška mohou registrovat tady: https://forms.gle/a7PnBg598aXKFk7S9
Tito uživatelé poděkovali autorovi Veronika.Murzynova za příspěvky (celkem 2):
Jan.Nezhyba, Rostislav.Matuska

Daniel.Galuszka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Daniel.Galuszka » 16 dub 2019, 10:15

Přátelé, já 18. odjíždím na univerzitu do Kostnice, tedy se nezúčastním a tímto taky rezignuju na organizační příslib. :(

Odpovědět

Zpět na „Moravskoslezský kraj“