[Organizace] - Zápisy ze schůzí

Toto fórum slouží k vyhlašování schůzi krajského sdružení Středočeského kraje.

Moderátor: PKS Stredocesky kraj

Pravidla fóra
  • Toto fórum slouží k vyhlašování schůzi krajského sdružení Středočeského kraje.
  • Fórum není určeno pro volnou diskuzi. Zakládat vlákna zde může pouze svolavatel dané schůze, do názvu vlákna napíše její termín.
  • V daném vlákně se probírá pouze program jednání, popř. místo schůze.
  • Fórum slouží také jako archív zápisů ze schůzí a dalších náležitostí
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavel.Kviz
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 6
Registrován: 10 čer 2017, 22:12
Profese: Barman
Bydliště: Kostelní Lhota
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Organizace] - Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Pavel.Kviz » 07 pro 2018, 23:50

Pavel Kvíz: člen od r. 2017, aktivní na komunální úrovni ve městě Poděbrady, majitel místního baru.
Jen bych poupravil, že jsem pouze barmanem, nikoli majitelem baru.

Uživatelský avatar
Michal.Hazlinsky
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 38
Registrován: 20 říj 2013, 00:45
Profese: Network architect
Bydliště: Kladno
Dal poděkování: 26 poděkování
Dostal poděkování: 63 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Organizace] - Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Michal.Hazlinsky » 08 pro 2018, 00:05

Jana.Skopalikova píše:
03 pro 2018, 20:57

2) MS Kladno - trvání přijetí Jana Lukáška za člena MS, Michal Halžénský řekl, že jsme jen hosté na Kladně neboť tam nemáme trvalé bydliště, tedy Jan Lukášek a Radek Černohous
Jiří Snížek: Je to záležitost PMS Kladno a to Jana Lukáška přijalo. MS Kladno je celý bývalý okres Kladno.
Radek Černohous: vyříkají si to osobně na nejbližší schůzi
podat na redmine přijetí Jana Lukáška do MS
Ahoj,

tak jsem se dostal až dnes k dohnání aktualit a došel jsem až k tomuto zápisu.

Předpokládám, že oním "Michal Halžénský" jsem myšlen já. (Na komolení příjmení jsem zvyklí :) takže no stress ) Docela by mě zajímalo co jsem to kde řekl o "hostech"? Nejsem si ničeho takového vědom! A rád bych se zeptal přítomných na mumble, v jakém kontextu se tam něco takového řešilo?

Vůbec tomu nerozumím. Třeba Honzu Lukáška si pamatuji už z první schůze MS, kam jsem před rokem přišel poprvé a vůbec jsem netušil, že není ofiko v MS.

Viz co jsem psal ve vlákně o jeho přijetí na konci listopadu...

viewtopic.php?f=695&t=44799
Ahoj,

ani jsem nevěděl, žes taky nebyl ofiko v MS A vlákno jsem našel taky díky Radkovo zprávě až dnes. (což považuju za svou slepotu, protože středočeské a Kladenské forum sleduji téměř denně)
.....


O vstupu Radka vím od doby kdy vstoupil do MS Kladno, vlákno je v sekci MS. Nechápu tedy co jsem měl kde říci... :shock:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Hazlinsky za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Jan.Korbel

Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 592
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 1390 poděkování
Dostal poděkování: 622 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Organizace] - Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Jiri.Snizek » 09 pro 2018, 21:26

Schůze KS SčK neděle 9. 12. 2018, 14:00 PiCe Praha
Přítomni:
členové KS SčK:Jiří Snížek, Štěpán Drtina, Jan Korbel, Petra Smutná, Michal Trešl, Klára Kocmanová, Jan Lička, Václav Kubaljak, Patrick Zandl, Antonín Schejbal, Lenka Kozlová, Milan Krch, Marek Řebíček, Antonín Klejzar, David Řejha, Jan Prokop, Michal Hažlinský, Radek Černohous, Jana Skopalíková, Tomáš Krejčí, Dominika Michailidu
členové jiných KS:Marcel Kolaja (JMK), Markéta Gregorová (JMK), Jan Meisnar (Praha), Matěj Šandor (Praha), Giuseppe Maielo (Zlín), Lukáš Lev Červinka (LiK), Lukáš Blažej (ÚsK), Mikuláš Peksa (ÚsK), Roman Kučera (Praha)
hosté:Petr Čáp (Sedlčany), Milan Zelený(Kutná Hora), Vojtěch Lukavec (Poděbrady), Movlad Adaev (Praha), Gábina Šinkorová (Nymburk), Jaroslav Pros (Kolín), Nina Prosová (Kolín), Marie Kubáčová (Brandýs), Ivan Foltman (Praha), Tomáš Svoboda (Praha), Iveta Černohorská (N. Strašecí), Mikuláš Svoboda (Hostivice)

Omluveni:František Kopřiva

Zapisovatel: Klára Kocmanová
Ověřovatel zápisu:Štěpán Drtina


Programové body
JS úvodní pindy:
Roman Kučera: Dobrovolnictví nefunguje jako nádoba, která se vylije a vyprázdní, ale jako studánka, která se odebíráním vody čistí, posiluje a je nevyčerpatelná.
Michaela Krausová: Piráta nikdo neúkoluje. Pirát se úkoluje sám.
JS: Nebojte se cokoli dělat. Pokud se to hejnu nebude líbit, rychle vás srovná, jako mě rovná Lenka Kozlová. (aktuálně volný úkol - technické zajištení spojení fyzických schůzí se světem, nahrávání, ozvučení a přenos -> youtube kanál SčK - kdo se hlásí? :)

1) Markéta Gregorová (60 minut) - eurovolby
- prezentace -společný program Pirátů do EP - lze připomínkovat do 20. prosince
- v pondělí 10. bude vybrán volební manažer a stratég, poté se dozvíme víc - primárně komunikovat s ním
- 19. ledna na CF v Táboře proběhne volba čela (lídr + 3 lidi)
- 9. ledna v Lucembursku spuštění volební kampaně a podepsání CEEP
- březen/duben Piratecon o zahraniční politice
- rozpočet - kolik přidá SčK?
-zapojení kraje: finance, vlastní kandidáti, motivace členů a dobrovolníků,..viz záznam
- volná diskuze
2) Dalibor Záhora (10 minut) - eurovolby
- rozpočet - detailně se vyřeší na fóru
- poučení z předchozích kampaní (Lenka K. - největší úspěch na facebooku a noviny, Jan L. - osobní setkání a mluvení s lidmi)
- Pirástké listy - pokud budeme chtít i krajskou variantu, budeme si ji muset zafinancovat
- je třeba hlasovat pro kandidáty na fóru (musí mít minimálně 6 hlasů)!, poté bude jednokolové hlasování, postoupí kanidáti s nadpoloviční většinou hlasů
3) přestávka (15 minut)
4) od 15:30 představení plánů místních sdržení na rok 2019, pro každé MS (nebo budoucí MS) bude vyhrazeno 10 minut
A) Brandýs - Patrick Zandl - komunál - Piráti se STANem, osvědčilo se: PL (rozdali asi 8k novin), lokální akce, vlastní stan, síť dobrovolníků, facebook, email, 21 %, opozice, FV, předseda KV; PL by měly mít lokální témata, k tomu list celostátních témat
B) Příbram -Antonín Schejbal - podpora lokální kultury, elektronizace městského úřadu, eurovolby - plakáty na lampy, větší koncert, nový freeride, podpora kampaně
C) Benešov - Jan Lička - 1 zastupitel radním, vize - eurovolby a krajské volby - je třeba rozšířit členskou základnu
D) Kolín - Jaroslav Pros(zájemce o členství) - rozšiřování členské základny
E) Kladno - Michal Hažlinský, Radek Černohous -i přes složení mandátu J. Václavoviče nabídka (od Kladeňáků) na KV a místo v dozorčí radě k bytové komisi; momentálně se převoluje PMS, vize zlepšit komunikaci s MS a s občany, každou třetí středu v měsíci "Sdílené středy"
F) Kutná Hora - Štěpán Drtina - v KH radní a místostarosta, vize na příští rok - převolit PMS, pokračovat v benefičních koncertech(minimálně 4 akce za rok), upirátit města v okrese - Čáslav, Zruč n/Sázavou
G) Černošice - Michal Trešl - opozice, kampaň přes fb, PL;
H) Poděbrady - Daniel Prim, Pavel Kvíz, Vojtěch Lukavec, pondělí 20. května - krajská schůze a debata s Ivanem Bartošem - toto datum založit MS.
CH) Boleslav - Dominika Michailidu zastupitelka v Krnsku. 3 aktivní registrovaní příznivci. Akutní nedostatek členů. Pravidelné akce - výlety po MB, schůze po celém okrese.

5) od 17:00 první setkání krajských expertních týmů
Garanti: (doplnit k nim telefonní čísla)
Bezpečnost
Cestovní ruch
Doprava - Jan Lička (jan.licka@pirati.cz; 727 839 754)
Finance - Milan Krch (milan.krch@pirati.cz; tel č.: 777 851 747)
IT a smart city - Patrick Zandl (patrick.zandl@pirati.cz; 777 677 077)
Kontrola a transparence - Michal Hažlinský???, Štěpán Drtina???
Kultura - Štěpán Drtina (stepan.drtina@pirati.cz, 775 221 705), Daniel Netušil
Majetek a investice -
Sociální politika - Radek Černohous(r.cernohous@volny.cz; 608 756 051)
Sport - Antonín Schejbal (antonin.schejbal@pirati.cz; 777 703 766)
Školství - Václav Kubaljak (vaclav.kubaljak@pirati.cz ; 774 361 943)
Územní rozvoj a plánování - Vojtěch Ertl (vojtech.ertl@pirati.cz, ), Ivan Foltman?
Zdravotnictví - Vojtěch Lukavec (602 320 040; vojta.lukavec@gmail.com),
Životní prostředí a zemědělství - Dominika Michailidu (zemědělství - dominika.michailidu@pirati.cz, 775 213 131), Jana Skopalíková (životní prostředí jana.skopalikova@pirati.cz; 736 154 039)
zbytek viz https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... =984563108




6) představení kandidátů do eurovoleb
18:00-18:15 Mikuláš Peksa
18:15-18:30 Matej Šandor
18:30-18:45 Tomáš Svoboda
18:45-19:00 Markéta Gregorová
19:00-19:15 Marek Nečada (mumble)
19:15-19:30 Jan Lička
19:30-19.45 Giuseppe maiello
19:45-20:00 Lukáš Blažej
20:00-20:15 Marcel Kolaja
20:15-20:30 Lukáš Červinka
(prostor pro kandidáty se může zkrátit nebo prodloužit podle jejich počtu)
7) volná diskuse
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 5):
Lenka.Kozlova, Dalibor.Zahora, Stepan.Drtina, Jan.Korbel, Milan.Krch

Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Republikový výbor
Příspěvky: 541
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 310 poděkování
Dostal poděkování: 492 poděkování

Re: [Organizace] - Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Petra.Smutna » 10 pro 2018, 12:18

Mám na vás prosbu, buďme alespoň v písemných veřejných projevech slušní a profesionální. "Úvodní pindy" do textu zápisu ze schůze nepatří. Díky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petra.Smutna za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 380
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 479 poděkování
Dostal poděkování: 582 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Organizace] - Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Jan.Korbel » 10 pro 2018, 12:29

Na to je jednoduché řešení - příště to přímo v tom padu přeformuluj, aby ti to netrhalo oči :-) Jinak mě to neuráží.
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů

Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 592
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 1390 poděkování
Dostal poděkování: 622 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Organizace] - Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Jiri.Snizek » 10 pro 2018, 12:39

Psal jsem to já. Chtěl jsem si ze sebe udělat trošku srandu. Hluboké patetické promluvy se mi psát nechtělo, ale chci, aby v zápisu ty věty zůstaly. Dobrovolnictví a nadšení by se podle mě měly podporovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Jan.Korbel

Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Republikový výbor
Příspěvky: 541
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 310 poděkování
Dostal poděkování: 492 poděkování

Re: [Organizace] - Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Petra.Smutna » 10 pro 2018, 22:33

Kopie zápisu z dnešní mumble schůze kraje, včetně odkazu na originál:
https://pad.pirati.cz/p/mumble-KS-sck-2018-12-10

mumble schůze KS SčK 10. prosince 2018 20:00

přítomni: Lička Jan, Smutná Petra, Polák Martin, Skopalíková Jana, Zelený Milan, Klára Kocmanová, Dalibor Záhora, Jan Lukášek, Jan Korbel, Michal Hažlinský, Tomáš Krejčí, Lenka Kozlová, Radek Černohous, Štěpán Drtina, Pavel Šanda, Antonín Schejbal
omluveni: Michal Trešl, Jirka Snížek

zapisovatel: Klára Kocmanová, Petra Smutná, Dalibor Záhora
ověřovatel zápisu:

Program:
1) správa ScK facebooku v návaznosti na přidělenou garanci:
Petra: Momentálně spravují všichni, kdo mají přístup a chybí koncept, což se nepodařilo s ostatními vykomunikovat na foru (odkaz viz níže), žádá tedy o krátkodovou dočasnou správu s následným vyhodnocením efektivity (aby se ověřila efektivita předloženého konceptu), v souladu s předloženou strategií: viewtopic.php?f=406&t=44631
Dalibor: Pokud je několik dní mrtvo, někdo další postne příspěvek; chaotické mi to nepřijde, nechal bych to tak.
Petra: V tom případě to nechci mít na starosti.
Dalibor: Já si to klidně vezmu.
Petra: Mělo by to řešit PKS.
Honza Korbel: S tím nemám problém, ale nejsem na fb, nemůžu se k tom nějak víc vyjádřit.
Petra: Nikdo nereagoval na diskuzi o fb na fóru.
Jana S.: Chce to postplán.
Honza Korbel: Kolik chce Petra času na to, aby sama spravovala fb?
Petra: Do Vánoc.
Dalibor: Musí se dohodnout PKS.
diskuze
závěr: dohodne se PKS.

2)Rozpočet (Petra Smutná)
odkaz na návrh rozpočtu 2019: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 1969527256
odkaz na schválený rozpočet 2018, ze kterého se vychází: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 1969527256
odkaz na hlasování o rozpočtu 2018: viewtopic.php?f=406&t=40316
JS - chybí Černošice
PS: Černošice nemají MS, čili nelze ani ustanovit hospodáře, z tohoto důvodu je vhodnější, aby svých 20 tisíc čerpali z kapitoly provozních výdajů kraje, což můžeme potvrdit usnesením PKS třeba zrovna během této schůze.

Btw. ustavující schůze k Poděbradům je předběžně stanovena na květnovou schůzi... V kotextu krajského rozpočtu (včetně výhledu) si spočítejte, kolik nás nárůsty MS o neokresní města a městysy budou stát. A to píši otevřeně, že 20 tisíc za rok je z prdu kulička, aby se neřeklo (bavíme se o částce cca 1.600,- Kč měsíčně).

- rozpočet zatím k předjednání, bude ještě k diskuzi na fóru
- Petra zjistí, zda máme přidat centrále peníze na eurovolby
přebírám zápis (Dalibor Záhora)
-diskuze zda diskutovat rozpočet na foru nebo ne. Štěpán navrhuje vést diskuzi na foru v rámci rozpravy.
technická vsuvka - návrh na zveřejnění přehledu přehledu příspěvků FB Piráti Sčk - nikdo proti
informace od Kláry z PO: PO chce vědět celkovou částku, kterou kraj vyhradí do Eurovoleb z rozpočtu.

3) Grilování - Milan Zelený
Štěpán: Milan je v KET Zdravotnicvtí
Milan: po ukončení SŠ zdravotnické pokračuje v návazném studiu, a proto se zajímá o problematiku zdravotnicví.
Dále probíráme problematiku zdravotnictví a vztahu nemocnice - pacient ve vztahu informovanost o zdravotním stavu vers. soukromí dat o pacientovi.
JL: Jak se stavíš k otázce zdravotnictví zdarma?
MZ: Stát by měl garantovat dostupnou zdravotní péči, ke které může paralelně existovat soukromý systém zdravotnických zařízení.
MH: Jak by se ti líbilo, kdyby pacient po každé návštěvě zdravotnického zařízení dostal do jednotlivých položek/výkonů rozůčtovanou rekapitulaci své léčby s dovětkem, co z toho bylo hrazené z jeho pojištění, a co případně si doplácel jako nadstandard a v jakých výších?
MZ: Určitě by to bylo zajímavé z hlediska uvědomění si pacientem, co vše a v jaké výši za něj stát hradí.
JK: Jaký máš dojem ze včerejší krajské schůze Pirátů?
MZ: Schůze byla svižná v dobrém duchu, líbila se mu atmosféra, bylo to to, co od Pirátů očekával.
LK: Co ti na Pirátech vadí?
MZ: Včera v debatě Pekarové s Richterové o obědech se Milan podivil stanovisku, které Olga Richterová hájila, nicméně následné její vysvětlení tohoto postoje mu dávalo smysl.
JS: Chceš se kromě KET zapojit i jinak v rámci Pirátů?
MZ: Chci kandidovat do komunálu, protože KH nemá vlastní nemocnici, a tedy spadají pod Kolín.
Štěpán: Zvažujeme, že já a Klára rezignujeme na post v PMS a chceme, aby na post předsedy kandidoval Milan.
JLuk: Jak si představuješ legalizaci marihuany?
ML: Podobným způsobem jako v Kanadě.
LK: Jak si představuješ svoji politickou aktivitu?
ML: Je mi dvacet let, nacházím se v komunitě mladších lidí a rád bych jim práci politika přiblížil, aby pro ně toto téma bylo představitelné v reálné praxi.

***
Ještě debata o rozpočtu

4) Eurovolby:
námět k prodiskutování: zorganizujme schůzi pro středočeské pirátské komunální politiky na téma: "Jak, kde,a o čem" komunikovat o své práci s Piráty

(tedy např. otázka zadávání údajů do registru kontaktů a zastupitelských vláken)

Dalibor navrhuje ke zvážení zaplatit někoho, kdo zajistí pronájem reklamních ploch.

Štěpán: toto je práce našeho KoKS, který je za to standardně placený a v případě velké časové zátěže může být finančně kompenzován.

Dalibor chce najít někoho, kdo má v povědomí informace o SčK reklamních plochách, finančních nákladech a možnostech pronájmů.

Lenka by toto dala úkolem místním sdružením.

Dalibor se zeptá nějakého známého a vyzjistí možnosti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petra.Smutna za příspěvek:
Jan.Korbel

Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 380
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 479 poděkování
Dostal poděkování: 582 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Organizace] - Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Jan.Korbel » 10 pro 2018, 23:03

Petra.Smutna píše:
10 pro 2018, 22:33
přítomni: Líčka Jana, ...
Co to je za šotka? Chudák Honza :D

A správný odkaz na zdroj je TADY.
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů

Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Republikový výbor
Příspěvky: 541
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 310 poděkování
Dostal poděkování: 492 poděkování

Re: [Organizace] - Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Petra.Smutna » 10 pro 2018, 23:45

Upravuji

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 8287
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 20167 poděkování
Dostal poděkování: 9141 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Organizace] - Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 11 pro 2018, 02:38

Doplňuji do zápisu:
Rozpočet:
- Petra zjistí, zda máme přidat centrále peníze na eurovolby
- debata o tom zda tabulka, kterou prezentovala Markéta Gregorová na schůzi 9.12., je příspěvek krajů na celostátní kampaň nebo na kampaň v daném kraji
- Dalibor telefonicky u Markéty ověřuje, že jsou to jen krajské příspěvky na krajskou kampaň, na celostátní kampaň je z centrálního rozpočtu alokováno 3,25 mil., PKS si to ověřit během zítřka
Tohle chce opravit:
4) Eurovolby:
námět k prodiskutování: zorganizujme schůzi pro středočeské pirátské komunální politiky na téma: "Jak, kde,a o čem" komunikovat o své práci s Piráty

(tedy např. otázka zadávání údajů do registru kontaktů a zastupitelských vláken)
Nemá to co dělat v sekci Eurovolby

A tohle ještě doplňuji k Eurovolbám:
MS by si měla udělat rozpočtový odhad na kampaň, vycházející zhruba z komunální kampaně, plus by měla doplnit další města z regionu, které k ní připadají.
Běží rozprava k nominacím, palcujte kandidáty, které chcete podpořit, bude návrh na prodloužení rozpravy, i proto, že se hlásí další zájemci.
Dalibor navrhuje ke zvážení zaplatit někoho, kdo zajistí pronájem reklamních ploch.

Štěpán: toto je práce našeho KoKS, který je za to standardně placený a v případě velké časové zátěže může být finančně kompenzován.

Dalibor chce najít někoho, kdo má v povědomí informace o SčK reklamních plochách, finančních nákladech a možnostech pronájmů.

Lenka by toto dala úkolem místním sdružením.

Dalibor se zeptá nějakého známého a vyzjistí možnosti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Jan.Korbel
pověřený vedoucí krajského mediálního odboru - Piráti Středočeský kraj, t. 773 993 465 twitter @daliborzz FB fb.com/dlbrz https://stredocesky.pirati.cz (zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz)

Odpovědět

Zpět na „Schůze KS Středočeský kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti