Žádost o podporu pro senátní kandidaturu - Libor Michálek

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Vit.Simral
Člen KS Praha
Příspěvky: 372
Registrován: 13 čer 2016, 12:41
Profese: Radní hl. m. Prahy
Dal poděkování: 446 poděkování
Dostal poděkování: 772 poděkování

Žádost o podporu pro senátní kandidaturu - Libor Michálek

Příspěvek od Vit.Simral »

Ahoj Pirátstvo,

ještě před pondělním představením v Café V lese Libor zasílá oficiální žádost o podporu jeho kandidatury. Protože ještě nemáme vlákno k senátním primárkám, postuji to zatím sem:


Milí piráti, milé pirátky,

když jsem v roce 2012 kandidoval do Senátu s podporou Vaší strany, Lidovců a Zelených, nebyl ve Sněmovně ani jeden zástupce těchto 3 stran, jen v Senátu bylo pár Lidovců.

Dnes je v Parlamentu 26 poslanců a senátorů, kteří jsou buď přímo členy Pirátské strany nebo s podporou Pirátů kandidovali. Patří Vám velká gratulace.

Zhruba jednou za dva měsíce „skládám účty“ o své činnosti a hlasování voličům prostřednictvím emailové informace ze Senátu. Uveřejňuji je také na svých webových stránkách. Vydal jsem Senátní listy, kde jsou všechny informace v kostce. Se svou mobilní kanceláří dělám kontaktní kampaň v ulicích obvodu.

Snažím se lidem ukazovat, že se politika dá dělat poctivě. Zakládám si na plnění slibů. Věřím, že to je cesta k budování důvěry.

Při mé kandidatuře do Senátu jsem měl program složený z průniku programů všech tří stran- jednalo se o 12 bodů. Oznamuji tímto, že u všech 12 bodů jsem slib dodržel.

Byl jsem také vyhodnocen iniciativou Rekonstrukce státu jako jediný zákonodárce, který na 100% splnil sliby o podpoře protikorupční legislativy.

Předložil jsem například ve spolupráci s vámi a Oldřichem Kužílkem návrh novely zákona o svobodném přístupu k informacím. Zpracoval jsem návrh novely zákona o státním podniku, o majetku ČR, návrh zákona o ochraně whistleblowerů, novelu zákona o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla, novelu Ústavy a desítky pozměňovacích návrhů.

Řada návrhů sice byla smetena ze stolu, ale minulý rok nastal průlom:

90 % přítomných senátorů a senátorek schválilo ve 2. čtení můj návrh novely zákona o daních z příjmů, která odstraňuje výjimku, která nesystémově zvýhodňovala developery.

Podotýkám, že můj návrh podpořili zástupci VŠECH politických klubů.

Zde se jen krátce zastavím u otázky, proč se podařilo prosadit jen 5 z 9 protikorupčních návrhů. Rozšíření kompetencí NKÚ tak, aby NKÚ mohl kontrolovat obce a obcemi ovládané firmy, neprošlo díky některým (dříve koaličním) senátorům za ČSSD a KDU-ČSL.

Když jsem já předkládal novely zákonů o státním podniku a o majetku České republiky, které měly zvýšit transparentnost při obsazování pozic v dozorčích radách státních podniků a státem ovládaných společností, ve druhém čtení neprošly opět díky ČSSD.

Volby do Sněmovny i právě proběhlé prezidentské volby ukázaly, že není příliš efektivní vést kampaň PROTI někomu. Úspěch Pirátů byl výjimečný, ale drtivá prohra ČSSD i prohra anti -Zeman tábora indikuje, že v budoucnu nebude stačit vymezování se PROTI.

Tím se dostávám k mým plánům do budoucna.

Tento rok se chystám vydat knihu s dosud jen pracovním názvem: Nová šance pro 2. století naší republiky. Kniha identifikuje v první části 18 klíčových hodnot, které považuji za důležité pro to, aby politika plnila svůj účel sloužit občanům naší země.

Kniha představuje vizi efektivně fungujícího státu, který občany nedusí, ale naopak vytváří prostředí atraktivní k podnikání, podporuje osobní rozvoj, ale i rozvoj obcí i měst a zajišťuje dosažitelnou sociální spravedlnost a bezpečnost.

Smyslem knihy je otevřít celospolečenskou debatu a najít širší shodu nad otázkami, jak
1) Zvýšit míru vzdělanosti
2) Posílit konkurenceschopnost
3) Zrychlit výstavbu infrastruktury
4) Snížit míru korupce a klientelismu
5) Zabezpečit sociálně slabší občany
6) Zefektivnit soudní systém
7) Posílit index demokracie ČR

Přijde mi fér, abyste věděli, že spolupracuji nyní s několika lidmi, kteří zvažují založení politického hnutí. Jejich cílem není vymezovat se proti někomu, ale hledat širší společné průsečíky. Sponzoři hnutí by byli převážně křesťanští podnikatelé. Jejich seznam jsem dal Víťovi Šimralovi, abyste věděli, že za hnutím nestojí nikdo kontroverzní.

Budu rád, pokud budete otevřeni tomu, podporovat mě v senátních volbách v mém současném volebním obvodu. A to i v případné koalici buď s hnutím (s pracovním názvem) Prosperita nebo např. s Konzervativní stranou. Osobně se neřadím ani mezi „konzervy“ ani mezi liberály, ale uvítám případnou podporu obou táborů.

Programový průsečík vidím nejméně u 12ti z 20 bodů, které jsou pro Vás prioritní.

Za všechny body zmíním aspoň ty, které měly v anketě mezi občany největší prioritu:
1) Administrace s úřady přes internet
2) Aktivní participace na rozhodování
3) Zjednodušení daňového systému
4) Nekompromisní boj s korupcí
5) Konec praxe politických trafik
6) Zrušení EET pro drobné podnikatele
7) STOP únikům zisků do daňových rájů

Jsou lidé, kteří ukončí spolupráci kvůli 1 bodu z 10. Některým Lidovcům vadilo, že jsem nepodpořil výstavbu Mariánského sloupu na Staromáku a tak se mnou již nespolupracují. Některým Zeleným vadí to, že nejsem pro adopce dětí homosexuálními páry.

Líbí se mi jeden citát, který si dovolím na závěr poněkud parafrázovat.

Je důležité mít něco společného, abychom si rozuměli. Je důležité mít v něčem i rozdílné názory, abychom se naučili dívat na svět z jiného úhlu pohledu (nadhledu).

Věřím, že SPOLEČNĚ naplníme potenciál, který máme. Těším se na další spolupráci.

Libor Michálek
Odpovědět

Zpět na „Praha“