[SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Toto fórum slouží k vyhlašování schůzi krajského sdružení Středočeského kraje.

Moderátor: PKS Stredocesky kraj

Pravidla fóra
  • Toto fórum slouží k vyhlašování schůzi krajského sdružení Středočeského kraje.
  • Fórum není určeno pro volnou diskuzi. Zakládat vlákna zde může pouze svolavatel dané schůze, do názvu vlákna napíše její termín.
  • V daném vlákně se probírá pouze program jednání, popř. místo schůze.
  • Fórum slouží také jako archív zápisů ze schůzí a dalších náležitostí
Odpovědět
Uživatelský avatar
Klara.Kocmanova
Koordinátor krajského sdružení
Příspěvky: 154
Registrován: 03 dub 2018, 14:28
Profese: koordinátorka pro Středočeský kraj
Dal poděkování: 111 poděkování
Dostal poděkování: 305 poděkování

Re: [SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Klara.Kocmanova » 04 úno 2019, 21:03

Mumble KS SčK 4.2. 20:00

Přítomní: Jiří Snížek, Jan Korbel, Dalibor Záhora, Václav Kubaljak, Jana Skopalíková, Martin Polák, Michal Hažlinský, Klára Kocmanová, Jan Lukášek, Jan Lička
Omluveni: Michal Trešl, Štěpán Drtina
Zapisovatel: Klára Kocmanová

Body programu:
1) (Ne)pořádek ve fóru - výzkum (Honza Korbel)
Jan se pustil do reorganizace a čištění fóra, něco popsal ve vláknu zde viewtopic.php?f=276&t=45806
- týká se především aktivních vláken
Moderování - některé starší příspěvky jsou v kompetenci PKS, takže pořád chodí upozornění - některá vlákna Jan uzavřel (když vypadala hotově), otázka, zda má starší příspěvky řešit, anebo uzavřít a jak to řešit do budoucna?
Dalibor je pro uzavření, nikdo jiný se nevyjádřil
Jana S.: otázka k vláknům KET - nejdou zadávat ankety; úkol v redmine na práva stále nedotčen - zjistí, jak jsou na tom na AO
2) ad weby MS: společný email pro MS... (nepřijde mi vhodné prezentovat za celé MS ani jedno z možností 1. email pouze na jednoho člena, ať už to je předseda, nebo kdokoliv, protože zastupitelnost 2. email s jinou doménou než @pirati.cz (protože amatérismus). Více na mumble včetně návrhu řešení. (Michal Hazlinsky)
aliasy pro obce jsou v řešení, MS spolu musí komunikovat co se týče odpovídání
otázka na weby - Benešov jako vzor na středočeských stránkách (podle šablon, dá se jednoduše aktualizovat, Jan Korbel může podat informace); Brandýs má vlastní stránky -Michal H. - rád by časem směřoval web MS tímto směrem;
pozn. Jana Korbela - nemají stylizované jako Pirátský web (grafický manuál), horší sdílení - jiný formát
Michal - buď dodat materiál na středočeský web (Jan založí, MS mohou editovat), nebo založit vlastní stránku
Jana - informace by se měly hromadit na středočeském webu, aby bylo na jednom místě vidět, co děláme
3) Kauza Hamerský (Michal Hazlinsky)
p. Hamerský měl na Kladenském fóru připomínky k fungování, na Kladně shoda, že jeho osoba nemá být spojována s MS (nereprezentuje Piráty).
Michal: Akce MS jsou z pricipu veřejné a nechci nikomu bránit v účasti. K osobě M. Ham. MS připraví vlastní usnesení reflektující stanovisko PKS.
Dalibor připomíná, že PKS už dříve rozhodlo, že není ani vhodným kandidátem k primárkám, takže MS Kladno by toto mělo podpořit.
Michal souhlasí, že na místním fóru by mělo být usnesení k jeho osobě.
4) Vzkaz od Vojty Pikala: rozpočet MS kde se nejedná o víc než 50 000 je nesmysl a prosí o zohlednění
Jiří navrhuje, že správcem rozpočtové položky byl vždy předseda (nebo jiný hospodář) MS.
Klára dá dohromady s piroplacením.
5) volná diskuze:
Václav Kubaljak připomíná registraci na teambuilding, stále jsou volná místa.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Klara.Kocmanova za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Snizek, Jan.Korbel, Dalibor.Zahora, Martin.Martin
"Chaos vždy vítězí nad řádem, protože je lépe organizován."
- Terry Pratchett

Klára Kocmanová
koordinátorka pro Středočeský kraj
klara.kocmanova@pirati.cz https://www.facebook.com/klara.kocmanova.75
778 111 488

Uživatelský avatar
Klara.Kocmanova
Koordinátor krajského sdružení
Příspěvky: 154
Registrován: 03 dub 2018, 14:28
Profese: koordinátorka pro Středočeský kraj
Dal poděkování: 111 poděkování
Dostal poděkování: 305 poděkování

Re: [SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Klara.Kocmanova » 11 úno 2019, 20:43

Mumble KS SčK 11.2. 20:00
stálý pad pro schůze: https://pad.pirati.cz/p/sck | zápisy ze schůzí: viewtopic.php?t=29429&view=unread#unread

Přítomní: Tony Schejbal, Dalibir Záhora, Jan Korbel, Jiří Snížek, Štěpán Drtina, Martin Polák, Michal Trešl, Klára Kocmanová, Jan Trnka, Radek Černohous, Pavel Šanda, Michal Hažlinský (později od 20:20)
Omluveni:
Zapisovatel: Klára Kocmanová

Body programu:
1) kontrola úkolu z 28.1. - z každého MS dodat alespoň jedno téma (propojení města s EU) do 11.2. (Daliborovi e-mailem)
Poslalo pouze Kladno!!!!
2) JS - prezentace obecních zastupitelů na stredocesky.pirati.cz https://redmine.pirati.cz/issues/15717
seznam zastupitelů a medailonky - Klára bude znovu obepisovat
3) JS - krajské expertní týmy (KET) - konzultace (týmy bez lidí - Bezpečnost, Cestovní ruch, Kontrola (transparence), Majetek a investice)
- zveřejnění na stredocesky.pirati.cz
dát vědět Jiřímu, pokud bude někdo nový (vlákno na fóru)
ptát se i zájemců o členství, zda se chtějí zapojit do KET (a případně do jakého) - Štěpán přidá do seznamu otázek na fóru
4) JS - setkání s nováčky a zájemci o členství a novými registrovanými příznivci - sobota 16. března, od 15h PiCe
5) JS - další zasedání krajského fóra - neděle 14. dubna od 11:00 v Rakovníku - prosím Kláru o rezervaci vhodného prostoru, kontakty na místní můžu dodat
6) JS - květnová populárně naučná veřejná debata o Evropské unii
- info od Kláry, kdy může Ivan?
- pro zamyšlení: - koho dalšího k Ivanovi na pódium? - Ninu, někoho z čela nebo přímo lídra Marcela Kolaju, Honzu Ličku
- kde debatu uspořádat? - nemusí to být nutně Poděbrady
- spojit debatu s krajskou schůzí pro motivaci členů a registrovaných příznivců v rámci kampaně?
datum a čas se zajistí až po schůzce volební manažerky s ostatními kandidáty
probereme ještě v neděli v Berouně s volební manažerkou
7) JS - další plány - červnové setkání s nováčky - bublina (očekávaný větší zájem) po volbách, možnost na něj odkazovat zájemce během kampaně - sobota 1. června 15:00, PiCe
- uspořádat letní krajskou schůzi nebo počkat až na září? - bude se konat v Mělníku, chci na ní představit svůj návrh termínů před krajskými volbami (kdy bude volba lídra a čela kandidátky 65/7 = 9,3, kdy bude výběrové řízení na volebního manažera)
naplánujeme ještě krajskou schůzi na červen, o prázdninách nebude - v září proběhne v Mělníce
8) Nová komunikační platforma strany, náhrada za FB chat - https://zulip.pirati.cz/login/ (neznámý autor)
- doporučujeme spíše Pirátský rocket chat, kde je více lidí a funguje už i s mobilní aplikací: https://chat.pirati.cz/channel/stredocesi
Tito uživatelé poděkovali autorovi Klara.Kocmanova za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Snizek, Jan.Korbel, Marek.Rebicek, Dalibor.Zahora
"Chaos vždy vítězí nad řádem, protože je lépe organizován."
- Terry Pratchett

Klára Kocmanová
koordinátorka pro Středočeský kraj
klara.kocmanova@pirati.cz https://www.facebook.com/klara.kocmanova.75
778 111 488

Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 745
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 1231 poděkování
Dostal poděkování: 1118 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Jan.Korbel » 17 úno 2019, 16:12

Shůze KS SčK 17. 2. 2019 Beroun

Přítomni:
členové:Jiří Snížek, Jan Korbel, Antonín Schejbal, Jan Trnka, Klára Kocmanová, Dalibor Záhora, Michal Trešl, František Kopřiva, Václav Kubaljak, Marek Řebíček, Radek Černohous
hosté:Pavel Zvěřina, Eva Skálová, Radek Zápotocký, Dita Chromá, Zdeněk Chromý, Romana Boukalová, Ivan Boukal, Zdeněk Bydžovský, Jana Otáhalová, David Hosl

Omluveni: Štěpán Drtina

Zapisovatel: Klára Kocmanová
Ověřovatel zápisu: Jan Korbel

Body programu:

11:00 - 12:00 - čas pro místní - člen Vojtěch Vopařil a zájemci o členství a příznivci z regionu - volná, případně moderovaná diskuse
Radek Zápotocký - Jesenice - bude mít dotazy na územní plánování, dopravu, zábor zemědělské půdy, stavba D3 (pravděpodobná schůzka - Lička, Ertl, Michailidu, Korbel)
představovací kolečko, ukázka pirátských platforem, vysvětlení termínů, volná diskuze
David Hosl grilování:
Tony: Co Ti vadí na Pirátech?
D: Nic zásadního. Jen co mě v oslední době zaskočilo, byly zprávy o tom, že Piráti inklinují k ČSSD jako k nejvhodnějšímu koaličnímu partneru.
JK: To jsi četl v rozhovoru s Michálkem?
Dalibor: David má pravdu, ten článek teď vyšel.
D:Jinak jsem se vším vždy souhlasil.
Tony: Světově jsou Piráti spíše do leva...
D: To mi nevadí, ale jde přímo o ČSSD.
JK: záleží na výsledcích voleb, od toho se to bude odvíjet. Něco podobného probíhalo ted v komunále, lepší být v koalici s někým, koho nemusíme, než být v opozici a nemoci zasáhnout.
Dalibor: Další věc je, že se vždy schvaluje povolební strategie. Celá členská základna o tom bude hlasovat, takže je možnost to ovlivnit.
JK: Jaké máš vzpomínky na svoji práci v casinech?
D: Ne moc dobré, byl jsem po škole a chtěl jsem auto - bylo to kvůli penězům. Je to 10 let, co jsem skončil.
JK: Když se na to podíváš z pohledu člověka, který tam denně nechvá peníze, jak to vidíš?
D: Je to jejich rozhodnutí a svobodná volba. Asi bych nebyl pro to, zrušit všechna casina.
JK: Když to srovnáš s drogami? Z pohledu závislosti?
D:Asi to tam vzniká, ale je to spojené se vším..Proběhla významná regulace, já už mám dnes jinou oblast zájmů, takže se o to nezajímám.
Tony: Ta regulace je opravdu znát, dnes se člověk musí zaregistrovat..
D: Je rozdíl mezi casinem a hernou...
Tony: V Příbrami jsme proto, aby byla jen casina...třeba 2, která budou mít určitou úroveň.
JK: Můžeš nám něco říct k historii u ODS a u Svobodných?
D: U Svobodných jsem nebyl členem, jen párkrát se známým na pivu, ( zakládal NWOO). Já jsem se přihlásil dobrovolně, ale bylo tam několik černých duší. Byl jsem na několika setkáních, ale nebyl jsem aktivně zapojen.
JS: O přijetí budeme hlasovat na fóru, ne teď tady. Ještě se zeptám na zájmy?
D: Cestování, sport. Nejvíc mě zajímá svoboda. Rád bych se zapojil do MS a do KET. Například roznos PL, to budu dělat vždycky.

12:00 - 13:00 - oběd
13:00 - 14:00 - Eurovolby v SčK spolu s celostátní volební manažerkou (Jan Korbel)
rekapitulace momentální situace - rozpočet 675 tisíc, z toho 350 tisíc přejde do centrálního rozpočtu, momentálně na fóru záměr na outdoor na 130 tisíc
Martina Kavanová (volební manažerka) - prezentace - témata eurovoleb, koncept, vize
- start kampaně: 3.3. - Café NOD Praha, všichni jsou zvaní :) bude představeno i hlavní volební heslo
- Martina apeluje na všechny členy, dobrovolníky a příznivce, aby pomohli zpopularizovat evropské volby - čím víc lidí se zapojí, tím více to působí, že volí všichni
- na konci dubna budou k dispozici i letáky k roznášení, budou PL
- bude kampaň s voličskými průkazy - minule měla velký úspěch
(Marek Řebíček - pozn. - jde i přes datovou schránku - diskuze o tom, že datovou schránku skoro nikdo nemá, tady jde o zjednoduššení procesu)
- Nechceme jenom informační kampaň, chceme voliče ideálně zapojit i do kampaně - když se účastní, mají o to větší důvod jít volit
- akce se zastupiteli - mohou ukázat, že "Piráti pracují"
- bude vytvořen manuál s FAQ pro evropské volby
- pravděpobodně bude tour a Ivanem, kde se přidá Marcel nebo Markéta - to budou akce "zeshora", další akce by si měl organizovat sám kraj/MSka
- hlavně v květnu intenzivní rozdávání PL!!!!
Marek Řebíček - poznámka k PL - v Brandýse budou 2 strany jen lokální o spojitosti s EU - do toho se zabalí samotné PL - inspirace pro jednotlivé MS pro tvorbu opravdu lokální mutace, jinak budou 2 strany v PL krajské
--> vyhlásí se deadline na dodání od jednotlivých MS, pak by se mohl zamluvit jeden grafik pro celý kraj, který by udělal sazbu
Poznámka JS - polepená dodávka na přepravu stánků, merche a lidí, akce v každé ORP (26 míst)?
-->zamyslet se nad kalendářem/rozpisem akcí
Jiří - nápad na koupi nebo pronájem dodávky, aby Klára mohla rozvážet stany a stánky
- ukázka okrsků a rozdělení "prázdných míst" do kompetence PKS a jednotlivých MS
14:00 - 14:30 - PR manager/tiskový mluvčí SčK - koncept, smysl a parametry případného výběrového řízení (Dalibor Záhora)
Dalibor: bylo odhlasováno, že se zřídí KMO - nikdo to nechtěl vykonávat. Dalibor byl pověřen PKS a dělá to od podzimu, momentálně bude rezignovat (důvody uvede na fóru, část agendy převezme Klára), ale spolupracovat dál bude.
- bude VŘ na "krajskou mediální spojku" - je třeba vymyslet kritéria (např. spolupráce s MS - měli by sami dodávat obsah)
- jednotlivé kraje to budou mít trochu odlišně, stále se diskutuje o jednotlivých formách (od centrály bude příspěvek, ale velice malý a pod podmínkami)
- do eurovoleb to není priorita, ale je třeba si to rozmyslet - Dalibor se přimlouvá za to, aby to bylo opravdu až po volbách na profesionální úrovni
- od centrály jsou týdenní mediální plány, plánované mumbly (KMO se do toho může kdykoliv zapojit) - ten člověk by měl fungovat v kooperaci
- ideálně vytvořit i dlouhodobý přehled o tom, co se v kraji bude dít
(Radek Černohous - na Kladně momentálně jedna potenciální kandidátka, která to má vystudované)
Jiří: otázka, zda KMO postavit stejně, jako centrální MO - vedoucí by byl volen a pod ním by byl zaměstnán tiskový mluvčí/mediální spojka
- všeobecný souhlas - vedoucí MO by měl mít podporu krajského fóra , dělal by strategická rozhodnutí
- termín nástupu by chtěl 1. června, a jeden člověk nebo dva? co na to ostatní z PKS - jeden člověk; Marek souhlasí, Michal též, Jan je spíše už pro květen (pokud se stihne výběrko před horkou fází kampaně EU)
-->během týdne PKS vytvoří "podmínky pro přijetí" a termín výběrka
Marek pozn.: ten člověk nemusí být nutně Pirát, ale měl by být profesionál
14:35 - 14:45 - Václav Kubaljak - organizace neformálního setkání KS SčK
bude to ve stejném termínu, na jakém jsme se shodli - 1. - 3. března
Václav bude na místo vyjíždět už po 11h, ať se každý připojí, v kolik bude chtít
15:00 - 16:00 - prostor pro krajské expertní týmy (KET)(Jiří Snížek, Štěpán Drtina)
Jiří: Jakým způsobem úkolovat KET?
František: Eurovolby (a za rok krajské) jsou velká šance - přijít s nějakým velkým, radikálním tématem (např. autonomie krajů) - na krajské úrovni není zdaleka tak zpracované, jako v celostátu; kvůli originalitě bychom s tím měli přijít co nejdřív; shromažďovat krajská témata - která jednotlivé kraje spojují a která jsou specifická pro jednotlivé oblasti
Václav: Souhlas - moje dlouhodobá vize je průzkum (mezi voliči i mezi zastupiteli), jaká je problematika; spojit jednotlivé KETy v součinnosti (např. školství a doprava - dojíždění do škol); zpracování přehledu palčivých témat.
Marek: Na kraj je to velká personální zátěž - udělat průzkum, na podzim už mít vybraného lídra do krajských voleb a zpracovávat témata.
Václav: Měli bychom oslovovat zastupitele, kteří už někde jsou a ptát se, s čím potřebují pomoct.
Jan: A obráceně - zastupitelé by měli oslovovat KET.
Václav: Jedním z důvodů vysokého věkového průměru ve sborovnách jsou malé benefity - v dlouhodobém horizontu nebude mít kdo učit.
Michal: Není to spíš celostatní téma?
Václav: Je to i lokální, město může např. nabídnout byt.
diskuze o situacích ve městech
Dalibor: Nebylo by lepší nechat si vytvořit průzkum jen pro náš kraj?
Michal: KET by měl fungovat především na pomoc zastupitelům.
Jan + Jiří: Ano, ale dostaneme základ, na kterém budeme moct postavit program, který schválí krajské fórum.
František: Ten průzkum, pokud ho budou dělat kraje jednotlivě, bude dražší. Nejde jen o průzkum problematiky, ale i zájmů v krajích a o kraje.
Václav: Myslel jsem průzkum námětů, co lidi v kraji zajímá.
Marek: Je pro vyhlášení primárek na lídra a čelo do krajských voleb co nejdřív - mohou ho potom podpořit i KET a můžeme tvořit krajský program co nejdříve.

poznámky JS:

1) co to jsou krajské expertní týmy (KET)
vzdělávání členů a kandidátů
podpora zastupitelů
2) KET bez vedoucího bezpečnost, transparentnost (kontrolní výbor) a majetek a investice
3) napojení na pražské resortní týmy
4) pozvánky (oznámení na fóru) na setkání a zveřejnění zápisu viewforum.php?f=1274
5) představa o dalších setkáních KET na krajských schůzích:
neděle 14. dubna od 11:00 v Rakovníku - co je v dlouhodobém celostátním a pražském pirátském programu a jak tento program realizovat ve středočeském měřítku, kdo je vedoucí odpovídajícího pražského resortního týmu, co dělá v dané oblasti současné vedení kraje a co je v programovém prohlášení, zátěž z minulosti, současný stav
červen PiCe - teze k dlouhodobému krajskému programu
září Mělník - vymezení toho, co lze realizovat v období 2020 - 2024
Dlouhodobý program i program na období 20 - 24 bude schvalovat a připomínkovat krajské fórum, ale bylo by dobré ho ve výsledku mít na takové odborné úrovni, aby byl z tohoto odborného hlediska lepší než program našich konkurentů.
6) mail obecním zastupitelům s kontakty na vedoucí KET

krajské volby - červen - říjen rozprava o lídrovi, září veřejné grilování kandidátů na "hejtmana/hejtmanku", říjen grilování čela (10 lidí), listopad - květen volba zbytku 54 lidí, červen a červenec případné doplnění kandidátky předsednictvem

16:00 - 16:15 - hospodáři MS a piroplacení (Klára K.)

vzhledem k rozpočtu jednotlivých MS (20 000 na rok) si každé MS si určí hospodáře (automaticky je to předseda MS, ale může to být někdo jiný), který bude pracovat v piroplácení (proplácení a schvalování výdajů). Dát vědět Kláře, kdo to je a Klára brzy zorganizuje školení(je třeba určit co nejdříve, dokud nemáte hospodáře, nemůžete proplácet!!!)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvky (celkem 3):
Jan.Mejsnar, Dalibor.Zahora, Marek.Rebicek
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů

Uživatelský avatar
Jana.Skopalikova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 220
Registrován: 08 kvě 2018, 23:07
Profese: doktorand - obor botanika
Dal poděkování: 482 poděkování
Dostal poděkování: 456 poděkování

Re: [SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Jana.Skopalikova » 18 úno 2019, 10:06

Jan.Korbel píše:
17 úno 2019, 16:12
Shůze KS SčK 17. 2. 2019 Beroun

Přítomni:
členové:Jiří Snížek, Jan Korbel, Antonín Schejbal, Jan Trnka, Klára Kocmanová, Dalibor Záhora, Michal Trešl, František Kopřiva
hosté:Pavel Zvěřina, Eva Skálová, Radek Zápotocký, Dita Chromá, Zdeněk Chromý, Romana Boukalová, Ivan Boukal, Zdeněk Bydžovský, Jana Otáhalová

Omluveni: Štěpán Drtina
OFFTOPIC
Zapisovatel: Klára Kocmanová
Ověřovatel zápisu: Jan Korbel

Body programu:

11:00 - 12:00 - čas pro místní - člen Vojtěch Vopařil a zájemci o členství a příznivci z regionu - volná, případně moderovaná diskuse
Radek Zápotocký - Jesenice - bude mít dotazy na územní plánování, dopravu, zábor zemědělské půdy, stavba D3 (pravděpodobná schůzka - Lička, Ertl, Michailidu, Korbel)
představovací kolečko, ukázka pirátských platforem, vysvětlení termínů, volná diskuze
David Hosl grilování:
Tony: Co Ti vadí na Pirátech?
D: Nic zásadního. Jen co mě v oslední době zaskočilo, byly zprávy o tom, že Piráti inklinují k ČSSD jako k nejvhodnějšímu koaličnímu partneru.
JK: To jsi četl v rozhovoru s Michálkem?
Dalibor: David má pravdu, ten článek teď vyšel.
D:Jinak jsem se vším vždy souhlasil.
Tony: Světově jsou Piráti spíše do leva...
D: To mi nevadí, ale jde přímo o ČSSD.
JK: záleží na výsledcích voleb, od toho se to bude odvíjet. Něco podobného probíhalo ted v komunále, lepší být v koalici s někým, koho nemusíme, než být v opozici a nemoci zasáhnout.
Dalibor: Další věc je, že se vždy schvaluje povolební strategie. Celá členská základna o tom bude hlasovat, takže je možnost to ovlivnit.
JK: Jaké máš vzpomínky na svoji práci v casinech?
D: Ne moc dobré, byl jsem po škole a chtěl jsem auto - bylo to kvůli penězům. Je to 10 let, co jsem skončil.
JK: Když se na to podíváš z pohledu člověka, který tam denně nechvá peníze, jak to vidíš?
D: Je to jejich rozhodnutí a svobodná volba. Asi bych nebyl pro to, zrušit všechna casina.
JK: Když to srovnáš s drogami? Z pohledu závislosti?
D:Asi to tam vzniká, ale je to spojené se vším..Proběhla významná regulace, já už mám dnes jinou oblast zájmů, takže se o to nezajímám.
Tony: Ta regulace je opravdu znát, dnes se člověk musí zaregistrovat..
D: Je rozdíl mezi casinem a hernou...
Tony: V Příbrami jsme proto, aby byla jen casina...třeba 2, která budou mít určitou úroveň.
JK: Můžeš nám něco říct k historii u ODS a u Svobodných?
D: U Svobodných jsem nebyl členem, jen párkrát se známým na pivu, ( zakládal NWOO). Já jsem se přihlásil dobrovolně, ale bylo tam několik černých duší. Byl jsem na několika setkáních, ale nebyl jsem aktivně zapojen.
JS: O přijetí budeme hlasovat na fóru, ne teď tady. Ještě se zeptám na zájmy?
D: Cestování, sport. Nejvíc mě zajímá svoboda. Rád bych se zapojil do MS a do KET. Například roznos PL, to budu dělat vždycky.

12:00 - 13:00 - oběd
13:00 - 14:00 - Eurovolby v SčK spolu s celostátní volební manažerkou (Jan Korbel)
rekapitulace momentální situace - rozpočet 675 tisíc, z toho 350 tisíc přejde do centrálního rozpočtu, momentálně na fóru záměr na outdoor na 130 tisíc
Martina Kavanová (volební manažerka) - prezentace - témata eurovoleb, koncept, vize
- start kampaně: 3.3. - Café NOD Praha, všichni jsou zvaní :) bude představeno i hlavní volební heslo
- Martina apeluje na všechny členy, dobrovolníky a příznivce, aby pomohli zpopularizovat evropské volby - čím víc lidí se zapojí, tím více to působí, že volí všichni
- na konci dubna budou k dispozici i letáky k roznášení, budou PL
- bude kampaň s voličskými průkazy - minule měla velký úspěch
(Marek Řebíček - pozn. - jde i přes datovou schránku - diskuze o tom, že datovou schránku skoro nikdo nemá, tady jde o zjednoduššení procesu)
- Nechceme jenom informační kampaň, chceme voliče ideálně zapojit i do kampaně - když se účastní, mají o to větší důvod jít volit
- akce se zastupiteli - mohou ukázat, že "Piráti pracují"
- bude vytvořen manuál s FAQ pro evropské volby
- pravděpobodně bude tour a Ivanem, kde se přidá Marcel nebo Markéta - to budou akce "zeshora", další akce by si měl organizovat sám kraj/MSka
- hlavně v květnu intenzivní rozdávání PL!!!!
Marek Řebíček - poznámka k PL - v Brandýse budou 2 strany jen lokální o spojitosti s EU - do toho se zabalí samotné PL - inspirace pro jednotlivé MS pro tvorbu opravdu lokální mutace, jinak budou 2 strany v PL krajské
--> vyhlásí se deadline na dodání od jednotlivých MS, pak by se mohl zamluvit jeden grafik pro celý kraj, který by udělal sazbu
Poznámka JS - polepená dodávka na přepravu stánků, merche a lidí, akce v každé ORP (26 míst)?
-->zamyslet se nad kalendářem/rozpisem akcí
Jiří - nápad na koupi nebo pronájem dodávky, aby Klára mohla rozvážet stany a stánky
- ukázka okrsků a rozdělení "prázdných míst" do kompetence PKS a jednotlivých MS
14:00 - 14:30 - PR manager/tiskový mluvčí SčK - koncept, smysl a parametry případného výběrového řízení (Dalibor Záhora)
Dalibor: bylo odhlasováno, že se zřídí KMO - nikdo to nechtěl vykonávat. Dalibor byl pověřen PKS a dělá to od podzimu, momentálně bude rezignovat (důvody uvede na fóru, část agendy převezme Klára), ale spolupracovat dál bude.
- bude VŘ na "krajskou mediální spojku" - je třeba vymyslet kritéria (např. spolupráce s MS - měli by sami dodávat obsah)
- jednotlivé kraje to budou mít trochu odlišně, stále se diskutuje o jednotlivých formách (od centrály bude příspěvek, ale velice malý a pod podmínkami)
- do eurovoleb to není priorita, ale je třeba si to rozmyslet - Dalibor se přimlouvá za to, aby to bylo opravdu až po volbách na profesionální úrovni
- od centrály jsou týdenní mediální plány, plánované mumbly (KMO se do toho může kdykoliv zapojit) - ten člověk by měl fungovat v kooperaci
- ideálně vytvořit i dlouhodobý přehled o tom, co se v kraji bude dít
(Radek Černohous - na Kladně momentálně jedna potenciální kandidátka, která to má vystudované)
Jiří: otázka, zda KMO postavit stejně, jako centrální MO - vedoucí by byl volen a pod ním by byl zaměstnán tiskový mluvčí/mediální spojka
- všeobecný souhlas - vedoucí MO by měl mít podporu krajského fóra , dělal by strategická rozhodnutí
- termín nástupu by chtěl 1. června, a jeden člověk nebo dva? co na to ostatní z PKS - jeden člověk; Marek souhlasí, Michal též, Jan je spíše už pro květen (pokud se stihne výběrko před horkou fází kampaně EU)
-->během týdne PKS vytvoří "podmínky pro přijetí" a termín výběrka
Marek pozn.: ten člověk nemusí být nutně Pirát, ale měl by být profesionál
14:35 - 14:45 - Václav Kubaljak - organizace neformálního setkání KS SčK
bude to ve stejném termínu, na jakém jsme se shodli - 1. - 3. března
Václav bude na místo vyjíždět už po 11h, ať se každý připojí, v kolik bude chtít
15:00 - 16:00 - prostor pro krajské expertní týmy (KET)(Jiří Snížek, Štěpán Drtina)
Jiří: Jakým způsobem úkolovat KET?
František: Eurovolby (a za rok krajské) jsou velká šance - přijít s nějakým velkým, radikálním tématem (např. autonomie krajů) - na krajské úrovni není zdaleka tak zpracované, jako v celostátu; kvůli originalitě bychom s tím měli přijít co nejdřív; shromažďovat krajská témata - která jednotlivé kraje spojují a která jsou specifická pro jednotlivé oblasti
Václav: Souhlas - moje dlouhodobá vize je průzkum (mezi voliči i mezi zastupiteli), jaká je problematika; spojit jednotlivé KETy v součinnosti (např. školství a doprava - dojíždění do škol); zpracování přehledu palčivých témat.
Marek: Na kraj je to velká personální zátěž - udělat průzkum, na podzim už mít vybraného lídra do krajských voleb a zpracovávat témata.
Václav: Měli bychom oslovovat zastupitele, kteří už někde jsou a ptát se, s čím potřebují pomoct.
Jan: A obráceně - zastupitelé by měli oslovovat KET.
Václav: Jedním z důvodů vysokého věkového průměru ve sborovnách jsou malé benefity - v dlouhodobém horizontu nebude mít kdo učit.
Michal: Není to spíš celostatní téma?
Václav: Je to i lokální, město může např. nabídnout byt.
diskuze o situacích ve městech
Dalibor: Nebylo by lepší nechat si vytvořit průzkum jen pro náš kraj?
Michal: KET by měl fungovat především na pomoc zastupitelům.
Jan + Jiří: Ano, ale dostaneme základ, na kterém budeme moct postavit program, který schválí krajské fórum.
František: Ten průzkum, pokud ho budou dělat kraje jednotlivě, bude dražší. Nejde jen o průzkum problematiky, ale i zájmů v krajích a o kraje.
Václav: Myslel jsem průzkum námětů, co lidi v kraji zajímá.
Marek: Je pro vyhlášení primárek na lídra a čelo do krajských voleb co nejdřív - mohou ho potom podpořit i KET a můžeme tvořit krajský program co nejdříve.

poznámky JS:

1) co to jsou krajské expertní týmy (KET)
vzdělávání členů a kandidátů
podpora zastupitelů
2) KET bez vedoucího bezpečnost, transparentnost (kontrolní výbor) a majetek a investice
3) napojení na pražské resortní týmy
4) pozvánky (oznámení na fóru) na setkání a zveřejnění zápisu viewforum.php?f=1274
5) představa o dalších setkáních KET na krajských schůzích:
neděle 14. dubna od 11:00 v Rakovníku - co je v dlouhodobém celostátním a pražském pirátském programu a jak tento program realizovat ve středočeském měřítku, kdo je vedoucí odpovídajícího pražského resortního týmu, co dělá v dané oblasti současné vedení kraje a co je v programovém prohlášení, zátěž z minulosti, současný stav
červen PiCe - teze k dlouhodobému krajskému programu
září Mělník - vymezení toho, co lze realizovat v období 2020 - 2024
Dlouhodobý program i program na období 20 - 24 bude schvalovat a připomínkovat krajské fórum, ale bylo by dobré ho ve výsledku mít na takové odborné úrovni, aby byl z tohoto odborného hlediska lepší než program našich konkurentů.
6) mail obecním zastupitelům s kontakty na vedoucí KET

krajské volby - červen - říjen rozprava o lídrovi, září veřejné grilování kandidátů na "hejtmana/hejtmanku", říjen grilování čela (10 lidí), listopad - květen volba zbytku 54 lidí, červen a červenec případné doplnění kandidátky předsednictvem

16:00 - 16:15 - hospodáři MS a piroplacení (Klára K.)

vzhledem k rozpočtu jednotlivých MS (20 000 na rok) si každé MS si určí hospodáře (automaticky je to předseda MS, ale může to být někdo jiný), který bude pracovat v piroplácení (proplácení a schvalování výdajů). Dát vědět Kláře, kdo to je a Klára brzy zorganizuje školení(je třeba určit co nejdříve, dokud nemáte hospodáře, nemůžete proplácet!!!)
Nechybí vám v přítomných minimálně Vašek Kubaljak, Marek Řebíček nebo Radek Černohous, kteří jsou zmínění dále v textu? :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Skopalikova za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Snizek, Jan.Korbel, Dalibor.Zahora

Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 745
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 1231 poděkování
Dostal poděkování: 1118 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Jan.Korbel » 18 úno 2019, 10:19

Omlouvám se za chybu, zápis jsem kontroloval poměrně pečlivě, ale u seznamu lidí jsem se spolehl na přepis. Někteří navíc přijeli až po obědě, někdo zase po obědě odjížděl. Každopádně díky za postřeh a kvalitní kontrolu :-) Doplníme + jsem požádal Jirku, aby ještě účastníky zkontroloval (má z nás nejlepší paměť).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvek:
Jiri.Snizek
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů

Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1121
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 2759 poděkování
Dostal poděkování: 1283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Jiri.Snizek » 18 úno 2019, 10:26

Doplnil jsem kromě Janou jmenovaných ještě Davida Hosla OFFTOPICpřišel i se ženou a potomkem, ale zas tam přesný to asi bejt nemusí. :) Snad to je všechno. Jinak když tady takhle spamujem, tak díky všem za účast. Myslím, že schůze byla přínosná (aspoň pro mě ano.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 2):
Jan.Korbel, Dalibor.Zahora
721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, https://www.facebook.com/snizekjiri, https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/, předseda Krajského sdružení Středočeský kraj

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 745
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 1231 poděkování
Dostal poděkování: 1118 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Jan.Korbel » 18 úno 2019, 21:15

Mumble KS SčK 18.2. 20:00
stálý pad pro schůze: https://pad.pirati.cz/p/sck | zápisy ze schůzí: viewtopic.php?t=29429&view=unread#unread

Přítomní: Dalibor Záhora, Jiří Snížek, Jan Korbel, Jan Lička, Jan Trnka, Jana Skopalíková, Marek Řebíček, Martin Polák, Michal Hažlinský, Štěpán Drtina, Václav Kubaljak, Michal Trešl
Omluveni: Klára Kocmanová
Zapisovatel: Jan Korbel
Ověřovatel: Michal Trešl

Body programu:
1) schůze v Rakovníku neděle 14. 4. 2019 od 11:00
- obeslat zájemce a místní příznivce, program bude upřesněn, scháníme prostory
- pokusíme se zajistit audio stream + záznam
2) volební dodávka - operativní leasing pronájem na dva měsíce (duben, květen), potisk
- musíme zjistit možnosti pronájmu
- nemusí to být velká dodávka, něco menšího
- Václav Kubaljak a Michal Hažlinský zjistí možnosti polepu (technologie)
- polep (částečný) nebo "magnetická" deska
- dobré by bylo zajištěné parkování (Klára - zjistit možnosti parkování někde za plotem)
- Jan Trnka má plotter, mohlo by to být za cenu materiálu
3) obsah do PirListů
- asi 4 lidi poslali tip na článek (témata), výběr témat začne v týdnu od 25.2.2019 - Dalibor je sepíše na fórum
- krajská příloha bude mít pouze 2 strany, kde budou nejlepší články z kraje
- Brandýs chce udělat vlastní A3 (dají k dispozici šablonu) do které noviny zabalí, bude možnost i pro jiné MS - přispějeme z krajského rozpočtu
4) rezignace vedoucího KMO
- je oznámeno na fóru, hledáme nového neplaceného člověka, funkci zatím přebírá Klára a PKS
- Dalibor bude dál spolupracovat a nebrání se tomu třeba něco napsat, ale nechce rozhodovat
- sociální sítě: Marek Řebíček s Patrickem Zandlem(?) si berou Facebook; Dalibor si nechá Twitter
5) Bude nutné školení hospodářů MS? Volil bych Kutnou Horu a nebo e-learning (psal Polák)
- více informací dodá Klára, která pravděpodobně bude schopná hospodáře proškolit
- školení chystané v Praze se zčásti bude věnovat i placení, ale kryje se s neformálním setkáním KS, ze školení je slíbený záznam
6) Tiskový mluvčí KS SčK
- člověk na fulltime pro medializaci výstupů našich zastupitelů apod.
- do EU voleb není až tak důležitý, bude nutný na krajské volby
- parametry výběrového řízení: 1) přihlášení do 31. března, 2) pohovory v dubnu, 3) odměna 30k plus 10k při excelentní práci (budeme muset definovat, co to je), 4) nástup 1. května, ale reálně počítáme, že až 1. června
- inspirace z MsK viewtopic.php?p=604536#p604536
- v rozpočtu je na odměny 300 000 Kč https://piroplaceni.pirati.cz/rozpocet/27/
- Marek Řebíček - aktivní řidič + vlastní auto
- Klára kontaktní osobou
- vyhlásit do konce února
- jednání KF viewtopic.php?f=406&t=46170
7) Problem v MS Kolin - info od Martina Poláka: Jiří Chládek chce pozastavit členství, kvůli nějaké prohrané pitomé sázce a neumí mu to rozmluvit
- je potřeba řešit na úrovni MS
8) Dopravní anketa SčK + Praha. Rozpočet, očekávané výstupy a výhody
- v Praze řeší koncepční dokument pro napojení Prahy a SčK
- promýšlí, jak omezit zbytečné dojíždění za prací, k čemuž je potřeba zjistit data
- pro zjištění dat je potřeba nějaký informační systém (anketa), Honza má vybraný pro začátek systém s náklady do 1000Kč / měsíc
- Jan Lička je ochoten to pro začátek sponzorovat ze svého (v menších částkách), ale hezčí by to bylo pod hlavičkou Pirátů
- v další fázi by to bylo vhodné spojit s nějakým mapovým systémem (pokud bude dost dat, bude mít smysl do toho investovat více peněz)
- anketa už běží na URL https://janlika.typeform.com/to/h0mkEc
- podporuje Jan Korbel, Marek Řebíček, Jiří Snížek i Štěpán Drtina
- co bude potřeba za doklad si Jan Lička zjistí u Kláry
- Jan Lička dodá článek s fotkou pro web
9) Dalibor: informace o pražských otevřených pondělcích, uděláme zřejmě nějaký experiment, kdy se nějaké pondělí přidáme k Praze
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvek:
Jiri.Snizek
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů

Uživatelský avatar
Klara.Kocmanova
Koordinátor krajského sdružení
Příspěvky: 154
Registrován: 03 dub 2018, 14:28
Profese: koordinátorka pro Středočeský kraj
Dal poděkování: 111 poděkování
Dostal poděkování: 305 poděkování

Re: [SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Klara.Kocmanova » 25 úno 2019, 20:52

Mumble KS SčK 25.2. 20:00
stálý pad pro schůze: https://pad.pirati.cz/p/sck | zápisy ze schůzí: viewtopic.php?t=29429&view=unread#unread

Přítomní: Jiří Snížek, Jan Korbel, Jan Lukášek, Klára Kocmanová, Václav Kubaljak, Michal Hažlinský, Dalibor Záhora, Radek Černohous, Jan Lička, Martin Polák, Michal Trešl, Jana Skopalíková, Štěpán Drtina (20:35)
Omluveni: Marek Řebíček
Zapisovatel: Klára Kocmanová
Ověřovatel:

Body programu:
1) Kontrola minulých úkolů
3) obsah do PirListů - Dalibor
- Benešov - připravené 3 články
- Kolín 1-2 články
- Příbram - 1 článek
- Kladno - 2 články
9) Dalibor: informace o pražských otevřených pondělcích, uděláme zřejmě nějaký experiment, kdy se nějaké pondělí přidáme k Praze
vlákno na foru viewtopic.php?f=406&t=46271
- bude na to událost na fb, bude to v kalendáři - je možnost tam posílat dobrovolníky, kteří se chtějí zapojit a pohybují se v Praze/mají to blízko
2) Dotazy na PKS vě věci přijímání nových členů - Dalibor
zdůvodnění přijetí Davida Hosla
odpověď PKS: čekal na členství rok a půl, pomáhal při kampani, představil se již na fóru, na schůzi pro zájemce o členství a byl grilován na krajské schůzi v Berouně - shoda, že nebyl důvod ho nepřijmout
3) článek o čerpání poslaneckých náhrád - idnes Dalibor
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/posl ... _evam/tisk
- Středočeští poslanci čerpají náhrady, mohou za to být kritizováni - probrat s nimi
4) Václav - konečné informace k neformálnímu setkání
- přihlášených 15 osob
- Václav bude moct dorazit na místo až kolem 18h - mohl by tam být někdo dřív?
- nechť se účastnící rozmyslí, co by rádi dělali přes den
5) Vojtěch Lukavec (viewtopic.php?f=447&t=41145)
- zápis z MS Nymburk https://pad.pirati.cz/p/SchuzeNymburk18.2 "Po odchodu Vojty předsednictvo hlasovalo o jeho přijetí do MS Nymburk jednohlasně. Prověříme stav jeho přijetí do Pirátské Strany a poté možnost přímého zavedení pod MS Nymburk. Do budoucna je tu možnost založení samostatného MS Poděbrady poté, co se v lokalitě objeví více možných členů.
PRO: Petr Procházka, Jiřina Procházková, Martin Martin"
- Klára s nimi vyřídí; všechny přihlášky dávat koordinátorce
- PKS hlasuje o doporučení přijetí Vojtěcha Lukavce; možnosti jsou PRO, PROTI, ZDRŽUJI SE
Jan Korbel: PRO; Jiří Snížek: PRO; Michal Trešl: PRO; Štěpán Drtina: PRO.
PKS doporučuje přijetí Vojtěcha Lukavce za člena.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Klara.Kocmanova za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Snizek, Jan.Korbel, Petr.Prochazka
"Chaos vždy vítězí nad řádem, protože je lépe organizován."
- Terry Pratchett

Klára Kocmanová
koordinátorka pro Středočeský kraj
klara.kocmanova@pirati.cz https://www.facebook.com/klara.kocmanova.75
778 111 488

Uživatelský avatar
Klara.Kocmanova
Koordinátor krajského sdružení
Příspěvky: 154
Registrován: 03 dub 2018, 14:28
Profese: koordinátorka pro Středočeský kraj
Dal poděkování: 111 poděkování
Dostal poděkování: 305 poděkování

Re: [SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Klara.Kocmanova » 04 bře 2019, 21:33

Mumble KS SčK 4.3. 20:00
stálý pad pro schůze: https://pad.pirati.cz/p/sck | zápisy ze schůzí: viewtopic.php?t=29429&view=unread#unread

Přítomní: Dalibor Záhora, Jan Korbel, Jan Lička, Jan Lukášek, Jana Skopalíková, Jiří Snížek, Klára Kocmanová, Martin Polák, Michal Hažlinský, Milan Zelený, Petra Smutná, Štěpán Drtina, Václav Kubaljak, Marek Řebíček, Radek Černohous, Lenka Kozlová (později)
Omluveni:
Zapisovatel: Klára Kocmanová
Ověřovatel:

Body programu:
1) Kontrola minulých úkolů
2) Okrskové volební komise
- tentokrát 1 centrální zmocněnec pro celou ČR; v každém MS bude jeden registrátor (pokud se nenahlásí Kláře jinak, bude to automaticky předseda); přednostní právo mají účastníci předchozích komisí spolu se členy Pirátů (zatím nesdílet ani nepropagovat veřejně!); až v druhé vlně budeme registrovat "veřejnost"; nejprve by měl zájemce kontaktovat registrátora, ten ho ověří a až poté se registruje na : https://ovk.pirati.cz/, kde registrátor jeho přihlášku potvrdí.
3) Pirátské listy (články, data aj. - přidala Jana Sk.)
link na vlákno s infem jaký má být obsah podle MO viewtopic.php?p=609912#p609912 (Dalibor)
Dalibor navrhuje, abychom udělali kratší články, aby se dostalo ma každé MS (musíme se vejít do 7 000 znaků)
tisk bude v polovině dubna
deadline na odevzdání článků je neděle 10. 3.!!!!!!!!
dát Daliborovi (do fóra) do čtvrka 7. 3. vědět , kdo bude chtít letákovou přílohu (MS) a kdo dodá článek do společné krajské přílohy
pokud by někdo potřeboval udělat korektury, ať pošle Janě Skopalíkové
4) Nápady ke kampani (top secret) (JK)
fotofox v NODu - dobrý nápad, ale špatná kvalita fotek - mohl by na akci být přítomen fotograf, který by zájemcům rozesílal fotky emailem - jedna z výhod pro nás je získání kontaktu
blíží se apr. - nějaké nápady? ideálně s vazbou na EU, ale není to nutné
5) Práce se zájemci a hosty na akcích (JK)
mohli bychom navrhnout postup, jak pracovat se známými i neznámými, kteří se objeví na schůzích - jak se s nimi bavit, co si od nich vzít (kontakt) a co jim dát (merch)
pokud bude na schůzi Klára a půjde např. jen o kontakt a info o nalodění, posílejte toho člověka rovnou za Klárou, nesypejte do něj informace v několika lidech
merch - mohli bychom dělat "uvítací balíček" pro nového člena a dávat "lepší" položky z merche především jim
- dát něco i osvědčeným členům OVK
6) hospodáři MS a školení k piroplacení (Klára)
hospodáře nahlásila pouze 3 MS - co nejdřív nahlásit, jinak se vám nic neproplatí(připomínám, že účtenky - ne faktury- za 5k a výš nelze proplatit zpětně), školení proběhne pravděpodobně přes mumble
7) putovní biograf "Kino na kolečkách" - Petr Šimek (Kladno) - mohli bychom udělat v Mělníku, pokud najdeme vhodné místo (Klára)
8) info o akcích - v kraji - prosím hlaste místní akce, kam bychom se mohli "nacpat" třeba s petičním stánkem(vytvořím tabulku a dám na mrak)
- vymýšlejte předvolební akce a hlaste Kláře co nejdříve, pokud tam budete chtít kandidáta (nemělo by se krýt s Pirátskýma narozeninama a MMM - data viz dole v zápise)
- Praha a celostátní akce:
9. 3. Jarní drhnutí paluby v PiCe - od 9h - všichni vítáni
12. 5. Pirátské narozeniny
4. 5. Million Marihuana March
9) Rozprava - tisk. mluvčí (m. haz.)
Dají se všechny předložené návrhy k hlasování, rozhodne KF
10) letáky k eurovolbám - nejpozději v pondělí bychom měli dostat letáky o členích kandidátech, které budou k rozdávání
11) podstav v Příbrami
- stále trvá podstav v PMS, Lenka zaurguje

Úkoly:
všechny MS - PirListy - články do přílohy MS a do kraje!
- nahlásit hospodáře
- nahlásit místní akce, počítat s ostatníma
Jana - text na (top secret)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Klara.Kocmanova za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Snizek, Jan.Licka, Jan.Korbel
"Chaos vždy vítězí nad řádem, protože je lépe organizován."
- Terry Pratchett

Klára Kocmanová
koordinátorka pro Středočeský kraj
klara.kocmanova@pirati.cz https://www.facebook.com/klara.kocmanova.75
778 111 488

Uživatelský avatar
Klara.Kocmanova
Koordinátor krajského sdružení
Příspěvky: 154
Registrován: 03 dub 2018, 14:28
Profese: koordinátorka pro Středočeský kraj
Dal poděkování: 111 poděkování
Dostal poděkování: 305 poděkování

Re: [SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Klara.Kocmanova » 11 bře 2019, 21:10

mumble KS SčK 11.3. 20:00

Přítomní: Jan Korbel, Václav Kubaljak, Jan Lička, Klára Kocmanová, Jana Skopalíková, Michal Hažlinský, Jan Lukášek, Dalibor Záhora, Jiří Snížek (později)
Omluveni: Marek Řebíček, Milan Zelený, Štěpán Drtina, Michal Trešl
Zapisovatel: Jan Korbel
Ověřovatel: Klára Kocmanová

Body programu:
1) Kontrola minulých úkolů
PirListy - Jana s Václavem pošlou pro kontrolu ještě poslední verzi článku Benešova, jinak máme vše final a Dalibor dnes odešle
Jana&spol. text (top secret) připraven
2) školení hospodářů MS - po hlasování proběhne 2x mumble - středa 13. 3. a úterý 19. 3. - hodina?
Hospodáři nejsou online, Klára se domluví přímo s nimi.
3) návrh na koupi promítačky filmů na předvolební venkovní akce (Klára) - 28. 3. teprve pilotní promítání v Praze
Nápad se všeobecně líbí, budeme na tom dále pracovat. Vašek by asi měl nějaké šermířské filmy. Máme příznivce - dobrovolníka z oboru, zjistíme od něj více.
4) OVK (Klára)
910 okrsků v SčK
Klára pošle registrátorům informační email, komu nebude cokoliv jasné, ať píše, volá
5) demonstrace 23. 3. za záchranu svobody Internetu
Společně s Prahou na Palačáku. MS o vlastní akce nemají zájem. V PiCe bude vyrábění transparentů, později 14-15h samotná demonstrace.
Přijďte a zvěte lidi z kraje, ať se nás sejde co nejvíc!
6) Lenka bude otevírat novou poslaneckou kancelář v Příbrami, měli jsme v úmyslu ten to víkend, ale nestíháme, dáme vědět :) Lenka
7) info o plánovaných akcích
Mělník - promítání filmu Piráti na vlnách s Putovním biografem, snad se dostaví i nějaký kandidát na úvodní slovo
Rakovník (divadlo co bylo v Příbrami? uvádět, že to je pirátská akce)
Poděbrady - debata s Ivanem, Ninou a Janem Ličkou jako moderátorem - zajištěno pódium u Kolonády
Majáles - Benešov, Kutná Hora, kde dál?
zjistěte, zda je ve vašem městě a zda by se tam dal vetknout petiční stánek (máme jen 4, takže kdo dřív přijde, ten dřív mele)
pokud byste tam chtěli kandidáta, dejte vědět Kláře
Ukliďme Česko - žádné dotazy
Běhání inspirované Marcelem Kolajou - Pirátská štafeta - super nápad na kampaň za málo peněz, momentálně se zjišťuje, co vše je na to potřeba, ale dá se pojmout jakkoliv - od free běhu přes rodinný běh až k cerfitifikovanému závodu; z Prahy do Bruselu je to cca 900km - myšlenka je taková, že po celé republice tuto vzdálenost Piráti překonají
8) Patrik Šimůnek - grilování - nedostavil se, odloženo na neurčito
viewtopic.php?f=447&t=37917
9) návštěva Sněmovny
Jan Korbel se domlouvá s Františkem Kopřivou - Jan udělá doodle na termíny, kdo bude chtít, ať se přidá (kapacita do 30ti lidí)
10) Vaclav Kubaljak by rad osobne a vokalne pozadal karajskou koordinatorku Klaru Kocmanovou o zamluveni PICE na 31. 3. od 18 hod, na prvni oficialni schuzku KET skolstvi.
Klára dá vědět, jestli je PiCe volné
11) Krajská schůze Rakovník 14. 4.
- plakáty, zjistit účast poslanců

Úkoly:
Jan Korbel - doodle na návštěvu Sněmovny
Vašek Kubaljak? - plakát pro schůzi v Rakovníku formát A3, paralelně na tom pracuje i Kladno
Tito uživatelé poděkovali autorovi Klara.Kocmanova za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Jan.Korbel
"Chaos vždy vítězí nad řádem, protože je lépe organizován."
- Terry Pratchett

Klára Kocmanová
koordinátorka pro Středočeský kraj
klara.kocmanova@pirati.cz https://www.facebook.com/klara.kocmanova.75
778 111 488

Odpovědět

Zpět na „Schůze KS Středočeský kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host