Evidence problémů a jejich řešení - vytvoření wiki pomocí moderované diskuze

Moderátoři: Administrativní odbor, Mediální odbor, Financni tym, Zahraniční odbor, Garanti, Rada resortních týmů - členové

Michael.Princ
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1
Registrován: 24 kvě 2018, 21:42
Profese: ekonomický analytik
Dostal poděkování: 1 poděkování

Evidence problémů a jejich řešení - vytvoření wiki pomocí moderované diskuze

Příspěvek od Michael.Princ »

Ahoj piráti,
jsem u vás nováček, líbí se mi vaše výsledky i cíle. Nemám moc zkušeností s tím, jak pracujete, ale všimnul jsem si, že velkou slabinou fóra je jeho roztříštěnost a nekonzistentní struktura.
Mnoho dobrých nápadů zapadne do zapomnění. Navrhuju proto řešení. Udělat jedno vlákno, kde se budou psát návrhy či problémy nejen od pirátů, ale i od občanů v přesně zadaném formátu.
Tohle vlákno by mělo být bez diskuze, tedy striktně bez OT. Jak jsem už napsal, cílem by mělo být vytvořit celou wiki jednotlivých mikroprojektů, ze kterých se může vytvořit celý program. Toto by pak mohl vytvořit robot a ubyla by práce. Překlopení do jiné databáze by bylo jednoduché a práce se neztratí.
Výhody a perspektivy projektu jsou velmi velké. Navíc to stojí na existující infrastruktuře, takže náklady jsou nulové. Tohle by mohl být nástroj pro skutečný e-government. Občan zadá svůj požadavek a Piráti ho mohou začít řešit. Později je možné dodělat rozhraní v nějakém formuláři třeba v PHP.

Beta návrh formy příspěvku.

1) klíčová slova
2) oblast v ČR, kde se problém děje nebo bude aktuální
3) související zákonné normy (možné vyplnit - neznámé)
4) slovní popis problému nebo návrhu
5) garant u pirátů nebo osoba, která se tím zabývá (možné vyplnit - není uveden)
6) různé

Z důvodu překlopení do větší a lépe strukturované databáze, resp. wiki, by bylo vhodné každou část příspěvku určitým znakem např. #

Příklad příspěvku, smyšlený:
1) transparentnost, státní správa, starosta, Praha 6, hospodaření, Šatovka #
2) Praha, Praha 6 #
3) 106/1999 Sb. #
4) Starosta byl dotázán na hospodaření s vilou Šatovka. Dotaz zněl na výši investic do Šatovky za posledních 25 let. Informace nebyla dodána. #
5) není uveden #
6) vhodné téma pro komunální kampaň #

Rád uslyším nápady na zlepšení nebo i kritiku, že to nemá cenu.

Michael Princ
Odpovědět

Zpět na „Veřejná Poradna“