Zdeněk Kopš

Moderátoři: Personální odbor - celý, KoKS Karlovarský kraj, PKS Karlovarský kraj, PMS Karlovy Vary

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  • Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  • Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  • V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Místní předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdenek.Kops
Člen KS Karlovarský kraj
Příspěvky: 4
Registrován: 21 čer 2017, 17:14
Profese: Programátor
Dal poděkování: 133 poděkování
Dostal poděkování: 15 poděkování

Zdeněk Kopš

Příspěvek od Zdenek.Kops »

Ahoj,
je mi 26 a povoláním jsem programátor. S Piráty sympatizuji řadu let, s členstvím koketuji přes rok. Po letošní vydařené kontaktní kampani, na které jsme se jistě potkali, jsem dovršil svého rozhodnutí zapojit se. Případně mě znáte jako webmastera několika pirátských stránek, kandidáta z komunálek, stěhováka z ePicu :D a druha mladší koordinátorky :) .

Jsem Evropan, progresivní demokrat a liberál, orientace středová až středolevá. Shoduji se s drtivou většinou pirátských témat a priorit. Vlastně jediný zásadní rozpor vidím v celostátním referendu, jehož podobou si nejsem jistý. Ale právě i to je dobrým důvodem pro členství; abych mohl svou troškou přispět ke kvalitě takto zásadních návrhů. Dále jsem velkým podporovatelem decentralizace moci a informací, subsidiarity, digitalizace, transparence a udržitelného rozvoje.


Grilování:
-
1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval, a proč jsi je zavrhl.
Nechápu význam otázky – odpověď je zřetelná – protože je tato strana kompatibilní s mým světonázorem – je to předpoklad. Konkrétně, jsou i jiné, pro mě sympatické, strany (typu STAN, SZ, KDÚ-ČSL, TOP09), ale vždy mám u nich problém v některém klíčovém atributu, který není kompatibilní s mým světonázorem. (Omlouvám se za primitivní odpověď, ale ta otázka k tomu prostě vybízí.)
-
2. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval bys konopí? LSD? Heroin?
Nesnáším rozpory. Alkohol jako jedna z nejtvrdších drog je legální a marihuana jako jedna z nejlehčích legální není. To je zásadní rozpor. Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda jiného – pokud uživatel drogy svým užíváním nikomu neškodí, nevidím na tom nic nemorálního. Z tohoto pohledu je kriminalizace jakékoli drogy ze strany státu nemorální.
-
3. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
Asi nejtěžší otázka. Obecný problém bych viděl v dotacích pro obří podniky. Ale jinak je tohle téma velmi obsáhlé a nechci zde psát sloh. Pere se zde princip volného trhu a konkurenceschopnosti státu, obzvlášť v porovnání s okolními státy – pokud většina států na stejném trhu danou věc dotuje, pak nám asi nezbývá nic moc jiného. Právě proto je to velmi komplexní téma. A asi by to chtělo konkrétnější otázky, než „co si myslíš o.“ Kdyžtak se o tom můžeme pobavit osobně :) .
-
4. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?
Konzervativní zrezivělé šrouby staré doby násilně montované na soudobé paradigma.
-
5. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
Zneužitelnost státní mocí.
-
6. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
Výzývání k násilí je za hranicí svobody jiného člověka = nepřípustná.
-
7. Co si myslíš o imigraci do ČR?
S Anežkou jsme 2× v roce 2015 dobrovolničili v Srbsku :) . Jinak ve směs si myslim, že česká imigrační legislativa je kvalitní a dostatečně filtruje nežádoucí. Obecně jsem pro imigraci. Česká populace vymírá, nový přírůstek obyvatel je potřeba, navíc míšení kultur má obecně víc pozitiv než negativ.
-
8. Co nejvíc pálí Českou republiku?
Extrémně mizerný stav školství.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Kops za příspěvky (celkem 6):
Stepan.Strebl, Anezka.Pulkrtova, Jaromir.Beranek, Daniela.Bila, Jindrich.Cermak, Lucie.Trckova
Uživatelský avatar
Lucie.Trckova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 376
Registrován: 29 srp 2017, 08:49
Profese: Obchodní manažerka, produkční
Dal poděkování: 152 poděkování
Dostal poděkování: 282 poděkování

Re: Zdeněk Kopš

Příspěvek od Lucie.Trckova »

Ahoj Zdendo, děkujeme za tvou perfektně zpracovanou žádost včetně odpovědí. Za mne jako koordinátora KS jsi aktuálně splnil požadavky pro přijetí.
Nyní si tvé členství formálně odsouhlasí předsednictvo MS Karlovy Vary, pak tě požádám o zaplacení příspěvku. Včas pošlu instrukce.

Díky Lucka
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lucie.Trckova za příspěvky (celkem 2):
Daniela.Bila, Zdenek.Kops

Lucie Trčková

  1. Místopředsedkyně KS KvK
  2. Místopředsedkyně MS Sokolov

Email: lucie.trckova@pirati.cz
Tel.: 724 027 444

Uživatelský avatar
Josef.Janu
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 383
Registrován: 04 lis 2014, 15:49
Profese: stavař projektant
Bydliště: Karlovy Vary - Tuhnice
Dal poděkování: 206 poděkování
Dostal poděkování: 528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdeněk Kopš

Příspěvek od Josef.Janu »

Omlouvám se, že reaguji takto opožděně ... ale já to asi už jinak neumím :) ... každopádně jsem rád, že se ofi hlásíš a mám za to, že jsi měl dost příležitostí zjistit, zda-li o členství v této partě opravdu stojíš :)
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Karlovy Vary“