Podezřelé účetní doklady předložené Petrem Holkem (KK1/2014)

Moderátor: Komise - kontrolni

Zamčeno
Martin.Shanil
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: eshop + prodejna
Dal poděkování: 9130 poděkování
Dostal poděkování: 9142 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podezřelé účetní doklady předložené Petrem Holkem

Příspěvek od Martin.Shanil » 08 led 2014, 23:11

kouknul jsem na jeden "doklad"
FO 74_2013
u zboží není uvedeno co to je (lepidlo na tapety stojí různě - podle značky), jaká byla skutečná nákupní cena z tohoto nelze prokázat.
takových dokladů si naflákám kolik libo. taky jsme vylepovali a klidně si to můžu přeprodat?

další obdobný doklad pouze celková suma 600 (asi se štetka rozbila a bylo potřeba koupit novou :) )

v podstatě tam kde nemám originál doklad tak prostě není možné to takhle zfikslovat, jinak se to opravdu nazvat nedá.

vůbec celý ten nápad, že to přefinancuju přes vlastní ičo je pochybný a popravdě to dost smrdí.

za chvilku budu dělat přiznání, samozřejmě budu optimalizovat co se dá, ale todle bych si nedovolil.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvky (celkem 6):
Frantisek.Navrkal, Lenka.Wagnerova, Janek.Wagner, Ivo.Vasicek, Petr.Tkadlec, Karel.Rada

Janek.Wagner
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3735 poděkování
Dostal poděkování: 4053 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Janek.Wagner » 08 led 2014, 23:21

Jakub Michalek píše:Janku, je to tvoje stížnost ve smyslu rozhodčího řádu (jak odpovídá její struktuře) nebo je to jen podnět pro nás, abychom zvážili podání stížnosti ve veřejném zájmu? Díky za upřesnění.
Ano, je to moje stížnost, ale předpokládám, že se KK dle § 10 odst. (1) RŘ do takového řízení přistoupí jako účastník řízení, neb to IMHO veřejný zájem vzhledem v podání uvedeným skutečnostem vyžaduje.

Jakub.Michalek
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec
Dal poděkování: 4978 poděkování
Dostal poděkování: 17405 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakub.Michalek » 08 led 2014, 23:26

Dobře, zpravodaj by tedy měl věc posoudit, zvážit připojení kontrolní komise, případně vyzvat k doplnění náležitostí stížnosti, tj. zejména osvědčení skutečností stěžovatelem, že stížnost splňuje podmínky přijatelnosti (byl o tom informován finanční odbor, odmítl zjednat nápravu?) a zaplacení zálohy na náklady řízení. Já zde nechci nijak byrokraticky prudit, jen jsem si to dovolit poznamenat, protože výše zmíněná úvaha Vaška Málka není správně, že by kontrolní komise podávala stížnost ve veřejném zájmu, když zde existuje stížnost stěžovatele (opak by mohl vést k tomu, že by stěžovatel nebyl účastníkem řízení, a tedy by byl zbaven svých procesních práv v řízení, což je hlavním účelem tzv. soukromé stížnosti). Říkám to tu kvůli tomu, že to je historicky první stížnost podaná podle nového rozhodčího řádu! :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Profant, Vojtech.Pikal
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a místopředseda strany

Janek.Wagner
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Janek.Wagner » 08 led 2014, 23:28

Prosím KK o zaprotokolování vyjádření podatelna-kontrolni-komise-f233/pospine ... ml#p273010:
Adam Skorepa píše:Nevím, kdo má jaký problém. Pokud existuje důvodné podezření pro zpochybnění výdajů MO, měl bych být osloven především já.

Paragony mají tendence se ztrácet. Proto mi Petr vystavil účtenky, protože bez dokladu bych mu neproplatil nic. Petr dělal v Praze (nejen během voleb) tolik potřebné cash flow, bez kterého by se posralo daleko víc věcí, než si teď někteří lidé uvědomují. Žádný z těch výdajů se nedá zpochybnit. Jinak jsem asi před měsícem či dvěma měsíci Petrovi řekl, že chci paragony nebo faktury a vlastní účtenku ať mi vystavuje pouze v případě, že původní doklad ztratil nebo vyhodil.Takže ještě jednou - jaký je problém? V poště se mnou už řešil Janek Wagner. Ano, začínám mít pocit, že jde o snahu Petra diskreditovat před volbou do RP. Protože jinak si tuhle posedlost účtenkami z čajovny nedovedu vysvětlit.

Každopádně prosím navrhovatele, aby podání stáhl, je zbytečné. Já si počkám, až někdo bude mít něco konkrétního proti mému hospodaření. Což nebude nikdy, ale zřejmě se někteří lidé zalekli blíže neurčených budoucích situací, a tak nyní vyrábí umělé problémy. Můj názor na umělé problémy je takový, že je neřeším.

Janek.Wagner
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Janek.Wagner » 08 led 2014, 23:35

Jakub Michalek píše:Dobře, zpravodaj by tedy měl věc posoudit, zvážit připojení kontrolní komise, případně vyzvat k doplnění náležitostí stížnosti, tj. zejména osvědčení skutečností stěžovatelem, že stížnost splňuje podmínky přijatelnosti (byl o tom informován finanční odbor, odmítl zjednat nápravu?) a zaplacení zálohy na náklady řízení.
Petra Viletu, vedoucího FO, jsem po předchozím 12minutovém telefonátu upozornil SZ:
Kontrola dokladů Petra Holka
Odesláno: 02 led 2014, 17:55
Od: Janek Wagner
Komu: Petr Vileta

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 21891 poděkování
Dostal poděkování: 18833 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 09 led 2014, 03:00

Potvrzuji, že mě Janek Wagner kontaktoval telefonem a mailem.

Co se týče číslování dokladů, to mi nepřísluší posuzovat. Na fakturách i účtenkách mohou dodavatelé používat více číselných řad, pokud ve svém účetnictví mají nějaký důvod sledovat různé příjmy odděleně (např. prodej potravin a prodej nepotravinářského zboží). Jediné mé přehlédnutí je http://www.pirati.cz/fo/spisy/fo_88_2013 kde jsem si nevšiml, že chybí datum. Ale podobné situace, kdy třeba chyběl datum nebo podpis, jsem už vícekrát řešil tak, že jsem to reklamoval u podavatele žádosti, nebo přímo u dodavatele a nechal si poslat doklad znovu, se všemi náležitostmi. OFFTOPICI mě se v podnikání stane, že někomu zapomenu podepsat fakturu, nebo na paragon nenapíšu datum, a on na to přijde v únoru, když dělá daňové přiznání. Znovu vytisknu tentýž doklad, podepíšu a pošlu poštou, nebo se u zákazníka zastavím a doplním původní doklad. To není žádné falšování.

A k raznici chci dodat, že lis a raznice považuji za samostatné části. Kdysi měl Berňák problém, když si někdo dal do účetnictví zvlášť počítač a monitor a považovali to za investiční celek (tehdy to bylo tak drahé). Ovšem už dávno přišli na to, že ty věci opravdu lze používat odděleně a tedy i účtovat samostatně. Do našeho lisu jde použít více raznic (různé průměry) a proto nevidím jako problém, když se koupí samostatně lis a pak jedna, druhá, třetí raznice.

A pokud jde o přeprodej přes vlastní IČO, tak tam bych viděl problém, pokud by někdo prodal straně třeba tu nejobyčejnější klávesnici za 300 Kč, když ji jde sehnat za 90-120 Kč. Ovšem jestli někdo na přeprodeji věci za 5000 vydělá stovku, v tom problém nevidím. Pokud to bude někdo považovat za nevhodné, založte členský podnět na změnu předpisů a zakažme si to, když to CF schválí. OFFTOPICNebo si fakt myslíte, že zákazníkům může člen-podnikatel prodávat s marží, ale straně pouze s nulovým ziskem? :o
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Petr.Holek
Profese: Housenka
Dal poděkování: 358 poděkování
Dostal poděkování: 1082 poděkování

Příspěvek od Petr.Holek » 09 led 2014, 07:06

tady máte tu fakturku na tu raznici zlatíčka moje, až tohle skončí budou Wagnerovi chodit kanálama.

Jinak Petře Vileto, díky za tvé vyjádření nicméně faktem je že jsem většinou fakturoval méně než byly skutečné pořizovací náklady vesměs jsem to bral jako něco dobrého pro stranu.

Je skvělé že někomu stojím za mé pošpinění něměl jsem ani tušení že jsem tak důležitý.
Přílohy
Faktura 81313.pdf
(187.24 KiB) Staženo 98 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Holek za příspěvky (celkem 7):
Ljuba.Polakova, Frantisek.Navrkal, Adam.Skorepa, Ivan Sirko, Petr.Vileta, Tobias.Esner, Jakub.Michalek

Tobias.Esner
Administrativní odbor
Profese: člen Oblastní výkonné rady ČČK Praha 7
Dal poděkování: 5005 poděkování
Dostal poděkování: 3751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tobias.Esner » 09 led 2014, 07:34

ztratil jsem se v pulce, ale kdyz je zde neco spilano, napada me jina otazka, jakym stylem byl proplacen zbytek kampane, vcetne kauci a tak. No sem rad ze odznacky vsichni hrde nosili a rozdavali, novinare hostili, salonek v cajovne pouzivali, a tak..... no asi je faktlepsi byt mimo a nesledovatdeni.....nu coz....
Vojtěch Pikal moderuje:
Uživatel byl varován za opakované OT v podatelně KK. Fakt to není diskuzní vlákno.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tobias.Esner za příspěvek:
Jakub.Stacke
778 7O2 713,
___
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich

Robert Adamek
Profese: Obchodní ředitel
Dal poděkování: 935 poděkování
Dostal poděkování: 1593 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert Adamek » 09 led 2014, 21:51

Vy jste kouzelní...

Postup je zcela logický a naprosto špatný. Denně dělám výběrová řízení a denně narážím na přesně tato obcházení zákonů a vyhlášek ze strany snad všech úřadů. Z principu udělal správnou věc, ušetřil straně poštovné, když zakázky sloučil, nicméně tím obešel platné předpisy zrovna v oblasti, která je pro Piráty dost zásadní. Tedy úmysl v tom byl, úmysl ušetřit. Už jen proto by měl být za dobrou myšlenku po zásluze potrestán :-)
To je to co chcete měnit a pokud to porušujete dřív, než se někam dostanete, mám husí kůži z toho, co napácháte jako zákonodárci. Je tu ovšem další polehčující okolnost a to ta, že to není zdaleka první průser a ani zdaleka nejzávažnější, takže to prostě zameťte "jak je dobrým zvykem".

Co se týče paragonů, tak nemá Pirátská strana pravomoc kecat do Petrova účetnictví a jeho číslování nebo nečíslování dokladů a už vůbec ne, na čem je ten doklad vytvořen i kdyby to byl toaleťák. Pro vás je primární, že jste doklad přijali a on ho má zaúčtovaný. Vy mu ho proplatíte a pokud nepřekračuje schválený rozpočet, tak není důvod to řešit.

Ještě se vyjádřím k těm emocionálním výkřikům na začátku: Kontrolní komise (pokud funguje) má za úkol prošetřit všechna podezření a není tady jiný orgán, ke kterému by se mohl někdo se svým podezřením obrátit a měl by použitelné pravomoci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert Adamek za příspěvky (celkem 8):
Ivo.Vasicek, Petr.Tkadlec, Jana.Syrovatkova, Ondrej.Profant, Karel.Rada, Petr.Holek, Petros.Michailidis, Lenka.Kozlova

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 17592 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 09 led 2014, 22:58

Robert Adamek píše:Z principu udělal správnou věc, ušetřil straně poštovné, když zakázky sloučil, nicméně tím obešel platné předpisy zrovna v oblasti, která je pro Piráty dost zásadní.
A jak už to zaznělo, šlo to udělat i bez obcházení platných předpisů. Buď naprosto čistě (nechat si výdaj nad 5000 schválit KS), nebo pokud to spěchalo, tak to risknout a objednat ještě před schválením (IMHO v tomto případě bylo riziko, že KS nákup neschválí, minimální).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Navrkal, Zdenek.Stepanek
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Zamčeno

Zpět na „Vyřešená podání [archiv]“