Funguje pirátské fórum dobře?

Moderátoři: Administrativní odbor, Mediální odbor, Financni tym, Zahraniční odbor, Garanti, Rada resortních týmů - členové

petrhor
Příznivec Pirátů – Olomoucký kraj
Příspěvky: 12
Registrován: 14 říj 2021, 22:10
Dal poděkování: 20 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování

Funguje pirátské fórum dobře?

Příspěvek od petrhor »

Když se dívám na počty registrovaných účastníků a počty příspěvků, tak ano. Když mi trvá 2 týdny pochopit, že nějaké skupiny jsou otevřené a nějaké zavřené, tak asi ne.

Nastavení práv je o to víc obskurní, že tentýž zápis ze schůzky místního sdružení jako přihlášený, ověřený, registrovaný uživatel můžu jenom číst, ale když se odhlásím, tak na něj můžu jako anonymní uživatel i odpovědět. Gameska pokračuje, pokud to člověk chce změnit. Není žádné tlačítko nebo aspoň funkční návod, jak se přidat k nějakému fóru. Dá se kontaktovat admin daného fóra přes soukromou zprávu a…tak dále.

Až po sem to otravuje & limituje pouze aktivní nováčky. Když se k tomu přidá design z devadesátých let, tak otázka, jestli tahle strana má táhnou digitalizaci ČR, končí velký otazníkem ;-)

Řešení práv mi přijde relativně jednoduché – tak jak jsou tři kategorie uživatelů: členové, příznivci, veřejnost, tak by měla být tři postupně se rozšiřující a nepřekrývající skupiny přístupových práv. jestli se mi sem podaří vlepit obrázek, tak třeba tak a nebo pokud to bude někoho zajímat v detailu, tak později.

zákony jsou doporučení, hodnoty si nosíme v sobě

Uživatelský avatar
Marek.Necada
Administrativní odbor
Příspěvky: 3425
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9678 poděkování
Dostal poděkování: 6754 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Funguje pirátské fórum dobře?

Příspěvek od Marek.Necada »

Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Jiri.Janecka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1809
Registrován: 13 dub 2012, 21:57
Profese: právník
Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 2445 poděkování

Re: Funguje pirátské fórum dobře?

Příspěvek od Jiri.Janecka »

Pirátské forum sice funguje blbě, ale určitě s ním nic nedělejte. Zatím jsem se nenaučil zakládat vlákna, což je myslím, dobře.

Fanuel
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 219
Registrován: 03 úno 2012, 18:37
Profese: MISTR
Dal poděkování: 247 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

Re: Funguje pirátské fórum dobře?

Příspěvek od Fanuel »

Jiri.Janecka píše: 18 lis 2021, 22:57

Pirátské forum sice funguje blbě, ale určitě s ním nic nedělejte. Zatím jsem se nenaučil zakládat vlákna, což je myslím, dobře.

....
Nefunguje

Fanuel
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 219
Registrován: 03 úno 2012, 18:37
Profese: MISTR
Dal poděkování: 247 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

Re: Funguje pirátské fórum dobře?

Příspěvek od Fanuel »

Nefunguje

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Funguje pirátské fórum dobře?

Příspěvek od Petr.Vileta »

petrhor píše: 18 lis 2021, 21:44

Když se dívám na počty registrovaných účastníků a počty příspěvků, tak ano. Když mi trvá 2 týdny pochopit, že nějaké skupiny jsou otevřené a nějaké zavřené, tak asi ne.

Nastavení práv je o to víc obskurní, že tentýž zápis ze schůzky místního sdružení jako přihlášený, ověřený, registrovaný uživatel můžu jenom číst, ale když se odhlásím, tak na něj můžu jako anonymní uživatel i odpovědět. Gameska pokračuje, pokud to člověk chce změnit. Není žádné tlačítko nebo aspoň funkční návod, jak se přidat k nějakému fóru. Dá se kontaktovat admin daného fóra přes soukromou zprávu a…tak dále.

Až po sem to otravuje & limituje pouze aktivní nováčky. Když se k tomu přidá design z devadesátých let, tak otázka, jestli tahle strana má táhnou digitalizaci ČR, končí velký otazníkem ;-)

Řešení práv mi přijde relativně jednoduché – tak jak jsou tři kategorie uživatelů: členové, příznivci, veřejnost, tak by měla být tři postupně se rozšiřující a nepřekrývající skupiny přístupových práv. jestli se mi sem podaří vlepit obrázek, tak třeba tak a nebo pokud to bude někoho zajímat v detailu, tak později.

Zkusíme sem přivábit vedoucí AO @Alice.Hamalova ;)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4111
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 795 poděkování
Dostal poděkování: 4099 poděkování

Re: Funguje pirátské fórum dobře?

Příspěvek od Ondra.kl »

petrhor píše: 18 lis 2021, 21:44

Řešení práv mi přijde relativně jednoduché – tak jak jsou tři kategorie uživatelů: členové, příznivci, veřejnost, tak by měla být tři postupně se rozšiřující a nepřekrývající skupiny přístupových práv.

Jen clenove se deli na dalsi desitky az stovky skupin s ruznym opravnenim...

Uživatelský avatar
Martin.Valasek
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 148
Registrován: 28 črc 2017, 08:35
Profese: hudební dramaturg v kulturní agentuře
Bydliště: Valašská Bystřice
Dal poděkování: 640 poděkování
Dostal poděkování: 237 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Funguje pirátské fórum dobře?

Příspěvek od Martin.Valasek »

Já to mám tak, že abych mohl fórum smysluplně používat, tak jsem si nastavil odběr kanálů, které mě primárně zajímají. Pocaď dobrý. Ale občas se stane, že mě někdo v chatu nebo na sockách upozorní na odkaz na fóru, který otevřu až když se z fóra odhlásím, jinak se k němu nedostanu. Což je podobné jak u úvodního příspěvku.

Řešení? Nedá se nastavit fórum tak, aby odběr kanálů fungoval jen v případě zobrazení ve výpisech témat, obsahu fóra? A pokud kliknu na přímý odkaz, tak se mi libovolné téma zobrazí, i když jsem přihlášen? Možná je to složité, nejsem IT, jen uživatel.

P.S. Design bych neměnil, sice mě to jednou zmátlo, když jsem šel na jiné fórum, které má identický design, ale to bylo spíše na pobavení.

602 676 988
https://www.facebook.com/martin.malarie
lidstvo to posralo, ale ještě není pozdě na změnu
petrhor
Příznivec Pirátů – Olomoucký kraj
Příspěvky: 12
Registrován: 14 říj 2021, 22:10
Dal poděkování: 20 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování

Re: Funguje pirátské fórum dobře?

Příspěvek od petrhor »

No právě.. skupin můžou být tisíce, ale koncept práv by měl zůstat stejný, srozumitený a funkční. Pokud tomu tak není, tak je v to chaos. BTW spíš než dělení členů, který je necelých 1200 na desítky až stovky skupin s různými právy bych čekal pár rolí a k nim práva. Patrně se tu míchá představa o právech v určité diskusní skupině a definici rolí.

Ondra.kl píše: 19 lis 2021, 08:01

Jen clenove se deli na dalsi desitky az stovky skupin s ruznym opravnenim...
[/quote]

zákony jsou doporučení, hodnoty si nosíme v sobě

Uživatelský avatar
Pavel.Knezik
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 487
Registrován: 08 lis 2018, 06:37
Profese: IT Administrator
Bydliště: Pelhřimov
Dal poděkování: 591 poděkování
Dostal poděkování: 638 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Funguje pirátské fórum dobře?

Příspěvek od Pavel.Knezik »

Rozhodne nefunguje.

Vzhled je jak z doby kameny.

A co me chybi je topovani prispevku. tj. ze prispevky s vesti informacni hodnotou jsou nahore

a prispevky bez informacni hodnoty jsou dole

clovek by nemusel procitat 358 stranek aby se k necemu dobral.

Dal co me chybi nemame moznost si menit sve fora a subfora.

To muze jen AO a TO.

Prava? Asi to bude dane strukturou fora.

A to, ze se proste prezilo.

Odpovědět

Zpět na „Veřejná Poradna“