Jak čtete forum?

Moderátoři: Administrativní odbor, Mediální odbor, Financni tym, Zahraniční odbor, Garanti, Rada resortních týmů - členové

Internetové fórum čtu přes:

Nové příspěvky
103
41%
Obsah fóra (nepřečtená fóira červeně)
32
13%
Vaše příspěvky
24
9%
Nepřečtené příspěvky
47
19%
Aktivní témata
47
19%
 
Celkem hlasujících: 108 - Celkem hlasů: 253

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12336
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5377 poděkování
Dostal poděkování: 20687 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Jak čtete forum?

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Pokud čtete pravidelně toto fórum, zkuste prosím vyplnit naši anketku, jak čtete fórum, když sem přijdete pokaždé znova. Třeba nám to pomůže v tom, abychom navrhli systém, který vaše prohlížení zefektivní.

Pokud to v anketě není, přidejte do tohoto tématu.

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21689
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5189 poděkování
Dostal poděkování: 12547 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak čtete forum?

Příspěvek od Lukas.Novy »

multichoices plz

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1730
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 1286 poděkování

Re: Jak čtete forum?

Příspěvek od Josef.Ulehla »

Čtu ty příspěvky (vlákná, podfóra, nebo jiné kusy Fóra), ke kterým mě přivede nějaký podnět. Podnětem může být mejlové upozornění zasílané Fórem - ta si snažím nastavit velmi střídmě tak, abych dostával upozornění na soukromé zprávy a kromě nich jen na několik málo kusů Fóra, které mě zrovna nebo dlouhodobě zajímají. Podnětem dále může být url nebo jiný odkaz na něco ve Fóru, který dostanu buď mimo Fórum (třeba mejlem nebo esemeskou nebo z úst do uší nebo jinak), nebo který se vyskytne ve Fóru (třeba v rozpravě nebo odkazy dole na Fórové stránce - Podobná témata nebo jinak). Obsah fóra a Vaše příspěvky jakož i tlačítko Hledat občas používám, když něco hledám, ale nejsou pro mě nástrojem, který by mě vedle v tom, jak čtu fórum. Aktivní témata, nepřečtené příspěvky a nové příspěvky nepoužívám buď vůbec, nebo jsem je možná někdy zmáčkl ze zvědavosti jakou součást procesu učení.

U tohoto vlákna jsem si nenastavil Sledovat toto téma. Kdo by se snad na mě chtěl obrátit, postupuj podle návodu v mém podpisu :-)
Entony
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3
Registrován: 31 led 2012, 15:12
Profese: x
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Jak čtete forum?

Příspěvek od Entony »

a jinak podle vnejšího upozornení (mail)
Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Člen KS Praha
Příspěvky: 4913
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4653 poděkování
Dostal poděkování: 4059 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak čtete forum?

Příspěvek od Lukas.Findeis »

Nejdřív si přečtu SZ a vlákna v nich odkazovaná. Pak projedu nový příspěvky ve vláknech do kterých sem přispěl, protože tam je vysoká pravděpodobnost výskytu pro mě zajímavých příspěvků. OFFTOPICTzv. egosearch (viz URL) často používám i k vyhledávání vláken, o kterých vím, že sem do nich přispěl. Pak projedu nepřečtený příspěvky a orientuju se podle toho v jakém fóru se nachází. Sleduju taky všechny kraje, ale většinu vláken nečtu. Tady a v pár dalších částech fóra se orientuju podle názvu vlákna. Jednou za čas pak do fór vlezu a označím je jako přečtená. Většinu fóra udržuju ve víceméně přečteném stavu. U nezajímavých vlákem stačí přejít na poslední stránku/příspěvek vlákna. Nemám rád moc stránek s výpisem nepřečtených příspěvků. Pak aby se ve výpisu nepřečtenejch vláken blbej vyznal. U čtyř stránek výpisů už u mě probíhá čistka.

Hlasoval sem pro nepřečtený příspěvky. Když nemám delší dobu přístup na fórum, tak bych se jinak o nějakých důležitých vláknech nebo příspěvcích nemusel dozvědět. Chci mít aspoň rámcovej přehled o tom co se kde děje, i když spoustu vláken projíždím jen rychloposuvem nebo je hned označím jako přečtená.

735 07 66 99, Praha 12

Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4793
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5606 poděkování

Re: Jak čtete forum?

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Uz pouzivam forum stoprocentne jen jako pracovni nastroj (tzn. vyhybam se diskusim, protoze zerou moc casu bez jakehokoliv efektu), takze ctu jen forum sveho kraje, forum ZO, podatelnu ZO, celostatni forum (a to posledni dobou hlavne to, na co hodi Vojta Pikal odkaz do SZ), forum RP a velmi zridka forum RV. Kdyz kliknu na neprectene prispevky, tak se mi obevi 40 stran vysledku po 25 na strance = cca 1000 neprectenych temat. Tim padem uz me ani nenapadne lezt do vnitrostranicke diskuse, a tak totalne ztracim kontakt s clenskou zakladnou mimo svuj kraj. Nejvice by mi pomohlo, kdybych mohl u kazdeho tematu kliknout na tlacitko "skryt tema", cimz by se mi tema prestalo zobrazovat (uplne vsude) a slo by se do nej dostat bud primym odkazem a nebo odstranenim z nejakeho osobniho blacklistu v nastavenich uctu. Sice na to existuji pluginy do Firefoxu, ale protoze jej nepouzivam, nemam k dispozici ani ty pluginy.
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Člen KS Praha
Příspěvky: 4913
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4653 poděkování
Dostal poděkování: 4059 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak čtete forum?

Příspěvek od Lukas.Findeis »

Tomas Vymazal píše:Nejvice by mi pomohlo, kdybych mohl u kazdeho tematu kliknout na tlacitko "skryt tema", cimz by se mi tema prestalo zobrazovat (uplne vsude) a slo by se do nej dostat bud primym odkazem a nebo odstranenim z nejakeho osobniho blacklistu v nastavenich uctu.
Jo, funkce skrýt téma by tu byla potřeba jak sůl. Jen díky tomu by se přehlednost fóra velmi dramaticky zvětšila.

735 07 66 99, Praha 12

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak čtete forum?

Příspěvek od Roman.Kucera »

Tomas Vymazal píše:Nejvice by mi pomohlo, kdybych mohl u kazdeho tematu kliknout na tlacitko "skryt tema", cimz by se mi tema prestalo zobrazovat (uplne vsude) a slo by se do nej dostat bud primym odkazem a nebo odstranenim z nejakeho osobniho blacklistu v nastavenich uctu.
Komfortnější by byla možnost nahoře jestě "zobrazit skrytá témata" a ve jejich listu pak zaškrtávací políčko "zobrazovat", totáž i v rozbaleném prohlíženém vlákně.
Vlastně by mohl být vždy někde možnost "toto vlákono zobrazovat/nezobrazovat" Tato jediná věc by fórum zlepšila o 500 procent.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Jan.Widerlechner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 431
Registrován: 26 říj 2009, 12:46
Profese: Finanční poradce
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 376 poděkování
Dostal poděkování: 478 poděkování

Re: Jak čtete forum?

Příspěvek od Jan.Widerlechner »

Také čtu příspěvky na základě email upozornění. To mám vyvedené na smtp transport na jabber, takže mi to nezahlcuje schránku a dokážu rychle reagovat, když jsem u PC.

Pro kontrolu pak vždy čeknu Obsah fóra (nepřečtená fóira červeně).
Homo mensura
Uživatelský avatar
Ladislav.Nesnera
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 84
Registrován: 29 kvě 2009, 15:38
Profese: programátor
Dal poděkování: 229 poděkování
Dostal poděkování: 145 poděkování

Re: Jak čtete forum?

Příspěvek od Ladislav.Nesnera »

Vzhledem k tomu, že čtu fórum zřídka, pokusím se o vypíchnutí mě příjemných funkcí na AbcLinuxu, ať je něco konkrétního pro inspiraci:
  • - mám rád diskuzní vlákna. Je jasné, na co se reaguje bez nutnosti citovat. Také mohu snadno sbalit či přeskočit větev, která se ubírá pro mě nezajímavým směrem
    - na stránku se mi tady při rozlišení 1366x768 vejdou 3 příspěvky. Přijde mi to poněkud "řídké" a tím pádem nepřehledné
    - několikastupňové sledování. Snad zřejmé z obrázku, ale pro jistotu:
    • - Mé komentáře - témata, kde jsem alespoň jednou reagoval
      - Navštívené diskuse - co mi stálo za otevření
      - Mé dotazy - to je průhled do poradny, ale možná by se hodila i zde
      - Záložky - funkce, na kterou notoricky zapomínám a vzpomenu si, až když něco ne a ne najít
    Obrázek
    - příjemné je, že na první pohled vidím, co se děje a jak moc je téma živé. Novinka je hvězdičkou, sledované téma má oko a vyřešený dotaz fajfku
    - sledování a RSS kanál je tuším i zde. Osobně by mi vyhovovala možnost sledování na úrovni diskuzních vláken, nejen celých témat
    - navigace mezi novinkami jak v záhlaví tématu, tak mezi jednotlivými nepřečtenými příspěvky. ("Výše" není předchozí nepřečtený, ale odskok na vyšší úroveň v daném vlákně)
    Obrázek
Inspirativní může být i toto srovnání. Pěkné tipy na zvládání internetové komunity jsou v Tvorba open source softwaru
Odpovědět

Zpět na „Veřejná Poradna“