Volba místního předsednictva 2019

Moderátoři: Koordinatori, PKS Praha, PMS Praha 13

Odpovědět
Tomas.Murnak
Místní předsednictvo
Profese: softwarový operátor
Dal poděkování: 348 poděkování
Dostal poděkování: 246 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Volba místního předsednictva 2019

Příspěvek od Tomas.Murnak » 29 črc 2019, 17:09

Ahoj Piráti z Prahy 13,

tímto zahajuji jednání ve věci volby předsednictva MS Praha 13. Důvodem pro zahájení jednání je blížící se konec mandátu současného PMS (14. srpna).

Kandidáty lze navrhovat do půlnoci 12. 8. 2019 ; kandidatura probíhá přihlášením. Hlasování bude zahájeno 13. 8. 2018 a bude trvat nejméně 48 hodin.

Hlasování Bude dvoukolové. V prvním kole budeme volit přípustnost kandidátů. Ve druhém kole následovně: Při volbě Předsedy bude předsedou zvolen ten, který obdrží největší počet hlasů. Při volbě místopředsedů volíme pořadí místopředsedů sestupně, tzn od 1. místopř. po 2. místopř. 1. místopředsedou se stane ten, který bude mít největší počet hlasů. Volba Předsedy a místopředsedů bude probíhat současně. Pokud některý z kandidátů kandidující na oba posty bude zvolen Předsedou, k jeho výsledku při volbě místopředsedů se nebude přihlížet.

Kandidát musí mít aktuální prezentaci na webu a ve své kandidátské řeči by měl uvést, jak chce funkci vykonávat a jaké pro ní má předpoklady a zda kandiduje na předsedu, místopředsedu, nebo na oba posty.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Murnak za příspěvek:
Vaclav.Hrdlicka
Tomáš Murňák,
předseda MS Praha 13,
zastupitel ZHMP

E-mail: tomas.murnak@pirati.cz
Profil: https://praha.pirati.cz/lide/tomas-murnak/
Facebook: https://www.facebook.com/tomas.murnak

Tomas.Murnak
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba místního předsednictva 2019

Příspěvek od Tomas.Murnak » 06 srp 2019, 14:03

Ahoj Piráti Prahy 13,

hlásím se na předsedu místního sdružení Prahy 13.

O komunální politiku na Praze 13 se zajímám prakticky od 18 let. Klientelismus vládnoucí ODS na Praze 13 prakticky od jejího vzniku (1994) mi vždy vadil. Věděl jsem, že jako nestraník nemůžu tuto chobotnici porazit a bohužel až do vzniku Pirátské strany tady nebyla strana, které bych věřil. Proto jsem s nadšením v roce 2010 do ní vstoupil a kandidoval v komunálních volbách do Zastupitelstva městské části Prahy 13. Tenkrát bohužel na Praze 13 nebyl žádný Pirát a tak jsem si musel vybrat hostující kandidátku. Po pečlivém výběru jsem si vybral Stranu Zelených, protože už v té době se tady na Praze 13 jevila jako nejčitelnější opozice. Bohužel ze sedmého místa jsem se tenkrát ještě nedostal, ale díky kontaktu na jejich lídra Zuzanu Drhovou jsem měl už tehdy dobrý přístup k informacím ze zastupitelstva.

Zastupitelem jsem se stal až v roce 2014, kdy Piráti pod mým vedením, v koalici se Stranou Zelených pod názvem Zelení a piráti pro 13, získali ve volbách 11,19 % hlasů, což nám přineslo 5 mandátů (2 Piráti a 3 Zelení) z celkových 35.

I přesto, že jsme nakonec skončili v opozici a koalice nám nedovolila zasednout v žádném výboru ani komisi, podařilo se nám prosadit část pirátského programu jako je rozklikávací rozpočet, zveřejňování rozpočtu ve strojově čitelném formátu, pozastavit neefektivní projekt kamerového systému a vrátit autorská práva k pořadům TV Praha 13 do vlastnictví Městské části.

Osobně jsem upozornil také na vyvádění dotací určených spolkům zpět radním.

Úspěšný boj na Praze 13 jsem svedl také za svobodný přístup k informacím, který se mi vládnoucí koalice pokusila zamezit například falešnou skartací zvukového záznamu z jednání. Záznam jsem chtěl použít jako zvukovou stopu k našemu pirátskému natáčení jednání zastupitelstva, protože doposud není u nás jako na ostatních MČ oficiálně zveřejňováno. Záznamy mi po odvolání na Národní archiv pro porušení archivního zákona ve spolupráci s pražskými zastupiteli musely být vydány. Mé podání na odbor kontrolních činností pražského magistrátu nakonec významnou měrou přispělo k vydání nové směrnice pro vydávání informací, která konečně zavedla mj. i odpovědnost osob za neposkytnutí informace. Od této doby si radnice nedovolí informace odepřít nejen mne, ale z reakcí našich příznivců víme, že je sdílnější i při podání běžných občanů.

Věděl jsem, že jestli se jako Piráti na Praze 13 budeme chtít někam posunout je potřeba založit místní sdružení. Proto jsme spolu s Pavlem Opatřilem a Tomášem Dvořákem v červenci 2015 na ustavující schůzi založili Místní sdružení Piráti Praha 13 a já byl zvolen jeho předsedou. V roce 2016 se k nám přidal Vašek Hrdlička, který přinesl do organizace našeho sdružení kvalitnější řízení a tím naši buňku a práci v zastupitelstvu rapidně posunul.

Ve volbách v roce 2018 jsem byl zvolen Zastupitelem hlavního města Prahy, kde působíme v koalici a mám tak možnost poznat politiku nejen z opozičních lavic.

Mám velkou radost, že dnes už místní sdružení je etablováno, má dvanáct skvělých aktivních členů a dost příznivců. Proto věřím, že se dobře připravíme na výhru ve volbách 2022.

Děkuji za případnou důvěru.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Murnak za příspěvky (celkem 4):
Petr.Kolar, Vaclav.Hrdlicka, Adam.Kopetzky, Michaela.Berankova
Tomáš Murňák,
předseda MS Praha 13,
zastupitel ZHMP

Vaclav.Hrdlicka
Místní předsednictvo
Profese: manažer
Dal poděkování: 205 poděkování
Dostal poděkování: 77 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Hrdlicka » 12 srp 2019, 23:35

Přihlašuji se tímto jako kandidát na místopředsedu MS Piráti Praha 13 pro následující dvouleté funkční období.

Jako místopředseda bych rád pokračoval v naplňování Vize 2022*, kterou jsme společně se zakládajícími členy místního sdružení v roce 2017 vytvořili, a kterou se z mého pohledu daří postupně v mnoha směrech naplňovat: počet Pirátů na Třináctce se za posledních pár let de facto ztrojnásobil, stejně jako počet získaných zastupitelských mandátů. Máme mnoho nových aktivních sympatizantů a i s jejich pomocí máme širší odborný záběr, jsme aktivně zapojeni do mnoha KETů, jsme schopni řešit paralelně více větších kauz.

Za tím vším je zpravidla velký kus práce a osobního nasazení nejen každého jednotlivce, ale i společné práce týmu, který považuji za jedinečný a ve kterém mi doposud bylo ctí a potěšením pracovat a z pozice člena předsednictva náš Třináctkový Pirátský škuner spolukormidlovat.

Na konci následujícího funkčního období, což bude bezmála už jen rok před klíčovými komunálními volbami 2022 bych byl rád, abychom jako Piráti na Třináctce mimo jiné:
    - byli i samostatně etablovanou a silnou politickou značkou
      - našli ve svých řadách/do svých řad garanta pro fiskální záležitosti
        - byli schopni sestavit silnou kandidátku, která bude připravena na převzetí zodpovědnosti po vítězných volbách
          - a byli přitom stále tou prima partou lidí, kteří si důvěřují a podporují se,.a.se kterými se dá bavit nejen o politice ;)

O to se budu samozřejmě snažit bez ohledu na to, zda budu členem předsednictva či nikoliv. Nicméně, v případě svého zvolení bych rád smysl funkce místopředsedy a výše uvedené cíle rád naplnil i skrze svůj osobní závazek:
            - aktivně se účastnit krajských případně dalších adekvátní schůzí
              - více se zaměřil na nábor nováčků a práci s nováčky
                - aktivně podporovat zapojování členů MS do krajských a republikových aktivit

P.S. Tuhle kandidátskou řeč píšu offline na dovolené pod stanem a na poslední chvíli půjdu někam ulovit signál pro postnutí na fórum. Takže vlastně v tuto chvíli ani nevím, kdo další na pozici místopředsedů kandiduje.
                Mám ale hrozně dobrý pocit z toho, že ať už to bude kdokoliv, respektive ať už dám hlas komukoliv, v podstatě nemůžu šlápnout vedle. Ano, každý jsme individuum, máme své specifické životní zkušenosti a temperament, a tak i různý přístup k řešení problémů, leckdy i jiné názory. U každého z nás bych ale dal ruku do ohně za upřímné demokratické laskavé pirátské srdce a charakter, a tedy za to, že bude roli místopředsedy vykonávat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.

*Vize 2022 viz též
                https://docs.google.com/document/d/1_dl ... p=drivesdk
                Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Hrdlicka za příspěvky (celkem 3):
                Adam.Kopetzky, Michaela.Berankova, Petr.Kolar
                Místopředseda MS Piráti Praha 13
                https://wiki.pirati.cz/lide/vaclav_hrdlicka

Adam.Kopetzky
                Člen KS Praha
                Profese: student: silniční a městská doprava
                Dal poděkování: 16 poděkování
                Dostal poděkování: 12 poděkování

Příspěvek od Adam.Kopetzky » 12 srp 2019, 23:49

Ahoj,
                tímto se hlásím se na místopředsedu místního sdružení Prahy 13.

Na třináctce bydlím 21 let a byl bych rád, kdyby byla stále příjemným místem k životu. Zastupitelem P13 jsem od voleb v roce 2018. V pozici místopředsedy bych se chtěl mimo jiné zaměřit na prohlubování komunikace s KS a budování jistého zázemí pro další činnost na P13.

Děkuji vám všem za případnou podporu.
                Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Kopetzky za příspěvky (celkem 3):
                Vaclav.Hrdlicka, Michaela.Berankova, Petr.Kolar

Tomas.Murnak
                Místní předsednictvo
                Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Murnak » 13 srp 2019, 22:08

Byla zahájena volba předsedy viewtopic.php?f=793&t=48197 a první kolo volby místopředsedů viewtopic.php?f=793&t=48198.
                Tomáš Murňák,
                předseda MS Praha 13,
                zastupitel ZHMP

Tomas.Murnak
                Místní předsednictvo
                Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Murnak » 15 srp 2019, 20:56

Předsedou jsem byl zvolen já a do druhého kola ve volbě místopředsedů postupují oba kandidáti.
                Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Murnak za příspěvek:
                Jan.Mejsnar
                Tomáš Murňák,
                předseda MS Praha 13,
                zastupitel ZHMP

Tomas.Murnak
                Místní předsednictvo
                Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Murnak » 15 srp 2019, 21:18

Bylo zahájeno druhé kolo volby místopředsedů: viewtopic.php?f=793&t=48219
                Tomáš Murňák,
                předseda MS Praha 13,
                zastupitel ZHMP

Tomas.Murnak
                Místní předsednictvo
                Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Murnak » 19 srp 2019, 17:18

1. místopředsedou zvolen Václav Hrdlička
                2. místopředsedou zvolen Adam Kopetzký
                Tomáš Murňák,
                předseda MS Praha 13,
                zastupitel ZHMP

Michaela.Berankova
                Člen KS Praha
                Profese: Mateřská dovolená
                Dal poděkování: 8 poděkování
                Dostal poděkování: 2 poděkování
                Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Berankova » 19 srp 2019, 22:54

I tady díky staronovému předsednictvu MS a hezky nás tu veďte ;)
                Telefon: 777439420

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Praha 13“