soukromá akce z veřejných peněz

Kontrolní komise je kontrolním orgánem strany, dohlíží na hospodaření a dodržování předpisů a vyšetřuje stížnosti na jejich porušení, které předává rozhodčí komisi.
Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti kontrolní komise. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Prostřednictvím tohoto fóra také můžete podat oficiální stížnost kontrolní komisi.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Zamčeno
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: soukromá akce z veřejných peněz

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Michal Ketner píše: jo no protože jsme přece politici , to je víc než ten plebs na ulici :D no to mě poser :fet:
...
ligovej team vs. veřejnost sám si to tak označil :fet:
Pořád nechápu - kde jsem označil, že bojují fotbalisti proti veřejnosti? A proč bych to tak vůbec měl myslet?
Analogie je zcela zřejmá v tom, že hráči hrají na hřišti a veřejnost se kouká a hodnotí výkony. Kdyby na tréninku museli hráči trénovat společně s náhodnými návštěvníky (a třeba i fanoušky konkurence), asi by toho moc nenatrénovali a výsledky by dle toho vypadaly.
Nicméně šlo spíše o technickou analogii - formát školení (tréninku) může být různý, i účel
samozřejmě ani s jedním nemusíš souhlasit, ale to je celkem zřejmé i bez těch hate
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Republikový výbor
Příspěvky: 2894
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1909 poděkování
Dostal poděkování: 3389 poděkování

Re: soukromá akce z veřejných peněz

Příspěvek od Michal.Ketner »

Ivo Vasicek píše:
Michal Ketner píše: jo no protože jsme přece politici , to je víc než ten plebs na ulici :D no to mě poser :fet:
...
ligovej team vs. veřejnost sám si to tak označil :fet:
Pořád nechápu - kde jsem označil, že bojují fotbalisti proti veřejnosti? A proč bych to tak vůbec měl myslet?
Analogie je zcela zřejmá v tom, že hráči hrají na hřišti a veřejnost se kouká a hodnotí výkony. Kdyby na tréninku museli hráči trénovat společně s náhodnými návštěvníky (a třeba i fanoušky konkurence), asi by toho moc nenatrénovali a výsledky by dle toho vypadaly.
Nicméně šlo spíše o technickou analogii - formát školení (tréninku) může být různý, i účel
samozřejmě ani s jedním nemusíš souhlasit, ale to je celkem zřejmé i bez těch hate
já bych rád se vyvaroval právě tyhlech metafor, intepretovat se to dá tak že my jsme ty politici ta elita ten výběr a oni jsou ty lidi co na nás maj jen koukat a fandit nám :fet:
já tě nechci hatovat :D nebudu si skvrnit karmu, jen mě ten obrat prostě dostal :3 a chtěl jsem ti napsat co mi to přečtení toho přineslo, pokud pohled bereš jako hate ok :fet:
ono taky jsou tyhle dvojsecne metafory nebezpecne, proto jsem to víceméně napsal, ale i tohle tě IMHO na tom mediálním školení měli učit :fet: jinak pokud něco podpbnýho někam proneseš, tak se to dá ohnout pak nakonec proti tobě ikdyž jsi to třeba myslel dobře :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ketner za příspěvky (celkem 2):
Helena.Jarolimkova, Robert.Magni

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: soukromá akce z veřejných peněz

Příspěvek od Roman.Kucera »

Pavel Moravec píše: Nešlo by třeba aspoň, že by účastníci kurzu sepsali pár základních věcí co se dozvěděli, aby to mohli šířit dál? Na to snad odsouhlasený copyright nebude platit..
Šlo. Ale psát je asi tak stejně zábavné, jako popisovat fotbalový tréning. A číst? To budete dva, možná tři. Příjemnou zábavu, jestli to někdo fakt napíše :-) Já ne.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Ivan.Sirko
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2751
Registrován: 04 úno 2011, 15:23
Profese: Putující filosof
Bydliště: Praha - 1
Dal poděkování: 10373 poděkování
Dostal poděkování: 2644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: soukromá akce z veřejných peněz

Příspěvek od Ivan.Sirko »

K tim metaforam a analogijem mohu jen uvést jiný příklad, že kdyby napřiklad v pirátském centru bylo potřeba sprovoznit nějaký výkonný počítač a TO rozhodne zaplatit licenci za SW od Microsoftu místo Open-source, tak to by zvedlo ze židle spoustu piratu, ale když v případe školení šahli po variantě chráněné copyrightem ktere nelze sdílet mezi piráty to místním funkcionářům pripada normálně.

Tady v Ohnisku čtu:
Nyní je na čase restartovat systém a postoupit na další úroveň.
Tak tento postup mi nepřipadá jako postup na další úroveň, spíš podpora copyrightu :(

To je vše a pokuď ukáže, třeba i s časem že to školení bylo možne provést jinak a za jiných podmínek, možna o něco slabšího školitele, ale ktery by se sdílením a nahráváním nemel problem, tak takto utrácení penize lze považovat minimálně jak nešťastné řešení pro Piratsku partu vubec.

Nic vic. Martiinove příjmy z pronajmu činžáku nebo odchod ze strany s tim nemaji nic společného.

Doufam že tak je to srozumitelné ??? :fet:

PS. To by snad mohl pochopit i tRojsky kůň :mrgreen:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Sirko za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Moravec, Vojtech.Pikal

Слава Україні! Героям слава! 🇺🇦 ✌️ Podpoř ukrajinskou armádu.

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: soukromá akce z veřejných peněz

Příspěvek od Roman.Kucera »

To, že bojujem proti copyrightu, neznamená, že neuznáváme právo autora požádat, aby se jeho přednáška neobjevila na internetu. A že toto přání nebudeme respektovat.
A protože Krtek, je bezpečnější to nezaznamenat nikam.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Ivan.Sirko
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2751
Registrován: 04 úno 2011, 15:23
Profese: Putující filosof
Bydliště: Praha - 1
Dal poděkování: 10373 poděkování
Dostal poděkování: 2644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: soukromá akce z veřejných peněz

Příspěvek od Ivan.Sirko »

Roman Kucera píše:To, že bojujem proti copyrightu, neznamená, že neuznáváme právo autora požádat, aby se jeho přednáška neobjevila na internetu. A že toto přání nebudeme respektovat.
A protože Krtek, je bezpečnější to nezaznamenat nikam.
Ty jsi ale vytrvalý jako OFFTOPICzáložní zdRoj APC :mrgreen:

Tak že chceš řict, že jina možnost najít jiného, "volnejšeho" školitele nebyla ??? Nebo niko z vás vubec nenapadla myšlenka porozhlidnout po otevřenějším školitelí, asi ne, když kašička je plna zlaťaků, že :fet:
Naposledy upravil(a) Ivan.Sirko dne 27 pro 2014, 11:22, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Sirko za příspěvek:
Pavel.Moravec

Слава Україні! Героям слава! 🇺🇦 ✌️ Podpoř ukrajinskou armádu.

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: soukromá akce z veřejných peněz

Příspěvek od Roman.Kucera »

Ivan Sirko píše:Tak že chceš řict, že jina možnost najít jiného, "volnejšeho" nebyla ???
Ne. Z čeho tak usuzuješ? OFFTOPICMohli jsme jistě vybrat kohokoliv ze sedmi miliard lidí, popřípadě se porozhlénout i po nějakém zvířátku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Barbora.Hruzova
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2764
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12424 poděkování
Dostal poděkování: 5915 poděkování

Re: soukromá akce z veřejných peněz

Příspěvek od Pavel.Moravec »

ROJ píše:To, že bojujem proti copyrightu, neznamená, že neuznáváme právo autora požádat, aby se jeho přednáška neobjevila na internetu.
Ale taky to neznamená, že autorovi jeho copyright zbaštíme a ještě se u toho budeme olizovat. Kdyby tě oslovilo EMI jestli nechceš v PiCe pouštět nějaký komerční písničky, s jedinečnou 90% slevou, taky bys to bral? Anebo vzal kolekci svobodné hudby?

A kdyby se před pár měsící (když se rozhodovalo o redmine) ozval Microsoft že nabízí M$ SpravceUkolu a nabízí jej pro politické strany se slevou, začal bys jej hned používat anebo hledal, jestli neexistuje FOSS alternativa?

Stále nechápeš? Tak se zeptám tROJ(ch)u jinak:

Bylo na školení vypsáno nějaké transparentní výběrové řízení? (beru že šlo o podlimitní částku takže výběrko není nutné vypisovat, ale.. vypsat jej je přece takové pirátské, že?)

Pokud bylo vypsáno, jaké váhy měly jaké dílčí atributy nabízených školení? A kolik jakých zájemců o školení se přihlásilo?

Pokud nebylo vypsáno (což předpokládám), díval se někdo po alternativách?

Pokud ne, přijde mi to rozhodování dost neprofesionální, kývnout první nabídce na trhu aniž bych se podíval na další možné.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Moravec za příspěvek:
Ivan.Sirko
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Uživatelský avatar
Zdenek.Strnad
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 480
Registrován: 08 črc 2012, 11:07
Profese: novinář, projektový manažer
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 119 poděkování
Dostal poděkování: 784 poděkování

Re: soukromá akce z veřejných peněz

Příspěvek od Zdenek.Strnad »

Vadim Petrov proti zaznamu nic nemel, veskera argumentace copyrightem je licha. Proti zaznamu vystoupili nekteri ucastnici skoleni, a to naprosto spravne - nevim kdo by chtel dat verejne k dispozici zaznam toho jak se uci (a dela chyby, na ktere skolitel poukazuje).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Strnad za příspěvky (celkem 5):
Jan.Novak, Helena.Jarolimkova, Ivo.Vasicek, Petr.Vileta, Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Zdenek.Strnad
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 480
Registrován: 08 črc 2012, 11:07
Profese: novinář, projektový manažer
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 119 poděkování
Dostal poděkování: 784 poděkování

Re: soukromá akce z veřejných peněz

Příspěvek od Zdenek.Strnad »

Btw Bara Hruzova ted musi byt vyborne motivovana, gratuluji
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Strnad za příspěvky (celkem 3):
Barbora.Hruzova, Lenka.Kozlova, Vojtech.Pikal
Zamčeno

Zpět na „Podatelna kontrolní komise“