Nominace Erika Ferchenbauera na pozici lídra do komunálních voleb 2022 v ČB

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Krajsti predsedajici, KoKS Jihočeský kraj, PMS Českobudějovicko

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Odpovědět

Podporuji nominaci Erika Ferchenbauera na pozici lídra do komunálních voleb 2022 v Č. Budějovicích

PRO

9
69%

PROTI

3
23%

ZDRŽUJI SE

1
8%
 
Celkem hlasujících: 13 - Celkem hlasů: 13

Uživatelský avatar
Bohuslav.Svehla
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 475
Registrován: 26 zář 2018, 13:21
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 728 poděkování
Dostal poděkování: 727 poděkování

Nominace Erika Ferchenbauera na pozici lídra do komunálních voleb 2022 v ČB

Příspěvek od Bohuslav.Svehla »

Ahoj všem,

aby ta volba lídra měla nějakou šťávu a trošku se rozčeřila voda, pokračuji ve své oblibě nominovat mladou krev. Tentokrát se kolo štěstí zastavilo na jménu Erika Ferchenbauera. Pochybuji, že jste se s ním během jeho poměrné krátkého působení u nás ještě nesetkali.

Bližší představení a jeho motivech ucházet se o tuto pozici již nechám na něm samotném.

Eriku, pojď :)

OFFTOPICNavíc se domnívám, že v případě úspěchu bychom byli město s nejmladším primátorem :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohuslav.Svehla za příspěvek:
Erik.Ferchenbauer
Uživatelský avatar
Erik.Ferchenbauer
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 46
Registrován: 27 říj 2020, 14:20
Profese: student teritoriálních studií
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 47 poděkování
Dostal poděkování: 34 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Erika Ferchenbauera na pozici lídra do komunálních voleb 2022 v ČB

Příspěvek od Erik.Ferchenbauer »

Děkuji, Bohouši. Nominaci formálně přijímám a zítra zveřejním svoji kandidátskou řeč.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Erik.Ferchenbauer za příspěvek:
Bohuslav.Svehla
Uživatelský avatar
Erik.Ferchenbauer
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 46
Registrován: 27 říj 2020, 14:20
Profese: student teritoriálních studií
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 47 poděkování
Dostal poděkování: 34 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Erika Ferchenbauera na pozici lídra do komunálních voleb 2022 v ČB

Příspěvek od Erik.Ferchenbauer »

Vážené Pirátky a Vážení Piráti

Jmenuji se Erik Ferchenbauer, jsem student Cestovního ruchu, člen Pirátské strany, fotograf a grafik pomalu vznikající značky Ferchenbauer Design a ve volném čase amatérský sportovec. České Budějovice jsou mým rodným městem a městem ve kterým celý život žiji.

Dlouho jsem přemýšlel jak bych efektivně a přehledně shrnul kandidátskou řeč. Došel jsem k závěru, že nejlepší bude rozdělit moji kandidátskou řeč na jednotlivé podtituly, kde popíšu jednotlivé oblasti.

Proč chci kandidovat v komunálních volbách
Nápad kandidatury do zastupitelstva města České Budějovice (časem) ve mně vznikl již během let 2018/19 a to po korupčních skandálech především s vládnoucí ANO, ale i po její zaslepenosti vůči občanům města. Piráti jsou stejně jako já liberální demokraté a jsou mi programově nejblíž, proto je má stranická volba jasná, a i mé programové směrování. Jako u jediné strany či skupiny lidí, opravdu vidím chuť vyřešit problémy dnešní doby/okolí působnosti a neskončit jen u planých slibů.

Hlavní komunální témata
Těžko se mi vybírají hlavní témata a problémy města. Avšak toto volební období napoví, jakým směrem se České Budějovice vydají následující desetiletí. První, co napadne každého z nás, je koncepce dopravy a spolupráce s krajem na dokončení důležitých komunikací spojený s především městským okruhem a za nádražní komunikace, ale i rozvoj zelené dopravy jako je cyklistika či lepší podmínky pro rozvoj MHD. Další velice důležitý bod je dostupné bydlení či sociální zájem města o začleňování obyvatel a zabránění vzniku vyhrazených problémových lokalit. Dále adaptace města a životního prostředí na klima 21. století. A v neposlední řadě z Místního rozvoje, rozvoj (nejen) okrajových částí, bezbariérovost, Digitalizace a úplná rekonstrukce městské správy na (skutečnou) úroveň statutárního města.

Odbornost
Odborně se především věnuji Místnímu rozvoji a Cestovnímu ruchu. Jsem členem KET Místní rozvoj a KET Cestovní ruch po dokončení rozdělených věcí bych se rád zapojil i do resortního týmu pro Místní rozvoj. Proto pro mě je hlavní směr rozvoj města, ale nechci, aby se na ostatní resorty zapomínalo. Vše je provázaný a meziresortní práce zlepšuje výsledky!

Kompetentnost a lídrovské dovednosti
V rámci přípravy na zastupitelstvo se pravidelně účastním všech kurzů SAKO. Též v létě jsem se účastnil DC (výsledky v případě zájmu mohu nasdílet). Dále se co nejefektivněji snažím cvičit mluvený projev a neverbální projevy. Dokážu přebírat odpovědnost a iniciativu, vést lidi a zároveň spravedlivě zapojit všechny členy skupiny co o to mají zájem. Nemám rád sebechválu, protože myslím, že by to měl posuzovat někdo jiný, ale co bych mohl ještě dodat je, že mám patřiční nadhled a dokážu analyzovat rizika (podle DC jsem analytik). Ale abych nezůstal pouze u dobrých vlastností tak mé špatné vlastnosti jsou sklony k ,,puntičkářství‘‘ či ,,nabalení‘‘ velké množství práce, které mě pak stojí velké množství energie a někdy i stresu, i když ji ve finále zvládnu.

Vzdělání
Momentálně dodělávám maturitní ročník oboru Cestovní ruch, který se zaměřuje na cestovní ruch spíše z ekonomické a marketingové stránky. Dále mám v plánu distančně pokračovat na Bakalářské studiu. A to pravděpodobně oboru Teritoriální studie se specializací na Soudobé dějiny na Karlově Univerzitě. Jelikož je obor distanční nebude mi zasahovat do pracovních povinností a práci budu moct vykonávat případně jako uvolněný zastupitel.

Práce ve straně
Za dobu, co jsem ve straně jsem se především angažoval, jak už bylo zmíněno v našich KETech, ale i v mediálním odboru v rámci grafik na úrovni kraje a Českých Budějovic. Dále v Kampani do sněmovny 2021 jako dobrovolník a momentálně při tvorbě programu a příprav na volby 2022.

Program
Program, na kterém momentálně pracujeme a za který nesu zodpovědnost si přeji, aby měl liberální směřování a nejlépe zahrnul kompromisně všechny názory našeho MS ČB i když jsou někdy na některá témata a názory na ně rozdílná. Zároveň si přeji, aby program byl inspirací pro města 21. století.

Kampaň
Kampaň vidím jako možnost ukázat voličům naši pravou PIRÁTSKOU identitu, kterou je několikrát zmíněná liberální demokracie. Proč se ztotožňovat s ostatníma stranami, když chceme, aby lidé volili nás. V kampani se musíme postavit do ofenzivní role od začátku. Víme, jak to dopadlo minule, když jsme se většinu kampaně pouze bránili. Proto již je důležité marketingově pracovat na naších vizích podloženými kladnými ohlasy. A ukázat voličům naší práci a vyzdvihnout co jsme již dokázali.

Volební cíl
Jako kandidát na lídra bych jistě měl dodat volební cíl. Vzhledem k aktuální republikový situaci bych rád cílil na aktuální počet zastupitelů. Každopádně za každého zastupitele na víc k aktuálnímu počtu (6) budu brát jako malé vítězství. Dokážu si představit, když budeme dělat dobře svoji práci a dobře ji prodáme, že můžeme udělat daleko lepší výsledek než v roce 2018. Ale prosím zůstaňme realisté. Velké vítězství a cíl je dostat Piráty z opozice. Proč? Víme, jak těžko se prosazuje z opozice. Důležité bude především vyjednat správné podmínky v případné povolební koaliční spolupráci. Na druhou stránku podmínky při vstupu do vlády a koaliční spolupráci musí odpovídat požadavkům členské základny a vyjednávacího týmu, který bude vybrán.

Jistě jsem neodpověděl na vše nebo jsem na něco zapomněl. Tak budu rád za otázky.

Přeji všem mnoho sil do nastávajících voleb a práci nad svými oblastmi působení!

Erik Ferchenbauer

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Českobudějovicko“