Nerespektování výsledku hlasování

Kontrolní komise je kontrolním orgánem strany, dohlíží na hospodaření a dodržování předpisů a vyšetřuje stížnosti na jejich porušení, které předává rozhodčí komisi.
Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti kontrolní komise. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Prostřednictvím tohoto fóra také můžete podat oficiální stížnost kontrolní komisi.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Uživatelský avatar
Martin.Cryo.Broz
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 474
Registrován: 24 říj 2012, 08:50
Profese: OSVČ - Podnikatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 383 poděkování
Dostal poděkování: 471 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nerespektování výsledku hlasování

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz »

Petros Michailidis píše:Ivo,

nestudoval jsem vůbec genezi rozhodování o termínu a místě konání vaší schůze - to není ani výmluva, ani omluva, jen prosté konstatování. Reaguji pouze na podání, které je zmatečné. Zmatenčné je z toho důvodu, že zaměňujete podnět za rozhodnutí. Což já považuji za nepřípustné. Z toho pohledu je toto podání k odložení, což je z mých příspěvků zřejmé.
Můžeš to považovat za pouhý formalismus, ale já si nemohu dovolit svévolně měnit obsah podání. Prostě toto podání-stížnost je k neřešení.

Podnět byl odsouhlašen, ale po něm nenásledovalo vlastní hlasování. Podnět byl o tom, že chce navrhovatel podnětu nechat KF hlasovat o datu a místu konání s konkrétními údaji. Ale to se vlastně vůbec neuskutečnilo. Takže jak mohl předseda nerespektovat něco, co se vůbec neudálo?

Z diskuze ve vláknu je zřejmé, že se nemůžete s předsedou shodnout na termínu a místě konání. Nerozumím sice proč tomu tak je, ale to mi nepřísluší posuzovat. KK zde řeší podání-stížnost. A to já shledávám jako neopodstatněné, protože bez obsahu. Z toho pohledu nemohu připravit jakékoliv rozhodnutí, kterým bych "ovlivnil" termín a místo konání vaší schůze. To je plně v kompetenci PKS případně KF.
Já se omlouvám příště si najmu právníka, který mě podnět celý sestaví tak, aby nebylo možno chytat člověka za slovo a vše bylo tak striktně dáno, že nebude jediná možnost si žádné slovo vyložit jinak než jak bude jeho význam. Fakt se omlouvám, ale tohle je už fakt moc i na mě!

Martin Brož - Cryoman (Zastupitel a radní s gescí pro životní prostředí v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33839 poděkování

Re: Nerespektování výsledku hlasování

Příspěvek od Martin.Kucera »

Martin Cryo Broz píše: příště si najmu právníka, který mě podnět celý sestaví tak, aby nebylo možno chytat člověka za slovo a vše bylo tak striktně dáno, že nebude jediná možnost si žádné slovo vyložit jinak než jak bude jeho význam.
Právník by ti nepomohl, Petros má pravdu.
Členským podnětem si nelze vynutit přímo konkrétní rozhodnutí (to by bylo popření demokratických mechanismů, neb by si pak poměrně malá skupina členů mohla cokoli vynutit), lze si pouze vynutit svolání jednání oblastního fóra, které poté v dané věci rozhodne.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2233
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3667 poděkování

Re: Nerespektování výsledku hlasování

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Mlčeti zlato.

edit:
Chtěl jsem tohle vlákno nechat být, respektovat jeho odložení a čekat na výsledek stížnosti, kterou jsem podal já, snad už bez vad, ale nejde to.

Proč nám pořád někdo podsouvá vynucování čehosi na základě členského podnětu a obviňuje nás z popírání demokratických mechanismů? Když na druhé straně předseda odmítl členský podnět respektovat, nedal o něm hlasovat a vydal si své vlastní (opakuji, své vlastní, nekonzultoval jej ani s PKS) rozhodnutí. To není popírání demokratických mechanismů?

Namísto, abyste srouzmitelně vysvětlili a poradili členovi, který stranickou legislativu narozdíl od vás neovládá a nerozlišuje tolik mezi významy slov, co musí udělat nebo napsat jinak, zneužíváte svých znalostí k tomu, abyste si to vyložili jak se vám to hodí a mohli ho odkopnout.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvek:
Martin.Cryo.Broz

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33839 poděkování

Re: Nerespektování výsledku hlasování

Příspěvek od Martin.Kucera »

Ivo Vlasaty píše:Proč nám pořád někdo podsouvá vynucování čehosi na základě členského podnětu a obviňuje nás z popírání demokratických mechanismů?
Nepodsouvám, snažím se jen vysvětlit, že idea "příště si ten členský podnět nechám sestavit tak, aby donutil předsedu svolat schůzi na místě a v čase členským úpodnětem požadovaných, a pokud tak neučiní, aby to bylo úspěšně napadnutelné u KK" je mylná, že takto členský podnět fungovat nemůže.
Ivo Vlasaty píše:Když na druhé straně předseda odmítl členský podnět respektovat, nedal o něm hlasovat a vydal si své vlastní (opakuji, své vlastní, nekonzultoval jej ani s PKS) rozhodnutí.
Ano, v tomto máš pravdu, a proto tvá stížnost ke KK, že předseda ignoroval členský podnět a nesvolal k němu jednání, je oprávněná.
Ivo Vlasaty píše:Namísto, abyste srouzmitelně vysvětlili a poradili členovi, který stranickou legislativu narozdíl od vás neovládá a nerozlišuje tolik mezi významy slov, co musí udělat nebo napsat jinak,
Jenže pokud cílem je "svolat schůzi KS v Písku", tak prostě nejde něco udělat nebo napsat jinak. Tohoto cíle se členským podnětem dosáhnout prostě nedá. A nedá se ho dosáhnout (se stoprocentní jistotou) žádnou cestou. Lze pouze nechat svolat jednání KF (čehož členským podnětem dosáhnout lze) a doufat, že doufat, že KF schválí usnesení, jímž uloží předsedovi svolat schůzi do Písku.
zneužíváte svých znalostí k tomu, abyste si to vyložili jak se vám to hodí a mohli ho odkopnout.
Nikdo nikoho odkopávat nechce - členský podnět byl v podstatě v pořádku, předseda ho ignoroval a nesvolal jednání, příslušnou stížnost ke KK už jsi v tomto smyslu podal a žádná další rada k dispozici není, viz předchozí odstavec.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2233
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3667 poděkování

Re: Nerespektování výsledku hlasování

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Martin Kucera píše:idea "příště si ten členský podnět nechám sestavit tak, aby donutil předsedu svolat schůzi na místě a v čase členským úpodnětem požadovaných, a pokud tak neučiní, aby to bylo úspěšně napadnutelné u KK" je mylná, že takto členský podnět fungovat nemůže.
Já myslím, že z toho, co Cryo napsal, je zjevné, že má na mysli svůj podnět ke KK, nikoliv členský podnět. A sice si myslím, že trpělivost pomůže spíš, než právník, ale (jistě, chápu, že máte i jiný věci na práci) na nepozorné čtení/neochotu/domýšlení si, ke kterému tu podle mě tentokrát došlo, přinejmenším jedno z toho potřebné je.
Tohoto cíle se členským podnětem dosáhnout prostě nedá.
Pokud předseda nepostupuje svévolně, tak dá. Nebo mi zase něco uniká?
Jenže pokud cílem je "svolat schůzi KS v Písku"
Bavíme se teď o podnětu členském nebo podnětu KK? To je totiž druhá věc, ktrerá se zde podsouvá, ačkoliv jsem to ve stížnosti nikde napsáno nenalezl - že snad od KK očekáváme, že zařídí schůzi v Písku. Nevím, jak Cryo, já to neočekávám. Co od KK očekávám, je, že svým rozhodnutím minimálně dá morální podporu buď stěžovateli nebo předsedovi na kterého je stěžováno nebo to prostě nějak šalamounsky rozsoudí. Ani to by nemusel být zanedbatelný výstup.
příslušnou stížnost ke KK už jsi v tomto smyslu podal a žádná další rada k dispozici není
Jenže to jsem udělal, protože jsem - zřemě narozdíl od Crya - i bez rady věděl, kde je asi tak chyba a jak to udělat správně. Kdybych si neporadil já sám, jemu by tu neporadil nikdo. Někdo s prostě nedává takovou práci s rozlišováním významů slov, ostatně vím (snad se ho tím nějak nedotknu), že Honza Novák, ač člen KK, se nad tím často taky nezamýšlí jak by měl. Každej nejni diplomat.

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5256
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7644 poděkování
Dostal poděkování: 8838 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nerespektování výsledku hlasování

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Ivo, mas pravdu v tom (aspon dle meho nazoru), ze odmitnuti Petrose tohoto podani bylo trochu necitlive, i kdyz formalne spravne. Jsme vichni "na jedne lodi" a mohli bychom se podle toho chovat (i pri podanich ke KK ;) ). Ale ono to nedopadlo tak spatne, zachoval ses spravne a opravne podani uz bylo formalne dobre.
Hrotit to dle meho nema smysl, sam rikas, ze vec uz je ztracena a hledate (zcela spravne) jen moralni podporu, a vsichni lide tady se skutecne snazi vam vysvetlit podstatu :)

Ja jsem udelal stejnou chybu, precetl jsem si navod na podani ke KK az pozde - je skutecne dobre se s nekym z KK (nebo s jinou formalni ci neformalni autoritou) pred podanim samotnym spojit a probrat to s ni, clovek se vyvaruje zbytecnych faux paux :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvek:
Ludek.Blaha

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Petros.Michailidis
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 923
Registrován: 01 úno 2012, 15:35
Profese: programátor analytik
Bydliště: Petrovice u Karviné
Dal poděkování: 1148 poděkování
Dostal poděkování: 1780 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nerespektování výsledku hlasování

Příspěvek od Petros.Michailidis »

Martin Cryo Broz píše:
Petros Michailidis píše:Ivo,

nestudoval jsem vůbec genezi rozhodování o termínu a místě konání vaší schůze - to není ani výmluva, ani omluva, jen prosté konstatování. Reaguji pouze na podání, které je zmatečné. Zmatenčné je z toho důvodu, že zaměňujete podnět za rozhodnutí. Což já považuji za nepřípustné. Z toho pohledu je toto podání k odložení, což je z mých příspěvků zřejmé.
Můžeš to považovat za pouhý formalismus, ale já si nemohu dovolit svévolně měnit obsah podání. Prostě toto podání-stížnost je k neřešení.

Podnět byl odsouhlašen, ale po něm nenásledovalo vlastní hlasování. Podnět byl o tom, že chce navrhovatel podnětu nechat KF hlasovat o datu a místu konání s konkrétními údaji. Ale to se vlastně vůbec neuskutečnilo. Takže jak mohl předseda nerespektovat něco, co se vůbec neudálo?

Z diskuze ve vláknu je zřejmé, že se nemůžete s předsedou shodnout na termínu a místě konání. Nerozumím sice proč tomu tak je, ale to mi nepřísluší posuzovat. KK zde řeší podání-stížnost. A to já shledávám jako neopodstatněné, protože bez obsahu. Z toho pohledu nemohu připravit jakékoliv rozhodnutí, kterým bych "ovlivnil" termín a místo konání vaší schůze. To je plně v kompetenci PKS případně KF.
Já se omlouvám příště si najmu právníka, který mě podnět celý sestaví tak, aby nebylo možno chytat člověka za slovo a vše bylo tak striktně dáno, že nebude jediná možnost si žádné slovo vyložit jinak než jak bude jeho význam. Fakt se omlouvám, ale tohle je už fakt moc i na mě!
Tak toto mě fakt vytočilo. A to jsem klidný člověk, si myslím.
Vidím ale, že to musím zopakovat ještě jednou (a zdá se, že mnohokrát).
Vůbec nejde o to, jestli to vaše podání bylo sestaveno právníkem, nebo nikoliv. Jde o to, že jste plakali krásně, ale na nesprávném hrobě. Podnět je jedna věc a hlasování o věci samotné věc druhá.
Pokud to nechápete a klidně si dovolíte použít výpočtovou klauzuli pro podnět (druhá odmocnina...) pak si nemůžu pomoct.
Vy jste se rozhodli spustit podnět a pak jste ten podnět zaměnili za rozhodnutí o konání schůze. Tomu neříkám vychytralost. To je LEVÁRNA. Pořád jsem to bral, že se to vše stalo z dobré vůle as nepochopením. Ale když vidím, jak vehementně se snažíte tvrdit, že jste si odhlasovali na KF konání schůze a předseda to nerespektuje, pak si začínám opravdu myslet, že to byla taková pěkně připravená levárna, která vám kvůli "úředníkovi" Petrosovi bohužel nevyšla.
Petros Michailidis
tel: 777 897 146
otec dvou Pirátek (to je dobrá kvalifikace, ne?)
Uživatelský avatar
Martin.Cryo.Broz
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 474
Registrován: 24 říj 2012, 08:50
Profese: OSVČ - Podnikatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 383 poděkování
Dostal poděkování: 471 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nerespektování výsledku hlasování

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz »

Petros Michailidis --- Já jsem už taky naštvanej. Pořád se tu jen někdo do nás strefuje, pořád jsme u KK s každou píč... a jakmile jednou něco napíšu, je to okamžitě smeteno ze stolu a ještě jsem za debila že jsem to vůbec dal k prošetření? Omlouvám se neznám veškeré kličky a fígle podle kterých se má postupovat. Ale od toho beru že je tu právě dalších 1000 lidí kteří to znají a řeknou jak to tedy k sakru má být. A né: "Sorry ale bla bla bla!"

PS: Máte pravdu, příště se již nebudu vůbec obtěžovat s tím abych vůbec něco hlásil a nebo říkal. Stejně vidím že marnost nad marnost nic než marnost !

Martin Brož - Cryoman (Zastupitel a radní s gescí pro životní prostředí v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Uživatelský avatar
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1465
Registrován: 23 čer 2014, 00:11
Profese: strategický zkompetentňovatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 1521 poděkování
Dostal poděkování: 1536 poděkování

Re: Nerespektování výsledku hlasování

Příspěvek od Ludek.Blaha »

Petros Michailidis píše:...pak si začínám opravdu myslet, že to byla taková pěkně připravená levárna...
Tak to naprosto, ale naprosto v žádném případě!!!
Jednoduchost našeho jihočeského myšlení nám prostě neumožňuje kouti pikle. Tady, jak patrno, spíš hraje nemalou roli značná míra 'spolkové načuřenosti'.
Prosím, nenech se do toho, Petrosi, zatáhnout.

Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...
Demokracie je výborná věc. Umožňuje občanům, aby si zcela svobodně zvolili... diktaturu!
Umělá inteligence nedosáhne nikdy až takové úrovně, aby dokázala napodobit myšlení pitomce.

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2233
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3667 poděkování

Re: Nerespektování výsledku hlasování

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Petros Michailidis píše:Vy jste se rozhodli spustit podnět a pak jste ten podnět zaměnili za rozhodnutí o konání schůze.
Petrosi, tyvole, čteš co tu celou dobu píšu nebo v jakým vesmíru se pohybuješ?

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Zamčeno

Zpět na „Podatelna kontrolní komise“