OBHAJOBA č.3 - Zrušení MS Jindřichův Hradec KP

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, KoKS Jihočeský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy místního sdružení nebo registrovanými příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).

  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.

Uživatelský avatar
Jiri.Princ
Příspěvky: 235
Registrován: 24 bře 2015, 12:07
Profese: Nepolitik, Obchodník
Dal poděkování: 70 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování

OBHAJOBA č.3 - Zrušení MS Jindřichův Hradec KP

Příspěvek od Jiri.Princ »

OBHAJOBA 3

Ahoj Piráti,
dneska zkusím už potřetí reagovat na část důvodů z důvodové zprávy KP ve věci zrušení MS v J.Hradci .

Dneska vás zkusím seznámit se stanoviskem našeho MS v JH :
1. K odstavci 3 Důvodové zprávy:
MS JH nedodržuje jednací a volební řád, krajské zvyklosti, ani obecné principy, na kterých Česká pirátská strana stojí. Jejich činnost a nečinnost poškozuje zájmy Pirátů a brání jejich růstu a rozvoji v Jindřichově Hradci. Komunikace s ostatními členy kraje je velmi sporadická a rezervovaná. Vnitřní spory a osobní antipatie se odráží na kvalitě práce uvnitř sdružení a způsobily rozpad zastupitelského klubu téměř ihned po volbách.


1.A./CITACE z DZ:
„MS JH nedodržuje jednací a volební řád, krajské zvyklosti, ani obecné principy, na kterých Česká pirátská strana stojí.“

O: Naše MS v J.Hradci cca do poloviny března 2018 vykazovalo pouze slabou aktivitu a to jak pracovní tak i administrativní. Po změně předsednictva (13.3.) došlo rozsáhlému oživení
naší činnosti. Administrativně jsem v této době neúmyslně pochybyl zkrácením zkrácením 7 denní lhůty mezi svoláním a uskutečněním volební schůze. Tato schůze byla na radu KP opakována, volby se opakovaly, nová hůta mezi pozváním a provedením činila 14 dnů.
KP přijalo výsledek voleb a usnesení bez výhrad.
O jiných případech nedodržení jednacího či volebního řádu naším MS v JH nevíme. Ve
shora uvedené citaci chybí, nemohu se vyjádřit, nekomentuji.
Krajské zvyklosti jsem na JČ foru poctivě hledal určitě přes půl hodiny a nalezl pouze toto:
Na foru krajského předsednictva jsem na vyhledavači nalezl pouze „ - Nalezeno 0 výsledků hledání: krajské zvyklosti“

Na krajském foru jihočeského kraje jsem ve vztahu k termínu krajské zvyklosti nalezl jen naší
přestřelku a následný příspěvek Ljuby:

Re: KF JčK 15/2016 - Primárky do PS - 2017
Příspěvek od Ljuba.Polakova » 14 bře 2017, 09:32
Kolis:
V pravidlech jsem nic o třídením předstihu nezaznamenal a není to ani v kraji zvyklostí. Myslím, že tím Ljuba vnesla do hlasování trochu zmatek.
Řádně oznámené hlasování znamená, že se jako člen PŘEDEM dozvím (datum, čas a předběžné znění návrhu (stačí odkaz) ), kdy se bude hlasovat, abych měla dostatečný čas PŘEDEM se dozvědět co se bude dít.
Na netu jsou to min. 3 dny, neboť 2 dny před hlasováním běží doba na rozmyšlenou.
Tak jak to píše Kolis, by bylo v pořádku, kdyby byl uveden v jednání termín hlasování (to potom stačí poslat SZ, bylo spuštěno hlasování).
V našem případě ŽÁDNÝ TERMÍN hlasování PŘEDEM NEBYL ZNÁM. O termínu hlasování jsem se dozvěděla SZ až v den, kdy bylo spuštěno hlasování.
Od ukončení doby pro navrhování jsem nevěděla co se bude dít, protože Kolis sice předal předsedání Pepovi, ten souhlasil, ale úplně se na to vykašlal. Kolis místo toho, aby při nečinosti osloveného, požádal kohokoliv z PKS, tak se na to taky vykašlal. No a to byla zrovna doba, kdy mi měla přijít SZ s termínem a dobou hlasování, aby bylo ŘÁDNĚ oznámené.
Proto byla potřeba nadpoloviční většina všech členů (35, zájemci o členství 2,jsou v jednání), tož z 35 je to 18 a druhé kolo se konat nemuselo (nava, že bude).
Zkrátka Kolis, splnil si pro ŘÁDNÉ oznámení pouze část, nemohlo jít o nadpoloviční většinu hlasujících. Místo toho, aby si přiznal chybu, tak mě raději ohovňuješ. Vlastně není se čemu divit, JdŘ si si upravil dle Tvých potřeb, kde se Ti zrovna nehodí JdŘ, používáš zvyklosti.
Jako předseda předsedáš ve vlastní věci - rozprava/jednání o MO (MO nebyl návrh PKS, ale Tvůj), kde jsi navrhovatel a zároveň přesedající a ještě Ti to přijde normální, nebo vyhlášení hlasování sám o sobě (mohla jsem nechat hlasovat o oprávněné námitce, ale jen by se oddálila volba), nebo u skupiny členů, kde píšeš 4 při zahájení a přitom se sbírá podpora palci až v průběhu jednání a zároveň píšeš polovina dvojnásobku odmocniny. Si teda asi příště vyberu co se mi líbí víc. Dál se k tomu bordelu vyjadřovat nebudu, je to ztráta času. Ještě jednou díky Vojtovi za úklid tady a Simonovi, že vzal předsedání při nečinnosti předsedajícího.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ljuba.Polakova za příspěvek:
Vojtech.Pikal
ljuba.polakova@pirati.cz, +420 775 405 125
Ještě dokončím tu první větu:
„Obecné principy, na kterých Česká pirátská strana stojí„ zcela určitě MS v JH striktně dodržuje, nikdo z našich členů či adeptů na členství si ničeho podobného není vědom.
Na celostátním pirátském fóru jsme „obecné principy České pirátské strany nenalezli“
Pokud tento předpis doložíte, rádi ho prolistujeme. Do té doby žádáme o výmaz z DZ.

1.B./ CITACE z DZ
„Jejich činnost a nečinnost poškozuje zájmy Pirátů a brání jejich růstu a rozvoji v Jindřichově Hradci.“

O: Nejprve “činnost“ – naše činnost byla po loňské březnové volbě nového předsednictva opravdu velmi bohatá:
: pořádali jsme hodně společných akcí (osázeli most květinami a celé léto zalévali,
uspořádali fotbalový turnaj, sbírali smetí kolem Hradce, vařili vánoční svařák, …..)
: pravidelně se scházeli a projednávali věci na poradách
: přijali za člena MS Janu Burianovou
: získali mladé, vzdělané adepty na členství a sympatizanty
: přispívali na Web a FB
: připravili volby a stali se členy koalice ve městě,
: prosadili do plánu města výstavbu multifunkčního amfiku
: iniciovali vznik komise pro Ž.P.
: atd……

Nyní „nečinnost“ – žádné nečinnosti si nejsme vědomi, snad až na nečinnost našeho bývalého předsedy Václava Urbana, který se celý rok až do 11.12. neobjevil na žádné akci ani schůzi, přestože byl námi na porady smírně zván a zapsán na pirátskou kandidátku, po volbách v prosinci mu bylo nabídnuto místo v komisi města pro zadávání veřejných zakázek,
které přijal.

Jeho nečinnost byla později umocněna aktivním šířením zvěsti že „NECHÁ ROZPUSTI MS PIRÁTU v J.H.“
Většina obyvatel Jindřichova Hradce, sledujících dění ve městě, zejména však naši voliči a přátelé byly od poloviny léta průběžně až do konce roku (tedy i přes volby) informováni, že po shromáždění podkladů nechá Václav naše sdružení rozpustit.
Shora uvedené skutečnosti samozřejmě ovlivnili výsledek komunálních voleb v JH.
Situaci jsme však díky našemu poměrně značnému pracovnímu vypětí (vč. našich sympatizantů a adeptů na členství) se zakouslým Vaškem do lýtka nakonec úspěšně zvládli. Jsme členy koalice, obsadili jsme všechny výbory a komise města, poslední měsíce „rosteme a rozvíjíme se.“
Za práci odvedenou v minulých měsících si troufnu prohlásit, že naše MS je zralé spíše na pochvalu než na kárání.


O tom, že V.U. naše MS rozpustí samozřejmě kromě obyvatel Jindřichova Hradce vědělo celé naše Krajské forum, jehož někteří jedinci se tváří velmi překvapeně:

[b]Re: zápis z veřejné schůze MS Jindřichův Hradec z 17.9.2018
BUTTON_REPORT
Příspěvek od Vaclav.Urban » 25 zář 2018, 22:19
Upozorňuji, že na tuto schůzi jsem žádným způsobem nebyl pozván, i když jsem jediný oprávněn schůze svolávat. Předsednictvo jihočeského KS konstatovalo, že změny v předsednictvu MS J. Hradec nebyly platné a žádný předseda Máca, který údajně schůzi svolal, předsedou MS není.
Takže považuji svolání schůze Pírátů Jindřichův Hradec do Sezimova Ústí (!) za svévolné a řádně neoznámené.
viewtopic.php?f=800&t=43532


Z řady důvodů, které brzy popíšu, požádám o zrušení MS Piráti Jindřichův Hradec.
[/b]

1.C./ CITACE z DZ
„Komunikace s ostatními členy kraje je velmi sporadická a rezervovaná.“

O: opět se dostáváme do důkazní tísně. Všichni naši členové a příznivci jsou navyklí
komunikovat často a velmi srdečně. Žádáme o výmaz.

1.D./ CITACE z DZ
„Vnitřní spory a osobní antipatie se odráží na kvalitě práce uvnitř sdružení a způsobily rozpad zastupitelského klubu téměř ihned po volbách.“

O: Všichni naši členové, adepti a sympatizanti vyjma jediného člena již více než půlrok tvoří velmi kompaktní, optimistický a pracovitý tým, kterému jde práce od ruky.

MS v J.H. tímto prohlašuje, že v žádném případě nikdo z jeho členů nemohl způsobit rozpad zastupitelského klubu pirátů v JH, neboť tento klub nebyl vůbec založen.
Pan MUDr. Kopřiva nikdy nebyl naším členem, a jak jsme později zjistili i přes jeho podpis demokratického minima a prohlášení kandidáta se jím ani nikdy necítil. Ve snaze nenechat jej přeběhnout jsem mu poslal tento Email:

Ahoj Jarku,
vzhledem k tomu, že se zítra koná další kolo povolebního vyjednávání, prosím tě tímto jménem
místního sdružení Pirátů v J. Hradci o upřímné a závazné stanovisko, ať Olda tuší zda vyjednává
s jedním, nebo dvěma mandáty.
Vyber si jednu z variant:
A/Chci a budu prosazovat pirátský volební program. Jsem připraven akceptovat a prosazovat
většinová rozhodnutí členů MS pirátů, ač s nimi nebudu vždy souhlasit.
B/Jsem nezávislým kandidátem, při rozhodování se budu se řídit vlastním rozumem a zkušenostmi.
Stanoviska a názory členů MS Piráti v J Hradci pro mé jednání a hlasování nejsou závazná.
A ještě jedna otázka:
Jsem ochoten v povolebním vyjednávání svěřit pravomoc k jednání delegovanému týmu a jím
zvolenému zástupci (osobám odpovědným pirátské straně).
1/ ANO
2/ NE
Prosím o jednoznačné vyjádření k těmto dvěma otázkám, aby náš vyjednávatel tušil za
koho jedná, zkus mi odpovědět v nějaké krátké době
Zdar JP.


Odpověď mi přišla obratem - ……….. moje odpovědi jsou B a NE……

Namísto dvou zastupitelů má MS Pirátů v JH tedy jenom jednoho. Pan MUDr. Kopřiva je součástí opozice tč. za sdružení Svobodní. Přesto jsme členy poměrně pevné koalice a jsme na to pyšní.

Dneska už víc nestihnu, díky JP
Zamčeno

Zpět na „[archiv] Jindřichův Hradec“