Krajská komise pro informatiku

Moderátoři: PKS Olomoucký kraj, Administrativní tým - OlK

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • Krajský úkolovník se nachází na redmine.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Uživatelský avatar
Petr.Kapounek
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 1774
Registrován: 13 črc 2009, 23:30
Profese: manažer, zastupitel
Bydliště: Prostějov
Dal poděkování: 769 poděkování
Dostal poděkování: 1359 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabídka STAN na místo v krajské komisi pro informatiku

Příspěvek od Petr.Kapounek »

Martin.Smida píše:Vojta nahlasen jako prvni nahradnik. Ostatne nejlepsi bude,kdyz budete spolupracovat,ze jo.
Nevím jak je na tom Přerov, zda má IT komisi a zda tam někoho máme, ale jestli je Vojta v IT komisi Olomouce, tak už je pomalu na zvážení dělat občas nějaký společný schůzky a kooridovat se. Ony se totiž budou ve všech městěch i na kraji řešit podobný problémy a bylo by dobré sdílet zkušenosti.

PS: Prostějov IT komisi nemá. Raději ji zrušili, než by jsme jim do toho kecali...

!MAKE PEOPLE LEGAL AGAIN!
člen komise pro informatiku Olomouckého kraje
mail: petr.kapounek@sprintel.cz
tel: 774 444 725

Uživatelský avatar
Martin.Smida
Republikový výbor
Příspěvky: 4040
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2909 poděkování
Dostal poděkování: 5338 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabídka STAN na místo v krajské komisi pro informatiku

Příspěvek od Martin.Smida »

V Prerove Svadla predssduje komisi pro otevrenou radnici, to by se nejake stycne body jiste nasly, viz. Open data.
Uživatelský avatar
Petr.Kapounek
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 1774
Registrován: 13 črc 2009, 23:30
Profese: manažer, zastupitel
Bydliště: Prostějov
Dal poděkování: 769 poděkování
Dostal poděkování: 1359 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabídka STAN na místo v krajské komisi pro informatiku

Příspěvek od Petr.Kapounek »

!MAKE PEOPLE LEGAL AGAIN!
člen komise pro informatiku Olomouckého kraje
mail: petr.kapounek@sprintel.cz
tel: 774 444 725

Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Nabídka STAN na místo v krajské komisi pro informatiku

Příspěvek od Petr.Bajgar »

To je jen v podstatě banální začátek. Podstatné je, jestli bude P.Kapounek přínosem činnosti této krajské komise. Nechci a nemíním předjímat a rád se dovím, že toto "Tak jsem tam" bylo našim spoluobčanům prospěšné. Například v nižších nákladech na stávající IT služby, ale hlavně v tom, aby IT bylo snad už konečně víc přínosem než tunelem až vysávačem na finance krajů i občanů.

Informace by měli sloužit občanům a nikdy ne naopak.
Uživatelský avatar
Petr.Kapounek
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 1774
Registrován: 13 črc 2009, 23:30
Profese: manažer, zastupitel
Bydliště: Prostějov
Dal poděkování: 769 poděkování
Dostal poděkování: 1359 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabídka STAN na místo v krajské komisi pro informatiku

Příspěvek od Petr.Kapounek »

Petr.Bajgar píše:Například v nižších nákladech na stávající IT služby, ale hlavně v tom, aby IT bylo snad už konečně víc přínosem než tunelem až vysávačem na finance krajů i občanů.

Informace by měli sloužit občanům a nikdy ne naopak.
Budu o to usilovat. Jsem člověk, co víc dělá než kecá. Někteří jiní to mají naopak.

!MAKE PEOPLE LEGAL AGAIN!
člen komise pro informatiku Olomouckého kraje
mail: petr.kapounek@sprintel.cz
tel: 774 444 725

Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Nabídka STAN na místo v krajské komisi pro informatiku

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Petr.Kapounek píše:Jsem člověk, co víc dělá než kecá.
Takže by nás mohl p.Kapounek jednoduše informovat o tom, co všechno už pro Pirátskou stranu a hlavně pro spoluobčany od svého vstupu k Pirátům vykonal :?:

Tento přehled bude zdrojem podnětů kterýmy může být P.Kapounek v komisi pro informatiku užitečný.
Uživatelský avatar
Petr.Kapounek
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 1774
Registrován: 13 črc 2009, 23:30
Profese: manažer, zastupitel
Bydliště: Prostějov
Dal poděkování: 769 poděkování
Dostal poděkování: 1359 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabídka STAN na místo v krajské komisi pro informatiku

Příspěvek od Petr.Kapounek »

Petr.Bajgar píše:Takže by nás mohl p.Kapounek jednoduše informovat o tom, co všechno už pro Pirátskou stranu a hlavně pro spoluobčany od svého vstupu k Pirátům vykonal :?:
hned po tobě ;)

!MAKE PEOPLE LEGAL AGAIN!
člen komise pro informatiku Olomouckého kraje
mail: petr.kapounek@sprintel.cz
tel: 774 444 725

Uživatelský avatar
Petr.Kapounek
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 1774
Registrován: 13 črc 2009, 23:30
Profese: manažer, zastupitel
Bydliště: Prostějov
Dal poděkování: 769 poděkování
Dostal poděkování: 1359 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabídka STAN na místo v krajské komisi pro informatiku

Příspěvek od Petr.Kapounek »

Dnes jsme měli první komisi.

Musím říci, že dojmy jsou dobré. V komisi je cca 50% odborníků, což vzhledem k běžné praxi dělat si z toho trafiku považuju za určitý úspěch. Předseda komise na mě působí velmi rozumným dojmem, netlačí na ukvapená rozhodnutí, dává nám v rámci možností dopředu i materály určené "na stůl". Až se divím, že je z SPD.

Průběh:
Formality - předání jmenovacího dekretu, představení, seznámení s JřD, povídání o tom jak máme spolupracovat a nebejt na sebe zlí jen proto, že jsme z různých pol. stran (vysvětloval náměstek).
2 dny v předstihu jsme dostali mailem materiál "Páteřní síť veřejné správy Olomouckého kraje", který je nikým nepodepsaný a poslal nám jej tajemník komise, jinak GISák z IT oddlení. Vedoucí oddělení mezitím odešel z osobních důvodů. Zjistilo se, že se z dokumentu dovíme prd, co se vlastně chce, a že chybí aktuální strategie informatiky kraje. Poslední strategie je z roku 2009. Zoufale chybí podklady o současném stavu agendy IT oddělení, celé oddělení přežívá od poslední restrukturalizace jen v udržovacím režimu. Vyházené lidi si prý přetáhl TescoSW.
Odhlasovali jsme 2 usnesení:
- že doporučujeme radě OLK zajistit strategii informatiky
- že se domníváme, že role zabezpeční provozu a rozvoje IT na kraji je dlouhodbě podceněná
nebo tak něco. přesně to bude v zápise.
první usnesení přijato jednohlasně, u druhého se jeden člen zdržel

Dále jsme diskutovali znovu o předloženém záměru "Páteřní síť veřejné správy Olomouckého kraje". Rozporoval jsem argumenty tajemníka, že je to potřebné kvůli spolehlivosti. Vysvětlil jsem, že budovat oddělenou síť považuji za dobrý nápad z hlediska kyberbezpečnosti, ale že se spolehlivostí to nemá nic společného. A že na otázky v dokumentu nelze odpovědět, dokud nevíme, co má síť propojovat a k čemu přesně má sloužit. Vysvětlil jsem, že propojení inofrmačních systémů se dá řešit nezávisle na tom, zda má kraj oddělenou síť a že není důvod dávat hned doporučení radě, aby zpracovala studii proveditelnosti, jak navrhuje tajemník.
Žádné usnesení jsme nepřijali.

Téměř do této chvíle byl také přítomen i za IT zodpovědný náměstek hejtmana, kterého mé argumenty očividně zaujaly a zdá se, že byl s námi ve shodě. Jen nás trochu krotil, ať hned nedáváme usnesení, že doporučujeme radě obnovit IT odbor. To celkem chápu :)

Dále jsem se ptal na open data. Open data byly v plánu ale nechytlo se na to od okamžiku restrukturalizace, protože nebyl čas a lidi.
Ptal jsem se na 5 studiií proveditelnosti, které jsou na webu kraje v sekci informatiky, zda se realizovalo. Dostal jsem tip na web tcok.cz, kde možná najdu odpovědi.
Požádal jsem o přehled o provozních výdajích členěný dle účelu (prvky IS apod) a dle druhu (licence, energie, servis apod). Tady jsem se už shledal s menším pochopením, že se chci šťourat až tak hluboko. Nicméně je zájem alespoň ze strany předsedy komise, výhledově toto zajistit. Není takové věci snadné prosadit u rady.

konec

Čeká se na bumerang z rady.
Další jednání 22.3. v 15:00.

Poznámka pod čarou: IT komise v poho, ale IT oddělení je zdá se v troskách.
Poznámka pod čarou 2: Ten nepodepsaný dokument "Páteřní síť veřejné správy Olomouckého kraje" se zmiňuje o dotačním programu EU - výzva 28_9/2017. Našel jsem si to na netu a poslední temín na podání žádostí je někdy v září. Dělá to na mě dojem, že celým smyslem tohoto záměru je vymyslet něco, na co se dají čerpat dotace. To jsem tam neřekl, nebylo to nutné.

Zápis až dostanu, dám na cloud. Ale nic moc krom usnesení v něm asi nebude. Uvidíme.
Přílohy
PSVSOK.docx
(26.02 KiB) Staženo 115 x

!MAKE PEOPLE LEGAL AGAIN!
člen komise pro informatiku Olomouckého kraje
mail: petr.kapounek@sprintel.cz
tel: 774 444 725

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26150
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36899 poděkování
Dostal poděkování: 30037 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabídka STAN na místo v krajské komisi pro informatiku

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Super!
(Do zápisu pak prosadit jeho zveřejňování a jmenné hlasování. ) :)

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Vlastimil.Efraim
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2612
Registrován: 11 říj 2009, 23:08
Profese: sekáč
Bydliště: Olomouc, Morava, CZ, EU, Země, Slunce, Mléčná dráha
Dal poděkování: 555 poděkování
Dostal poděkování: 1188 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabídka STAN na místo v krajské komisi pro informatiku

Příspěvek od Vlastimil.Efraim »

Kapo, udelas samostatne vlakno pro tyto leaky ze zasedani?
Diky za info :)
Odpovědět

Zpět na „Olomoucký kraj“