Ukončení členství

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha, Pražští předsedající

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.

  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.

Jan.Molic
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2
Registrován: 19 čer 2017, 06:31
Profese: sysadmin, zahrádkář
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Ukončení členství

Příspěvek od Jan.Molic »

Ahoj,

ukončuji tímto příspěvkem své členství v Pirátské straně k 24.2.2021.

Důvod?

Jednak jsem nikdy nebyl aktivní Pirát, jednak se rozcházíme v řešení současné krize.

Domnívám se, že není ZA PĚT DVANÁCT, nýbrž je už 12:05. Očekával jsem, že Piráti současnou situaci využijí a budou zářit. Že právě teď se jasně postaví k neschopné vládě čelem, a totiž, že jí vysloví nedůvěru.

Bohužel, celá opozice se místo toho posadila na zadek a Vládě přizvukuje, nazývajíc to eufemisticky tak, že "Babiš konečně vyjednává". Opozice se bojí anarchie a že by to mohlo být horší. Je třeba být zodpovědný. No to jistě, nutno však podotknout, že anarchie už tu je a očkování stejně neřídí Babiš. Z hlediska covidu už to horší být nemůže. Ne, přátelé, opozice se podle mě spíš bojí toho, že by mohla ztratit dobré bydlo.

Chybí mi u Pirátů ráznost. Chybí mi cokoli, co by Piráty navenek dělalo výraznějšími než zbytek. Je fajn, že spousta členů dělá chválihodnou mravenčí práci, jenže pokud to má mít efekt, je nutné tu práci prodat. Počítá se jenom výsledek.

Chybí mi cokoli, co by udělalo Piráty #1. Sice teď vedou v preferencích, ale do podzimu je času dost. Do podzimu se objeví atraktivnější a agilnější; Šlachta, Olbert, Kuba. Pak ta mravenčí práce může přijít vniveč.

Všímá si někdo toho, že lidi jsou opravdu nasraní? Že už tu nejde tolik o covid, jako spíš o totální rozklad státu? Kdy si VIP odsouzení jezdí lyžovat do Rakouska, zatímco občan musí nosit druhou roušku? Kdy miliardy korun očividně tečou přes podivné firmy a nikdo to nezastaví?

Kde jinde má občan hledat zastání než u opozice? Piráti mluví o potřebě "navrhovat řešení", teď, kdy by měli jít do útoku!

Ta nedůvěra vládě by neměla za cíl něco změnit. Zeman to zařídí. Šlo by o něco jiného: vyslat signál, že Piráti nejsou totéž co ostatní, že dokáží jít i do toho marného, avšak symbolického boje. Že dokáží konkurovat Šlachtovi, Olbertovi i Kubovi. Že se nebojí ztráty dobrého bydla - tedy že jsou piráti.

Pro mě ale momentálně nějak nejsou.

Jan Molič
Michal.Lupecka
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 443
Registrován: 27 dub 2009, 18:10
Profese: webař
Bydliště: City 17
Dal poděkování: 739 poděkování
Dostal poděkování: 579 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení členství

Příspěvek od Michal.Lupecka »

Souhlasím že nasranost lidí a nedůvěra k vládě je tu teď enormní. Zmatečná rozhodnutí vlády, obtížnost vyznat se v tom kterém nařízení a neustálé změny vedou k flustraci a pocitu marnosti. Zvláště když vidíme že tento způsob řízení vede k #bestInCovid a máme nejvíce případů v Evropě, pomalu na světě, a všechny možné charakteristiky jako úmrtnost nakažených máme taky docela špatné i když ne třeba nejhorší z Evropských států, ale atakujeme žebříček nejhorších ne nejlepších.

Ale (a to je proč to píšu) nejsem přesvědčen že teď položit vládu by tu důvěru občanů ve stát zvedlo. Nebo pocit marnosti nějak zmenšilo. Jako šlo by o gesto, jenže užitečné gesto? Asi se shodneme na tom, že by se Piráti po pádu vlády okamžitě dostali k moci, buď by došlo na vládu "odborníků", nebo nový pokus o sestavení vlády starými stranami, nebo předčasným volbám. Nic z toho by ale nevylepšilo ani boj s pandémií ani důvěry lidí ve stát. Myslím že první co bychom slyšel by byly hlasy odcizení občanů typu "my tu bojujeme s nemocí a politici se perou o moc".

Jako jo, vláda to podělala když se někdo blíží k propasti je fajn ho varovat že to nedělá dobře, nabádat ať to nedělá, klidně vyhrožovat, jenže jak už tam spadne řeší se ta situace mnohem hůře a mám obavu že důvěra lidí už je za hranou. Teď je to mnohem horší problém pro jakoukoliv stranu co bude případně vládnout. Teda nechtěl být být teď tím kdo má tohle napravit. Nevěděl bych jak na to, nicméně hlasování o nedůvěře nezvedne důvěru.
@iiic
PGP Key IDs: 0x760CC8FBFF5A6EA7 | 0x8BC4688A2B9556EF

Co znamená mediální vyváženost? "Dnes vám zprostředkujeme rozhovor s předním odborníkem na dané téma a v rámci vyváženosti i s někým kdo nemá ani ponětí o čem mluví, ale cokoliv si vymyslí"
Jan.Molic
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2
Registrován: 19 čer 2017, 06:31
Profese: sysadmin, zahrádkář
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Ukončení členství

Příspěvek od Jan.Molic »

Hlasování o důvěře sice důvěru nezvedne, ale když se bude současný stav agónie protahovat, tak skončí na smetišti dějin nejen Babiš, ale s ním i všichni ti, kteří tu agónii protahovali. Vzniknou nové a pro naštvané občany daleko přitažlivější stany a hnutí. Ale je to samozřejmě volba všech zúčastněných, co chtějí či nechtějí dělat. Ono taky platí, že kdo nic nedělá, nic nezkazí - též možnost.
Uživatelský avatar
Ondrej.Rucka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 248
Registrován: 07 úno 2018, 22:49
Profese: právník
Dal poděkování: 32 poděkování
Dostal poděkování: 300 poděkování

Re: Ukončení členství

Příspěvek od Ondrej.Rucka »

Sbohem, a díky za ryby!
Nikezeus
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 622
Registrován: 23 bře 2017, 10:12
Profese: Logistika
Dal poděkování: 131 poděkování
Dostal poděkování: 520 poděkování

Re: Ukončení členství

Příspěvek od Nikezeus »

Nevim, kdyz shodi za teto krizove situace vladu, tak to nicemu nepomuze,co bude dal? Jen to zvysi anarchii a rozdeleni ve spolecnosti. A hlavne za chvili jsou volby.
Me tedy vadi jine veci
Piraty jsem volil od roku 2010, spise jako protestni stranu, pak mi zacala byt i sympaticka, hlavne durazem na transparentnost a svoji otevrenost, tohle forum je toho dukazem.
S transparentnosti se snoubi jednoduchost. Nejak jsem si nevsiml volani po zjeduseni predpisu a pravniho radu. Pirati ale zaroven volaji po elektronizaci statni spravy, ale nevim zda si uvedomuji, ze do navrhu rady(ne do vsech) IT systemu se musi promitnout plno legislativniho hnoje, ktery se navic v prubehu casu nezridka novelizuje v jeste horsi zumpu(IT system bude tim padem treba aktualizovat) , to z IT systemu cini akorat Klondike pro dodavatelske firmy. I pres pravdepodobny elektorat se pokusim za tim nevidet zamer :-D.
Smysluplnejsi by treba bylo prosazovani nekomercnich opensource reseni do statni spravy(napr. Libre Office ,jako OS napr. Ubuntu - chapu vsude to nejde, treba s ohledem na desktopove klienty stavajicich IT systemu, open source virtualizacni nastroje, opensource databazova reseni(alespon pro mensi IT systemy) ,ale to moc neslysim.
Stejne tak mi vadi zezelenani, ktere podsekne energetiku a prumysl.
Imigracni politika, tomu postoji moc neverim, myslim, ze z Piratu se stala vedle TOPky pomerne silna proimigracni strana, ale nechce to rici na plna usta. Na to aby mi to vadilo nemusim byt Okamurovec, na to staci pohled jinam, kde maji otevrenejsi pristup k imigracni politice a nefunguje to. Proste kdyz si s nekym nerozumim, ma odlisne nazory, hodnoty, mohu toho dotycneho nadale plne respektovat jako cloveka, ale neznamena ze si ho nastehuju k sobe do bytu, protoze vim, ze by souziti nefungovalo. To same plati na urovni statu.
Uživatelský avatar
Daniel.Mazur
Republikový výbor
Příspěvky: 746
Registrován: 25 lis 2013, 10:23
Profese: fyzik
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 744 poděkování
Dostal poděkování: 1572 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení členství

Příspěvek od Daniel.Mazur »

Ahoj,
coby předseda KS Praha beru Vaše rozhodnutí na vědomí.
Zdraví Dan Mazur

Daniel Mazur

+420-602-439-639
daniel.mazur@pirati.cz

"Hey, what does this button do?" (Curiosity)

Odpovědět

Zpět na „Praha“