Zákazy venčení psů v útulcích dobrovolnými venčitely

Moderátoři: Odbor - administrativni, Odbor - medialni, Odbor - financni, Odbor - zahranicni, Garanti

Libor.Adamek
Místní předsednictvo
Profese: prodejce kancelářské techniky
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 57 poděkování

Zákazy venčení psů v útulcích dobrovolnými venčitely

Příspěvek od Libor.Adamek » 18 dub 2018, 14:29

Ahoj Piráti,

potřeboval bych poradit ohledně zákazů venčení psů z útulků dobrovolnými venčitely, který se poslední dobou nějak začíná rozmáhat.
Hlavně by mě zajímaly vaše rady a nápady, jak postupovat dál.

Donedávna byla v u nás útulcích Rožnov a Valmez možnost venčení psů dobrovolníky, kteří do útulků pravidelně docházeli a brali psy na vycházky. Také dohlíželi, jak se psům daří a měli velké úspěchy při hledání nových majitelů opuštěných psů. Obě města nyní tyto aktivity zakázaly s tím, že psům venčení dobrovolníky neprospívá, že je spíš traumatizuje a že je o psy v útulku dobře postaráno, včetně kvalitní veterinární péče. My si naopak myslíme, že venčení dobrovolníky u psů zachovávalo socializaci zvířat a přispívalo k jejich pohodě. Navíc získali dobrovolníci přehled o chování psa mimo útulek a tak mohli dobře hledat vhodné lidi na adopci. Také bedlivě kontrolovali jak je o psy v útulku postaráno. Je plno útulků kde venčení bez problémů funguje. Mě navíc mrzí, že když už tu vznikla nějaká dobrovolnická komunita, tak ji vedení úřadu odstaví bokem.

Už víc než měsíc to pomáhám dobrovolným venčitelkám u nás řešit. Město Rožnov letos postavilo z nějakého dotačního titulu nový útulek. Při plánování stavby starosta i správce slibovali, že v novém útulku budou podporovat venčení dobrovolníky. Jaké bylo maše překvapení, když to po otevření bez diskuze zakázali. Napsal jsem za Piráty MS Valmez otevřený dopis starostovi (ANO) z MÚ Rožnov, který jsem zveřejnil na našich FB stránkách viz. https://www.facebook.com/pirati.roznov/ ... =3&theater a podařilo se nám spolu s venčitelkami vyvolat jednání odhledně útulku, které bude 25.4., tak doufám, že to bude opravdu jednání a ne jenom masírka důvodů proč to nejde.
Mezitím starosta ve vedlejším Valašském Meziříčí (opět ANO) tlumočil do medií stejný zákaz i v jejich útulku. Dokonce si pozval ČT pořad Události v regionech, kde to chtěl prezentovat a nám se podařilo dostat svoje vyjádření do reportáže, bohužel ještě nebyla vysílána, tak nevíme pro kterou stranu vyzní lépe.

Už jsem dostal radu, že na jednání s úřadem si mám sehnat co nejvíce vyjádření veterinářů nebo nějakých institucí, že venčení dobrovolníky psů neškodí.
Psal jsem na Státní veterinární správu a pak MVDr. Jiřímu Žákovi na veterinární univerzitu, ale zatím od nikoho žádná odpověď.

Budu rád za rady a nápady, popřipadě pokud znáte nějakou odbornou osobu tak i za písemné vyjádření.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Adamek za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.dj-bobr.Ulehla, Vojtech.Pikal, Rostislav.Reha

Ondrej.dj-bobr.Ulehla
Profese: zvuk, IT, auta, všehochuť
Dal poděkování: 2159 poděkování
Dostal poděkování: 1286 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákazy venčení psů v útulcích dobrovolnými venčitely

Příspěvek od Ondrej.dj-bobr.Ulehla » 18 dub 2018, 14:58

Já venčil párkrát v Dogpointu, myslím že by mohli být v tomto tématu spojenci..
Od celopirátského názoru se lokálně pomalu začínám odchylovat (nebo on od mé maličkosti?), ale okolo strany se motám dál kvůli lidem (mám je rád) a na českém politickém trhu jsou Piráti pořád nejmenší zlo :D
2016/2017 flipped to XSFP MBTI co se na vojně naučíš, za to tě v civilu zavřou
porcelánové zařízení, spojující výhody umyvadla a klosetové mísy, se jmenuje umyvadlo (citace, třetí komentář)

Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 23678 poděkování
Dostal poděkování: 16866 poděkování

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 18 dub 2018, 15:36

Ano, fajn by bylo i vyjádření útulků, kde to funguje a mají s tím dobré zkušenosti.
člen RV, AO, ZO, FO a PO a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb|blog Tel: 776635258 Mumble status

Libor.Adamek
Místní předsednictvo

Příspěvek od Libor.Adamek » 18 dub 2018, 20:31

Vyjádření útulků je moc nezajímá.

Podle mě je v tom místní veterinář, který tam byl opět za nejasných okolností dosazen a už při povoleném venčení mu v minulosti vadilo, že dobrovolníci viděli jak pečuje o psy a taky jak lže (nebudu rozebírat). A oni ještě argumentují vyjádřením inspektorky z Krajské veterinární správy (veterinářovy známe), která venčení nedoporučila.

Libor.Adamek
Místní předsednictvo

Příspěvek od Libor.Adamek » 18 dub 2018, 20:44

Níže je odkaz na reportáž, na kterou jsem sehnal dobrovolníky i psy. A stejně ji nakonec natočili neutrálně a mě jako piráta, tam vůbec nedali.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1012 ... deo/614386

Petr.Vileta
Místní předsednictvo
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 20838 poděkování
Dostal poděkování: 18239 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 18 dub 2018, 21:40

Libor.Adamek píše:
18 dub 2018, 20:44
Níže je odkaz na reportáž, na kterou jsem sehnal dobrovolníky i psy. A stejně ji nakonec natočili neutrálně a mě jako piráta, tam vůbec nedali.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1012 ... deo/614386
TV asi bude nejúčinnější způsob. Pozvi tam Novu, Primu i Barrandov. Na ČT nikdo nekouká, musíš pozvat bulvár. ;) Zkus přetrpět alespoň jeden celý zpravodajský pořad na každé z těchto TV , pak budeš přesně vědět, které její redakci napsat.
Poslední místopředseda místního sdružení Plzeň - v demisi
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Profese: živnostník, řemeslník; dobrý elektrikář
Dal poděkování: 1134 poděkování
Dostal poděkování: 1139 poděkování

Příspěvek od Josef.Kadlecek » 21 dub 2018, 11:39

Možná by zrušení zákazu pomohla podmínka - používání košíku.
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!

Odpovědět

Zpět na „Veřejná Poradna“