Marcel nebo poníci?

Moderátoři: PKS Olomoucký kraj, Administrativní tým - OlK

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • Krajský úkolovník se nachází na redmine.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Chceme na akci poníky

NE, raději Marcela
14
50%
ANO, i za cenu toho, že Marcel se akce v parku nezúčastní a bude kampaňovat jinde po městě
14
50%
 
Celkem hlasujících: 28 - Celkem hlasů: 28

Uživatelský avatar
Lucie.Spacilova
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 347
Registrován: 16 kvě 2018, 16:55
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 698 poděkování

Re: Marcel nebo poníci?

Příspěvek od Lucie.Spacilova »

Jan.Bednarik píše: 15 kvě 2019, 22:18
Lucie.Spacilova píše: 15 kvě 2019, 22:05 Na profilu měla čekání na schválení do skupin RegP Olomouc a RegP Olomoucký kraj, potvrdila jsem jí to, snad s tím nebudete mít nikdo problém - @Jan.Bednarik.
Možná s tím bude mít problém Martin Kučera. Je tu k tomu nějaká diskuse tu.
S Martinem to hned zítra samozřejmě proberu :). Za PMS Olomouc si myslím, že jsem to udělat mohla. Za kraj mám černé svědomí, proto jsem tě poprosila o vyjádření se, jestli jsi s tím v pohodě.

„Ať jdeš kamkoliv, sebe si neseš s sebou.“

Uživatelský avatar
Jana.Skopalikova
Republikový výbor
Příspěvky: 1283
Registrován: 08 kvě 2018, 23:07
Profese: Radní Středočeského kraje
Dal poděkování: 1587 poděkování
Dostal poděkování: 2047 poděkování

Re: Marcel nebo poníci?

Příspěvek od Jana.Skopalikova »

OFFTOPIC[quote=Antonin.Stepan post_id=619208 time=1557951674 user_id=12442]
[quote=Zdenek.Zak post_id=619203 time=1557950864 user_id=13426]
Vzhledem k závažnosti projednávaného tématu, mi zde chybí možnost odročení a projednání CF.
[/quote]
nejedná se o podmět ale je členskou anketu
[/quote]

Ne, podmět to opravdu není (to je ta věc ve větě). :twisted: A podnět je od slova podnítit = vyvolat. :)
Uživatelský avatar
Jakub.Knapek
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 99
Registrován: 17 úno 2018, 13:30
Profese: SŠ učitel (Gymnázium Olomouc-Hejčín)
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 315 poděkování
Dostal poděkování: 136 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Marcel nebo poníci?

Příspěvek od Jakub.Knapek »

Mě je z toho nějak smutno a zkusím vám popsat proč.
Na schůzi jsme se shodli, že poník bude - jako jasně, byly tam i hlasy proti, ale závěrem bylo schválení poníka, což je za mě fajn, protože je to magnet na děcka a zvíře vůbec působí pozitivně. Teďka, dva dny před akcí, se ozve nějakej strejc a praví: "hele, tak to teda nee, jesli mě tam chcete, tak bez poníka". A my, místo toho, abychom mu řekli něco ve stylu "už se na tom pracuje X lidí po dobu Y týdnů a ten poník je domluvenej a objednanej a navíc a hlavně, děláme to pro tebe, kámo, tak se nad to povznes" tak sklapneme podpatky, zasalutujeme a zahlásíme "Poslušně hlásím, pane Kolaja, tak ten poník teda nebude".
A teď tady hlasujeme o něčem, na čem jsme se už shodli.
XOLK
Zastupitel města Olomouc za koalici Piráti a Starostové
Člen KMČ Nové Hodolany
Člen krajského výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost.
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: Marcel nebo poníci?

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

A proč má vůbec @Marcel.Kolaja s tím poníkem problém? Asi by bylo dobrý tu vidět jeho pohled na věc ideálně z první ruky.

OFFTOPICSorry, že vám tady ingeruju, ale radši takhle, než abych pak musel třeba řešit takovýto zásadní ideový spor v rozhodčí komisi. :D

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Lucie.Spacilova
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 347
Registrován: 16 kvě 2018, 16:55
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 698 poděkování

Re: Marcel nebo poníci?

Příspěvek od Lucie.Spacilova »

Jana.Skopalikova píše: 15 kvě 2019, 22:29 OFFTOPIC[quote=Antonin.Stepan post_id=619208 time=1557951674 user_id=12442]
[quote=Zdenek.Zak post_id=619203 time=1557950864 user_id=13426]
Vzhledem k závažnosti projednávaného tématu, mi zde chybí možnost odročení a projednání CF.
nejedná se o podmět ale je členskou anketu
[/quote]

Ne, podmět to opravdu není (to je ta věc ve větě). :twisted: A podnět je od slova podnítit = vyvolat. :)[/ot]
[/quote]

Nebuď rasista na Moravu :D

„Ať jdeš kamkoliv, sebe si neseš s sebou.“

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2789
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7198 poděkování

Re: Marcel nebo poníci?

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Lucie.Spacilova píše: 15 kvě 2019, 22:28
Jan.Bednarik píše: 15 kvě 2019, 22:18
Lucie.Spacilova píše: 15 kvě 2019, 22:05 Na profilu měla čekání na schválení do skupin RegP Olomouc a RegP Olomoucký kraj, potvrdila jsem jí to, snad s tím nebudete mít nikdo problém - @Jan.Bednarik.
Možná s tím bude mít problém Martin Kučera. Je tu k tomu nějaká diskuse tu.
S Martinem to hned zítra samozřejmě proberu :). Za PMS Olomouc si myslím, že jsem to udělat mohla. Za kraj mám černé svědomí, proto jsem tě poprosila o vyjádření se, jestli jsi s tím v pohodě.
Za mě je ok, aby Jana měla možnost psát do všech sekcí krajského fóra (stejně tak třeba Nela). Být členem a zároveň RegP je porušení nových předpisů. Nicméně v pravidlech pro členy a příznivce se nepíše nic o skupinách na fóru. A to že je někdo ve skupině RegP neznamená, že se oficiálně stal příznivcem dle nových pravidel. Takže je to vlastně ok. Hlavní problém je v nastavení fóra, kdy jsou oblastní fóra zbytečně omezeny jen na skupiny členů a RegP. Minimálně členové Pirátské strany by měli mít přístup všude.

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Jakub.Nepejchal
Člen KS Praha
Příspěvky: 1360
Registrován: 26 bře 2014, 14:12
Profese: Vedoucí sociální služby
Bydliště: Praha-Petrovice
Dal poděkování: 2426 poděkování
Dostal poděkování: 1730 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Marcel nebo poníci?

Příspěvek od Jakub.Nepejchal »

To, že o tom hlasujeme právě ukazuje, že jsme žádné podpatky nesklapli. Myslím, že názor celostátního leadera není "nějakej strejc" a je to důvod k tomu si ověřit, že stále trvá původní shoda, nebo se třeba mohl názor většiny změnit.

Procedurálně je to samozřejmě členská anketa a jednání MF nebo KF v tomto případě nedává smysl.

Člen KS Praha
=== Kontakt: ===OFFTOPIC* E-mail: jakub.nepejchal@pirati.cz
* Telefon: 6O8428O8O

Fandim ponikovi
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Marcel nebo poníci?

Příspěvek od Fandim ponikovi »

Jen, prosím, ať to nedopadne takhle: https://www.novinky.cz/domaci/477857-we ... ikovi.html
Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2789
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7198 poděkování

Re: Marcel nebo poníci?

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Fandim ponikovi píše: 15 kvě 2019, 23:53 Jen, prosím, ať to nedopadne takhle: https://www.novinky.cz/domaci/477857-we ... ikovi.html
K týrání zvířat určitě nedojde. To bychom nepřipustili ani my, ani majitelka poníka.

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Viktor.Tichak
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1091
Registrován: 04 úno 2018, 20:55
Profese: odborný asistent na FF UK
Dal poděkování: 1231 poděkování
Dostal poděkování: 1561 poděkování

Re: Marcel nebo poníci?

Příspěvek od Viktor.Tichak »

V zásadě se vlna kritiky vznesla poté, co si lídr stanovil ultimátum "poník nebo já".
Hlasuju pro poníka, tedy pro princip.

Wenn dir ein Vogel aufs T-Shirt kackt, ärgere dich nicht. Freue dich, dass Kühe nicht fliegen können...

dosluhující předseda XOLKu (v rezignaci)
zastupitel v Olomouci
viktor.tichak(at)pirati.cz, OFFTOPIC777 152 528

Zamčeno

Zpět na „Olomoucký kraj“