Druhé kolo participativního rozpočtování

Kontrolní komise je kontrolním orgánem strany, dohlíží na hospodaření a dodržování předpisů a vyšetřuje stížnosti na jejich porušení, které předává rozhodčí komisi.
Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti kontrolní komise. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Prostřednictvím tohoto fóra také můžete podat oficiální stížnost kontrolní komisi.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Uživatelský avatar
Michal.Gill
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1909
Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
Profese: Copywriter, volejbalový rozhodčí
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Dal poděkování: 3871 poděkování
Dostal poděkování: 3266 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhé kolo participativního rozpočtování

Příspěvek od Michal.Gill »

Helena Jarolimkova píše: Jestliže kdokoli z RV bude mít podaný projekt, je to zcela evidentní, že to byl účel.
I když nebude mít nikdo z RV podaný projekt, je možné si vyvodit, že někdo jiný to udělal za něj, aby to nebylo tak evidentní.

Jak to, že to není výběrové řízení?
Naopak, zcela klasické - jde tu o peníze, které se rozdávají všem, kteří v termínu a dle pravidel podají přihlášku - přihlásí se do výběrového řízení. Čím méně uchazečů, tím větší šance na úspěch.

Zdravím,
já například ve spolupráci s dalšími dvěma lidmi z čela karvinské kandidátky projekt podaný mám, ale uvědomoval jsem si, jak to bude vypadat, a proto jsem ho zprvu nepodal. Vzhledem k tomu, že ho ale chceme realizovat do voleb a podpora odkladu se ne a ne sesbírat, projekt jsem včera (4. 8.) podal, abychom se nepřipravili o možnost to do voleb stihnout. Nařčení z účelovosti (které jistě není mířeno jmenovitě na mne a ani nevěřím, že by se někdo pokoušel tuto situaci zneužít ke snazšímu protlačení svého projektu) samozřejmě odmítám a doufám, že za mne mluví to, že je to právě můj návrh, který se už dva dny snažím (zatím marně) procpat dosti netečným RV z podatelny k projednání.
Naposledy upravil(a) Michal.Gill dne 05 srp 2014, 13:19, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvek:
Helena.Jarolimkova

Bc. Michal Gill • vedoucí ZO • asistent radních Prahy 3 • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czgill.michal@praha3.cz

Helena.Jarolimkova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2490
Registrován: 26 dub 2013, 08:06
Profese: Anarchista
Dal poděkování: 6617 poděkování
Dostal poděkování: 1231 poděkování

Re: Druhé kolo participativního rozpočtování

Příspěvek od Helena.Jarolimkova »

Ano, já si ještě také nemyslím, že kdokoli to z RV udělal účelově, ale je to prostě opravdu špatně a přesně tyto excesy se vyčítají státní správě, tak to prosím napravte :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Helena.Jarolimkova za příspěvek:
Michal.Gill
Uživatelský avatar
Michal.Gill
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1909
Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
Profese: Copywriter, volejbalový rozhodčí
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Dal poděkování: 3871 poděkování
Dostal poděkování: 3266 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhé kolo participativního rozpočtování

Příspěvek od Michal.Gill »

Já si to taky nijak osobně nevzal, je mi jasné, v čem spatřujete problém, protože já ho vidím taky - prostě se to domršilo, s dnešním datem by to vypadalo buď jako bouda nebo jako neschopnost a dělám co se dá, abychom to napravili - už je nás pro projednání pět, všechny členy RV jsem obeslal SZ a hodil link do skupiny na FB. Moc víc už dělat nejde.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvky (celkem 3):
Michal.Klus, Vaclav.Malek, Helena.Jarolimkova

Bc. Michal Gill • vedoucí ZO • asistent radních Prahy 3 • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czgill.michal@praha3.cz

Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: Druhé kolo participativního rozpočtování

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Helena Jarolimkova píše:Jak to, že to není výběrové řízení?
Naopak, zcela klasické - jde tu o peníze, které se rozdávají všem, kteří v termínu a dle pravidel podají přihlášku - přihlásí se do výběrového řízení. Čím méně uchazečů, tím větší šance na úspěch.
Peníze se nerozdávají všem, rozdají se dle počtu hlasů, které jednotlivé projekty dostanou. Klidně by mohla nastat situace, kdy nikdo nebude pro žádný projekt hlasovat. Nikdo hlasující nenutí odevzdat svoje hlasy.

Výběrové řízení má obvykle jednoho vítěze; vítězství jednotlivých uchazečů se vzájemně vylučuje. V PaRo se klidně může stát, že uspějí všechny přihlášené projekty.

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Zamčeno

Zpět na „Podatelna kontrolní komise“