Zaměstnavatel odmítá využít odměny pro zaměstnance - COVID dotací pro zaměstnance v přímé péči v sociálních službách

Moderátoři: Odbor - administrativni, Odbor - medialni, Financni tym, Odbor - zahranicni, Vedouci resortnich tymu, Garanti

W3RT
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Student
Dal poděkování: 2 poděkování

Zaměstnavatel odmítá využít odměny pro zaměstnance - COVID dotací pro zaměstnance v přímé péči v sociálních službách

Příspěvek od W3RT »

Dobrý den,
Pracuji v přímé péči v sociální službě na pozici Pracovník v sociálních službách.
Já a další spolupracovníci mají zájem o peníze z těchto dotací, ale vedení naší organizace odmítá o tuto dotaci zažádat.
https://www.mpsv.cz/documents/20142/225 ... 5454bd74ba

Mohu o tyto dotace nějak požádat sám nebo je nějaká jiná možnost čerpání této dotace, když vedení naší organizace odmítá o tuto dotaci zažádat?
Mohu vůbec něco dělat?

Mám ještě dotaz k tomuto - navýšení mezd o 10% .
https://www.mpsv.cz/documents/20142/144 ... uzbam.pdf/
Tyká se nás toto zvýšení mezd? Vedení naší organizace se odmítá k tomu vyjádřit, byť jsem je o to již opakovaně žádal.

Děkuji.
Jakub.Nepejchal
Člen KS Praha
Profese: Vedoucí sociální služby
Dal poděkování: 2274 poděkování
Dostal poděkování: 1675 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaměstnavatel odmítá využít odměny pro zaměstnance - COVID dotací pro zaměstnance v přímé péči v sociálních službách

Příspěvek od Jakub.Nepejchal »

Pokud jsem to dobře studoval, tak o dotaci na odměny musí žádat pouze poskytovatel soc. služeb a tu žádost musí podepsat statutární zástupce (ředitel/ka?). Jako zamestanci bych doporučil se zeptat na inspektorátu práce, ale obávám se, že nejschůdnější řešení by bylo spíš změna zaměstnavatele.

Navýšení mezd se týká zaměstnavatelů, kteří se řídí tabulkami. Tedy zejména u těch služeb, které zřizuje stát nebo samospráva. Pro mnoho soc. služeb, které zřizují NNO je to zase dobré vodítko o kolik má smysl si žádat u státních dotací, ale striktně se tím řídit nemusí.

Asi to nejsou moc potěšující zprávy a doufám, že někdo tyto mé teze vyvrátí na základě lepší znalosti zaměstnaneckého práva.
Vedoucí přípravného týmu pro MS Praha 15 a Petrovice
=== Kontakt: ===OFFTOPIC* E-mail: jakub.nepejchal@pirati.cz
* Telefon: 6O8428O8O
Odpovědět

Zpět na „Veřejná Poradna“