Ukončení členství

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.

  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení členství

Příspěvek od Petr.Vileta »

Lukas Novy píše:Doktor to zvladne, detska ne.
Hmm ... a ty jsi doktor nebo děcka? :? Jen abych věděl, co s tím mým XP tyfem ;)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21719
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5234 poděkování
Dostal poděkování: 12564 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení členství

Příspěvek od Lukas.Novy »

Ja sem rodic, vole..

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení členství

Příspěvek od Petr.Vileta »

Lukas Novy píše:Ja sem rodic, vole..
Aha. A kdo je tedy doktor? :? OFFTOPICmyšleno v TO ;)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Marek.Necada
Administrativní odbor
Příspěvky: 3425
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9678 poděkování
Dostal poděkování: 6754 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení členství

Příspěvek od Marek.Necada »

Petr Vileta píše:Jenže já si myslím, že by se žádná ideologie neměla nikdy povyšovat nad "přijatelné riziko", zdravý rozum, morálku, běžnou praxi atd. Tohle dělají třeba Zelení, pro které je 10 tetřevů na Šumavě důležitějších, než několik tisíc místních obyvatel.
Tvůj příspěvek obsahuje „analogie“ úplně mimo mísu, ale i ty máš špatně. Začnu od nich.

Tetřevi na Šumavě jsou mnohem vzácnější, lidí je jak sraček. To, zda někomu přijde důležitější přežití populace tetřeva, nebo špetka pohodlí pro populaci vidláků, je jeho osobní volba v souladu s jeho světonázorem.

Pokud by měly být všechny ideologie omezovány „běžnou praxí“, znamená to, že by byla „uznatelná“ jen mainstreamová ideologie. Nebudeme přece povyšovat pirátství nad běžnou praxi (krade a uplácí se zcela běžně) a „zdravý rozum“ (je blbost se s tím něco snažit dělat).
Nevím, jestli to vysvětluji dost srozumitelně, ale pokud postavím ideologii nad všechno ostatní, jsem náboženský, politický, ekologický, linuxový, zdravě-výživový, sportovní, kulturní atd. - fanatik. Ano, mám nějaké ideály, ale pokud jejich uskutečnění každodenně naráží na problémy a nepochopení, asi je ta ideologie trochu špatně a chtěla by mírnou korekci.
Ideologie může být v pohodě, špatně může být propaganda a způsob prosazování.
Také pro Svobodné je důležitější zničit EU, než cokoliv jiného. Je to stejné, jako náboženství. Bůh prostě je a basta. Všechny ostatní názory jsou mylné, vědecké důkazy se budou ignorovat.
A teď se dostávám k jádru věci. Tady nejde o ideologii, ale o reálná rizika a jejich řízení. To, že někdo leze na stranické systémy s děravým systémem a pravomocemi zároveň, je rizikové chování. Pokud Krtek omezí přihlašování na fórum z Windows XP, nejde o ideologii, ale právě o vyhodnocování tebou zmiňovaného „přijatelného rizika“ a „risk mitigation“.

Právě počet uživatelů děravých Windows XP je důvod, proč přihlašování z tohoto systému zakázat. To, že se někdo zmocní přístupových údajů člena „hacknutím“ jeho Windows 95 (předpokládám, že ty blokovány nebudou), tak za něj může v každém tajném hlasování jednou hlasovat, ale protože moc uživatelů Windows 95 tu teď asi nebude, nezmůže toho útočník o mnoho více. Což se dá považovat za „přijatelné riziko“.

Pakliže vzdáleně využije chyby ve Windows XP a dostane se k moderátorskému účtu, uvidí i IP adresy ostatních uživatelů. U nich může použít stejný exploit a dostat se ke všem účtům uživatelů s Windows XP. A získá tak tolik hlasů, že už může docela úspěšně manipulovat hlasování CF.
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení členství

Příspěvek od Roman.Kucera »

To je prostě konečně záminka zapšklých linuxáků, jaxe pomstít uživatelům "děravých widlí". Konečně dostali šanci nám to osladit, tak ji popadli za pačesy. Moje widle jsou už 10 let úplně stejně děravé, ale dosud chyběla ta záminka, kterou poskytlo PR oddělení Microsoftu. Nic jiného v tom, Marku, nehledej.
Mírným argumentem by bylo, kdyby sám MS zakázal přihlašování do hotmailu nebo bingu, nebo co to má za paskvily. Ale to pochopitelně neudělá, protože se jen nahlas chechtá nad naší blbostí. Teda nad blbostí některých z nás.
BTW včera na schůzi jsem chtěl nahtát něco na flashku kolegovi, co má W8. Po zasunutí na mě vyskočilo okno, že je na ní autorun a po dalším rychlém průzkumu vyšlo najevo, že je nejspíš zavirovaná. Moje WXP to odhalily, jeho W8 ne. To jen taková čerstvá historka ze života pro místní teoretiky a mudrlanty.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: Ukončení členství

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Roman Kucera píše:Po zasunutí na mě vyskočilo okno, že je na ní autorun a po dalším rychlém průzkumu vyšlo najevo, že je nejspíš zavirovaná. Moje WXP to odhalily, jeho W8 ne. To jen taková čerstvá historka ze života pro místní teoretiky a mudrlanty.
WinXP samy odhalily malware (jako nějaká aplikace ve standardní distribuci nebo v aktualizaci)?! Nebo to byla nějaká aplikace 3. strany jako nějaký antivir?

Navíc to, že si někdo nechá zavirovat počítač nebo médium, tak to přece neznamená nutně nic o kvalitě systému. Blbec si bez problémů zaviruje jakýkoli systém.

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Lenka.Wagnerova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2452
Registrován: 09 pro 2011, 15:12
Profese: ucitelka,psycholozka
Bydliště: Praha - Vinoř
Dal poděkování: 4813 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování

Re: Ukončení členství

Příspěvek od Lenka.Wagnerova »

Včera se problémem s Windows XP zabývalo RP. Dávám sem závěry:
Usnesení: RP je proti znemožnění přístupu k fóru uživatelům, kteří používají operační systém Windows XP. Kdyby k tomu došlo,šlo by o diskriminaci na základě volby SW.
Doporučení: RP chápe, že situace je k řešení, ale nelze to dělat formou diskriminace určité skupiny členů a reg. příznivců. Problém s Windows XP navrhujeme řešit formou osvěty, jasným a srozumitelným vysvětlením, jaká rizika jsou spojena s přístupem na fórum z Windows XP, spolu s praktickými doporučeními, jak problém řešit.
Situaci jsme probírali přes mumble s Krtkem, co z toho vyplynulo, je zde:
Lidé, kteří mají přístup ke kritickým systémům strany nebo mají vyšší přístupová práva k libovolnému stranickému systému, by měli svoji stranickou činnost vykonávat přes podporované operační systémy, ne z Windows XP. Akutně se netýká běžných uživatelů.
Doposud jsme neměli možnost kontrolovat stav bezpečnostních aktualizací v počítačích, ze kterých se lidé připojují na systémy strany. Nyní tuto možnost máme, alespoň pokud jde o Windows XP. Původní vyjádření vedoucího TO mohlo vzbudit dojem, že uživatelé fora (členi či RegP) budou kráceni na svých právech, což neodpovídá skutečnosti. Odpojen k datu 8. dubna nikdo nebude, důrazně však doporučujeme přejít na bezpečné systémy.
Takže prosím žádnou paniku.
Tobias.Esner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7802
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3823 poděkování

Re: Ukončení členství

Příspěvek od Tobias.Esner »

Roman Kucera píše:Po zasunutí na mě vyskočilo okno, že je na ní autorun a po dalším rychlém průzkumu vyšlo najevo, že je nejspíš zavirovaná. Moje WXP to odhalily, jeho W8 ne. To jen taková čerstvá historka ze života pro místní teoretiky a mudrlanty.
konecne nekdo zjistil ze je neco spatne, Neboj, to ti opravi, no hold musis zasunovat jenom doma, manzelka je uz evidentne rezistentni ;-)
Helena.Jarolimkova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2490
Registrován: 26 dub 2013, 08:06
Profese: Anarchista
Dal poděkování: 6617 poděkování
Dostal poděkování: 1231 poděkování

Re: Ukončení členství

Příspěvek od Helena.Jarolimkova »

Tobias Esner píše:
Roman Kucera píše:Po zasunutí na mě vyskočilo okno, že je na ní autorun a po dalším rychlém průzkumu vyšlo najevo, že je nejspíš zavirovaná. Moje WXP to odhalily, jeho W8 ne. To jen taková čerstvá historka ze života pro místní teoretiky a mudrlanty.
konecne nekdo zjistil ze je neco spatne, Neboj, to ti opravi, no hold musis zasunovat jenom doma, manzelka je uz evidentne rezistentni ;-)
Ale tobě to Tobi už nikdo neopraví....
Tobias.Esner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7802
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3823 poděkování

Re: Ukončení členství

Příspěvek od Tobias.Esner »

To mas pravdu, ale to je uplne v pohode ;-)
ja nastesti nemam deti kterym bych musel jit prikladem.
Odpovědět

Zpět na „Praha“