Stíhání za prodej přečipovaného HW?

Moderátoři: Administrativní odbor, Mediální odbor, Financni tym, Zahraniční odbor, Garanti, Rada resortních týmů - členové

1acer2
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 9
Registrován: 12 bře 2012, 17:36
Profese: nic
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Stíhání za prodej přečipovaného HW?

Příspěvek od 1acer2 »

no on mi to podal stim jak sem podpisoval ten zaznam. to bylo proste tak formulovano ze nesmim informovat o nekterych skutesnostech co jsem se dozvedel od policie a ktere by uskodili te protistrane nebo tak neco. chapte ja proste nevim co to je. nejsem zrovna typ co by neco takoveto resival na polici a potreboval mnet taketo informace. tak jsem si rekl ze to tak asi ma byt a podepsal. je pravda ze sem to asi nemnel podpisovat. ale stim uz ted bohuzel ni neudelam.
Uživatelský avatar
trinitrofenol
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2090
Registrován: 04 úno 2012, 17:01
Profese: chemik
Bydliště: Praha 20
Dal poděkování: 1339 poděkování
Dostal poděkování: 3555 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stíhání za prodej přečipovaného HW?

Příspěvek od trinitrofenol »

1acer2 píše:Znova jsem si dival ty papire co mam doma. V tom papiru jak jsem odmitl podat vysvetleni je trochu vic uvedene k cemu mam podat vysvetleni :
Porusovani autorskych prav v a ted je mesto CR kam sem zanesl tu konzolu na postu a poslal sem to evidentne tam doslo k nejakemu trestnimu cinu.
Mohl bys prosím "medializovat" ten papír o zákazu medializace? Naskenovat a uploadnout obrázek, řekněme pro jistotu se začerněnými údaji. To nás teď asi všechny zajímá. Pokud je to nějaká pitomost, tak by sis mohl uvolnit ruce a "medializovat" i ten zbytek.
Ivo Vasicek píše:Ten zákaz medializace je nějaká podivnost. Dpomnívám se, že policie nemůže nic takového požadovat, natož nechat podepisovat. Vůbec nechápu jak může někdo něco takového podepsat.
Zběžně jsem prolétl zákon o Policii ČR a žádnou takovou pravomoc jsem nenašel. Dokážu si představit, že něco takového by teoreticky mohli chtít třeba při vyšetřování organizovaného zločinu, ale v zákoně to nevidím. Proto by bylo fajn, vidět ten originální dokument, jestli je to formulář, nebo jenom cár papíru. Jestli se odvolávají na nějaký paragraf atp.
SMRT MODERACI
Free your hate.
6nula7 547 3nula9
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stíhání za prodej přečipovaného HW?

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

trinitrofenol píše: Zběžně jsem prolétl zákon o Policii ČR a žádnou takovou pravomoc jsem nenašel. Dokážu si představit, že něco takového by teoreticky mohli chtít třeba při vyšetřování organizovaného zločinu, ale v zákoně to nevidím. Proto by bylo fajn, vidět ten originální dokument, jestli je to formulář, nebo jenom cár papíru. Jestli se odvolávají na nějaký paragraf atp.
Ani u organizovaného zločinu nelze vyšetřovaným zakázat "medializaci". Zákon upravuje mlčenlivost pouze u vojáků, policistů, soudců, lékařů,...tedy osob, které tento závazek uzavírají jako součást výkonu svého povolání. Když chce policie někomu znemožnit "mluvit" musí na něj uvalit vazbu.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Člen KS Praha
Příspěvky: 4913
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4653 poděkování
Dostal poděkování: 4059 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stíhání za prodej přečipovaného HW?

Příspěvek od Lukas.Findeis »

1acer2 píše:- pocitam stim ze mi tam budou chtit dat i nejake hry
Proč by to dělali, kdyby neměli důkaz, že nešlo o originálky?

735 07 66 99, Praha 12

1acer2
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 9
Registrován: 12 bře 2012, 17:36
Profese: nic
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Stíhání za prodej přečipovaného HW?

Příspěvek od 1acer2 »

Mohl bys prosím "medializovat" ten papír o zákazu medializace? Naskenovat a uploadnout obrázek, řekněme pro jistotu se začerněnými údaji. To nás teď asi všechny zajímá. Pokud je to nějaká pitomost, tak by sis mohl uvolnit ruce a "medializovat" i ten zbytek.
Jak sem napsal predtim chtel sem odtoho kopii tak jak sem dostal kopii toho zaznamu. ale bylo mi receno ze to nemuzu dostat. takze ten papir ma jen policie.
1acer2
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 9
Registrován: 12 bře 2012, 17:36
Profese: nic
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Stíhání za prodej přečipovaného HW?

Příspěvek od 1acer2 »

Proč by to dělali, kdyby neměli důkaz, že nešlo o originálky?
to je mysleno tak ze k flashu mi budou chtit i prisit pouziti nebo distribuci nebo nevim co nelegalnich her
Uživatelský avatar
Zdenek.Stepanek
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 3522
Registrován: 25 črc 2009, 22:46
Profese: IT Expert
Bydliště: Varnsdorf
Dal poděkování: 1482 poděkování
Dostal poděkování: 3051 poděkování

Re: Stíhání za prodej přečipovaného HW?

Příspěvek od Zdenek.Stepanek »

Pozadej pravnika (nebo primo ty) aby po nich chtel kopii vsech dokumentu.

Rozhodne nemaj pravo neco zadrzovat. VSECHNY papiry co ti kdy ukazou vyzaduj v kopii pro sebe. Kdyz podepisujes smlouvu, taky ti jedna zustava...

Chtej po nich vyjmenovat paragrafy a zakony, ze kterych te vini. Ne nejaky nazvym, ale cisla paragrafu.

Pokud tam pujdes pro nejaky dotaz nebo si te predvolaj, vzdycky z jakekoliv schuzky pozaduj pisemny zapis. A jak psal dfens (to jsi doufam uz cetl), se zapisem musis souhlasit, v opacnem pripade na nej klidne rukou pripis co sam uznas za vhodne, jinak ho nepodepis a pozaduj, aby si policajt do sve kopie zapisu zapsal, ze se zapisem nesouhlasis, nic nepodepisuj a svoji kopii si odnes.
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...

Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“
F. Gellner
Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Člen KS Praha
Příspěvky: 4913
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4653 poděkování
Dostal poděkování: 4059 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stíhání za prodej přečipovaného HW?

Příspěvek od Lukas.Findeis »

1acer2 píše:to je mysleno tak ze k flashu mi budou chtit i prisit pouziti nebo distribuci nebo nevim co nelegalnich her
A distribuovals nelegálně kopie her nebo nedistribuoval?

735 07 66 99, Praha 12

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33837 poděkování

Re: Stíhání za prodej přečipovaného HW?

Příspěvek od Martin.Kucera »

1acer2 píše:to je mysleno tak ze k flashu mi budou chtit i prisit pouziti nebo distribuci nebo nevim co nelegalnich her
Co se tyce flashe, museli by ti prokazat, ze jsi ho provedl ty. Ponevadz koupit konzoli z druhe ruky je legalni, prodat ji pozdeji nekomu dalsimu je legalni, informovat o stavu prodavane veci je nejen legalni ale i povinne.

Na druhe strane pokud ti prokazou prodej zkopirovanych her, tak tu jsi na spatnem miste, protoze takove praktiky Pirati odsuzuji.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

jzvc
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2682
Registrován: 20 kvě 2009, 08:06
Profese: Admin
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 1015 poděkování

Re: Stíhání za prodej přečipovaného HW?

Příspěvek od jzvc »

1acer2 píše:
Mohl bys prosím "medializovat" ten papír o zákazu medializace? Naskenovat a uploadnout obrázek, řekněme pro jistotu se začerněnými údaji. To nás teď asi všechny zajímá. Pokud je to nějaká pitomost, tak by sis mohl uvolnit ruce a "medializovat" i ten zbytek.
Jak sem napsal predtim chtel sem odtoho kopii tak jak sem dostal kopii toho zaznamu. ale bylo mi receno ze to nemuzu dostat. takze ten papir ma jen policie.
Na kopii mas samozrejme narok, musi ti ji vydat.
Martin Kucera píše:
1acer2 píše:to je mysleno tak ze k flashu mi budou chtit i prisit pouziti nebo distribuci nebo nevim co nelegalnich her
Co se tyce flashe, museli by ti prokazat, ze jsi ho provedl ty. Ponevadz koupit konzoli z druhe ruky je legalni, prodat ji pozdeji nekomu dalsimu je legalni, informovat o stavu prodavane veci je nejen legalni ale i povinne.

Na druhe strane pokud ti prokazou prodej zkopirovanych her, tak tu jsi na spatnem miste, protoze takove praktiky Pirati odsuzuji.
Flash sam o sobe rozhodne nelegalni neni a byt nemuze. Neco jineho je, pokud si k ty konzoli prihodil gamesky.
Odpovědět

Zpět na „Veřejná Poradna“