Názor XOLK na společný program pro krajské volby

Moderátoři: PKS Olomoucký kraj, Administrativní tým - OlK

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • Krajský úkolovník se nachází na redmine.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2789
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7196 poděkování

Názor XOLK na společný program pro krajské volby

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Začali jsme v RV projednávat společný program pro krajské volby. Tak se na vás jako váš krajský zástupce v RV obracím, jestli k tomu máte nějaké výhrad či doplňující podněty, které byste tam chtěli změnit.

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Jaromir.Horky
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 973
Registrován: 09 led 2018, 17:20
Profese: Marketingový manažer
Dal poděkování: 694 poděkování
Dostal poděkování: 1132 poděkování

Re: Názor XOLK na společný program pro krajské volby

Příspěvek od Jaromir.Horky »

Nějak mi tam úplně chybí kultura a sport? I když teda rozumím, že to nejsou zas až takové priority a v našem vlastním krajském programu budou obsaženy, tak či tak. Stejně tak si každý kraj program pak uzpůsobí podle svého.

Předseda KS OLK, Zastupitel Olomouckého kraje, vedoucího mediálního týmu OLK

Nejlepší způsob, jak dosáhnout cíle, je začít. OFFTOPIC774942021
Něco o mně

Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Kontrolní komise
Příspěvky: 2429
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 10859 poděkování
Dostal poděkování: 4881 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor XOLK na společný program pro krajské volby

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Nevím, jakou to má ještě šanci na úspěch, ale za OPL skupinu bych navrhovala připomenout náš programový bod - viz viewtopic.php?f=541&t=50581&p=669072 :)

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

správce FB a Twitteru MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2789
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7196 poděkování

Re: Názor XOLK na společný program pro krajské volby

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Jaromir.Horky píše: 13 led 2020, 17:13 Nějak mi tam úplně chybí kultura a sport? I když teda rozumím, že to nejsou zas až takové priority a v našem vlastním krajském programu budou obsaženy, tak či tak. Stejně tak si každý kraj program pak uzpůsobí podle svého.
Můžete to v rámci KETů formulovat, pokud to teda dává smysl přidávat do společného programu?
Michaela.Skokanova píše: 13 led 2020, 17:16 Nevím, jakou to má ještě šanci na úspěch, ale za OPL skupinu bych navrhovala připomenout náš programový bod - viz viewtopic.php?f=541&t=50581&p=669072 :)
Janka Michailidu je v RV, tak předpokládám že to navrhne. Mě to dává smysl a podpořím to.

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

David.Novak
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 654
Registrován: 12 kvě 2010, 20:03
Profese: Analytik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 448 poděkování
Dostal poděkování: 1027 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor XOLK na společný program pro krajské volby

Příspěvek od David.Novak »

Ten původní sdílený pracovní dokument byl daleko obsáhlejší. Což o to, nemám nic proti zestručnění... ale tady mi přijde, že se spousta bodů a spousta nápadů prostě vypustila a zůstalo takové nemastné neslané želé. Jsem zklamaný.

Např. bod
Dopravní obslužnost musí pokrývat celé území kraje.
je podle mě zcela marginální. Je to asi jako tvrdit, že tráva má být zelená. Nevím o tom, že by v některých krajích byl zásadní problém s neúplností pokrytí území dopravní obslužností. Ostatně, krajům to dává legislativa za povinnost. Větší smysl by dával důraz na zkvalitnění obslužnosti, případně zefektivnění provozu, spolupráce mezikrajská, atd.
Na to, že v části Doprava jsou jen 2 body, je tohle trochu wtf.

Chybí mi tam důraz na transparenci a otevřenost úřadu. Open data - vždyť to je snad základ našeho programu a přitom ani zmínka. Transparence se zmiňuje jen u hospodaření a přístupnost jen ve smyslu bezbariérovosti (opět, toto je již legislativně vymáhané).

Je to záměrně "bezkonfliktní " jako příprava manévrovacího prostoru pro vstup do koalic? :|

Pirát od září 2018, MS Olomouc, komise dopravní Olomoucký kraj, zastupitel města Olomouce.
"Yes, we are all individuals!" (Life of Brian)
“Every lie we tell incurs a debt to the truth. Sooner or later that debt is paid.” (Chernobyl)


Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2789
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7196 poděkování

Re: Názor XOLK na společný program pro krajské volby

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Předchozí RP to narychlo dávalo dohromady doslova na poslední chvíli, na posledním zasedání v poslední den mandátu. Podle toho ten návrh vypadá tak jak vypadá.

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Odpovědět

Zpět na „Olomoucký kraj“