[SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Toto fórum slouží k vyhlašování schůzi krajského sdružení Středočeského kraje.

Moderátor: PKS Stredocesky kraj

Pravidla fóra
  • Toto fórum slouží k vyhlašování schůzi krajského sdružení Středočeského kraje.
  • Fórum není určeno pro volnou diskuzi. Zakládat vlákna zde může pouze svolavatel dané schůze, do názvu vlákna napíše její termín.
  • V daném vlákně se probírá pouze program jednání, popř. místo schůze.
  • Fórum slouží také jako archív zápisů ze schůzí a dalších náležitostí
Odpovědět
Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Dal poděkování: 2816 poděkování
Dostal poděkování: 1333 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Jiri.Snizek » 24 čer 2019, 20:45

mumble KS SčK 24.6. 20:00
stálý pad pro schůze: https://pad.pirati.cz/p/sck | zápisy ze schůzí: viewtopic.php?t=29429&view=unread#unread
Přítomní: Jan Korbel, Jiří Snížek, Klára Kocmanová, Martin Polák, Jan Prokop, Jan Trnka, Ondřej Petr, Dalibor Záhora, Jan Lukášek
Omluveni: Štěpán Drtina, Radek Černohous, Michal Hažlinský, Jakub Václavovič
Zapisovatel: Klára Kocmanová
Ověřovatel: Jiří Snížek

1) Kontrola úkolů (stálý bod)
Aktuálně nemáme.

2) Aktuální info ke členům, dobrovolníkům a Nalodění (stálý bod)
Nalodění dnes předáno Kláře i s kouzelným vzorcem :)
Nabídka od příznivce z Řevnice, že bychom mohli užívat jeho čajovnu k pirátským účelům - navázat na Černošice?

3) Senátní volby - rozpravy (JS)
Kladno ještě nevyřešilo, nejpozději příští týden na mumble se dořeší
Příbram - Jan Trnka
Kolín - Martin Polák
Rakovník/Louny - v jednání, jsem v kontaktu s příznivci s Rakovníka i Úsk (mají krajskou schůzi v sobotu, kam chci jet)

4) Termín letního soustředění (JS)
vyhrálo 2.- 4. srpna!

5) Pirátské listy (Klára)
Centrální mediální odbor plánuje vydávat tištěné pirátské listy. První by měly vyjít na podzim. Zjistíme, jak to bude s financováním. Máme být připraveni psát články.

6) merch pro dobrovolníky z kampaně (Klára)
Merch už přišel do PiCe. Klára obešle místní sdružení a dobrovolníky a dohodne se s nimi na předání.

7) PaRo
Klára se ptá, na jakém projektu je v kraji shoda, který přihlásíme.
Projekt Martina Poláka má podporu Jana Korbela.
Klára prosí, abychom se vyjádřili na fóru k oběma projektům, aby bylo možné z vyjádření usoudit, zda má smysl projekty přihlašovat.

8) test pirátského jitsi (JK) - https://jitsi.pirati.cz/
Mohli bychom zkusit v rámci kraje, zda by se nám to líbilo - video, audio, sdílení ploch apod.
Proběhla zkouška v místnosti sck.
Funguje výborně. (JS)

poznámka:
pokud budete komunikovat s experty z nalodění, přeposílat na stredocesky@pirati.cz
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 3):
Klara.Kocmanova, Jan.Korbel, Marek.Rebicek
721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, https://www.facebook.com/snizekjiri, https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/, předseda Krajského sdružení Středočeský kraj

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Klara.Kocmanova
Koordinátor krajského sdružení
Profese: koordinátorka pro Středočeský kraj
Dal poděkování: 120 poděkování
Dostal poděkování: 316 poděkování

Příspěvek od Klara.Kocmanova » 01 črc 2019, 20:46

mumble KS SčK 1.7. 20:00
stálý pad pro schůze: https://pad.pirati.cz/p/sck | zápisy ze schůzí: viewtopic.php?t=29429&view=unread#unread
Přítomní: Jan Lukášek, Jan Prokop, Jiří Snížek, Jan Trnka, Michal Hažlinský, Klára Kocmanová, Radek Černohous, Ondřej Petr, Dalibor Záhora
Omluveni: Jan Korbel, Štěpán Drtina

Aktuálně nemáme.

2) Aktuální info ke členům, dobrovolníkům a Nalodění (stálý bod)
Naloděno 7 nových lidí, mně se ozvali zpět 2.
Zájemce o členství prvně kontaktuji já e-mailem, předsedy MS přidávám do kopie.
Možnost pořádat setkání v čajovně v Řevnici, navštívila jsem s Michalem Trešlem, nejspíš v srpnu uděláme setkání pro místní příznivce a členy.
Jan Prokop - v Brandýse lidi z nalodění kontaktujeme a zveme je na schůzi MS, která bude za týden.
Jan Trnka - Příbram - dostává kontakty z nalodění. 4 lidi by mohli přijít na schůzi.
Michal Hažlinský - Na Kladně momentálně v kontaktu s jednou paní, aktivně pomáhá; Radek bude reagovat dál a zve na sdílenou středu 17.7.
Milan Zelený - kontaktuje nové přírůstky

3) Senátní volby - primární volby (JS)
Rakovník, Louny - Dalibor Záhora
Členové z Kladna chtějí vystupovat v rozpravě, a proto ji nechtějí vést.
Příbram - Jan Trnka
Kolín - Martin Polák
Krajská schůze v Ústí (Dalibor)
obecná debata, jeden obvod na senátní volby v Děčíně; zatím se nic nerozhodlo, klíčové bude, jaký se objeví kandidát
Laňka (Rakovník) - kontaktován, ale momentálně nereaguje
Jiří: Máme tedy začít jednání na fóru na primární volby, že bychom jako kraje spojili síly?
formálně se musí spojit síly na fóru, aby mohli hlasovat členi KF Sčk i Úsk
Dalibor: Předjednává se s Martinem Kučerou, založí se speciální vlákno na fóru.
Jiří: Domluvili jste se, kdo povede jednání?
Dalibor:
Jiří: Dalibor bude pověřen v jednání s ÚsK.
Tento týden vytvoří PKS usnesení, kde pověří lidi předsedáním.

4) vizitky pro zastupitele (Klára)
Klára založí vlákno na fóru, mělo by být podmíněno zápisem v evidenci kontaktů.

5) Termín a místo konání krajské schůze (JS)
Jiří: Krajské fórum si odhlasovalo schůze 1x za 2 měsíce v neděli, mohla by proběhnout v Bylanech - bude tam celkem dost lidí.
Jan Lukáše: Pro září.
Jan Trnka: Srpen.
Jan Prokop: Může být schůze v Bylanech i v září, nic tomu nebrání.
Jiří: Necháme to otevřené, pokud by byla v září, nesplňuje to časovou podmínku. V září by mohlo být grilování kandidáta na lídra a do čela..Popřemýšlím o tom.

6) Doodle na grilování v Rakovníku (JS)
PKS + Pavel Kameník + Tomáš Laňka. Až bude termín pozvat i Sámira a manžele Chromé v případě, že grilování proběhne před zářijovým setkáním s nováčky. veřejná akce
Jiří: Předsednictvo by mohlo přijet do Rakovníka.
Jan Lukášek: Co Jan Mudra?
Jiří: Spolu s Vladimírem Kališem jsou příznivci, ale už jsou ve Změně pro Rakovník, takže nechtějí být členi.
Klára: Jsem pro to tam zajet.
Vytvoříme doodle.

7) kampaň pro Mělník (JS)
schůze v Mělníku vychází na prosinec
Jak na ní dostat lidi?
Udělat něco i dřív?
zamyšlení pro Kláru a Ondru

8) Volná diskuze:
Ondřej: Množí se dotazy na seminář o komunikaci, nemám problém objet kraj, dejte mi vědět, pokud to u vás budete chtít.
Jan Prokop: Mohl by být seminář i na soustředění.
Ondřej: Tam bude, ale můžeme udělat i něco dřív. Těch témat je hodně - komunikace, zpětná vazba, sebeprezentace, vnitřní a vnější komunikace, moc slov, apod. - mohlo by vás to zajímat. Jde jen o to vymyslet, kde a jak.
Michal: Dovedeš odhadnout, na jak dlouho? Zkusil bych vymyslet prostory a termín.
Ondřej: 1,5 -2 hod.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Klara.Kocmanova za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Snizek, Marek.Rebicek, Jan.Korbel
"Chaos vždy vítězí nad řádem, protože je lépe organizován."
- Terry Pratchett

Klára Kocmanová
koordinátorka pro Středočeský kraj
klara.kocmanova@pirati.cz https://www.facebook.com/klara.kocmanova.75
778 111 488

Klara.Kocmanova

Příspěvek od Klara.Kocmanova » 08 črc 2019, 20:41

mumble KS SčK 8.7. 20:00
Přítomní:Marek Řebíček, Ondřej Petr, Jan Prokop, Martin Polák, Klára Kocmanová
Omluveni: Jan Korbel, Štěpán Drtina, Jiří Snížek, Václav Kubaljak, Radek Černohous
Ověřovatel:

Aktuálně nemáme.

2) Aktuální info ke členům, dobrovolníkům a Nalodění (stálý bod), odkaz na přehledovou tabulku https://mrak.pirati.cz/s/TbRkFgjoPoyZxw2
v Nalodění 3 noví členové, všichni kontaktováni, všechno v tabulkách
3) Vyhodnocení doodle pro grilování zájemců o členství v Rakovníku
JS - jsem pro to, aby se akce uskutečnila v neděli, přestože mohou být přítomni pouze dva členové

4) Senátní volby
Odkaz na hlasování PKS viewtopic.php?f=314&t=47844
JS - z hlediska jednání o koalicích nechci jednat s Láskou bez toho, aniž bych měl notičky shora s celorepublikovým nadhledem

5) Mediální výstupy z MS (Ondřej)
Ondřej.: Ve všech krajích funguje reportování ze zastupitelstev, takže bych rád, aby to fungovalo i u nás - týdenní report z MS či ze zastupitelstva, stačí jedno dvě témata - každé MS by mělo mít jednoho zvoleného zástupce, který to bude reportovat přímo Ondřejovi - můžeme to posílat na sociální sítě a dál i novinářům
Jan Prokop: Není zbytečné dělat to jednou týdně? Zastupitelstva jsou jednou za 3 měsíce
Klára: Ještě je rozdíl v tom, zda je MS v opozici či v koalici, podle toho lze reportovat.
6) Fotografování a videa na "náborovou kampaň" (všech) Pirátů (Ondřej + Klára)
Dohodne se termín pro každé jednotlivé MS a ideálně před schůzí (aby bylo přítomno co nejvíc členů) se bude točit video a fotografovat jednotliví lidé z MS

7) Jednání v Kolíně
Martinu Polákovi se ozvali místní předsedové TOP 09 a ODS, zda chce podepsat prohlášení místních stran na podporu ústavní žaloby na místního rodáka Miloše Zemana. Martin Polák konzultoval s MS Kolín a hodlá podepsat i přes rady přítomných, aby se o tom nejdříve poradil s KF.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Klara.Kocmanova za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Snizek, Tomas.Zmuda, Jan.Korbel
- Terry Pratchett

Klára Kocmanová
778 111 488

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 14 črc 2019, 17:31

https://pad.pirati.cz/p/zajemci

Schůze se zájemci o členství,14.7.2019, 15:30 Rakovník, restaurace Šalanda

Členové: Jiří Snížek, Štěpán Drtina, Klára Kocmanová
Hosté: Vladimír Kališ, Tomáš Laňka, Jan Hercl, Pavel Kameník, Jan Mudra
Zapisuje: Klára Kocmanová

1) Představení přítomných
16:13
Klára, Jiří, Štěpán
Jan Hercl: Systémová administrátor, žije v Rakovníku, Piráty už nějakou dobu volí a chce aktivně podpořit; politika je dle něj čím dál bídnější a tak by se rád zapojil
Vladimír Kališ (není zájemce o členství, pouze příznivec): vystudoval politologii v Plzni, byl asistentem starosty v Rakovníku, byl ve dvou politických stranách (ČSSD a Zelení - odradil ho předseda Rakovnické pobočky a vidí jak strany fungují, takže se nechce zapojit, byl nezávislým kandidátem); líbí se mu liberální a nezávislá politika - máme zelený potenciál ale nejsme ekofašisti, takže jsou mu Piráti blízcí
2) Grilování
Pavel a Tomáš:
Proč jste se rozhodli zapojit se do strany?
Pavel: Roky jsem sloužil u policie a nemohl jsem, ale vždy se mi líbila středová politika(trochu se sociálním akcentem); ostatní strany ho odpuzují, přemýšlel, co je mu blízké a Piráty volí už několik let a souhlasí s 80 - 90 % programu; Piráti jsou progresivní strana se zaměřením na e-goverment apod, takže i ve svém věku se rozhodl se zapojit; u policie se zabýval stalkingem a momentálně pracuje na úřadě (viz zápis z poslední schůze)
Štěpán: Takže už nejsi ve služebním poměru?
Pavel: Jsem, ale ve státní správě nemám zakázanou příslušnost ke straně. Je služební zákon a služební poměr. ...Mám velký problém se střetem zájmů. Když se vrátím k původní otázce, už dlouho jsem sympatizant a myslím, že mám nějaké znalosti a zkušenosti, které bych mohl straně přinést.
Jiří: informuje o pirátských předpisech o lobbingu
Pavel: Srozuměno, už jsem si přečetl i stanovy Pirátů a všechny tyhle věci. Mám rád ve věcech jasno. V tomhle nevidím problém.
Jiří: Potřeboval jsem o zmínit, protože pro mě osobně je důležité
Klára: S čím z programu Pirátů nesouhlasíš?
Pavel: Dělal jsem si volební kalkulačku, takže číslo 80-90% jsem uvedl na základě toho. Mám trochu problém s legalizací drog, na druhou stranu myslím, že když se něco zakazuje, akorát je to horší. Byl jsem za synem v Holandsku a vím, že tam s tím není problém. Jsem možná trochu pravicovější - třeba v sociálních dávkách upřednostnuji zásluhovost, než plošné rozdávání.
Štěpán: Co třeba navyšování daní bankovnímu sektoru?
Pavel: Jakékoliv zvyšování daní a daňová povinnost je problematická. Nerad se kategoricky vyjadřuji k něčemu, k čemu nemám plně informace. Z principu neodmítám, ale musel bych si nastudovat pro a proti. Aby to třeba nestežovalo situaci mladým lidem, když si budou chtít vzít hypotéku. Myslím, že to s sebou nese rizika a byl bych opatrný.
Tomáš Laňka: Volím Piráty odjakživa. Pamatuju si, jakou jsem měl radost, když Piráti ve volbách předběhli DSSS. Podle je Jan důležité , aby Piráti získali důležité poradní orgány, komise atd,
Pavel: Tady si dovolím polemizovat - když jsi náměstkem ministra, děláš práci ministra. Je nesmysl nevstupovat do vlády.
Vladimír: Všechno děláš kvůli moci, abys mohl prosazovat program.
Jan H.: Piráti by mohli jít s každým, důležité je prosadit program.
Jiří: Nešli by s extrémistickými stranami a s lidmi s pochybnou minulostí.
Tomáš: Jak vy vnímáte Piráty v Evropském kontextu? Já když jsem začínal, na Islandu byli Piráti v parlamentu a měl jsem z toho radost, byl to úspěch. Neberu Pirátskou stranu jenom jako naši českou, ale vnímám ji v evropském měřítku.
Diskuze o všech evropských pirátských stranách (pirátská frakce by mohla vzniknout z 27 zvolených poslanců ze 7 zemí, apod)
Pavel: Překvapil mě výsledek EU voleb, čekal jsem víc. Není to problém mojí generace, ale je to problém mldších, kteří k volbám nešli.
Proto jsem i proti referendu na státní úrovni v každém případě. Viděl bych to pouze na místní úrovni - kraje, města, okresu apod, kde se řeší otázky místního významu a místní problematiky. Např. členství v eu by byl průšvih, ve VB se nechali zmanipulovat.
Štěpán: A co refendum o otázkách např. kouření?
Pavel: Lidi by museli chápat, o čem hlasují. Muselo by dojít ke vzdělání z obou stran. Lidi si nechají nabulíkovat to, co slyší v televizi.
Štěpán: A co zrušení přímé volby prezidenta?
Vladimír: Já jsem pro zrušení, nebyl jsem ani pro zavedení. Prezident má teď pocit větší legitimity.
Pavel: Nemůže fungovat přímá volba prezidenta a parlamentní demokracie. To spolu nefunguje. Odvolatelnost prezidenta nefunguje.
Tomáš: Co se týče referenda i přímé volby - podle mě to není dobrá věc, ve společnosti to dělá zbytečné zlo. Zeman nemá žádné pravomoci, je to jen loutka. Lidi si nejsou schopní najít ani relevantní informace o osobnosti jako Zeman a proto vyhrál. Jsou ovládnutí reklamou a televizí a volí na základě emocí. Časem by se to mohlo změnit..
Pavel: Tohle se časem nezmění, vzorek společnosti zůstává vždycky stejný.
Tomáš: Ale budou tu lidé, co nezažili komunismus.
Jan H.: Myslím, že referendum je dobré proto, že se tam dá vyjádřit názor, ale souhlasím spíše s místní úrovní. Je to složitá otázka, pokud odpovědi jsou pouze ano/ne.
Pavel: Já tím nechtěl říct, že lidé jsou hloupí. Jsou pouze ovlivnění dojmy a emocemi. Např. euro tu nikdo nechce, ale vemte si, kde byli Slováci a kde jsou dnes, zvedlo jim to ekonomiku. O euru se ale nedá hlasovat v referendu..
diskuze o plnění podmínek pro přijetí eura
Pavel: Jsme specializovaní na export, takže pro špičkové výrobce je koruna výhodná. Celé nastavení struktury ekonomiky je špatně - jsme montovna anebo se tu vyrábí polotovary.
Jiří: Piráti jsou pro přímou volbu prezidenta, jsme i vnitřně strana přímé demokracie.
Pavel: To pro mě není zásadní problém. Je to o polemice.
Jiří: Jsme pro zapojení veřejnosti. Ne pro referendum v mezinárodních otázkách. Jsme liberální a progresivní strana a přímá demokracie je důležitý prvek.
Tomáš: Je třeba to specifikovat.
Pavel: Má to svoje mantinely, ne tak, jak to populisticky hlásá SPD. Jako třeba odvolatelnost soudců za špatné rozhodnutí atd.
diskuze

3) Informace o členství pro přítomné zájemce -
představení na fóru, papírová přihláška, členský poplatek, grilování

4) senátní volby:
Jan Mudra: příští rok jsou senátní volby pro okres Rakovník, pár obcí na Kladensku a Louny. Bylo by dobré si promyslet a vybrat osobnosti, které bychom mohli
podpořit. Diskutovalo se jméno Ivoše Trešla, chirurg. Posledně dostal bez jakékoliv podpory 10%, kampaň si dělal sám.
V zastupitelstvu si rozumíme, připravujeme návrh participativního rozpočtu, máme na věci stejný pohled. Je to nezávislý liberál, v komunále má nejvíc preferenčních hlasů. Je to doktor a nechce dělat starostu. Ptal jsem se ho, zda by do toho šel znovu, a půjde jako nezávislý s podporou STAN. Mohl by být nezávislým kandidátem STAN s podporou Pirátů, pokud se domluví společná podpora, souhlasil by. Mluvil jsem i s oblastní organizací STANu a problém s tím nemají.
diskuze

5) Měřící stanice v Rakovníku - stále na mrtvém bodě;rada pouze vzala na vědomí doporučení komise pro ŽP; je to v programovém prohlášení koalice, ale rada bere jiné body programu jako prioritnější
Štěpán+Jiří: je třeba to protlačit do zastupitelstva a my tomu potom můžeme pomoci mediální pozorností
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 2):
Jan.Korbel, Marek.Rebicek
721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, https://www.facebook.com/snizekjiri, https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/, předseda Krajského sdružení Středočeský kraj

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Klara.Kocmanova

Příspěvek od Klara.Kocmanova » 15 črc 2019, 22:32

mumble KS SčK 15.7. 20:00
Přítomní: Jan Korbel, Jan Prokop, Jiří Snížek, Dalibor Záhora, Klára Kocmanová, Michal Hažlinský, Václav Kubaljak, Jan Lukášek, Martin Polák, Marek Řebíček (20:20-20:30), Ondřej Petr
Omluveni: Jan Trnka, Jan Lička, Štěpán Drtina, Jana Skopalíková
Ověřovatel:

udělat akci v Berouně, Kralupech, Neratovicích, Říčany - Klára

2) Aktuální info ke členům, dobrovolníkům a Nalodění (stálý bod), odkaz na přehledovou tabulku https://mrak.pirati.cz/s/TbRkFgjoPoyZxw2
v Nalodění 2 noví, na schůzi se zájemci v září potvrdili účast 4, jeden zájemce se za mnou dnes stavil v PiCe.
na Černošicích se velmi intenzivně pracuje, bude k dispozici čajovna u Cherubína jako místo setkávání - 16.8. setkání místních Pirátů

3) grilování v Rakovníku
viewtopic.php?f=799&t=29429&start=150#p626909

4) Senátní volby
Odkaz na hlasování PKS viewtopic.php?f=314&t=478
Kladno a Louny/Rakovník (Dalibor)
Dalibor - PKS by se mělo dohodnout a vybrat jednoho člena PKS, který bude zodpovědný za senátní volby a bude jednat s Lukášem Wagenknechtem a Petrem Fojtíkem
JS - dohoda -> hlasování

5) Strategický krajský den (Klára)
info z celostátního newsletteru :
V pátek 30. srpna 2019 od 11:00 do 17:00 proběhne v Praze strategický krajský den, místo bude upřesněno dle počtu potvrzených účastníků.
Jedná se o celodenní ideové setkání zájemců o čelo budoucích kandidátek do krajských voleb s gesčními poslanci a zástupci resortních týmů jakož i spolupracujícími experty nad tématem rozvoje venkova a regionů.
Cíle:
• Prohloubení pirátského programu pro rozvoj krajů/regionů → příprava na krajské volby
• Vytipování klíčových oblastí, na které se chceme soustředit
• Navržení dalšího postupu pro práci ve zformovaných týmech a příprava celorepublikového i krajských programů
Přihlášení zde: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... Q/viewform

6) Transparentní politika a veřejná data
Slibovaný záznam:
https://www.youtube.com/watch?v=uSDKpqd ... 2abV_ZodXI
https://www.youtube.com/watch?v=-skHBzm ... WtfQFWHK6w

7) Pirátské listy na podzim (Dalibor + Ondřej)
Krajský mediální odbor bude chtít vědět od místních sdružení, v jakém rozsahu se chtějí a budou podílet na pirlistech. Kolik a jestli vůbec chtějí vlastních stran a kolik jsou schopni roznést novin. O středočeském podzimním vydání bude založeno samostatné vlákno na fóru.

Ondra by byl rád, aby alespoň v minimální míře bylo v pirlistech něco z každého regionu (MS). tzn. aby mělo MS svou mutaci. Není problém doplnit krajskými tématy.
Link na vlákno: Pirátské listy Sčk září 2019 viewtopic.php?p=627129#p627129

8) (ne)Pirátské setkání ve Stráži pod Ralskem (Klára)
10.-11.8.
všichni jsou zváni, pořádá Ústecký kraj
kdo by chtěl, prosím, ať vyplní přihlášku (tam je i doplňující info):
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... irGK1Jv3M0
událost zde:
https://www.facebook.com/events/381041855822405/

9) Schůzka se STAN Věslav Michalik, Michael Kašpar, Ondřej Lochman - kolínská radnice 16. 7. 2019 17:00
Za nás se budou účastnit Jiří Snížek, Štěpán Drtina a Marek Řebíček.

10) Volná diskuse
Václav Kubaljak - čajovna Pod moruší - návrh, abychom jim zprostředkovali nákup kelímků s pirátským logem za nákupní cenu.

11) apel od PR managera
a) krátké reporty z MS
Ondřej prosí MS, aby mu posílala týdenní reporty a místní situaci(kdo je na radnici tak info z radnice). Stačí dva řádky, nemusí být slohovka.
b) nabídka školení
Nabízí školení komunikace, seberozvoje apod., takže se ve svých MS vyptat, kde o to bude zájem a domluvit s ním termín (délka cca 2hodiny). Je to o zájem i z jiných krajů, takže je třeba domluvit se s ním co nejdříve.

12) podcasty - už točili Marek Řebíček, Štěpán Drtina, Tomáš Zmuda - kdo chce dál, ať se hlásí Ondřejovi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Klara.Kocmanova za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Snizek, Marek.Rebicek, Dalibor.Zahora, Jan.Korbel
- Terry Pratchett

Klára Kocmanová
778 111 488

Klara.Kocmanova

Příspěvek od Klara.Kocmanova » 22 črc 2019, 20:48

mumble KS SčK 22.7. 20:00
Přítomní: Milan Zelený, Štěpán Drtina, Jan Lukáše, Klára Kocmanová, Jiří Snížek, Dalibor Záhora, Ondřej Petr, Radek Černohous, Martin Polák, Jana Skopalíková, Jan Lička, Jan Prokop, 20:20 Jan Korbel
Omluveni:

Pro Beroun se řeší datum. Z Kralup se měl dneska s Klárou někdo sejít, ale nepřišel. Říčany (Tomáš Lenárd) se synchronizují s Benešovem. Neratovice - řeší se datum a kdo všechno pomůže.
Klára nabízí místním sdružením zadání hospodského kvízu z Brna.

2) Senátní volby
Odkaz na hlasování PKS viewtopic.php?f=314&t=478
Dalibor - PKS by se mělo dohodnout a vybrat jednoho člena PKS, který bude zodpovědný za senátní volby a bude jednat s Lukášem Wagenknechtem a Petrem Fojtíkem
JS - dohoda -> hlasování viewtopic.php?f=314&t=47962
nový volební výbor, za PKS bude řešit senátní volby Štěpán
Štěpán: čekáme na noty z centrály
Dalibor: není nutné čekat na noty ze shora, je třeba hledat kandidáty
Štěpán: hledání kandidátů probíhá všude
Volební výbor: https://redmine.pirati.cz/issues/21795? ... mKF0enHdyw
zahájení primárek je na předsedajících

3) volná diskuze
Ondřej: aktuality k podcastu: dnes zasláno jedno video k odsouhlasení, zatím máme 5 videí
za 14 dní bychom točili další 4

V návaznosti na podcasty budou i hosté v rádiu Patriot

PaRo k hlasování bude vyhlášeno na fóru v sekci "Oznámení"

Jan Lička: Měla by být předsednictva odměňována (např. Praha si to prosadila)?
Jiří: V tomhle nevyvíjím aktivitu, o odměnu nemám zájem a obecně jsem proti.
J.Lička: Slyšel jsem zpětné vazby z jiných krajů, kde nesystematičnost odměňování vadila. Chtěl jsem vědět, zda k tomu nevzniklo nějaké stanovisko.
Jana S.: Jak by to bylo odměňované? Pokud by PKS hlasovalo o odměnách samo pro sebe, byl by to střet zájmů. To by měla dělat centrála.
Lička: Samozřejmě, centrála. Jen jsem chtěl vědět, zda se tato diskuze vedla.

Jirka chválí Honzu Korbela a Kláru za postupné zveřejňování profilů zastupitelů na stredocesky.pirati.cz

poslední bod) Aktuální info ke členům, dobrovolníkům a Nalodění (stálý bod), odkaz na přehledovou tabulku https://mrak.pirati.cz/s/TbRkFgjoPoyZxw2
Za poslední týden 3 noví nalodění, z toho jeden zájemce o členství (Mělník) - kontaktován
JS: Info z Mladé Boleslavi ani z Nymburka nemáme, ale budeme se účastnit jejich schůzí a info, jak pracují s daty z nalodění, zjistíme.
Stepan.Drtina, Jiri.Snizek, Marek.Rebicek, Jan.Korbel
- Terry Pratchett

Klára Kocmanová
778 111 488

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 29 črc 2019, 20:15

mumble KS SčK 29.7. 20:00
Přítomní: Jan Prokop, Ondřej Petr, Emil Havran, Štěpán Drtina, Radek Černohous, Jiří Snížek, Martin Polák
Omluveni: Klára Kocmanová
Zapisovatel: Jiří Snížek
Ověřovatel:

Pro Beroun se stále řeší datum. Říčany (Tomáš Lenárd) se synchronizují s Benešovem. Neratovice - řeší se datum a kdo všechno pomůže, momentálně řešíme vhodné místo na Pirátské divadlo, termín bude upřesněn. Kralupy opět odsunuty, musím tam dojet sama. Plánujeme hospodský kvíz, ale možná vyjde až v září.
Klára nabízí místním sdružením zadání hospodského kvízu z Brna.

2) Senátní volby
zahájení primárek je na předsedajících
Počkat minimálně do konce července. Zítra proběhne schůzka Štěpána se SEN21.

Klára: https://evidence.pirati.cz/report/3325/ - schůzka s Cyrilem Kokym, rád by se stal členem, pokud bychom ho raději neměli jako nezávislého kandidáta. Představí se na fóru.

3) Pirátské listy (Ondřej)
Budeme tvořit seznam distrbučních míst, kde budou pirlisty k odběru.

4) Podcasty (Ondřej)
Natočeno 5 dílů. Vysílat se začnou od srpna.

5) Propagace na sociálních sítích (Ondřej)
Bude schůzka krajského mediálního odboru.

poslední bod) Aktuální info ke členům, dobrovolníkům a Nalodění (stálý bod), odkaz na přehledovou tabulku https://mrak.pirati.cz/f/226385
Klára: Za poslední týden 3 noví nalodění, z toho jeden zájemce o členství ze Semice (okres Nymburk - pozván na zítřejší schůzi MS Nymburk v Lysé). Všichni kontaktováni. Další zájemce o členství mě kontaktoval po telefonu, chce se mnou osobně sejít příští pondělí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvek:
Jan.Korbel

Jan.Korbel
Krajské předsednictvo
Profese: IT
Dal poděkování: 1265 poděkování
Dostal poděkování: 1128 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Korbel » 05 srp 2019, 22:01

mumble KS SčK 5.8. 20:00
Přítomní: Dalibor Záhora, Jan Korbel, Jan Lička, Jan Lukášek, Jan Prokop, Klára Kocmanová, Ondřej Petr, Pavel Kameník, Štěpán Drtina, Václav Kubaljak, Radek Černohous, Jana Skopalíková
Omluveni: Jan Prokop, Jiří Snížek
Zapisovatel: Jan Korbel
Ověřovatel:

a) udělat akci v Berouně, Kralupech, Neratovicích, Říčany - Klára
V Neratovicích bude 20.9. 19:30 pirátské divadlo v kulturním domě, vybereme vstupné na technika, šatnářku apod. Poté bude setkání pro místní zájemce. Info půjde v Neratovinách a ve výlepu. Nesmíme rozdávat merch, ale můžeme přijít v pirátském tričku. Divadlo je schopné zahrát i na menším pódiu/prostoru. Náklady na cesťáky, poplatky svazu atd. by měly být do 10kKč.
Na dalších se pracuje.

2) Aktuální info ke členům, dobrovolníkům a Nalodění (stálý bod), přehledová tabulka: https://mrak.pirati.cz/f/226385
4 noví, všichni osloveni, nikdo se neozval (MB, Suchdol, Hostivice; čtvrtý je Ivan Šedek - už je člen)
1 příznivec dnes za Klárou v PiCe, řeší exekuce a má zájem Pirátům pomoct ohledně legislativy - Klára ho odkáže na resortní tým

3) senátní volby (Dalibor, Štěpán)
- shrnutí - 4 obvody
- Kolín: pravděpodobně za nás bude kandidovat Cyril Koky
- Kladno: o kandidatuře uvažuje Adéla Šípová
- Příbram: zatím bez vlastního kandidáta, hledáme
- Louny/Rakovník:
a) možnost podpory zpřízněnce Změny pro Rakovník Ivo Trešla, minule kandidoval nezávisle a získal 10%
b) zájem o kandidaturu projevil náš člen Pavel Kameník, je představený na fóru při přijímání: viewtopic.php?f=447&t=47388

4) Plán přechodu z mumble na jitsi (JK)
https://jitsi.pirati.cz/sck
Je potřeba vyzkoušet, nejlépe v menších skupinkách. Vašek Kubaljak udělá návody jak pro mobilní aplikaci tak pro desktop. Až budeme mít návody, můžeme opět otestovat.

5) Různé
* Dalibor doplňuje, že bude dávat návrh na zkrácení rozpravy u kodexu kandidáta - zřejmě navrhne ukončení rozpravy do 9. srpna.
* Klára má do 11. 8. dovolenou, prosí, abyste vše posílali do mailu. Pokud bude něco hořet, tak telefon, na messengeru spíš nebude.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvky (celkem 3):
Klara.Kocmanova, Stepan.Drtina, Jiri.Snizek
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů

Klara.Kocmanova

Příspěvek od Klara.Kocmanova » 12 srp 2019, 21:05

mumble KS SčK 12.8. 20:00
Přítomní: Jan Korbel, Dalibor Záhora, Jan Lukášek, Jiří Snížek, Josef Bouše, Klára Kocmanová, Petra Smutná, Radek Černohous, Václav Kubaljak, Martin Polák, Ondřej Petr, Štěpán Drtina, Antonín Schejbal
Omluveni:Jana Skopalíková
Ověřovatel:

a) udělat akci v Berouně (zatím vyřešeno jen datum - 27. 9., nejspíš bude pub kvíz, ale to je zatím v řešení)
Kralupech - stále nic nového
Neratovicích - divadlo 20. září + posezení v hospodě
Říčany - vyřeší si Benešov (nejspíš taky v září)

b) Vašek Kubaljak - návod pro jitsi
Na mraku jsou od Vaška 3 návody - jeden na web a jeden na instalaci na telefon; poslední je na různá nastavení.
Jitsi se dá obecně lépe moderovat (dá se tam přihlásit o slovo). Vše je popsané v návodu a když si to všichni dobře nastaví, bude to lepší, než mumble.

2) Aktuální info ke členům, dobrovolníkům a Nalodění (stálý bod), přehledová tabulka: https://mrak.pirati.cz/f/226385
1 nová expertka - okres Benešov, kontaktována

3) senátní volby (Dalibor, Štěpán)
Kolín - už by mohly být vyhlášeny primárky Polák: 7.8. jsem už posílal text k vyhlášení primárek na forum. Pokud nejsou připomínky k textu mohu je vyhlásit - viewtopic.php?p=630189#p630189 ; primárky musí být vyhlášeny v krajském fóru! Jiří Snížek také prosí o použití jednacích čísel.
Rakovník - v řešení
Příbram - v řešení

4) volba rozhodčí komise (Dalibor) viewtopic.php?p=630628#p630628
KF může dát návrh - na vědomí se dává, že doba na navrhování potrvá do 24. 8. (prosím bod zopakovat na mumble 19.8.)

5) příprava lokálních a krajských Pirátských listů (Dalibor) možno řešit odděleně v jiné místnosti
- každé MS, ať si jako první věc připraví text na téma - Jedna hlavní věc, která se nám za rok povedla v komunální politice/ na radnici
Samozřejmě, klidně za sebe komunikujte více věcí, ale do celokrajského vydání chceme čerpat tu hlavní věc.
Ideálně do týdne, dát vědět Daliborovi alespoň pár vět - momentálně neví, jaká témata vůbec máme.
Do listů je pak lepší připravit si víc krátších článků, než jeden dlouhý.
Počty znaků pošlu všem mailem. (Dalibor) diky, Petra

6) interní školení - fórum, mrak (Klára)
MS Příbram požádalo o interní školení k fóru (kam co správně zapisovat, základní interní předpisy atd) - jaký by byl zájem ve vašich MS? Podle toho bychom udělali v PiCe nebo v Příbrami.
Klára rozešle dotaz na MS, kdo má zájem a jaké dotazy by případně měli.
Jana Skopalíková dá k dispozici video k fóru z Olomouce, možná by mohlo stačit.

7) plánované akce:
Strategický krajský den - proběhne od 30. 8. 2019 11:00-17:00, místo a program je v řešení, měli bychom se dozvědět tento týden.
4.9. - Setkání s Piráty v Dolních Břežanech - informace k založení MS Jílové - Jesenice
7.9. - schůze se zájemci o členství v PiCe
Ukliďme Česko - oficiální akce probíhá jednou za půl roku; příští bude 21.9., zapojíme se jako posledně?

X) plán přechodu na jitsi (na konec)
Jiri.Snizek, Dalibor.Zahora, Jan.Korbel, Marek.Rebicek
- Terry Pratchett

Klára Kocmanová
778 111 488

Klara.Kocmanova

Příspěvek od Klara.Kocmanova » 19 srp 2019, 21:43

mumble KS SčK 19.8. 20:00
Přítomní: Lenka Kozlová, Ondřej Petr, Martin Polák, Klára Kocmanová, Simona Luftová, Jan Lukášek, Jan Korbel, Josef Bouše, Jiří Snížek, Ivo Diblík (Chrudim), Jan Prokop, Marek Řebíček, Jana Skopalíková, Radek Černohous
Omluveni:Štěpán Drtina, Dalibor Záhora
Ověřovatel:

souhrnné info k akcím v bodě 5), jiné úkoly nebyly

v nalodění 5 nových lidí, všichni kontaktováni (3 z toho z fb kampaně, několik desítek dalších volalo nebo mi psalo e-mail, či SZ)
3 z okolí Kladna, 1 ze Sedlčan, 1 z Mělníku

3) Členský newsletter a nalodění (Klára)
Je potřeba, aby se všichni zaregistrovali v nalodění a zaškrtli si odběr celostátního členského newsletteru, jinak vám členský newsletter nebude chodit.
Toto info půjde i nedělním newsletterem od Štěpána.

4) Focení a videa MS (Ondřej)
Priorita udělat fotky co nejdříve, jednak kvůli PirListům a jednak kvůli hezkému počasí.
Prosím, hlasujte na doodle (viz soukromá zpráva na fóru).

Jana - máme problém se sejít dohromady, lidé nejsou aktivní.
Ondřej - zkus je, prosím, obepsat.

Simona - máme v Příbrami fotky z loňska od profesionálního fotografa.
Josef - nejsem tam já a všichni dobrovolníci, neměli bychom používat stále stejné fotky.

5) Příspěvky na fb (Ondřej)
Ondřej - Jakým způsobem bych měl komunikovat s MS, aby mi posílali příspěvky na fb (alespoň jednou týdně)? Stále se nic neděje.
Simona - Který den je efektivní, kolik vstupů za týden?
Ondřej - Dám v bodech na fórum nějaké zásady, správný postup postování.
Jan Korbel - Zamysli se nad minimalistickou variantou, některá MS jsou neaktivní.
Simona - Líbí se mi fb Benešov, inspiroval mě.
Ondřej - Můžete se inspirovat i sami od sebe navzájem, sdílet obsah z centrály nebo ze SčK. Na mraku (mediální odbor) je prezentace ohledně příspěvků.

6) Rozpočet (Ondřej)
Jakým způsobem řešit? Nejdřív by se měl udělat rámcový rozpočet, na základě toho stanovit částku a o té hlasovat. Momentálně nikdo nemá přehled, jaké částky jsou vlastně třeba.
Simona souhlasí.
Jan Korbel - Pokud jsi schopný udělat nějaký rámcový rozpočet, bylo by od čeho se odpíchnout.
Jana - Mohl bys udělat rámcový rozpočet na všechny částky, o kterých se hlasuje - jaká bude přidaná hodnota vyšší částky.
Ondřej - Můžu udělat rozpočet v maximálních částkách, ve finále se na spoustě věcech ušetří. Ale 1,5 mil. je hodně poddimenzovaná částka.
...
Jan Korbel - My oproti ostatním stranám budeme mít dobrovolníky.

Potřebujeme srovnání z jiných volebních kampaní.
...diskuze o outdooru, o způsobech komunikace a četnosti schůzí.

Jana - Jednou za měsíc bych udělala setkání MO.
Jan Prokop - Souhlasím, osobní styk je důležitější.
..diskuze o rozpočtu MO - Jan Prokop (ve spolupráci s Ondřejem) vytvoří výhled rozpočtu MO na rok 2020.

Lenka - Bylo by možné rozdělit vlákno o rozpočtu do více vláken? Řeší se tam moc témat najednou. Do kdy chcete mít schválený rozpočet? Všechna MS by měla dostat stejný rozpočet.
diskuze o volebním výboru -
Lenka - ve volebním výboru by mělo být více lidí, např. z každého MS jeden.
Jana - Bude ještě volební štáb, ten bude širší. Velké orgány ztrácí akceschopnost.
..
Jiří - V celostátním VV je také 5 lidí. Vlákno o rozpočtu založil Štěpán, je možné se bavit o MS zvlášť. Rozpočet musíme předložit (podle pravidel) do 10. listopadu, do konce listopadu to musí schválit KF.
..
Jiří - Co se týče rozpočtu na kampaň - volební štáb by měl předložit návrh rozpočtu volební kampaně pro krajské a senátní volby, to poté bude hodnotit KF.
Jana - Pokud se bude čekat na primárky a potom sestavovat rozpočet, bude to trvat dlouho. Jsem pro, aby Ondřej sestavil rámcový rozpočet a pak se připomínkoval.
Jiří - 20. září už může být zvolené čelo
Jana - primárky budou dvoukolové, nejdřív lídr a pak čelo - to může být i na 4 víkendy
Jiří - Takže volební štáb musíme sestavit už dřív.
diskuze o VŠ a VV
...
Jiří - Souhlasím s tím, že by MS měla být autonomní a dělat akce v jejich okrese.
Lenka - MS by neměla šetřit peníze na komunální volby, protože je to pak tlumí v jejich činnosti přes rok.
Jan K. - Podle mě je to stejná situace, jako na kraji. Taky peníze převádíme do dalšího roku a nevracíme je centrále.
...
Jana - Rozpočet bych nechala stejný, jako letos, ale pokud nějaké MS vyčerpá, protože je aktivní a bude chtít další peníze na smysluplnou činnost, mohli bychom jim schválit další částky.
Lenka - Podle mě vyšší částka víc motivuje a zajišťuje vyšší autonomii.
diskuze

5) plánované akce: (Klára)
21.8. MS Kladno - sdílená středa
25.8. MS Příbram - Dobříš - grilování
30.8. Strategický krajský den - 11:00-17:00, místo je stále v řešení, program šel členským newslettrem (možné dohledat v nalodění)
- 16:00-17:00 každý kraj by zde měl představit téma, kterým se chce profilovat
4.9. Setkání s Piráty v Dolních Břežanech - informace k založení MS Jílové - Jesenice
5.9. MS Kutná Hora - výjezdní schůze Čáslav
7.9. Schůze se zájemci o členství v PiCe
15.9. Krajská schůze (PiCe)
19.9. MS Mladá Boleslav - grilování (jídla)
20.9. Neratovice - Pirátské divadlo a posezení v hospodě, podrobnosti budou oznámeny včas
21.9. Ukliďme Česko - oficiální akce probíhá jednou za půl roku (potvrzeno - Příbram, Kutná Hora, Kolín se bude snažit zapojit)
27.9. Akce (pub kvíz) v Berouně
Kralupy - v řešení
Říčany - v řešení (MS Benešov)
Vrané - v řešení
Černošice - v řešení
Tito uživatelé poděkovali autorovi Klara.Kocmanova za příspěvky (celkem 5):
Jiri.Snizek, Jan.Korbel, Marek.Rebicek, Stepan.Drtina, Dalibor.Zahora
- Terry Pratchett

Klára Kocmanová