[SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Toto fórum slouží k vyhlašování schůzi krajského sdružení Středočeského kraje.

Moderátor: PKS Stredocesky kraj

Pravidla fóra
  • Toto fórum slouží k vyhlašování schůzi krajského sdružení Středočeského kraje.
  • Fórum není určeno pro volnou diskuzi. Zakládat vlákna zde může pouze svolavatel dané schůze, do názvu vlákna napíše její termín.
  • V daném vlákně se probírá pouze program jednání, popř. místo schůze.
  • Fórum slouží také jako archív zápisů ze schůzí a dalších náležitostí
Odpovědět
Klara.Kocmanova
Koordinátor krajského sdružení
Příspěvky: 78
Registrován: 03 dub 2018, 14:28
Profese: koordinátorka pro Středočeský kraj
Dal poděkování: 41 poděkování
Dostal poděkování: 147 poděkování

Re: [Organizace] - Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Klara.Kocmanova » 28 říj 2018, 20:58

Zápis z mumble schůze KS SčK z 28.10.2018 20:00 hod

Přítomni členové: Daniel Netušil, Filip Dítě, Jan Lukášek, Klára Kocmanová, Petra Smutná, Antonín Schejbal, Jiří Snížek, Lenka Kozlová, Martin Polák, Štěpán Drtina
Hosté:
Omluveni: Jan Korbel, Dalibor Záhora, Tomáš Zmuda, Michal Trešl

Zapisovatel: Klára Kocmanová


Programové body:
1)akce 17. listopad
nápad: promítání filmů
akce se budou konat: Příbram, Rakovník, Kolín, Kutná Hora, Mladá Boleslav, Kladno, Benešov?
koho ještě oslovit: Černošice, Branýs n/L, Nymburk
2) psavec v Příbrami - předběžná otázka
psaní článků jako dobrovolnická činnost
3) expertní týmy
MET - místní expertní týmy - k zamyšlení
oslovit členy a stanovit si, na jaké oblasti budeme KET chtít
založit sdílený dokument (Klára), kam se budou zapisovat oblasti a lidé, kteří si je vezmou na starost, nasdílet na fb
https://docs.google.com/document/d/1WWR ... sp=sharing
ptát se nečlenů, kteří by do týmu šli, zda jim nevadí, že budou někde uvedeni
4) Benešov
koaliční smlouva - VPB (Věci pro Benešov), ODS, STAN a Piráti; všechny připomínky zapracovány, spokojenost, nikdo ze členů nemá námitky; zatím žádné personálie, Piráti místo v radě a místo v obou výborech,
odkaz na smlouvu: viewtopic.php?f=969&t=44316
návrh: radní Daniel Netušil
hlasování:
JIří Snížek: Pro
Jan Lukášek: Pro
Antonín Schejbal: Pro
Odsouhlaseno, radním bude Daniel Netušil
5) Kutná Hora
- odvolání na neplatnost voleb, vyčkává se
- místostarosta a radní
Tito uživatelé poděkovali autorovi Klara.Kocmanova za příspěvky (celkem 5):
Jiri.Snizek, Jan.Korbel, Robert.Sip, Dalibor.Zahora, Petra.Smutna
"Chaos vždy vítězí nad řádem, protože je lépe organizován."
- Terry Pratchett

Klára Kocmanová
koordinátorka pro Středočeský kraj
klara.kocmanova@pirati.cz https://www.facebook.com/klara.kocmanova.75
778 111 488

Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 770
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 1977 poděkování
Dostal poděkování: 864 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Organizace] - Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Jiri.Snizek » 04 lis 2018, 21:47

Zápis z mumble schůze KS SčK z 4. 11. 2018 20:00 hod

Přítomni členové:Dalibor Záhora, Petra Smutná, Jiří Snížek, Michal Trešl, Martin Polák, Štěpán Drtina, Lenka Kozlová, Antonín Schejbal, Jana Skopalíková
Hosté:
Omluveni: Klára Kocmanová, Jan Korbel

Zapisovatel: Petra Smutná
Ověřovatel zápisu: Jiří Snížek

Programové body:

1) akce 17. listopadu (Jiří Snížek)
fb události
zápis z minula: "akce se budou konat: Příbram, Rakovník, Kolín, Kutná Hora, Mladá Boleslav, Kladno, Benešov? Koho ještě oslovit: Černošice, Brandýs n/L, Nymburk"
Petra: Osloveni Nymburáci s dotazem, zda a co budou případně organizovat, zatím bez odpovědi. V MB bude procházka městem zakončená diskuzí o demokracii v místní kavárně.
Dalibor: V Rakovníce zamluvené místo, Dalibor ještě shání někoho divácky atraktivního pro účast.
Tony: Z CT se dosud neozvali ohledně možnosti vysílání vybraných dokumentů. Pokud toto nevyjde, mají alternativní plán - posezení v kavárně.
Jana: V Benešově budou o programu jednat zítra na schůzi.
Michal: V Černošicích též budou řešit v týdnu, momentálně je zaměstnala organizace oslavy 100. výročí vzniku republiky.
Jiří: V případě místních aktivit je vhodné spojit se s Daliborem Záhorou ohledně medializace.
Martin: Organizaci akce proberou v pátek na řádné schůzi MS Kolín. Jiří má nápad na tematický kvíz.
Štěpán: V KH řeší organizaci Klára, mají vymyšlené posezení s promítáním filmů.

2) KET https://wiki.pirati.cz/rules/or#tymove_fungovani (Jiří Snížek)
https://docs.google.com/document/d/1WWR ... tAaRA/edit
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
úkol pro Jirku: zahájit na foru rozpravu ke vzniku KET
úkol pro Petru: domluvit se s Klárou, kterou tabulku budeme používat.
Dalibor: pokud se přihlásí na pozici vedoucího pouze jeden člověk, nemá smysl hlasování.
Lenka: Obsazení pozice vedoucího týmu by mělo být na členech toho týmu, ať se sami mezi sebou dohodnou.
Dalibor: Jak vznik KET probíhal v Českých Budějovicích?
Jirka: Sesbírá všechny relevatní podklady a best practice odjinud, a zkopíruje do rozpravy.

3) akce v SčK, kalendář na https://stredocesky.pirati.cz/ (Jiří Snížek)
Jirka: Na stránkách máme google kalendář akcí, akce u nás probíhají, přitom nejsou zaznamenané zde. Co s tím hodláme dělat?
Google kalendář může dosud spravovat Štěpán s Filipem. Štěpán předá editační práva Kláře a místní sdružení mají za úkol hlásit jí veškeré akce, aby je tam mohla zadávat.

Příští sobotu 10. 11. 2018 ve 14:00 hod bude v PICE v Praze první ustanovující schůze nového PKS SčK.

Dalibor: Krajské MO nemůže tvořit mediální výstupy MS, ale podporuje ve smyslu korektura textu, atd. Na MS je, aby měli kontakty na lokální média a v případě zajímavé události je informovali.
Martin navrhuje, abychom se implementovali do celostátního pirátského kalendáře.
Jana: Proč nedat práva jednomu členu MS, aby si své akce spravovali i na krajském kalendáři?
úkol pro všechna MS: Štěpánovi Drtinovi, případně Kláře Kocmanové napsat odvpovědnou osobu, která bude mít editační práva pro krajský kalendář, aby MS mohla sama spravovat své místní akce. Oprava - nikoli, aby mohla, ale budou! :)
Štěpán Drtina bude ponovu spravovat newslettery.
Schůze MS Kolín 9. 11. v 18:00 hod, restaurace U Radnice, Karlovo nám. 8, Kolín - všichni jste zváni.Zámecká 109, 280 02 Kolín
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 3):
Jan.Korbel, Klara.Kocmanova, Stepan.Drtina

Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 770
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 1977 poděkování
Dostal poděkování: 864 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Organizace] - Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Jiri.Snizek » 10 lis 2018, 19:50

PKS SČK PiCe Praha 10. listopadu 2018 začátek 14:00 konec 20:00

Přítomni: Jiří Snížek, Štěpán Drtina, Jan Korbel, Klára Kocmanová, Michal TrešlDalibor Záhora
Omluveni: Petra Smutná, Lenka Kozlová

Zapisovatel: Jiří Snížek
Ověřovatel zápisu: Jan Korbel

Programové body:
1) Dělení práce/kompetencí/úkolů - kandidátské řeči - Petra Smutná viewtopic.php?f=406&t=44061&start=10#p585091 , Štěpán Drtina viewtopic.php?p=585121#p585121 , Jan Korbel viewtopic.php?f=406&t=44061&start=10#p584929 , Michal Trešl viewtopic.php?f=406&t=44061&start=100#p586842
a) finance (rozpočet, hospodáři) (PS) - https://redmine.pirati.cz/issues/15498
- rozpočet MS (+ Černošice a Nymburk): 20 000 Kč pro každé, tzn. 180k celkově
- rozpočet eurovoleb - počkámě na bližši info ohledně mechanismu přerozdělování peněž a na informace od Markéty Gregorové (vedoucí ZO)
b) newsletter (ŠD) https://redmine.pirati.cz/issues/15499
c) google kalendář - všechny akce a schůze vč. MS, tok dat, psát tiskovky k hromadným akcím (17.11.), v budoucnu migrace na NextCloud (JK)
- kdo chce psát do SčK kalendáře, ať požádá Kláru o přístup. Až doplníte událost do SčK kalendáře, napište Kláře, aby akci dala do celostátního kalendáře
d) krajský TO - web, Redmine (JK) https://redmine.pirati.cz/issues/15502, vymazání starých úkolů na redmine, aktualizovat informace k přiděleným úkolům
e) facebook https://www.facebook.com/pirati.stc/ (PS)https://redmine.pirati.cz/issues/15504
f) komunikace s MS a jejich podpora - úkol pro celé PKS vyplývá ze Stanov
g) eurovolby: viz bod 1a
- bude řešit celé KS
h) aktivní komunikace s členy, příznivci a sympatizanty
- těžiště práce leží u místních sdružení, nikoli u KoKS
ch) budoucí MS Černošice, Nymburk, Mělník, Rakovník
i) pirlisty (z příspěvku Patrika Zandla viewtopic.php?f=406&t=44061&start=100#p586816 )
- v kompetenci KMO
j) MO a jeho vedoucí (P.S. o PKS máme info na facebooku, ale na webu nic)
- Dalibor zůstává pověřeným vedoucím KMO
- bude aktualizovat nabídku, že shánime lidi do MO - požadavky specifikuje DZ
- vyřešit grafiky - zatím zkusíme dobrovolnickou skupinu a uvidíme

k) komunální volby 2022 - stavět kandidátky ve všech obcích s rozšířenou působností/mít MS ve všech obcích s rozšířenou působností (úkol pro předsednictva MS)
MS - co má upirátit (přijmout členy, vytvořit další MS) http://www.risy.cz/cs/krajske-ris/stred ... usobnosti/
PS Mladá Boleslav - Mnichovo Hradiště
PS Nymburk - Lysá nad Labem
PS Poděbrady
PS Brandýs - Neratovice (Václav Michalec)
ŠD Kolín - Český Brod
ŠD Kutná Hora - Čáslav
JK Benešov - Vlašim, Votice, Říčany
JK Příbram - Sedlčany, Dobříš, Hořovice
MT Černošice - Beroun
MT Kladno - Slaný, Kralupy nad Vltavou
Rakovník - úkol pro PKS
Mělník - úkol pro PKS

mapka https://i.imgur.com/BrEG7i7.png

2) Zapojení končících členů PKS
3) Náplň práce KoKS
- delegovat práci na dobrovolníky
- mít síť dobrovolníků a vědět, kdo je schopný a ochotný dělat určitou práci (např. stát u stánku na náměstí, dělat grafiku, tvořit web, vést rozpravu na fóru, atd.)
- zvyšovat akceschopnost krajského sdružení

4) Plán krajských schůzí + PKS?
Mumble KS přesunut z neděle 20:00 na pondělí 20:00!
Krajské schůze soboty 14:00 - 18:00
prosinec PiCe 8. 12. 2018 - 14:00 - zástupci MS představí své plány na rok 2019, první setkání KET
leden 12. 1. 2019 - 14:00 - PiCe setkání se zájemci o členství
únor 16. 2. 2019 - 14:00 Mělník
březen 9. 3. 2019 - 14:00 PiCe setkání se zájemci o členství
duben 13. 4. 2019 - 14:00 Rakovník
květen 20. 5. 2019 - čas určí Klára - Eurovolby - Poděbrady - Ivan (pondělí), Vojta Lukavec (přijmout), vytvořit jádro pro založení MS, Pavel Kvíz
červen 15. 6. 2019 - 14:00 PiCe setkání se zájemci o členství
pak opakovačka Rakovník/Mělník, pokud ještě nebudou jádra k založení MS

5) Debata o dohledu PKS nad MS vč. přijímání členů

Usnesení:
1. PKS ruší doporučení PKS z krajské schůze v Nymburce 6.5.2018 o přijímání nových členů.
2. PKS doporučuje přijímat nové členy přímo místními sdruženími, ale před přijetím nového člena informovat PKS a dát PKS dostatek prostoru pro posouzení zájemce. PKS se na základě představení na fóru v sekci "Zájemci o členství Středočeský kraj" a osobního pohovoru vyjádří k případnému přijetí místním sdružením.
viewtopic.php?f=314&t=44550
6) KETy vs krajské odbory
7) Úložiště, dokumenty - seznamy MS a jejich předsednictev s kontakty; db členů a příznivců
aktualizovat https://wiki.pirati.cz/ao/terminy https://redmine.pirati.cz/issues/15508
8) Přístupy nového a starého PKS do pirátských IS - fórum, redmine, ...?
8) Založení aliasu stredocesky@pirati.cz - přesměrovat na ksstredoceskykraj@pirati.cz (JK)
9) Způsob komunikace PKS a PMS - fórum, přidělený člen PKS bude hlídat, aby informace putovaly na web, MO apod.
10) Update webu - osobní profily PKS, potřebné materiály + Klára jako kontakt/koordinátor; tiskovka k novému PKS - Dalibor
11) Co chceme mít na webu - stále chybí novinky, profily zastupitelů, profily PMS; úkoly z TODO (git) si bere JK
12) Středočeští Piráti v rádiu - viewtopic.php?f=276&p=589222#p589222
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvek:
Jan.Korbel

Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 522
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 766 poděkování
Dostal poděkování: 824 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Organizace] - Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Jan.Korbel » 11 lis 2018, 08:47

V rámci schůze jsme se ještě usnesli (viz Redmine):
Správcem stránky https://www.facebook.com/pirati.stc budou členové PKS, středočeští poslanci, vedoucí MO a KoKS. Editory může přidávat a odebírat Petra Smutná po dohodě s vedoucím MO.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvek:
Jiri.Snizek
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů

Uživatelský avatar
Petr.Prochazka
Místní předsednictvo
Příspěvky: 197
Registrován: 31 bře 2013, 22:04
Profese: Dispečer mezinárodních vlaků
Bydliště: Nymburk, Hrnčířova 1927
Dal poděkování: 197 poděkování
Dostal poděkování: 218 poděkování

Re: [Organizace] - Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Petr.Prochazka » 12 lis 2018, 14:32

Pro založení MS v Nymburce plánujeme vzít pod svá křídla prozatím i členy z Poděbrad a jejich okolí. To jsou Petr Malinský, Pavel Kvíz a Daniel Prim. Po rozšíření členské základny bychom mohli toto MS Nymburk rozdělit na dvě části (Nymburk a Poděbrady). Postupně budeme budovat členskou základnu i v ostatních městech v okrese. (Lysá nad Labem, Milovice, Městec Králové).
Nyní na 3.12. chceme s pomocí PKS uskutečnit ustavující schůzi MS Nymburk.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Prochazka za příspěvky (celkem 5):
Jiri.Snizek, Jan.Korbel, Stepan.Drtina, Jana.Skopalikova, Petra.Smutna

Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 770
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 1977 poděkování
Dostal poděkování: 864 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Organizace] - Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Jiri.Snizek » 12 lis 2018, 22:56

Mumble KS pondělí 12. 11. začátek 20:00, konec 22:55

Přítomni: Dalibor Záhora, Jan Korbel, Jana Skopalíková a Václav Kubaljak, Jan Lička, Petra Smutná, Milan Zelený, Michal Hažlinský, Martin Polák, Štěpán Drtina, Jiří Snížek, Michal Trešl, Lenka Kozlová

Omluveni: Petr Procházka, Klára Kocmanová
Doufáme, že přijde: Lenka Kozlová už bude fungovat jen na foru a lynčovat ze zálohy, nebo ani to ne :)

Zapisovatel: Dalibor Záhora (od 21:09), Jiří Snížek (od 22:27), Dalibor Záhora (od 22:45)
Ověřovatel zápisu:Jiří Snížek

Program:

1) Lynčování PKS (napsal Jiří Snížek)
viewtopic.php?f=799&p=590039#p589762
Vyřešeno na foru v neděli a pondělí.
První schůze PKS bude 9. 12.
2) Akce k 17. listopadu
- 16.11. Benešov (v řešení, cca od 16 hod)
- 17.11. Rakovník minimalistická akce Restaurace Šalanda (15-18 hod) D.Záhora, J. Snížek, R. Černohous
https://www.facebook.com/events/182311799378944/
- 17.11. Kolín se bude pokoušet o vzpomínkovou akci zatím není sestaven ani tým. Merche máme dost.
- 17.11. Kladno setkání s pamětníkem Jiřím Wohankou
- 17.11 Kutná Hora - promítání filmu a mítníh fotek - řeší se práva, zítra snad bude už událost.
- Příbram? Cowarna od 19, filmy, pamětník
- 17.11. Černošice - posezení se sousedy v restauraci Pod Lípou
INFO o akcích dávejte na foru Setkání s Piráty 17. listopadu viewtopic.php?f=406&t=44243

3) Program prosincové schůze
14:00-15:00 info k eurovolbám
10min Dalibor k eurovolbám z pohledu kraje
10min na každé MS - informace z jednotlivých MS
diskuze k termínům krajských schůzí + hlasování
případně vystoupení kandidátů eurovoleb
Petra: Nemejte mi to za zle, ale pokud se chcete na schuzi setkat se zastupci MS, v prvni rade byste meli doodlit termin schuze spolu s nimi, a idealne ji udelat ciste pro ne. Povazuji to jednak za slusnost, jednak za urcitou upravu, ze nefungujeme direktivne, ale kooperativne. Diky, Petra
Jirko, jde o ten termin, na 9/12 jsi vymyslel program pro MS, pocitas, ze tam prijedou. Konzultoval jsi to s MS?

Dalibor kritizuje pomalou a pozdní přípravu na akce k 17. listopadu.
Debata o informování smerem k MS a od MS k centrále, informace musí probublat dolů, ale pak musí být MS proaktivní sami a informovat centrálu.

4) Termín prosincové schůze neděle 9.12. od 14:00
5) Termíny schůzí obecně
6) Informování MS jejich pověřenci z PKS (vysvětlit roli pověřence, informovat o programu další schůze a apelovat na účast)
7) Statut mumblů - celé KS
8) MS Nymburk (napsal Jiří Snížek) (termín 3.12.)
Petra: S Petrem jsme dohodnuti, ze tam budu, problematiku technickeho zalozeni jsem konzultovala s kodo Vysocina, Misou Vodovou, aby to radne probehlo. Dalibor k tomu pripomina existujici navod PO na jejich strankach.
Petr Procházka - Z dnešního mumble se omlouvám (v zaměstnání do 22:00), nicméně prosím, abyste zahrnuli do programu diskuzi nad ustavením MS Nymburk (3.12.2018) s pomocí a účastí členů PKS. Dále pak podíl Krajských činitelů a KMO na našem pirátském vysílání v rádiu Patriot od 3.12.. Každých 14 dnů budeme moci hovořit o pirátech v kraji a k tomu bude potřeba servis článků a dat, který si v podstatě mohu zpracovat i já. Frekvence vysílání v rádiu bude každé pondělí 19:15 - 21:15, tedy se bude pravděpodobně krýt s Mumble schůzí. Nicméně v plánu je věnovat první hodinu zprávám a druhou hodinu rozhovorem s některým politikem z Nymburka.
Jiří Snížek - zajistit volební komisi při zakládání MS (dále se hlasí ŠD, Martin Polák, zřejmě i Jan Korbel)
9) úkol pro KoKS - majetková přiznání zastupitelů, termín do 30. listopadu, zapsat do Redmine? (napsal Jiří Snížek)
JS: děkujeme zastupitelům ,kteří již přiznání dodali aktivně sami
10) Dotazy k Redmine
JK: redmine je už vyčištěné od starých ukolů s je možné ho používat
oddíl Podání - interface pro externisty
oddíl Úkoly - pro vlastní úkoly PKS a dalších zapojených osob
oddíl Dlouhodobý úkol - evidence proplácené práce

https://redmine.pirati.cz/projects/stredni-cechy

Sklad Sčk v Prazev PICE
- čeká se jak dopadnou kanceláře Sčk poslanců, pak by měl být i sklad
zatím je sklad u Filipa Dítěte (má i notebook KoKs)
Lenka Kozlová: Kanceláře poslanců jsou nejisté, řeší je Sněmovna a není jasné, kdy může být změna schválena. Také to nemusí být nikdy,
zvažte alternativní řešení
Michal Trešl: nabízím aby byl sklad u mě v Černošicích, Jiří Snížek bere na vědomí
Lenka K.: dát si časový termín, do kdy sklad vyřešit - Jiří: dávám si úkol do redmine, do konce ledna
https://redmine.pirati.cz/issues/15535

Radio Patriot Nymburk
- bude řešit MO s Petrem Procházkou

Zpět k bodu 1)

Opět se probírá obsah debaty ve vláknech:

Zpětná vazba pro PKS
viewtopic.php?p=589790#p589790

Chcete mít krajské schůze vždy v sobotu, nebo v neděli?
viewtopic.php?p=589814#p589814

Zúčastnění víceméně opakují svoje stanoviska, případně je vysvětlují a upřesňují.

Debata jak často mají být schůze
Jana Skopalíková navrhuje, aby schůze byla častěji, jednou měsíčně, ne jednou měsíčně.
Souhlas je v tom, že nelze současně dělat schůzi a zvát na ní nováčky - musí být časově oddělené.

Jirka Snížek pověří Janu Skopalíkovou předsedáním na fóru, aby zahájila rozpravu o termínech a formátu schůzí KS, periodicita, setkání s nováčky/zájemci o členství. viewtopic.php?f=406&t=44580 - pověření předsedáním
Dalibor: zvažte zda neudělat i neformální team bulding, piratecon, workshopy, etc.
Lenka: Jak řídít schůzi - je to kvalitě a jak se schůze řídí, kolik je bodů a jak se dodržuje časový harmonogram.
důležíté jsou i neformální kontakty a setkáni

Michal Trešl: tábory na konci sezony bývají volné
Štěpan: před eurovolbama? Lenka, Honza: ne, není to vhodný termín
Václav Kubaljak: znám hotel kousek od Benešova (Počepice), je tam minigolf, kulečníky etc.
bude založeno vlákno na foru
HK: nejdřív menší akci, teprve až pak akci s přespáním
Štěpán: taky je možná unikovka
termín únor/březen
Martin Polák: zjistěte termíny jarních prázdnin, ať to nekoliduje

další volný bod - návštěvy ve Sněmovně - exkurze
Lenka - lze to domluvit, jeden asistent Matouš Vanča vás provede

Lenka - Václav Klecanda dělal nahrávání upgrade, ví jak technicky zařídit zvuk i obraz.
Lenka, Jana - případně i interaktivní, aby se mohli zapojit i členové, kteří nejsou přítomni.
Michal Trešl - nahrávání používá zastupitelstvo Černošic
Honza - bacha na pokrytí signálem i internetem, taky může být problém objem dat
Jirka - mám mikrofon, ale nemám kartu, dávám si to jako úkol do Redmine https://redmine.pirati.cz/issues/15537 můžu i vzít velký reproduktor, aby fyzicky nepřítomní členové mohli mluvit

Ještě debata k těm co nemohou jezdit na schůze
Dalibor - jak pracovat s efektem "Survivorship bias" Klam přeživších - Vašek - mít ho na paměti
Dalibor - ideálni by byl PO či člověk, který by se tomu věnoval, Lenka tuhle funkci si rezervuji až skončím ve Sněmovně
Honza - členům se mají nejvíc věnovat MS
Dalibor - ale pak tu jsou trosečnící bez MS

bežná anketa - většina válcuje menšinu
konsensuální hlasování, která preferuje největší shodu

asi na to nemáme, ale zatím software
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 4):
Lenka.Kozlova, Jan.Korbel, Klara.Kocmanova, Dalibor.Zahora

Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 770
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 1977 poděkování
Dostal poděkování: 864 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Organizace] - Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Jiri.Snizek » 19 lis 2018, 21:02

Mumble KS SčK 19. listopadu 2018, 20:00

Přítomni: Dalibor Záhora, Jan Lukášek, Klára Kocmanová, Michal Trešl, Jiří Snížek, Jan Korbel, Petra Smutná, Radek Černohous, Jan Lička, Štěpán Drtina, Martin Polák, Václav Kubaljak, Lenka Kozlová
Omluveni:

Zapisovatel: Klára Kocmanová
Ověřovatel zápisu: Jiří Snížek

Programové body:
1) dlouhodobý krajský volební program (krajská strategie?)
-první úkol pro KET
- po diskusi zamítnuto

2) trosečníci (prosím rozepsat - to jsou lidi mimo MS?)
Klára je má v plánu kontaktovat, ale není jich mnoho (cca 5-10)
Martin Polák: podle Heliosu máme 58 členů

3) Krajské expertní týmy
Jan Lička: jednotlivým odbornostem představíme požadavky na jejich práci: krajskému fóru prezentovat svoji vizi, rozpracovat republikový politický program (nejen dlouhodobý) na úroveň SčK kraje
Štěpán Drtina: ještě jsme je ani nerozjeli, nemáme tam dost lidí a už je chceme úkolovat aby začali tvořit program? Měl by to být především podpůrný tým pro města. Chtělo by to začít postupně, dávat drobné úkoly a ať se ty lidi ve své pozici nejdřív zajedou, než začnnou tvořil nějaké oficiální programy.
Štěpán Drtina: "úkolovat" je budou zastupitelé, když budou něco potřebovat, případně PKS
Petra Smutná: experti KET by se měli spojit s celostátními garanty a navázat s nimi aktivní spolupráci
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Michal.Hazlinsky

Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 770
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 1977 poděkování
Dostal poděkování: 864 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Organizace] - Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Jiri.Snizek » 26 lis 2018, 21:40

mumble schůze KS SčK 26. listopadu 2018 od 20:00

Přítomni: Jiří Snížek, Dalibor Záhora, Lenka Kozlová, Jan Lukášek, Radek Černohous, Jan Korbel, Jana Skopalíková, Štěpán Drtina (korespondenčně)
Omluveni: Klára Kocmanová, Petra Smutná (pro nemoc), Michal Trešl

Zapisovatel: Jiří Snížek
Ověřovatel zápisu:


Programové body:

1) majetková přiznání zastupitelů https://redmine.pirati.cz/issues/15740 a jejich profily na webu https://redmine.pirati.cz/issues/15717
2) lednové setkání s nováčky - termín
sobota 12. ledna 2019 - 14:00 - PiCe setkání se zájemci o členství - já přijdu (Štěpán)
Petra je v Usti nad Labem na schuzi Republikoveho vyboru
3) KMO, krajská spojka MO, vedoucí KMO
Štěpán Drtina: na upgrade týmu se říkali zkušenosti z jiných krajů, kde hodně funguje, že se dá nějaký drobný peníz (3.000) někomu, kdo bude osaz ty články a věnovat se tomu. Možná by to stálo za zvážení toto oficiálně nabrhniut, než tím zatěžovat KoKS
Jiří Snížek: Do eurovoleb zkusí Klára, když to nepůjde, vypíšeme výběrko.
Štěpán Drtina: Dyť se může vyhlásit výběrko a než bude výsledek, tak to povede Klára.
4) středočeské reklamní předměty, kulatá tužka vs. tesařská tužka
zásadní hlasy proti nezazněly
Štěpán Drtina by chtěl kulatou tužku
5) nominace do dozorčích rad jinými subjekty než Piráty - způsob zveřejňování, mediální stránka věci
Zastupitelé nebo jmenovaní do dozorčích rad musí informovat minimálně předsednictvo místního sdružení před tím, než budou kamkoli jmenováni.
organizace fóra - bere si na starost Jan Korbel, je souhlas nad tříděním vláken (ideálně formální/neformální)
7) pochvala MS Benešov a MS Mladá Boleslav za schůze ve Voticích a Mnichově Hradišti
Štěpán Drtina: opravdu chválit MS za to, že udělá schůzi mimo své domovské mesto? :D
Jiří Snížek: Kdy pojedete do Čáslavi? :)
Štěpán Drtina: Po novém roce :) viz. Zápis ze schůze na našem fóru
8) RV má v lednu probírat (Dalibor Záhora)
"Kruhová diskuze nad smyslem a pravomocemi místních sdružení a přijímáním členů" -
link viewtopic.php?p=591705#p591705
Navrhuji nějaké vyjádření, stanovisko PKS (KF?)
9) mapa členů
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Místní předsednictvo
Příspěvky: 676
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 400 poděkování
Dostal poděkování: 596 poděkování

Re: [Organizace] - Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Petra.Smutna » 03 pro 2018, 17:36

zápis z ustavující schůze k MS Nymburk ze dne 3. 12. 2018 zde
odkaz: https://pad.pirati.cz/p/nymburk-03-12-2018
text:
USTAVUJÍCÍ SCHŮZE MÍSTNÍHO SDRUŽENÍ NYMBURK 3. 12. 2018

zúčastnění: Petr Procházka, Jiřina Procházková, Martin Martin, Pavel Kvíz
hosté: Petra Smutná, Dalibor Záhora, Petr Malínský, Martin Polák, Štěpán Drtina, Jiří Snížek, Gabriela Šinkorová, Tomáš Holan

zapisovatel: Petra Smutná
ověřovatel zápisu: Dalibor Zahora

program:
1. představení zájemců o členství v MS Nymburk
2. hlasování prvního předsednictva
3. ustavení názvu, územního pokrytí

1. představení zájemců o členství v MS Nymburk
Petr Procházka: člen od r. 2014 a bývalý předseda KS SčK, který se dlouhodobě věnuje zejména politice na místní úrovni města Nymburk, moderátor radia Patriot. Bude kandidovat na předsedu MS Nymburk.
Jiřina Procházková: členka od jara 2018, učitelka na ZŠ. Bude kandidovat na místopředsedkyni MS Nymburk.
Martin Martin: člen od r. 2012, dlouhodobě aktivní na místní úrovni města Nymburk, vývojový inženýr. Bude kandidovat na místopředsedu MS Nymburk.
Pavel Kvíz: člen od r. 2017, aktivní na komunální úrovni ve městě Poděbrady, majitel místního baru.

2. hlasování:
hlasující zakládající členové: Petr Procházka, Jiřina Procházková, Martin Martin, Pavel Kvíz
hlasování o předsedovi MS Nymburk, Petru Procházkovi: čtyřmi hlasy pro zvolen
hlasování o prvním místopředsedovi MS Nymburk, Martinu Martinovi: čtyřmi hlasy pro zvolen
hlasování o druhém předsedovi MS Nymburk, Jiřině Procházkové: čtyřmi hlasy pro zvolena

3. budoucí členové se shodli na:
název: Místní sdružení Nymburk
území: vymezené hranicemi okresu Nymburk

úkol pro Petru Smutnou: moderovat na foru krajské hlasování o založení MS Nymburk.

4. diskuze
- Prochor - budou nějaké další krajské noviny?
- Dalibor - pododbný požadavek byl i ve Voticích, promyslíme a prodebatujeme jakou přesně formu zvolit, ale nějaká tiskovina krajská bude

pod čarou
prověřit přijetí Petra Malínského (údajně přijat na schůzi, dohledat zápis ze schůze, kde se hlasovalo)
viewtopic.php?f=447&t=36713
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petra.Smutna za příspěvek:
Jiri.Snizek

Uživatelský avatar
Jana.Skopalikova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 165
Registrován: 08 kvě 2018, 23:07
Profese: doktorand - obor botanika
Dal poděkování: 398 poděkování
Dostal poděkování: 306 poděkování

Re: [Organizace] - Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Jana.Skopalikova » 03 pro 2018, 20:57

mumble schůze KS SčK 3. prosince 2018 20:00

přítomni: Dalibor Záhora, Antonín Schejbal, Jiří Snížek, Michal Trešl, Jana Skopalíková, Martin Polák, Štěpán Drtina, Jan Lukášek, Radek Černohous, Jan Lukášek, Petra Smutná (ze začátku v rádiu), Klára Kocmanová
omluveni:Jan Korbel, Lenka Kozlová (na RV)

zapisovatel: Jana Skopalíková


Programové body:
1) představení Niny Špitálníkové a Františka Kopřivy, zájemců o krajskou nominaci do primárek do eurovoleb; volba dne, času a místa
František: S Ninou preferujeme 15. nebo 16. 12. nebo pak 5. či 6. 1., nejvíce toho 16. 12.
16. 12. - setkání fyzické od 15 hod, v Pice + mumble

2) MS Kladno - trvání přijetí Jana Lukáška za člena MS, Michal Halžénský řekl, že jsme jen hosté na Kladně neboť tam nemáme trvalé bydliště, tedy Jan Lukášek a Radek Černohous
Jiří Snížek: Je to záležitost PMS Kladno a to Jana Lukáška přijalo. MS Kladno je celý bývalý okres Kladno.
Radek Černohous: vyříkají si to osobně na nejbližší schůzi
podat na redmine přijetí Jana Lukáška do MS

3) krajská mediální spojka
Jiří Snížek: návrh na výběrové řízení na člověka na plný úvazek (5000 od MO, 25000 z kraje), zahrnout do rozpočtu na 2019, představa začátek cca od poloviny roku
Michal Trešl: dobře definovat to, co bude jeho náplň práce a zda toho člověka chceme

4) technické zajištění vystoupení Marka Nečady na zasedání KF
a) zjistit, zda jsou v Pice reproduktory, lze zajistit externí mikrofon?
b) případně si každý nainstaluje mumble na telefon - pokládání otázek
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Skopalikova za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Snizek, Petra.Smutna, Dalibor.Zahora, Jan.Korbel

Odpovědět

Zpět na „Schůze KS Středočeský kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti