Právní rozbor VaK Prostějov

Moderátoři: PKS Olomoucky kraj, Odbor OlK - administrativni

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • Krajský úkolovník se nachází na redmine.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Uživatelský avatar
Tomas.Cabla
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 99
Registrován: 22 kvě 2017, 10:18
Profese: kuchař-číšník
Bydliště: Na Kapli 380, Napajedla
Dal poděkování: 117 poděkování
Dostal poděkování: 113 poděkování

Právní rozbor VaK Prostějov

Příspěvek od Tomas.Cabla »

Zdravím Krajské fórum Olomouc,

v Praze 18.2. se uskutečnila první ustavující schůze pracovní skupiny pro Vodovody a kanalizace pro celou ČR s názvem PiroVaK. Koordinátor - Tomáš Čabla, zakládající členové - Dana Balcarová, Radek Holomčík, František Elfmark, Daniel Lebduška, Jiří Valenta.

Skupina má za cíl 1. čistotu vody : vodárny a Čistírny odpadních vod (rozbory, analýzy, zemědělství, ochrana pitné vody v krajině atd.) 2. sucho 3. privatizace vodáren

V Napajedlích jako zastupitelé řešíme naše problémy s VaK Zlín a jsou stále aktuální, proto bych rád nechal vypracovat právní a ekonomický dokument, který bude sloužit jako podkladový materiál pro jednání na zastupitelstvu a vypracování programového bodu pro rozpravu a hlasování.

Oslovuji Vás z důvodu, že Váš VaK Prostějov, má podobný problém s privatizací, jako je ve VaK Zlín i VaK Kladno-Mělník a řeší se dlouhá léta u soudů. Proto má otázka je na členy Vašeho kraje, jestli byste se podíleli finančně na vypracování právního rozboru, který dá dohromady všechny soudní řízení a uceleně vytvoří pohled na danou problematiku v ČR.

Finanční částka by se pohybovala okolo 10 000 Kč.

Právní dokument poslouží skupině PiroVaK k nasměrování dalšího postupu v této otázce. Informace budou moci sloužit jak zastupitelům, kteří se budou moci lépe orientovat v problematice, ale i k možnému nastavení volebních strategií pro krajské či parlamentní volby.

Právní rozbor, bych nechal vypracovat u Ing.Radka Novotného, který s městy a obcemi brání protiprávní stav u soudů, jenž privatizací okresních vodáren nastal. A bezesporu jednoho z odborníků na toto téma. ( www.pravdaovode.cz )

Tomáš Čabla
zastupitel Napajedla 2010-2022


P.S. Kdo chce být v pracovní skupině PiroVaK, napište mi prosím email.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Cabla za příspěvek:
Zdenka.Dvorakova.Kocourkova

Uživatelský avatar
Zdenka.Dvorakova.Kocourkova
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 57
Registrován: 24 led 2019, 12:14
Profese: OSVČ snižování energet. náročnosti budov
Bydliště: Šumperk
Dal poděkování: 128 poděkování
Dostal poděkování: 97 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Právní rozbor VaK Prostějov

Příspěvek od Zdenka.Dvorakova.Kocourkova »

Dobrý den/ahoj,

na co konkrétně má ten právní a ekonomický rozbor být zaměřen? Máte k tomu hotové nějaké zadání, se kterým bychom se mohli seznámit?

Účast v PiroVaK mě hodně zajímá. Bylo by možné se účastnit pracovní skupiny on-line?
Posledních 5 let jsem věnovala hodně času budoucímu provozování VaK na Šumpersku bez účasti zahraničních a cizích prostředníků.
Těším se na případnou efektivní spolupráci.
Ing. Zdeňka Dvořáková Kocourková
dvorakovakocourkova@gmail.com
774 204 491 | Šumperk

Uživatelský avatar
Tomas.Cabla
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 99
Registrován: 22 kvě 2017, 10:18
Profese: kuchař-číšník
Bydliště: Na Kapli 380, Napajedla
Dal poděkování: 117 poděkování
Dostal poděkování: 113 poděkování

Re: Právní rozbor VaK Prostějov

Příspěvek od Tomas.Cabla »

Zdravím,

byl by to základní popis soudních řízení, které se v této privatizaci odehrávají ve VaK Zlín, VaK Prostějov a VaK Kladno-Mělník. To jak bude vypadat zadání a co přesně budeme požadovat vzejde ze schůzky s Ing. Novotným. Samozřejmě, jak znám Ing. Novotného, nebude chtít na nic podstatné zapomenout.

Je to první krok, pro další práci v této oblasti, takže věřím, že nás ty informace posunou dál a budeme moci, lépe tuto problematiku
řešit.

Určitě tě rádi ve skupině uvidíme.

Odpovědět

Zpět na „Olomoucký kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host